Jump to content

2012? Dni ostatnie według proroków i wielkich religii świata - Sylvia Browne i Linds

Aura
 Share

Recommended Posts

Dzięki uprzejmości Studiu Emka za pośrednictwem administratorów forum otrzymałam do zrecenzowania książkę "2012? Dni ostatnie według proroków i wielkich religii świata" - Sylvia Browne i Lindsay Harrison.

okladka_2012.jpg

Cóż mogę o niej powiedzieć?

Tylko tyle, lub aż tyle, że nie jest spisaniem różnych przepowiedni jakie na przestrzeni wieków się objawjały. Jest to książka napisana "sercem", o ludziach i dla ludzi, by mieć nadzieję, by zastanowić się nad życiem, nad wołaniem naszej planety. Jest to wezwanie dla miłowania wszelkich przejawów życia. Począwszy od ludzi, a skończywszy na matce Ziemi.

Dodam jeszcze jedno zanim przejdę do omawiania tej pozycji,iż czyta się ją z przyjemnością, bez zbytniego lęku, zajęła mi z przerwami 1,5 dnia.

Książka jest klarowna, porusza tematykę spekulacji na temat dni ostatnich.

Zaczyna się od odp. dlaczego akurat teraz jest napisana.

Zapoznajemy się z prastarymi wierzeniami

- Majów

- Azteków

Oraz rdzennych amerykanów, które najbardziej do mnie przemawiają.

- Hopi

- Nawahów

- Lakatów

- Siuksów

- Czirokezów

Znajdziemy też

- Aborygenów

- Mitologię nordycką

To tyle na temat prastarych wierzeń, które dają dużo dobrych rad jak żyć w zgodzie ze światem.

Dale mamy coś w rodzaju "religie w pigułce" i ich zapatrywania na koniec świata.

- Chrześcijaństwo

- Judaizm

- Katolicyzm

- Islam

- Hinduizm

- Buddyzm

- Bahaizm (jestem pod wrażeniem)

- Świadkowie Jehowy

- Mormoni

- Rastafarianie (piękny ruch)

- Zoroastryzm

- Pantekostalizm

- Babtystyzm

- Dźinizm

W końcu przechodzimy do nieżyjących już proroków i ich wyobrażeń na temat dni ostatnich:

- Edgar Cyce

- Sir Izaak Newton (obliczył datę przypadającą nie prędzej niż na rok 2060)

- Madame Helena Bławatska

- H. G Wells

- Rasputin

- Sir Arthur Conan Doyle

- Nostradamus

Dokończą jeszcze współcześni prorocy, tacy jak:

- Hal Lindsey

- Tim LaHaye

- Arnold Murray

- Pat Roberts

Znajdziemy też kulty apokaliptyczne i ich sekty, które prowadzą wyznawców na zatracenie:

- Brama do Nieba

- Świątynia Ludu

- Gałąź Dawidiańska

- Kościół Zjednoczony Sun Myung Moon

- Rodzina Mahsona

Ten fragment książki polecam szczególnie, by wiedzieć jakiego typu ludzi się wystrzegać.

Dochodzimy w końcu do tego jak sama autorka widzi koniec świata, oraz ile czasu nam jeszcze pozostało. Mówi o tym co może nas spotkać w najbliższych latach, o ociepleniu globalnym, o zmianach jakie nastąpią w nas samych, o duszach, które przybędą na ten szczególny cza, a Antychryście, o tamtej stronie i co nas czeka po śmierci.

Reasumując- książka ciekawa, przydatna, dająca wiele dp przemyślenia, niosąca przesłanie, które już dawno znamy tylko nie zawsze pamiętamy "Nie lękajcie się" , oraz by miłować każdy przejaw życia na ziemi, by dbać o Naszą planetę i o siebie na wzajem.

Gdybym miała ocenić w skali 1- 5 daję 5.

Edited by NeoNówka
  • Like 1