Jump to content

Studio Astropsychologii "Magia Wiedźm"


NeoNówka

Recommended Posts

Czytam wiele, albo bardzo wiele. Trafiają do mnie książki o różnej tematyce, od tej najbardziej banalnej, po coś np. z dziedziny ezoteryki. Niektóre książki czytam, bo lubię, są też takie, które czytam, bo …. muszę, ale najbardziej lubię te, od których nie mogę się oderwać, bo przyciągają jak magnes.

 

„Magia Wiedźm. Rytuały, specyfiki i zaklęcia” - to przez tę książkę nie zmrużyłam oka dzisiejszej nocy i wcale nie przez to, że autorka - Claire, porusza tematykę duchów, ale dlatego, że ta książka jest rewelacyjna!

 

01001769.jpg&w=106&h=150

 

ISBN: 978-83-7377-497-1,

wydanie: I,

rok wydania: 2011,

format: 145 x 205 mm,

ilość stron: 324,

oprawa: miękka.

 

Cała pozycja jest skondensowanym kompendium wiedzy z szeroko pojętej magii, wróżbiarstwa, wkraczając, co nieco w świat duchów i w psychikę ludzką. Każdy z rozdziałów stanowi wielką niespodziankę, a przy tym znajduje się w nim tak duża dawka informacji, że aż dziw, jak to wszystko zmieściło się na 300 stronach.

 

W książce czytelnik znajdzie miedzy innymi informacje na temat: medytacji i energii czakr, jak wykorzystać ubranie i makijaż do zapewnienia sobie radości lub ochrony, kilka przydatnych uwag w temacie zapachów oraz jak zaczarować swoje pieniądze, aby było ich więcej, jak załagodzić konflikt ze swoją sympatią, a także jak znaleźć wymarzoną miłość – dzięki kilku bardzo prostym zaklęciom i rytuałom. Jeden z rozdziałów poświęcony jest tematowi, który mnie szczególnie interesuje. Dotyczy on wróżbiarstwa. Tarot, wahadełko, kryształowa kula, „czytanie” przedstawione są w bardzo przystępny sposób, pozbawiony zbędnego wymądrzania się. Byłam wielce zaskoczona mądrością i bardzo zdrowym podejściem, niepozbawionym jednak tego, co najważniejsze.

 

Autorka nie ukrywa, że posiada niesamowitą wiedzę, ale co najważniejsze potrafi się nią podzielić z czytelnikiem, nie narzucając swoich racji, pozostawia wolne miejsce dla wyobraźni i zdrowego rozsądku czytelnika, zresztą sama twierdzi, że „Logika i zdrowy rozsądek są ważnymi dodatkami w magii”. Konstrukcja i język całej książki stwarzają wrażenie, jakbyśmy rozmawiali z najlepszą koleżanką i to właśnie ona przekazuje nam zebrane przez siebie doświadczenia i wiedzę.

 

Książkę polecam wszystkim osobom, które interesują się magią i wróżbiarstwem. Wszyscy Ci, którzy chcą wkroczyć w ten tajemniczy świat znajdą w tej książce niezbędne podstawy, natomiast Ci, którzy posiadają już wiedzę w temacie, uzupełnią swoje informacje i usystematyzują zgromadzone doświadczenia i wiedzę.

Taką wiedźmą jak Claire chciałabym zostać. Mądrą, doświadczoną, ale niepozbawioną zdrowego rozsądku, otwartą na ludzi i na to, co daje otaczający świat.

Gdybym miała ocenić „Magię Wiedźm” w skali od 1 – 5, zdecydowanie przyznałabym 6 +.

 

 

 

Książkę można kupić w sklepie Talizman.pl - cena 33,40 zł

Edited by NeoNówka
Link to comment
Share on other sites

Neo, jak już wspominałam, realizujesz moje marzenia.

I za to Tobie dziękuję, jak i za to, że tak pięknie opisałaś książkę.

Wiem dzięki Tobie, iż moja intuicja mnie nie myli.

Podejżewałam, że to fascynująca lektura ale po Twojej recenzji wiem, że nie tylko będę jej pragnąć ale i sprawie sobie taki prezent.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Polecam tez inne jej ksiazki.

Mieszkam w Niemczech wiec przeczytalam wszytskie po niemiecku.

Zgadzam sie z waszymi opiniami.

Claire ma wlasna strone na youtube

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...