Jump to content

Tarot. Podstawy Alla Alicja Chrzanowska Recenzja :) Ars Scripti


Lulu86
 Share

Recommended Posts

Witam Oto recenzja książki Alicji Chrzanowskiej "Tarot. Podstawy."

 

tarot-podstawy_m.jpg&w=141&h=200

 

Dzięki uprzejmości Ezoforum jego Moderatorów oraz Administratorów zostałam posiadaczką
książki Pani Alicji Chrzanowskiej pod tytułem Tarot.Podstawy.

 

Jako osoba która zajmuję się Kartami Tarota od paru ładnych lat pochłonęłam ją jednym tchem jak wszystkie pozycje z tej dziedziny.

Cóż można powiedzieć o tej książce?

 

Na pewno to, że jest napisana przejrzyście i czytelnie. Jest to lektura przeznaczona dla początkujących adeptów tej gałęzi ezoteryki, przede wszystkim dla osób które dopiero uczą się symboliki i znaczenia poszczególnych kart. Sama pozycja liczy sobie 190 stron, a więc nie jest przesadnie gruba i nie zniechęci młodych czytelników. Okładka jest estetyczna i ciekawa,

Autorka nie rozwodzi się nad historią kart ale od razu przechodzi do rzeczy - po kolei przedstawia znaczenie poszczególnych Kart z Wielkich a następnie z Małych Arkanów.Podaje znaczenia zarówno prognostyczne jak i psychologiczne karty, jednak nie opisuje ich ani nie nawiązuje do znaczenia numerologicznego, kabalistycznego, ani astrologicznego poszczególnych symboli.

:icon_mrgreen:

Bardzo ciekawy wydał mi się rozdział książki pod tytułem ;Rozkłady, gdzie autorka postanowiła zapoznać początkujących adeptów z podstawowymi rozkładami, mogę dodać że ku mojemu zadowoleniu i zaskoczeniu zamieściła ich dość sporo jak na książkę podstawową. Dodała również jako ciekawostkę również układy
z Małych Arkanów. na zdrowie, pracę, pieniądze oraz uczucia.

 

Również godny polecenia jest rozdział zawierający podstawowe informacje dotyczące warsztatu pracy oraz etyki. Autorka w książce zawarła również informacje na temat określania czasu oraz wyglądu osób przedstawionych przez karty tarota.

:roza_na::roza_na::roza_na::roza_na:

W moim odczuciu książka jest napisana dobrze, konkretnie i mile się ją czyta. Informacje nie są skompilowane i napisane w przystępny sposób, tak aby zapoznać czytelnika z podstawowymi zagadnieniami oraz umożliwić wykonanie mu podstawowych samodzielnych rozkładów.

Jedynie czego mi zabrakło to brak prezentacji podstawowych tali Tarota, myślę że mógłby być to ciekawy dodatek oraz pomoc w wyborze pierwszej talii o ile osoba kupująca książkę jej jeszcze nie posiada. Brak jest również szczegółowego opisu symboliki i znaczenia Kart Arkanów Wielkich, ale być może autorka uznała, że jest to zbyt dużo informacji dla osoby która dopiero uczy się poruszać w tym magicznym świecie.

życzę wszystkim przyjemnej lektury

Książkę w 5stopniowej skali oceniam na 3.5

Pozdrawiam

 

Wasza Lulu

Edited by NeoNówka
korekta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...