Skocz do zawartości

Sceny z filmów które Was zachwyciły :)


Gość Vampirella

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vampirella

Proponuję w tym temacie wklejać ciekawe fragmenty z filmów (sceny) które w wyjątkowy sposób wbiły się w Waszą pamięć, wywołały emocje, albo dla których chętnie wracacie do oglądania jakiegoś filmu ...

 

To ja zacznę pewnym fragmentem filmu Kieślowskiego "Podwójne życie Weroniki". Po pierwsze muzyka jest zachwycająca, a poza tym scena ta w kilku minutach opowiada cały film, bardzo misternie zagrana scena z kukiełkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

Miasto Aniołów i scena kiedy główny bohater z anioła staje się człowiekiem, piękna scena.

Proponuję się wsłuchać w słowa modlitwy, która jest w tle, bo sama się zdziwiłam, kiedy się okazało, że to modlitwa w dodatku po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

Dodam film "Czekolada" z Juliett Binoche i Johnny Deppem.

Bardzo "słodki" i śliczny film, ulubionej sceny nie mam, cały film jest wyśmienity jak czekolada właśnie :)

 

Edytowane przez Vampirella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

heh, ja pamiętam jeszcze jak w dzieciństwie oglądałam Pana Kleksa, zawsze chciałam w takiej akademii się uczyć i tego szpaka Mateusza lubiłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie scena ale tekst wypowiedziany przez Mela Gibsona w historycznym filmie : Skazali go na karę śmierci i przed tym faktem rozmawiał z kobietą i powiedział do niej

 

WSZYSCY UMRĄ LECZ NIE WSZYSCY WIEDZĄ ŻE ŻYJĄ ;-)

 

Sama prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

A tak jeszcze a propos tej sceny z kolczykiem, którą wkleiłam a jest dosyć ciekawa, praktycznie jest to kulminacja całego filmu więc przytoczę pewien szalenie interesujący fragment:

 

Każdy obraz Vermeera posiada moralizatorskie tło, jest anegdotą, zobrazowaną opowieścią opartą na silnych, protestanckich podstawach. Ponieważ dziewczyna sportretowana na tytułowym obrazie sama jest symbolem nie potrzebuje rodzajowego tła, jedynym rekwizytem jest jej perła. W całej twórczości malarza perła, perłowe kolie, kolczyki mają podwójne znaczenie. Pierwsze odnosi się do obrazów gdzie perłom-symbolom grzechu pychy, próżności (chęć podobania się mężczyźnie) przeciwstawione są uprzedmiotowione cnoty np. leżąca na stole Biblia symbolizująca bogobojność. Drugie znaczenie łączy się z cnotą, dziewictwem kobiety, czego perła jest dowodem. Peter Webber w swoim filmie wyraźnie podkreśla to drugie znaczenie, ale poprzez filmowe opowiadanie dodaje mu pikanterii, otóż to malarz przebija ucho Griet, aby umieścić w nim perłowy kolczyk żony. Ta symboliczna scena jest kulminacyjną dla całego filmu, niemożliwe jest bowiem spełnienie duchowe, tym bardziej fizyczne, (które wcześniej czy później powinno nastąpić) dwojga ludzi, których łączy podobna wrażliwość a dzieli świat w jakim przyszło im żyć. Przebicie ucha jest więc metaforą utraty dziewictwa, ale pozostaje tylko nią gdyż urzeczywistnienie jej byłoby, w kraju tak silnie zakorzenionym w purytańskiej moralności i obyczajności, nie do przyjęcia. W tym kontekście ważne jest także, iż okres poprzedzający powstanie obrazu zaowocował pracami o wyraźnie moralizującym charakterze, co dla ówczesnych malarzy scen rodzajowych było naturalne, gdyż zgodne z doktryną kościoła. Widać dzięki temu jak silnie religia i jej dogmaty wpływała na życie jej współczesnych.

 

Źródło: Dziewczyna z perłą - Kinoskop.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

"Wywiad z wampirem"

 

Ten film gdy po raz pierwszy obejrzałem. To od razu mnie zauroczył. Wtedy sięgnołem po reszte cyklu "Kronik wampirów" napisanych przez Anne Rice.

Jeszcze była zekranizowana "Królowa Potępionych", lecz szkoda że reszty nie dali rady, a było ich 10 chyba.

 

[video=youtube_share;bDH7P0qvSMU]

 

Dla mnie świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

Chyba to był jedyny film o wampirach, który obejrzałam i co więcej od tamtej chwili szalenie mi się spodobał ... o innych już nie wspomnę, bo tych wszystkich "zmierzchów" to się w ogóle nie da oglądać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to był jedyny film o wampirach, który obejrzałam i co więcej od tamtej chwili szalenie mi się spodobał ... o innych już nie wspomnę, bo tych wszystkich "zmierzchów" to się w ogóle nie da oglądać ...

 

Mieli świetne podłoże do nakręcenia jakim była powieść Anne Rice, świetnie wykreowała w swych książkach świat wampirów i same ich postacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MyStErIoUs_WoMaN
MW ja kocham muzykę z tego właśnie filmu ...

 

 

Vampi Kochana:serce: Dziękuję...no ja też, Kocham muzykę, ten film w ogóle, no po prostu Cudo, jak dla mnie to Mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MyStErIoUs_WoMaN
I jeszcze jeden z moich ukochanych filmów ...

 

Słońce "Gladiator" to mój Number 2, a "Braveheart" Number 3. To Moja Kochana Trójca.:)))

Ale trafiłaś.:))) :buzki:

P.S.

Ja przy Każdym z nich wyje jak bóbr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już nie dodał tego filmu, ale w każdym bądź razie uwielbiam :)

Choć ryczałam jak bóbr, bo smutny bardzo ...

 

 

Też jeden z moich ulubionych, a Mel Gibson genialny w tej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też sobie pozwolę dorzucić to :

 

 

W sumie to cały film ma to coś, więc nie mam ulubionej sceny. Jednak gdybym miał wybrać to obrona Jerozolimy najbardziej do mnie przemawia.

 

No i też ten film mnie urzekł:

 

 

coś w sobie ma :)

Edytowane przez tezeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obejrzałem ten film pierwszy raz, to nie umiałem się później ruszyć ze śmiechu. Ma masę wtrąceń i to takich z jajem z innych filmów ale najbardziej przypadł mi do gustu fafik zbierający kamienie.

 

 

Naprawdę polecam, za każdym razem jak oglądam ten film, to odkrywam w nim coś nowego, co mnie bawi :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...