Jump to content

Gdyby...

Rona

Recommended Posts

Gdyby.....

Gdyby każda nuta powiedziała: muzyki nie stworzy jedna nuta... nie powstałaby nigdy symfonia.

Gdyby każde słowo powiedziało: jedno słowo nie może stworzyć strony... nie powstałaby książka.

Gdyby każdy kamień powiedział: jeden kamień nie może postawić muru.... nie powstałby dom.

Gdyby każda kropla wody powiedziała: jedna kropla nie może stworzyć rzeki... nie powstałby ocean.

Gdyby ziarno zboża powiedziało: Jedno ziarenko nie może obsiać pola... nie byłoby żniw.

Gdyby każdy człowiek powiedział: moja miłość nie może zbawić ludzkości... nigdy by na ziemi nie było sprawiedliwości i szczęścia.

Mówisz: a co ja mogę zrobić?

Ja ci odpowiadam: przekazuj miłość czynem. Jedynie miłość zwycięży cierpienie, i wcale nie o to chodzi czy widzisz owoce swej miłości.

Mówisz: a co z pozostałymi?

Ja ci odpowiadam: oni też mają kochać

Pomyślisz: a jeśli oni będą się ociągać?

"Kochaj ich jeszcze bardziej. Wszyscy wokół ciebie czekają na to samo. Tak jak ty, każdy czeka, kto pierwszy położy swój kamyczek. Jeśli jako pierwszy położysz swój kamyczek, inni też swój dołożą. Ponieważ kto naprawdę kocha, przebudzi pozostałych.

Tak, jak symfonia potrzebuje każdą nutę,

Tak, jak książka potrzebuje każde słowo,

Tak, jak dom potrzebuje każdego kamienia,

Tak, jak ocean potrzebuje każdą kroplę wody,

Tak, jak żniwa potrzebują każdego ziarenka,

Tak cała ludzkość potrzebuje CIEBIE tam, gdzie jesteś.

Próbujemy zmieniać wszystko wokół siebie, wszystko, co kłóci się z naszym spojrzeniem na świat, co nie poddaje się naszemu wyobrażeniu, rozumieniu. Udowadniamy innym swoje rozumienie, które wpojono nam w domu, w szkole, wśród rówieśników. To, co kłóci się z naszym widzeniem świata, trzeba przecież zniszczyć, udowodnić innym, że „moja prawda jest jedyna i niepodważalna”. Żądamy dowodów tam, gdzie prawdę czuje się sercem, zmysłami a nie udowadnia logicznie. Czym będzie logika, jeśli najpierw nie czujesz sercem?...

Rona

http://snienie.net

Dziekuje Ci bardzo... Daje do myslenia, tak jak ja zaczalem jakis czas temu zmieniac siebie, tak kazdy powinien zaczac. "Chcesz zmieniac swiat, zacznij od siebie", mozna tez "Nie ide na wybory bo moj glos nic nie znaczy" :) Pozdrawiam.

• 3 weeks later...
  • 3 months later...
kamii1303

Tak, to co dajesz wraca z nawiązką. Więc lepiej dawać te dobre uczucia, czyny. Zresztą dawanie uszczęśliwia. Np. ja czuję się o wiele lepiej, gdy np. daję prezent, a nie gdy go dostaję. Nie mówię, że nie lubię tego. Nie, to jest miłe. Ale wole patrzeć na czyjąś radość :)

Każdy człowiek, skoro istenieje, znaczy, że jest potrzebny, nawet ten "zły". I zgadzam sie z Mikell, że jeśli chcemy coś zmienić, kazdy powinnien to zacząć od siebie.