Skocz do zawartości

Noc w dzień/dzień w nocy.


Asmodeus

Rekomendowane odpowiedzi

Sen ten śni mi się już wiele lat w różnych konfiguracjach. Jedno pozostaje niezmienne - świat i zachowanie ludzi.

 

Czasami jestem w domu i patrze na swoje stare podwórko z dzieciństwa czasami jestem na jakiejś ulicy zupełnie mi nieznanej. Biegają dzieci, chodzą ludzie - dzień jak co dzień. Ale jest noc.

Żyjemy w tym szczęśliwym pokoleniu, które przeżyło zaćmienie słońca.

Pamiętacie ten świat w tym świetle? Szary, nierzeczywisty, jakby w cieniu. I dopiero po zaćmieniu znalazłem określenie oświetlenia w tych snach - to właśnie świat podczas zaćmienia słońca, może ciut ciemniejszy.

Jak mówiłem świat pozostaje niezmienny - wciąż to samo oświetlenie i moja świadomość tego, że jest noc i to coś pomiędzy 1 a 3 w nocy.

Ludzie też pozostają niezmienni w swoim zachowaniu - nadal żyją swoim, życiem. Tak jakby było słoneczne południe.

Nie umiem podać faktów co,kto, gdzie i kiedy. To wszystko się zmienia w czasie mojego życia. Pozostaje to światło i noc. Nie czuję zagrożenia, niepewności, radości itd. - czasami tylko chcę aby ten sen się już skończył, męczy mnie. Ale to sporadycznie.

 

Choć to nie jest jeden sen a dziesiąt. To może ktoś znajdzie coś w swojej bogatej wiedzy na temat takiego przedstawiania świata?

 

Pozdrawiam

Asmodeus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj asmodeus,

 

przeczytalam twoje 'ciemne sny' i jakos mnie 'ujely'...

nie znam sie na snach, ale znam albo wiem co to ZYCIE?

mysle, ze kaffka ma ciut racji piszac o depresji, samotnosci.

opisujac swoj sen, mam uczucie smutku na twojej twarzy.

gdybym siedziala w szkolnej lawce z zadaniem przetlumaczenia tytulu twojego snu, noc w dzien/dzien w nocy

napisala bym tak;

moje otoczenie nie docenia mnie /tak jak ja nie doceniam otoczenia.

mysle, ze twoj sen to taki wewnetrzny krzyk o zmiane, odwrot,przelom.

 

ale tak jak juz wczesniej wspomnialam, na snach sie nie znam, wiec potrtaktuj moja odpowiedz, jako 'cos z zycia wziete'

pozdrawiam

adriana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...