Skocz do zawartości

Powiedz jakie lubisz lody, a powiem Ci kim jesteś


Gość Vampirella

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vampirella

Choć usługi wróżek wracają do łask, już od dawna nad karty tarota i wróżenie z fusów przedkładamy „rozgryzanie” innych za pomocą odczytywania mowy ciała, sposobu mówienia, charakteru pisma itp. Teraz naukowcy ogłosili nowy sposób. Wystarczy sprawdzić jaki smak lodów ktoś preferuje.

 

Autorem tej ciekawej, choć dość śmiesznie brzmiącej tezy jest dr Alan Hirsch, neurolog i psychiatra z chicagowskiej Smell and Taste Treatment and Research Foundation. Na podstawie przeprowadzonych przez siebie badań wysnuł wniosek, że preferowany smak zdradza ludzką osobowość. Na podstawie ulubionych przysmaków, potraw, przekąsek można nawet przewidzieć nasze zachowanie. A także wyłonić osobę, która będzie idealnym partnerem.

 

Dlaczego właśnie lody?

Lody to przysmak szczególny. Od zawsze kojarzy się z wyjątkowymi chwilami, beztroską, przyjemnością i szczęśliwym dzieciństwem. Według dr Hirscha należą one do rodzaju jedzenia powszechnie lubianego, nie tyczy się ich więc strach przed próbowaniem czegoś nowego. Spożywane są pod każdą szerokością geograficzną, niezależnie od ustroju politycznego, religii, pochodzenia etnicznego, rasy, statusu majątkowego. Badacz uważa, że większość z nas już od dzieciństwa ma swoje ulubione smaki lodów. Kształtują się mniej więcej w okolicy 7. roku życia - w tym samym czasie co nasza osobowość. Dla większości ludzi ukochany smak pozostaje niezmienny przez całe życie. Ze względu na duży ładunek emocji, z którymi kojarzą się lody, przysmak jest idealny do badań.

 

Dr Alan Hirsch zbadał kilkaset osób, które określały swój ulubiony smak lodów a następnie były poddawane testom psychologicznym mającym określić ich typ osobowości. Na podstawie tych danych przyporządkował typy osobowości do preferowanych smaków lodów. Wyniki opisał w swojej książce, zatytułowanej „What Is Your Food Sign? How To Use Food Clues To Find Everlasting Love".

 

 

Oto lista 10 popularnych smaków demaskujących osobowość:

 

Waniliowe

 

Zależne i potrzebujące. Osoby wybierające ten smak mają barwną osobowość, są pełne ekspresji i impulsywne, ale ulegające wpływom innych. Idealiści, łatwo podejmujący ryzyko, którzy stawiają sobie wysoko poprzeczkę. Wiele od siebie wymagają i mają szerokie horyzonty. Cenią sobie bliskie związki z innymi.

 

Jako partner: najlepiej czują się w bliskim i bezpiecznym związku.

Typowa wanilia: konająca z miłości kura domowa, która kocha seriale i romantyczne książki.

Idealny partner dla wanilii: Rocky Road, inna wanilia.

 

Podwójna czekolada

 

Zajęci sobą. Lubią być w centrum uwagi, są przy tym czarujący, lubią flirt i uwodzenie. Lubią nowości, ale szybko się nudzą. Szczególnie męczy ich rutyna. Potrafią się dobrze ubrać, co świetnie współgra z ich kreatywną naturą. Są łatwowierni, entuzjastyczni i ekstrawertyczni, równocześnie wrażliwi i podatni na wpływy. Zbyt łatwo ufają, dlatego raczej nie są liderami, a graczami w zespole. Posługują się raczej wyczuciem niż logiką.

 

Jako partner: podwójna czekolada kwitnie w bardzo intymnym, bliskim związku. Szybko wchłonie ją atmosfera romantycznej fantazji.

Typowa podwójna czekolada: aktorka – w niezwykle kobiecej roli żeńskiej lub aktor – w typowej roli macho.

Idealny partner dla podwójnej czekolady: z kawałkami czekolady lub orzech laskowy.

 

Truskawkowo-śmietankowe

 

Typ nerwowy. Introwertyk, słabo radzący sobie ze stresem. Łatwo się irytujący, często się czuje przygnębiony i niepasujący. Inni mogą sprawić, że wzrasta w nim poczucie winy.

 

Jako partner: częściej widzi pół szklanki puste niż pełne, dlatego ma problemy ze znalezieniem kogoś na dłuższą metę.

Typowe truskawki ze śmietaną: biurokraci, pracownicy recepcji, działów zażaleń, zwrotów, ale także dziennikarze.

Idealny partner dla truskawkowo-śmietankowych: z kawałkami czekolady.

 

Bananowe

 

Stary głupiec. Dobrze dopasowujący się, bezproblemowi, empatyczni. Mają dobrą i przyjacielską naturę.

 

Jako partner: idealni jako małżonkowie i rodzice.

Typowy banan: typ taki jak Bill Cosby w serialu "The Cosby Show".

Idealny partner dla bananowych: wanilia, podwójna czekolada, truskawkowo-śmietankowe, z kawałkami czekolady, orzech laskowy lub inne bananowe.

 

Z kawałkami czekolady

 

Zwycięzcy. Są ambitni, często są liderami w grupie, chętnie podejmują wyzwania. Czarujący, kompetentni, lubiący rywalizację. Wizjonerzy.

 

Jako partner: czarujący w sytuacjach publicznych, lubią kiedy się ich obsługuje i kiedy się im nadskakuje.

Typowe "kawałki czekolady": liderzy i zwycięzcy.

Idealny partner dla "z kawałkami czekolady": podwójna czekolada, orzech laskowy.

Flirtuj do woli!

 

Orzech laskowy

 

Honor ponad wszystko. Zasady są bardzo ważne w jego życiu, nie łamie ich z byle powodu. Ustawia wysoką poprzeczkę dla siebie i dla reszty otoczenia. Inteligentny, sumienny, skrupulatny, perfekcjonista o twardych zasadach moralnych.

 

Jako partner: może mieć problemy z wyrażaniem emocji, ponieważ boi się by nie zranić drugiej strony. Powściągliwy w kwestiach seksu.

Typowy orzech laskowy: perfekcjonista. Kocha pracę i wykonuje ją zawsze dokładnie. W sporcie, podczas rywalizacji może pokazać swoją agresywną stronę.

Idealny partner dla orzecha laskowego: miętowe z kawałkami czekolady.

 

Truskawkowe

 

Lubią żyć w czyimś cieniu. Niechętnie są liderami, raczej odpowiada im bycie częścią grupy. Potrafią się cieszyć z sukcesu grupy. Dzięki temu łatwo dogadują się z otoczeniem.

 

Jako partner: nie zako****ą się od pierwszego wejrzenia, ale jeśli już zdecydują się na związek, pozostają wierne, lojalne, wspierające. Ich małżonek to także ich najlepszy przyjaciel.

Typowa truskawka: gracz w zespole, nigdy lider. Żeby stworzyć bliskie przyjaźnie, potrzebują dużo czasu, muszą dobrze poznać tą drugą osobę

Idealny partner dla truskawkowych: Rocky Road, miętowe z kawałkami czekolady, wanilia i inne truskawkowe.

 

Kawowe

 

Cieszący się chwilą. Pełni życia, gwałtowni, uwodzący, flirtujący. Nie myślą zbytnio o przyszłości, raczej wychodzą z założenia, że żyją tu i teraz.

 

Jako partner: pociągający, a dla rywali przerażający. Niestety łatwo się nudzi, więc potrzebuje partnera, który będzie pobudzającym kompanem do nowych wyzwań.

Typowe kawowe: rzadko kończą to, co zaczęli, mają słomiany zapał, ale też pasję do nowych rzeczy, które zazwyczaj pochłaniają ich całą uwagę.

Idealny partner dla kawowych: truskawkowe.

 

Miętowe z kawałkami czekolady

 

Cynicy. Ambitni, pewni siebie, sceptyczni, mogą być dobrymi prawnikami. Lubią spory, bo mają zawsze wiele argumentów.

 

Jako partner: mało romantyczny typ. Wierzy, że dobre rzeczy nie trwają zbyt długo.

Typowe miętowe z kawałkami czekolady: rozważni w planowaniu przyszłości, nie oczekują zbyt wiele, raczej snują skromne plany.

Idealny partner dla miętowych z kawałkami czekolady: inne miętowe z kawałkami czekolady.

 

Czekoladowe z dodatkami (orzechami, ciasteczkami etc.) - zwane Rocky Road

 

Doświadczeni. Zawsze otrzymują to, czego chcą. Czarujący prywatnie, ale zawodowo potrafią pokazać pazury. Sprawdzają się jako biznesmeni, szczególnie prowadzący swoje własne firmy. Potrafią być cyniczni, ale łatwo wyprowadzają ich z równowagi nietypowe życiowe sytuacje.

 

Jako partner: pomimo swoich sukcesów są to wrażliwcy, umiejętni słuchacze. Nie lubią krytyki, wolą pochlebstwa.

Typowe czekoladowe z dodatkami: w drodze do swojego celu czasami mogą ranić innych. Niecierpliwi, nie znoszą czekania w kolejkach i korków na drogach.

Idealny partner dla czekoladowych z dodatkami: inne czekoladowe z dodatkami.

 

Źródło: Powiedz jakie lubisz lody, a powiem Ci kim jesteś - Społeczność - Students.pl

Zabierz ją na lody, a dowiesz się, kim jest - Sympatia.pl

 

No to jaki smak lodów najbardziej lubicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda :P Ja się wahałem między truskawkowe a truskawkowo-śmietankowe. Oba opisy pasują, z tym że nawet powiedziałbym, że to się z wiekiem zmieniało w zależności właśnie od nerwowości, poczucia winy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MyStErIoUs_WoMaN

A ja tam Uuuwielbiammm Waniliowe, tylko i wyłącznie, mmmniammm.:)))

Tylko nie zgadza się to - konająca z miłości kura domowa, która kocha seriale i romantyczne książki - to nie ja.:)))

Z kury domowej to mam tylko to że Kooocham gotować i sprzątać, ksiązki, ooo taaak, ale nie romantyczne, chociaż i taką zdarza się przeczytać z braku innej.:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Niestety brakuje mi tutaj lodów kokosowych :( nie jestem dużą fanką lodów, zjadam ich bardzo mało i jedyny smak jaki lubię to własnie kokosowy. ewentualnie zadowolę się kawałkami czekolady ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Owocowe. Sorbety. Jeszcze raz owocowe :) Najbardziej lubię wszelkie smaki cytrusowe, czyli cytrynowe, limonkowe, albo grejpfrutowe. Nie przepadam natomiast za lodami mlecznymi. Również dlatego, że są bardziej słodkie i tuczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Owocowe. Sorbety. Jeszcze raz owocowe :) Najbardziej lubię wszelkie smaki cytrusowe, czyli cytrynowe, limonkowe, albo grejpfrutowe. Nie przepadam natomiast za lodami mlecznymi. Również dlatego, że są bardziej słodkie i tuczące.

 

Ja też uwielbiam sorbety. Zwłaszcza gruszkowe, truskawkowe i malinowe. Idealne na upały! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowanie lody owocowe, najlepiej sorbety. Uwielbiam cytrynowe, grejpfrutowe, pomarańczowe ale też np. porzeczkowe (czy jagodowe ogólnie), jabłkowe, truskawkowe etc. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie lubię lodów - większość z nich smakuje mi samą chemią i są za słodkie, krytykę wytrzymują tylko te "prawdziwe", wolę domowej roboty sorbety. ale jakbym miała coś wybierać, to któreś czekoladowe - albo same albo rocky road. i opis się zgadza, zwłaszcza rocky road i to, jakie piekło potrafię zrobić nieterminowo płacącym klientom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepsze są lody waniliowe polane gorącą, świeżo zaparzoną kawą - affogato - lubię do tego dodać trochę amaretto, pokruszyć herbatniki albo czekoladę, mniam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ja tam Uuuwielbiammm Waniliowe, tylko i wyłącznie, mmmniammm.:)))

Tylko nie zgadza się to - konająca z miłości kura domowa, która kocha seriale i romantyczne książki - to nie ja.:)))

Z kury domowej to mam tylko to że Kooocham gotować i sprzątać, ksiązki, ooo taaak, ale nie romantyczne, chociaż i taką zdarza się przeczytać z braku innej.:)))

ja też uwielbiam waniliowe albo truskawkowe ale takie domowe z mrożonych truskawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Wszystkie owocowe smaki oprócz czekoladowych :kupa:i kawowych :kupa:

Ogólnie rzecz biorąc lubię dobre lody a niedobrych i gorzkich lodów, nie lubię. Ot i cała filozofia :)

Czekolada moim zdaniem jest lepsza w postaci tabliczki, mam upatrzoną taką jedną... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.03.2020 o 23:39, Arcan napisał:

karmel z solą...:1s_c:

Tak! Tak! :D

Tez ostatnio zaczęłam gustować w lodach karmelowych, szczególnie chyba magnum takie z karmelem i migdałami - niewiarygodnie dobre :love:

Rzadko jem słodkie, ale czasami warto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...