Skocz do zawartości

zagubiony ksiądz, chrzesnta itd...


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o rozwikłanie mojego dzisiejszego snu. Śniło mi się, że wyglądam przez okno z domu kolegi, widzę balkon i idącego ulicą księdza, wygląda na to, że zabłądził, ale jest uśmiechnięty, nagle obok mnie stoi moja chrzestna i przez okno krzyczy coś do księdza, jakiś żart lub obelge, śmiejemy się i ona się chowa, widzę też na ulicy chyba postac wójka, i wjeżdzającego na jego lub na moje podwórku dużego busa w niebieskim kolorze. Następnie jestem w swoim domu, jem zupę, obok siedzi mama, opowiadam jej o tym, że widzieliśmy księdza i że chrzestna coś do niego krzyczała. Słyszałem też jak ksiądz rozmawiał przez telefon, wydawało mi się, że z księdzem z mojego kościoła i pytał go gdzie jest i mówi coś takiego 'gdzie był ten wasz kościół'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądanie przez okno świadczy o wglądzie w przyszłość. Ty wyglądałeś z okna mieszkania/domu kolegi,co może oznaczać,że coś zmienii się u niego. Widzieć balkon oznacza,że doświadczasz problemów w związku z osobą lękliwą nieśmiałą (może taki jest Twój kolega?). Mimo to widok balkonu zawsze wskazuje na przyszłość. Widok księdza jest niejednoznaczny według sennika oznacza,że jest autorytetem związanym ze sferą rozwoju duchowego danej osoby. Może reprezentować anioła stróża, Wyższe Ja. Niekiedy wskazuje ważne momenty na drodze duchowego rozwoju. Myslę,że postać księdza jest aniołem stróżem Twojego kolegi, zabłądził,bo i może on zbłądził z celu mu przeznaczonego. Jest uśmiechnięty,bo wie,że z jego pomocą to się uda. w jakimś stopniu pomoże Tobie/koledze w przezwyciężeniu lęków, obawy i strachu da wskazówkę, poradzi. Żarty i śmiechy w jego kierunku może oznaczać nie znieważenie,ale brak wiary w jego istnienie,w jego pomoc. Niebieski kolor to kolor "duchowy", moze wskazywać na przemiany duchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz w takiej dziwnej sytuacji i to przeżywam, chodzi o dziewczynę, w której jestem zakochany, wszystko było ok, aż tu nagle tzn w poniedziałek, mieliśmy się spotkac, jednak ona napisała, że jest chora i że się później odezwie jednak jeszcze się nie odezwała. Czy sen może jej dotyczyc?

Przypomniało mi się też, że przed tym snem który opisałem, a może nawet to był jeden sen, śniło mi się, że siedzimy u kolegi, dokładnie w tym pokoju z którego wyglądałem później przez okno, siedzimy sobie i gadamy o włosach, a właściwie o ich wypadaniu, byłem tam ja, kolega który mieszka w tym domu i jeszcze jeden chłopak, mój sąsiad z którym znam się tylko 'na cześc'. Ale może ten sen nie ma żadnego przesłania bo mi właśnie wypadają włosy, ten sąsiad też ma duże zakola, a kolega, właściciel domu, nie brał udziału w rozmowie tylko był w tym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę,żeby ten sen miał jakąś styczność z Twoją dziewczyną. Wydaje mi się,że zajdą w Tobie albo w Tym koledze wielka przemiana duchowa (możliwe,że oboje przejdziecie ten proces). Nie lekceważ podszeptów intuicyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz napiszę Ci jak ja odbieram "instytucję" matki chrzestnej (moze dlatego,że moja jest bardzo dobrą, miła i kochaną kobietą. Nie mogłam sobie lepszej wymarzyć :)).

 

Dla mnie matka chrzestna oznacza ochronę, miłość, wsparcie. Do niej możesz pójść z każdym problemem. Matka chcrzestna z Twojego snu jest inna śmieje się/obrzuca obelgami księdza - opiekuna/anioła stróża. Może to być ta Twoja "druga" strona/osobowość sceptyka,co wszystko musi wyśmiać, odróżnić parwdę od fałszu chociaż czasami to trudne.

 

"Sceptycyzm w znaczeniu potocznym [edytuj]

Sceptycyzm jest terminem języka potocznego i w takim użyciu bywa często mylony z cynizmem. Postawa sceptyczna zakłada zawsze pewne obiektywne kryteria za pomocą których można rozróżnić prawdę i fałsz. Cynicy programowo odrzucali rozważanie zagadnień z teorii bytu i teorii poznania, zakładając, że nie ma obiektywnych kryteriów prawdy. Cynicy koncentrowali się na etyce, lekceważąc sprawy bieżące (dlatego pewnie kojarzą się niezbyt pochlebnie dzisiejszym niefilozofom, jako ludzie bez uczuć wyższych)."

 

Sceptycyzm - Wikipedia, wolna encyklopedia - tak na wszelki wypadek,byśmy się

zrozumieli ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje pytanie jak odczytać wskazówki anioła stróża jest mi trudno odpowiedzieć, każdy ma na to inny sposób. To tak jak z odczuwaniem rozkoszy - każdy to opisuje i czuje inaczej. Radzę medytację, wyciszenie. Zazwyczaj bywa tak,że pierwsza myśl jest tą "właściwą" poobserwuj się. :)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Ale sam już nie wiem co mam robic... Tak wogóle to od jakiegoś czasu codziennie coś mi się śni, a właściwie to od czasu gdy poznałem tą dziewczynę o której wcześniej wspominałem.

A jeśli chodzi o sceptyzm to oczywiście wiem o co chodzi.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może,ale w takim razie musze mieć więcej szczegułów. Emocje, spostrzeżenia, myśli przychodzące do głowy na ten widok, sam wygląd domu (czy różnił sę czymś od normalnego wyglądu Twojego domu,a jak tak to czym?).

 

A więc w tym temacie pisz swoje sny, nie zakładaj nowego ;). Szybciej go zintepretuję. Myślę,że poznanie tej dziewczyny nie ma jakiegoś znaczenia na Twoje sny,a na pewno nie w przypadku tego snu :),

Edytowane przez Dama Trefl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje? Właściwie to nie odczuwałem żadnych, już podczas jedzenia zupy spieszyłem się i byłem chyba trochę podekscytowany, jeśli chodzi o spostrzeżenia, to dom wyglądał tak samo jak w rzeczywistości, ogródek też, świeciło słońce i wyglądało na to, że jest lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeszcze śniło mi się to: idę z kolegą ciemną nocą, nagle po obu stronach drogi jest jakiś mur, wzniesienie, droga cały czas jest prosta, a przed tym wzniesieniem przez drogę przechodzi ciemnej maści wąż, jest zwinięty w kółko, wydaje się byc długi, i chyba jest to żmija bo ma szerokie gardło, i pełza tyłem, śladu po koledze już nie ma, zaraz za wężem pojawia się jakiś dziki kot, jest czarny i jest to najprawdopodobniej jaguar, omijam obie przeszkody wzniesieniem po prawej stronie drogi. Sen się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ten sam kolega,co w pierwszym śnie? :>

 

Ciemna droga, ogólnie noc ciemność oznacza to,co nieznane (większość zakłada,że noc i ciemność to złe znaki, dla mnie one są jak każdy inny symbol),a więc podążasz drogą nieznaną Tobie i temu koledze. Ukrywacie przed sobą swój strach - ucieczka kolegi jest tego przykładem. Mur to w tej sytuacji brak sposobu ucieczki, sprawdzenie was obu (Czy jesteście odważni i czego się boicie.),ale też i pokazanie,że na czas obecny macie podążać tylko i tą drogą. Wąż i jaguar to przeszkody jakie wam staną na drodze, Ty je ominiesz, bez lęku i strachu - dla Twojego kolegi będzie to znak do ucieczki (bo one są groźne i mnie zabiją).

 

Jaguar - niewyobrażalna, niekontrolowana agresywność mogąca spowodować chwilowy zanik zdolności rozumowania, zaślepienie podejmowanie bezsensownych czynów,co z kolei wywoła konflikty z innymi; to przelotne zaćmienie umysłu może nawet doprowadzić do fizycznego zranienia innych osób.

Wąż - to symbol zdrady i nieżyczliwości. Zranienia bliskich osób.

 

Plusem całej sytuacji jest to,że omijasz te dwie przeszkody - także te wyjaśnienia nie grożą Tobie. Mimo to lepiej uważaj,zebyś nie zrobił czegoś głupiego (niepotrzebna bójka, kłótnia). Twój kolega się tego obawia,a więc może mieć z tym jakiś problem,może się tego obawiac ale i być takim "jak wyjdzie z siebie" i nie panuje nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mijaniu tych przeszkód odczuwałem wielki strach i lęk, nawet trochę podbiegałem, jaguar patrzył na mnie groźnym wzrokiem spode łba, wydawało mi się, że patrzyliśmy sobie w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też taki sen: wydaje mi się, że jestem na uczelni jest przerwa, na tej przerwie stoję pod swoim domem, jakbym miał zajęcia w domu, a dokładnie to stałem przed schodami wejsciowymi do domu, trochę dalej bo za bramką, stoi koleżanka (ta w której jestem zakochany) żegna się z jeszcze inną koleżanką, wchodzi na podwórku podchodzi do mnie i mówi 'teraz jestem już tylko twoją mamą' i zmierza do mojego domu, jest uśmiechnięta i niesamowicie piękna (wcześniej w żartach powiedziałem do niej mamo w realu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach i lęk to normalne zjawisko. Spojrzałeś w oczy jaguarowi (zobacz jego znaczenie),a więc jesteś świadomy tego jaki jesteś i czego się boisz.

 

Drugi sen to sen odreagowujący. Nie ma w nim nic do intepretowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...