Skocz do zawartości

Tarot. Podstawy Alla Alicja Chrzanowska Recenzja :) Ars Scripti


Lulu86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Oto recenzja książki Alicji Chrzanowskiej "Tarot. Podstawy."

 

tarot-podstawy_m.jpg&w=141&h=200

 

Dzięki uprzejmości Ezoforum jego Moderatorów oraz Administratorów zostałam posiadaczką
książki Pani Alicji Chrzanowskiej pod tytułem Tarot.Podstawy.

 

Jako osoba która zajmuję się Kartami Tarota od paru ładnych lat pochłonęłam ją jednym tchem jak wszystkie pozycje z tej dziedziny.

Cóż można powiedzieć o tej książce?

 

Na pewno to, że jest napisana przejrzyście i czytelnie. Jest to lektura przeznaczona dla początkujących adeptów tej gałęzi ezoteryki, przede wszystkim dla osób które dopiero uczą się symboliki i znaczenia poszczególnych kart. Sama pozycja liczy sobie 190 stron, a więc nie jest przesadnie gruba i nie zniechęci młodych czytelników. Okładka jest estetyczna i ciekawa,

Autorka nie rozwodzi się nad historią kart ale od razu przechodzi do rzeczy - po kolei przedstawia znaczenie poszczególnych Kart z Wielkich a następnie z Małych Arkanów.Podaje znaczenia zarówno prognostyczne jak i psychologiczne karty, jednak nie opisuje ich ani nie nawiązuje do znaczenia numerologicznego, kabalistycznego, ani astrologicznego poszczególnych symboli.

:icon_mrgreen:

Bardzo ciekawy wydał mi się rozdział książki pod tytułem ;Rozkłady, gdzie autorka postanowiła zapoznać początkujących adeptów z podstawowymi rozkładami, mogę dodać że ku mojemu zadowoleniu i zaskoczeniu zamieściła ich dość sporo jak na książkę podstawową. Dodała również jako ciekawostkę również układy
z Małych Arkanów. na zdrowie, pracę, pieniądze oraz uczucia.

 

Również godny polecenia jest rozdział zawierający podstawowe informacje dotyczące warsztatu pracy oraz etyki. Autorka w książce zawarła również informacje na temat określania czasu oraz wyglądu osób przedstawionych przez karty tarota.

:roza_na::roza_na::roza_na::roza_na:

W moim odczuciu książka jest napisana dobrze, konkretnie i mile się ją czyta. Informacje nie są skompilowane i napisane w przystępny sposób, tak aby zapoznać czytelnika z podstawowymi zagadnieniami oraz umożliwić wykonanie mu podstawowych samodzielnych rozkładów.

Jedynie czego mi zabrakło to brak prezentacji podstawowych tali Tarota, myślę że mógłby być to ciekawy dodatek oraz pomoc w wyborze pierwszej talii o ile osoba kupująca książkę jej jeszcze nie posiada. Brak jest również szczegółowego opisu symboliki i znaczenia Kart Arkanów Wielkich, ale być może autorka uznała, że jest to zbyt dużo informacji dla osoby która dopiero uczy się poruszać w tym magicznym świecie.

życzę wszystkim przyjemnej lektury

Książkę w 5stopniowej skali oceniam na 3.5

Pozdrawiam

 

Wasza Lulu

Edytowane przez NeoNówka
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...