Jump to content

Studio Astropsychologii - "Jak rozbudzić szósty zmysł?"


Silvey
 Share

Recommended Posts

Na wstępie pragnę podziękować zarządowi Ezoforum, który dzięki współpracy ze Studiem Astropsychologii, obdarował mnie książką i talią kart "Jak rozbudzić szósty zmysł?", których autorką jest Sonia Choquette.

 

Książka

 

Zaufaj swoim wibracjom - to hasło główne, motto, które będzie towarzyszyć czytelnikowi przez całą pozycję. A okazało się, że ta książka bardzo, ale to bardzo mnie zmęczyła. Czytało mi się ją topornie - głównie przez absolutnie nieciekawe (jak dla mnie) podejście do tematu.

Autorka, jak można się dowiedzieć z krótkiej notki w książce: "to znana na całym świecie autorka książek i opowiadań, uzdrowicielka, a także nauczyciel duchowy (...)".

Wszystko ładnie i piękne, do czasu, kiedy zagłębiłam się w tę lekturę. Na początku możemy przeczytać komentarze do książki (oczywiście wszystkie są super pozytywne), które popłynęły z ust znanych, lub mniej znanych osób. Później otrzymujemy krótką instrukcję korzystania z książki, a także quiz: "Czy jesteś istotą o sześciu zmysłach?" (który jest zwykłym testem psychologicznym).

Idąc dalej... książka została podzielona w pierwszej kolejności na części których mamy dziewięć ("Zacznij od podstaw", "Triumf ducha nad materią", "Dobre wibracje", "Ćwiczenia parapsychologiczne", "Tworzenie sześćiozmysłowego systemu wsparcia", "Szósty zmysł - twój atut", "Nie trać zimnej krwi", "Sztuka życia w sześciu zmysłach" oraz "Istota życia w sześciu zmysłach"). W dalszej kolejności owe części, zostały podzielone na tajemnice, których łączna liczba wynosi trzydzieści trzy.

Dla mnie jest to jak najbardziej klasyczny podział, który został dodatkowo ubrany w jakieś egzotyczne nazwy i totalną szaro burość książki.

Nie mam absolutnie zamiaru opisywać każdego z rozdziałów, bo nie na tym rzecz polega. Chcę przybliżyć Wam, to w jaki sposób czytelnik ma rozbudzić szósty zmysł.

Z początku miałam całkiem inną wizję tej książki (jednak nadal byłam sceptycznie nastawiona) - wyobrażałam sobie pracę z intuicją, która i owszem została opisana, choć nie zawsze jednoznacznie i w sposób przyswajalny. Pani Choquette, która już na początku książki daje nam do zrozumienia, że ona będzie przewodnikiem i stoi na wyższym poziomie, daje nam wskazówki jak żyć oraz jak kontaktować się z aniołami, Bogiem, przewodnikami i innymi istotami z innych wymiarów (mnie to osobiście raziło i szybko zdałam sobie sprawę, że nie jest to "poradnik" dla każdego). Bo właśnie to co wymieniłam wcześniej, jest podstawą do znalezienia się w świecie szcześciozmysłówców (każdy z nas ma szósty zmysł, ale nie każdy o tym wie i nie umie z niego korzystać - tak głosi książka). Jak się odżywiać, jak oddychać, co robić, żeby być kreatywniejszym, jak zachowywać się w stresujących sytuacjach... to wszystko i jeszcze więcej zostało opisane na przykładzie klientów i uczniów Sonii. Autorka przedstawia zalety korzystania z szóstego zmysłu, bo jak uważa wtedy człowiek czuje się spełniony - a co za tym idzie, osoby, które nie używają szóstego zmysłu są niezadowolone, często smutne i niecieszące się życiem. Właśnie te historie zwykłych ludzi, mają nam pokazać, jak różni się zachowanie poszczególnych osób.

Wracając do budowy rozdziałów. Po krótkim wstępie, jaki serwuje nam Sonia, najczęściej przechodzimy do historii, jakiegoś człowieka, który dzięki wskazówkom mentorki, odnalazł rozwiązanie. Później znowu "przemawia" Pani Choquette i daje nam kilka praktycznych rad. Na koniec tajemnicy, dostajemy ćwiczenie na rozwój szóstego zmysłu (które powinniśmy rozłożyć na cały tydzień), oraz poznajemy mądrość szóstego zmysłu np. "Zachowaj spokój".

Co do samej treści i wyłożonego materiału - jest to coś, co może nam pomóc poprawić po części swoje zachowanie i pozbyć się złych nawyków. Nie sądzę jednak, że to ma być główny cel tej książki, która wyląduje u mnie na półce "przeczytane - nie czytać więcej razy". Mam inny pogląd na tę sprawę i ta książka bardzo mi to uświadomiła, z czego jestem jak najbardziej zadowolona, czego o lekturze powiedzieć nie mogę.

Jeśli miałabym użyć oceny w skali od jednego do dziesięciu, książka otrzymałaby ode mnie czwórkę.

Komu mogę polecić tę pozycję? Osobom, które miały do czynienia z innymi artykułami, albo książkami na ten temat i chcą zobaczyć co o tym myśli autorka. Reszta niech zdecyduje sama.

 

Karty

 

Większość osób pewnie czekało raczej na opinię na temat talii niż książki, więc postanowiłam te dwie rzeczy oddzielić. Do pudełka z kartami, została dołączona mała książeczka (120 stron), w której znajdziemy opisy wszystkich pięćdziesięciu dwóch kart i krótki wstęp jak z nich korzystać.

Jak mówi właśnie ten wstęp, z karty można stosować na wiele różnych sposobów - można wyciągać losowo jedną kartę i dostosować się do jej wskazówek; inną metodą jest dopasowanie karty do odpowiedniej sytuacji w jakiej się znajdujemy i podążanie za radami, które z niej płyną; bardziej złożoną formą jest wyciągania trzech kart opisujących zaistniałą sytuację (pierwsza symbolizuje stan ducha, lub zalecane podejście, druga wskaże w jaki sposób najlepiej zmienić swoje wibracje, a trzecia przypomni, o czym należy pamiętać i co mogło zostać pominięte).

Jak zaznacza autorka, te metody są tylko sugestiami. To osoba, która z nich korzysta powinna najlepiej wiedzieć, jakim narzędziem mają być dla niego karty - choć jak wspomina ich głównym zadaniem jest rozbudzenie intuicji i praca nad wibracjami. Przy tej talii nie obowiązują sztywne zasady, chyba, że ustalimy je sobie sami - dla mnie jest to naprawdę dobre rozwiązanie.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, jest bardzo zadowolona, talia jest pozłacana ale to do niej pasuje. Karty cieszą oko, nie męczą, a właściwie dają ukojenie. Są to karty średnio-duże (10cmx14cm), które mi osobiście tasuje się całkiem wygodnie.

Kończąc całą recenzję, pragnę zaznaczyć, że to właśnie talia kart jest zdecydowanie mocniejszą stroną tego zestawu. Nie zostanie ona raczej moją ulubioną talią, ale nie odłożę jej, a wręcz przeciwnie postaram się korzystać jak najczęściej.

 

 

Książkę można kupić w sklepie Talizman.pl - cena 42,00 zł

Karty można kupić w sklepie Talizman.pl - cena 59,20 zł

Edited by NeoNówka
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...