Skocz do zawartości

Studio Astropsychologii "Magia Wiedźm"


NeoNówka

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam wiele, albo bardzo wiele. Trafiają do mnie książki o różnej tematyce, od tej najbardziej banalnej, po coś np. z dziedziny ezoteryki. Niektóre książki czytam, bo lubię, są też takie, które czytam, bo …. muszę, ale najbardziej lubię te, od których nie mogę się oderwać, bo przyciągają jak magnes.

 

„Magia Wiedźm. Rytuały, specyfiki i zaklęcia” - to przez tę książkę nie zmrużyłam oka dzisiejszej nocy i wcale nie przez to, że autorka - Claire, porusza tematykę duchów, ale dlatego, że ta książka jest rewelacyjna!

 

01001769.jpg&w=106&h=150

 

ISBN: 978-83-7377-497-1,

wydanie: I,

rok wydania: 2011,

format: 145 x 205 mm,

ilość stron: 324,

oprawa: miękka.

 

Cała pozycja jest skondensowanym kompendium wiedzy z szeroko pojętej magii, wróżbiarstwa, wkraczając, co nieco w świat duchów i w psychikę ludzką. Każdy z rozdziałów stanowi wielką niespodziankę, a przy tym znajduje się w nim tak duża dawka informacji, że aż dziw, jak to wszystko zmieściło się na 300 stronach.

 

W książce czytelnik znajdzie miedzy innymi informacje na temat: medytacji i energii czakr, jak wykorzystać ubranie i makijaż do zapewnienia sobie radości lub ochrony, kilka przydatnych uwag w temacie zapachów oraz jak zaczarować swoje pieniądze, aby było ich więcej, jak załagodzić konflikt ze swoją sympatią, a także jak znaleźć wymarzoną miłość – dzięki kilku bardzo prostym zaklęciom i rytuałom. Jeden z rozdziałów poświęcony jest tematowi, który mnie szczególnie interesuje. Dotyczy on wróżbiarstwa. Tarot, wahadełko, kryształowa kula, „czytanie” przedstawione są w bardzo przystępny sposób, pozbawiony zbędnego wymądrzania się. Byłam wielce zaskoczona mądrością i bardzo zdrowym podejściem, niepozbawionym jednak tego, co najważniejsze.

 

Autorka nie ukrywa, że posiada niesamowitą wiedzę, ale co najważniejsze potrafi się nią podzielić z czytelnikiem, nie narzucając swoich racji, pozostawia wolne miejsce dla wyobraźni i zdrowego rozsądku czytelnika, zresztą sama twierdzi, że „Logika i zdrowy rozsądek są ważnymi dodatkami w magii”. Konstrukcja i język całej książki stwarzają wrażenie, jakbyśmy rozmawiali z najlepszą koleżanką i to właśnie ona przekazuje nam zebrane przez siebie doświadczenia i wiedzę.

 

Książkę polecam wszystkim osobom, które interesują się magią i wróżbiarstwem. Wszyscy Ci, którzy chcą wkroczyć w ten tajemniczy świat znajdą w tej książce niezbędne podstawy, natomiast Ci, którzy posiadają już wiedzę w temacie, uzupełnią swoje informacje i usystematyzują zgromadzone doświadczenia i wiedzę.

Taką wiedźmą jak Claire chciałabym zostać. Mądrą, doświadczoną, ale niepozbawioną zdrowego rozsądku, otwartą na ludzi i na to, co daje otaczający świat.

Gdybym miała ocenić „Magię Wiedźm” w skali od 1 – 5, zdecydowanie przyznałabym 6 +.

 

 

 

Książkę można kupić w sklepie Talizman.pl - cena 33,40 zł

Edytowane przez NeoNówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo, jak już wspominałam, realizujesz moje marzenia.

I za to Tobie dziękuję, jak i za to, że tak pięknie opisałaś książkę.

Wiem dzięki Tobie, iż moja intuicja mnie nie myli.

Podejżewałam, że to fascynująca lektura ale po Twojej recenzji wiem, że nie tylko będę jej pragnąć ale i sprawie sobie taki prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam tez inne jej ksiazki.

Mieszkam w Niemczech wiec przeczytalam wszytskie po niemiecku.

Zgadzam sie z waszymi opiniami.

Claire ma wlasna strone na youtube

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...