Skocz do zawartości

Wahadełka z minerałów


tom2

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
uważam ze najlepszym minerałem na wahadełka jak i różczki jest Selenit nie mylić z kamieniem księżycowym.

Ekhem... ale selenit i kamień księżycowy to jedno i to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viperius

A to zabawne, nazwa selenit pochodzi z greki i oznacza kamień księżycowy, ale w istocie selenit i kamień księżycowy, jako odmiana ortoklazu, a nie gipsu to inne minerały.

Bynajmniej tak jest na wikipedii, a skoro tam coś jest i pisze o tym mądrze, to znaczy, że to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracając do meritum pytania od tom2, to co z tym minerałem?

Jakie ma spełniać wymagania do pracy jako wahadło? Wydaje mi się, że co inna szkoła to inny minerał jest proponowany do wykonania wahadła. Sami nie musimy już odkrywać, że minerały charakteryzują sie wysoką "reaktywnością" promieniowań. Tak więc do samej pracy radiestezyjnej osobiście uważam, że taki materiał może nawet przeszkadzać w odczytach wahadła. Biorąc pod uwagę, że pracujemy mentalnie z wahadłem, to możemy metodą prób i błędów sami stwierdzić czy owe wahadło pracuje w sposób nas zadowalający. Z kolei pracując metodą fizyczną z wahadłem nie powinno się używać wahadeł wykonanych z materiałów mocno "reaktywnych", bo i sama metoda fizycznej pracy jest mało dokładna. Sprawa napromieniowania wahadeł jest tak prozaiczna jak sprawa brudnych rąk u kucharza, bądź też lekarza. Podstawowe metody pracy radiestety - BHP pracy radiestezyjnej - wahadło należy zawsze oczyszczać i rozładowywać, bez względu na kształt i materiał z jakiego jest wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o wahadle z ametystu?

Ostatnio jakoś mnie tknęło na jego widok i kupiłam. Dogadujemy się bardzo dobrze. Ale zastanawiam się, co mogłabym zrobić nim fajnego skoro jest z ametystu. Bo to jjakiś wpływ ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...