Skocz do zawartości

Powrót Siloama


Agnar219

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich .Dziesiejszego dnia admin zablokował jednego z najbardziej aktywnych uczestników forum SILOAMA.Powody? obraził jednego z urzytkowników forum .Ale czy to jest powód ,by odrazu kogoś wyrzucać ? Zresztą każdemu ,może się zdarzyć.

.

Ten watek jest skierowany do Admina by odbanował SILOAMA .

Jesli ktoś chce by Siloam wrócił niech napisze na dolę ,że "TAK"

 

PRZYWRÓĆMY SILOAMA!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj krytyk numer 3 jest dobry i go lubie ale obraza jest powodem - inna sprawa ze jezeli ktos kogos obraza to czesto jest to pomijane a tu dopiero zostalo wypomniane - admini tez ludzi, jednak uczucie niespawidliwoscie moze wyniknac. Barykady to nie wyjsie, wiec kwestja wnioskow i proba wlasnego regulowania by pomuc nie tylko Adminom ale i samym sobie - w koncu dla siebie sie staramy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kogo Silo obrazil, jest tak zabawny ze swoim misyjnym fanatyzmem, ze go przeciez nikt chyba nie traktuje powaznie :)

Poza tym facet w czarnej kiecce,z krzyzem i kropidlem w rece, krecacy sie po forum ezoterycznym jest zawsze ciekawym widokiem :P

 

A tak BTW, to wiecie ze jeden z odlamow Wicca ( zwanych bezsensownie tradycjami ) zalozyl byly ksiadz katolicki i homoseksualista , ekskomunikowany przez kosciol? ? :)

Nie zabierajmy Siloamowi tej szansy, byc moze wielka przyszlosc go jeszcze czeka :)

 

Silooooo, wróóóććć !

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,ja też miałem wiele szans w przeszłości ,mojej bytności na forum ,by zostać wyrzuconym ,lecz dzięki mojej wytrwałości,pokorze ,cierpliwości ,entuzjazmu ,wyrozumiałości i miłości do wszystkich wiele się nauczyłem przez ten okres ,i naprawdę nikt nie trafił się tak zaciętym, mym przeciwnikiem jak Siloam,to dokładnie tak jakby Siloam był moją, drugą połową.

Więc według mnie powinien dostać szansę i wrócić,tak czegoś się idzie nauczyć ,przecież człowiek się uczy na błędach :)

A czuję u niego wielki potęciał ukryty-uśpiony ,tylko w złym kierunku go wykorzystuje.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tacy co obrażają bardziej, nie przebierają w słowach i jakos dziwnym trafem dalej tu urzędują nieskalani banem a silo mam wrażenie że został zbanowany przez swe poglądy które uwierają co niektórych

 

i to się nazywa wolnosc pogladów i słowa... no comment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tacy co obrażają bardziej, nie przebierają w słowach i jakos dziwnym trafem dalej tu urzędują nieskalani banem a silo mam wrażenie że został zbanowany przez swe poglądy które uwierają co niektórych

 

i to się nazywa wolnosc pogladów i słowa... no comment

podpisuję się.*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich .Dziesiejszego dnia admin zablokował jednego z najbardziej aktywnych uczestników forum SILOAMA.Powody? obraził jednego z urzytkowników forum .Ale czy to jest powód ,by odrazu kogoś wyrzucać ? Zresztą każdemu ,może się zdarzyć.

.

Ten watek jest skierowany do Admina by odbanował SILOAMA .

Jesli ktoś chce by Siloam wrócił niech napisze na dolę ,że "TAK"

 

PRZYWRÓĆMY SILOAMA!!!!!!

 

Nie jestem ani za ani przeciw

 

Czytając posty Siloma można było się tego spodziewać

 

Wydaje mi się że taka akcja typu petycja nie zda egzaminu ponieważ jest tutaj założona z góry walka o przywrócenie .Nakazując komuś coś nigdy nie otrzyma się tego co założyło .

 

Jeżeli chęć przywrócenia go jest dla was ważna przemyślcie czy nie lepiej podyskutować o tym za co dostał bana pomijając wasz stosunek do niego i przyglądnąć się na chłodno czy trzymał się regulaminu czy nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Beneton ale spotkałam się na tym forum z gorszymi obelgami, gdzie leciały wyzwiska typu głupek, idiota itd. i ZERO reakcji.

I nikt nie zgłaszał. Nikt nie reagował.

Chyba mam do czynienia z przewrotną moralnoscią Kalego...

Hipokryzja goni hipokryzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HALO! Beken mówi, że post Silo został zaraportowany, tak? czyli ktoś poczuł się obrażony, tak? to było już jego kolejne ostrzeżenie, tak? a więc o co robić zamieszanie? dobra, może na tym forum są bardziej obraźliwe posty, gdzie ludzie wyzywają się od idiotów itp., ale służby porządkowe forum nie mogą być wszędzie i od tego jest przycisk RAPORTUJ, że jak ktoś uważa iż nastąpiło przegięcie to zgłasza to. ciężko ciskać się, że istnieją gorsze posty jak ich nikt nie zgłosił....

 

może taka metaforka... ;) jak ktoś ci się włamuje do domu to dzwonisz na policję. jak nie zadzwonisz to później nie miej pretensji, że policji nie było żeby cię ratować. tak samo jak widzisz, że ktoś się włamuje do twojego sąsiada i nie zadzwonisz na policję to nie miej później pretensji, że policja nie interweniowała ;)

 

więc proszę was...nie miejcie pretensji o konsekwencje jak dany post jest RAPORTOWANY.

 

pozdrawiam :_buzki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale czy to nie tak jest, ze to"obiekt obrazania" ( a jak widze z cytatu Benetona, chodzi tu o mnie :P ) czujac sie urazony powinien zglaszac to moderatorom? Mnie osobiscie tekst Siloama w zaden sposob nie dotknal, a wrecz rozsmieszyl - bo swiadczyl o kompletnym niezrozumieniu mojej wypowiedzi... A osobiste wycieczki? No coz, wiadomo ze gdy argumentow brak zaczyna sie jazda po bandzie. W wykonaniu ksiedza/kleryka mowiacego tyle o milosci blizniego, wybaczaniu itp. jest to szczegolnie zabawne...

Szkoda ze znalazl sie ktos bardziej papieski od papieza :P i uznal ze musi wystapic w roli obroncy ucisnionych i byc glosem oburzonego ludu :P

Pozbawil nas w ten sposob, niezlej rozrywki, ciekawych dyskusji i wogole przyjemnosci obrzucania sie wirtualnymi ekskrementami :DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ze mną odkąd jestem na forum ,pomogę ,za chwilę moją siłę obróci ten ktoś przeciwko mnie i mnie szkaluje i natworzy plotek ,jeśli ktoś nie rozumie modelowania psychoemocjonalnego i obraża się pod wpływem impulsu emocjonalnego ,to ja dziękuję,ale już cierpliwości nie mam dla takich spaczonych ocen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulf, taż prawda :) ale widocznie ktoś poczuł się...zgorszony ;)

 

Zgorszony żołędziem? :P A jakby byla mowa o szyszkach :P

Albo, nie dajcie bogowie, o sliweczkach, brzoskwinkach, jabluszkach itp ? Toz to dopiero bylaby sodomia i gomoria... :DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na jedno słowo jest bardzo wiele interpretacji ,przykład - Bóg,Natura,Uniwersum,Tytuł ,Matriks ,Siła Życiowa ,Moc,Duch itp.

Lub - Kula ,Umysł,Więzienie ,Świat ,Światopogląd,Heksagram ,Kulokwadrat .

To jeśli ktoś jest na niższym poziomie rozwoju umyslowego niż rozmówca ,nie może swego lenistwa w operacjach logiczno-psychicznych (Wewnętrznych ) kwitować od razu niezrozumieniem,i robić z kogoś potwora i idioty ,mówię np. o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgorszony żołędziem? :P A jakby byla mowa o szyszkach :P

Albo, nie dajcie bogowie, o sliweczkach, brzoskwinkach, jabluszkach itp ? Toz to dopiero bylaby sodomia i gomoria... :DDD

 

 

Bany to by chyba fruwały wręcz... hehehehehe

Poruszyłes moją fantazję... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście odnoszę wrażenie, że większość chce powrotu Silo, bo ten dostarczał swego rodzaju rozrywki. i moje pytanie brzmi....czy serio chodzi "sprawiedliwość", czy po prostu macie wrażenie, że zabrakło prądu w momencie, kiedy leciał wasz ulubiony program rozrywkowy? ;)

Edytowane przez boilerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Za ten post otrzymał ostrzeżenie ale że to było już 4 ostrzeżenie Siloama skrypt automatem nałożył bana wieczystego(...)

 

Ben,czy to oznacza,że Silo miał już wcześniej bana czasowego i teraz dostał bana na zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając wszystkie fakty .

Fanatyzm sila ,przeważał w dziale religie i filozofie ,czyli miejsca dla niego przeznaczonego

Do całej reszty mało się przyczyniał.

Na forum wiele ludzi wyraża emocje w rózny sposób ,gorszy niż zaprezentowany przez Siloama.

Ulf nie czuje się urażony z tego wynika fakt ,że Siloam dostał nie słusznie bana.

 

Powiniście zrozumieć ,że Siloam

 

-Przyczniał się ro rozwóju forum ,szczególnie w dziale religie i równoczesnie mu nie zagrażał.

-Budził zainteresowanie dyskujsą ,przez to umysły

-wprowadzał rozrywkę ,przecież miendzy innymi po to forum jest!!!

-pozatym był lubiany przez większość

-Siloam jak na człwoieka fanatycznego ,zachował się przy ilości postów(350 około) dosyć dużą tolerancją

-Nawet fakt tego kim jest ,a Jest klerykiem ,ma taki człowiek w naturze obrażać innych ??mi się wydaje ,że nie

-dla niego to jest cell życia ,głosić swoje prawdy ,odebraliśmy mu tą możliwość

 

 

Pozatym Siloam był sławny na forum w krótkim czasie co wiazało się z faktem ,ze ktoś predzej czy pozniej rzucił by w niego blotem i jakimiś zarzutami .

 

Adminie poza tobą Ludzie tworzą to forum niech oni zadecydują o Powrocie Siloama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zraportuje wszystkim posty jako zle z okazji..swieta zmarlychg-niedlugo :))) ludzie,wezcie wyluzujhcie.. nei macie innych problemow ;)? nic was nie boli>? nikt nei umiera? nei macie problemow finasnsow3ych,sercowych? no to zajmijmy sie soba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając wszystkie fakty .

Fanatyzm sila ,przeważał w dziale religie i filozofie ,czyli miejsca dla niego przeznaczonego

Do całej reszty mało się przyczyniał.

Na forum wiele ludzi wyraża emocje w rózny sposób ,gorszy niż zaprezentowany przez Siloama.

Ulf nie czuje się urażony z tego wynika fakt ,że Siloam dostał nie słusznie bana.

 

Powiniście zrozumieć ,że Siloam

 

-Przyczniał się ro rozwóju forum ,szczególnie w dziale religie i równoczesnie mu nie zagrażał.

-Budził zainteresowanie dyskujsą ,przez to umysły

-wprowadzał rozrywkę ,przecież miendzy innymi po to forum jest!!!

-pozatym był lubiany przez większość

-Siloam jak na człwoieka fanatycznego ,zachował się przy ilości postów(350 około) dosyć dużą tolerancją

-Nawet fakt tego kim jest ,a Jest klerykiem ,ma taki człowiek w naturze obrażać innych ??mi się wydaje ,że nie

-dla niego to jest cell życia ,głosić swoje prawdy ,odebraliśmy mu tą możliwość

 

 

Pozatym Siloam był sławny na forum w krótkim czasie co wiazało się z faktem ,ze ktoś predzej czy pozniej rzucił by w niego blotem i jakimiś zarzutami .

 

Adminie poza tobą Ludzie tworzą to forum niech oni zadecydują o Powrocie Siloama.

Ludzie tworzą forum, a regulamin tworzy właściciel i ci co forum tworzą mają obowiązek regulaminu przestrzegać.

Ty chcesz by wrócił silo, inny zechce by wrócił mag, jeszcze inny by wrócił książę a jeszcze inny, by wróciła łyni...

Zaspokojenie tego rodzaju potrzeb wszystkich doprowadzi do tego, że każdy na forum będzie się czuł bezkarny i robił, co mu się żywnie podoba co z kolei doprowadzi do tego, że forum zamieni się w kloakę.

Przypominam ci jeszcze raz Agnar (tym razem w formie upomnienia) punkt regulaminu mówiący o próbach wywierania presji na administrację forum by komuś zdjąć bana.

Przypomnę jeszcze, że regulamin jednakowo wszystkich obowiązuje bez względu na ich dal forum zasługi.

 

Zgadzam się z Administratorem, także jestem adminem i znam wielu cwaniaczków, którzy usiłują na siłę wsiąść górę.

Nie zapomnijcie jednak, że umowa zawarta z hostingiem obowiązuje administratora jako właściciela domeny i przestrzeni na serwerze i tylko jego.

Wszystko będzie tak jak ON chce, a nie jak WY chcecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie tak jak ON chce, a nie jak WY chcecie :)

 

Na takich zasadach obowiązują fora .Tak już jest .Założyciel ma prawo decydować co i jak chce .Taki jego przywilej jako pomysłodawcy i założyciela :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-pozatym był lubiany przez większość

 

Cóż, z tym postulatem zdecydowanie się nie zgodzę ;)

 

Silo swego czasu występował w duecie z innym userem, którego Imienia Strach Wymawiać (bo jeszcze wróci) - było to powodem licznych skarg użytkowników.

Jakoś mnie to nie dziwi - wszystko jest miłe i fajne do czasu gdy ktoś CI to na siłę wciska do gardła ;) Wtedy przestaje być niestety znośne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wyłapie post niezgodny z regulaminem - powinien go raportować, pomaga nam w ten sposób w pracy i dbaniu o to, by na forum był przestrzegany regulamin.

 

Raczej: odwala za ciebie robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej: odwala za ciebie robotę...

 

Nie za niego, lecz za moderatorów, to oni powinni dbać o porządek i ład.

Gdzie oni są ?

Edytowane przez asembler
przecinek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... :)

 

-pozatym był lubiany przez większość

 

Cóż, z tym postulatem zdecydowanie się nie zgodzę ;)

- hmm... noo fakt większość to rzecz względna raczej, bo tez zależy o "którą" większość chodzi... ;)^

Silo swego czasu występował w duecie z innym userem, którego Imienia Strach Wymawiać (bo jeszcze wróci) - było to powodem licznych skarg użytkowników.

Jakoś mnie to nie dziwi - wszystko jest miłe i fajne do czasu gdy ktoś CI to na siłę wciska do gardła ;)Wtedy przestaje być niestety znośne ;]

- hmm... co fakt to fakt !... na siłę, to nawet św.... nie lubi, a co dopiero bogu ducha winny cłecyna... ;))^

- Nooo... ale nie noo ! , ja tez specjalnie to za nim nie przepadał, ale czasami zmuszał mnie do myślenia... wiec i już pieć stron mam na jego temat, naskrobane... noo i tylko czekołem aż On się wychyli z tym jego Kolaboratem o REiKI, i wtedy ja spokojniuśko miołem sobie go wziąć na widelec...

 

- aaa TU :!!!zonk!!!:... taka strata, toż to komu ja teroz to wysmaruje... Tyla pracy i medytowania pójdzie "w piach"... Skoda,wielka skoda, bo sykował się niezły Teatr, a i pośmioć by było się i mozno niezli...rocej :)^

- takze jo... bym go psywrócił, choćby ino i po to... :)) rocej... ;)^ [łocko do Benka]

 

 

- ale i mała iskierka nadziei sie tli w tej oto wypowiedzi...

zraportuje wszystkim posty jako zle z okazji..swieta zmarlychg-niedlugo :))) ludzie,wezcie wyluzujhcie.. nei macie innych problemow ;)? nic was nie boli>? nikt nei umiera? nei macie problemow finasnsow3ych,sercowych? no to zajmijmy sie soba .

-hmm... noo właśnie!

- moim zdaniem, po raporcie przez "kogoś" Admin czy Mod powinien zapytać się czy Osoba zainteresowana poczuła się w ogóle dotknięta i czy podtrzymuje ten "raport" nałożony/zgłoszony, przecież przez zupełnie kogoś innego, a kto przecież może zrozumieć to zupełnie opacznie bo i całkiem po swojemu... :(

 

- i Tu świetny przykład dała niechcący Sheinuś... bo faktycznie, jak "ktoś" weźmie sobie kogoś na widelec, to przecież może raportować co mu się tylko nie-"podoba"... i co wtedy, w szybkim tempie, wy... raportujemy się wszyscy na wzajem,i Forum... zostanie Puste, raczej... :) wiec?

 

- chciałbym zapytać, czy admin jest na takie coś "przygotowany"... a jeśli tak to jakie będą/są środki zaradcze w tym względzie... :)

 

 

---pozdrawiam... infedro :)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,sam miałem wiele przykrych sytuacjii związanych z tym ,że człowiek miał do mnie pretensje za kogoś innego ,bo tak mu chora psychika mówiła i niedojrzałość emocjonalna. ,przecież na odległość możemy nawet dać się oszukać sprytnie,być tak zmanipulowani przez kogoś kto nam sprzyja (a pieniądze np. i alkohol przekupią prawie każdego) ,że możemy zniszczyć kogoś ,kto na to nie zasługiwał ,Infedro ma rację : jak "ktoś" weżmie sobie kogos na widelec, to przeciez może raportować co mu sie tylko "podoba"... i co wtedy, w szybkim tempie, wy... raportujemy sie wszyscy na wzajem... i Forum... zostanie Puste, raczej... :) wiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja go nawet lubiłam jak był na sb ... siloam dość specyficzne poglądy ma, ale jest bardzo pocieszny.

 

Niech wraca nawet pod innym nickiem :)

 

hmm... chcielista To mata... ;) /hakuna'matata/...;]

 

- już sie reinkarnował... Ezoteryczne źródła praktyk reiki (cz. II) - Blogi - Forum ezoteryczne Ezoforum.pl

- http://www.ezoforum.pl/reiki/35798-reiki-jest-sprzedaza-duszy-szatanowi-30.html#post426883

 

- łoszust jeden... a twierdził że reinkarnacji nie ma, ;)^

- aaa Tu... nagle Jest !

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocham silusia XD jest taki mily, wyrozumialy..

 

Siluś też Cię kocha... jak siostrę ;P

 

Poza tym facet w czarnej kiecce,z krzyzem i kropidlem w rece, krecacy sie po forum ezoterycznym jest zawsze ciekawym widokiem :P

Myślałem, że już to sobie wyjaśniliśmy. Znasz zasadę in dubio pro reo?

 

Teraz Siloam jest klerykiem

Siloam jest osobą świecką - jak na razie - ale Ulf i Hrefna wzbudzają w nim powołanie do chrześcijańskiego życia konsekrowanego w celibacie :tak:

Edytowane przez servant_domini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ten post otrzymał ostrzeżenie ale że to było już 4 ostrzeżenie Siloama skrypt automatem nałożył bana wieczystego.

Przepraszam Cię benetonie za posądzenie o złe intencje. Nie wiedziałem, że jest tu skrypt, który działa w taki sposób. Sądziłem też, że ostrzeżenia się przedawniają. Bez sensu jeżeli są księgowane wieczyście. W każdym razie będę starał się gryźć w język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu Pita też zbanowali??? Czyżby Inkwizycja zaczęła działać na ezoforum? Albo peerelowska cenzura? :P Jeżeli administracja w tak krótkim czasie banuje tyle osób, TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale czy to nie tak jest, ze to"obiekt obrazania" ( a jak widze z cytatu Benetona, chodzi tu o mnie :P ) czujac sie urazony powinien zglaszac to moderatorom? Mnie osobiscie tekst Siloama w zaden sposob nie dotknal, a wrecz rozsmieszyl - bo swiadczyl o kompletnym niezrozumieniu mojej wypowiedzi... A osobiste wycieczki? No coz, wiadomo ze gdy argumentow brak zaczyna sie jazda po bandzie. W wykonaniu ksiedza/kleryka mowiacego tyle o milosci blizniego, wybaczaniu itp. jest to szczegolnie zabawne...

Szkoda ze znalazl sie ktos bardziej papieski od papieza :P i uznal ze musi wystapic w roli obroncy ucisnionych i byc glosem oburzonego ludu :P

Pozbawil nas w ten sposob, niezlej rozrywki, ciekawych dyskusji i wogole przyjemnosci obrzucania sie wirtualnymi ekskrementami :DDD

Ostatnio mam coraz mniej czasu, który mogę poświęcić dla forum, dlatego włączę się do tematu z pewnym opóźnieniem...

 

Bardziej papiescy okazali się użytkownicy, którzy zaraportowali post Siloama.

I tu powstaje kwestia wspomnianego przez Banetona, przestrzegania regulaminu lub może raczej tego regulaminu niedoskonałości.

Bo skoro Ulf nie czuje się obrażony, to Siloam nie powinien otrzymać ostrzeżenia.

Idąc dalej: czy administracja powinna rozpatrywać raporty dotyczące obrażania użytkowników, które zostały przesłane przez osoby, których owa obraza nie dotyczyła?

....i: czy administracja w ogóle powinna z własnej inicjatywy analizować treści postów pod względem interpersonalnym, jeżeli osoby zainteresowane (rozmówcy/adwersarze w danym wątku) sami nie raportują "złych postów".

 

Są jeszcze kolejne sprawy dotyczące regulaminu forum, które można przy tej okazji poruszyć.

Dlatego zapraszam do dyskusji: http://www.ezoforum.pl/z-zycia-forum/47999-propozycje-zmiany-regulaminu.html#post429016

Edytowane przez caliah
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład .Mam kumpla znamy się juz trochę ,czasem polecą jakies głupie słowa ale wiemy ,że jest dobrze .Znaszej perspektywy wygląda to dobrze bo wiemy jak jest pomiedzy nami. Ale os 3 może to odebrać jako coś nie halo.

To jest podbny przypadek .

Ale niezminia to faktu ,że pewna kultura powina być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...