Jump to content

Ars Scripti "Plemienna Szamanka" -Sasza Wolf


Valestil

Recommended Posts

 

 

Do czytania „Plemiennej szamanki” Saszy Wolf zasiadłam zaintrygowana faktem, że określana jest ona jako pierwsza polska powieść ezoteryczna. Po przeczytaniu ostatniego słowa ostatniego rozdziału, odłożyłam ją na półkę z myślą, że jest to książka, którą warto polecić każdemu, choć zapewne chętniej sięgną po nią kobiety niż mężczyźni.

 

„Plemienna szamanka” przenosi czytelnika w czasy, kiedy ludzie żyli w zgodzie z naturą, darząc miłością ziemię i cały, otaczający ich świat. Tytułowa bohaterka dysponuje wiedzą, przekazywaną od wielu pokoleń, którą umiejętnie wykorzystuje w życiu codziennym, do ratowania członków szczepu. Szamanka wykorzystuje swoje umiejętności, kierując się intuicją i prawami zgodnymi z prawami natury. Dzięki temu potrafi zachować radość życia i mądrość, którą powinien kierować się każdy człowiek niezależnie od czasów i warunków, w jakich przyszło mu żyć.

 

To opowieść o miłości i wierności, napisana wartkim, niezwykle plastycznym językiem, który sprawia, że „Plemienną szamankę” czyta się jednym tchem. Język powieści jest jednym z niewątpliwych walorów książki. Kreacja głównej bohaterki sprawia, że czytelnik chętnie utożsamia się z nią, niejednokrotnie zastanawiając się nad tym, czy życie we współczesnym świecie nie byłoby łatwiejsze i przyjemniejsze, gdyby ludzie kierowali się wrodzoną intuicją, gdyby postrzegali swą rzeczywistość poprzez pryzmat miłości i szacunku wobec praw natury, o których najczęściej zapominamy, przytłoczeni rozwijającą się cywilizacją.

 

„Plemienna szamanka” to historia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, ciekawa, trzymająca w napięciu. Autorka wykorzystała w niej szeroką wiedzę ezoteryczną, dzięki czemu książka jest nie tylko typową powieścią, ale również swoistym źródłem wiedzy tajemnej. Polecam ją każdemu z czystym sercem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...