Skocz do zawartości

Runy


Watislav

Rekomendowane odpowiedzi

Znam pismo runiczne. Najczęściej posługuje się alfabetem normalnym :wink: ,ale potrafię też pisać Futharkiem i Głagolicą (chyba)Słowiańską.

Mój futhark zrobiłem z kamieni znalezionych we własnym lesie ,a potem pomalowałem flamastrem ,utwardzając lakierem.

 

A kiedyś słyszałem o np.: czerpaniu energii z runy Sowilo - wie ktoś może w jaki mniej więcej sposób to robi? Jeśli tak to podajcie przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pisałem o alfabecie, pytalem sie o to czy wolisz futhark starszy, mlodszy, anglosaski, czy jeszcze jakis :mrgreen: (a głagolice to ja tyz znam troszku :D )

 

Ja tyz zrobilem z kamykow, ale takich nadbaltyckich :mrgreen: .

 

Sowilo (lub Sowelo) - jest runą pobudzająca czakry. A więc wplywa pozytywnie na nasza energie. Ale jesli chodzi czerpanie z niej tej energii to jusz gorzej :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to chodziło - no to używam futharku starszego - znaczy ten bez 25 runy Wyrd(tak się nazywa?).

 

Aaa... nadbałtyckie. Mądrze :mrgreen: . W końcu czuć w nich ten duch Beserkerów ,wszelakich Wikingów i ziem z futharkiem związanych :mrgreen: .

 

No właśnie - pobudzającą czakry - a kiedy pobudza czakry? Gdy nosi się ją przy sobie ,czy co? Bo jak noszę wszystkie runy przy pasie w skórzanym mieszku ,to nie sądze by na mnie działały jakoś :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigil to sigil. Runa to runa.

Teoretycznie mozna zrobic sigil runiczny. Ale w praktyce to runy tworzy sie i uzywa w oparciu na troche innych technikach od sigilli. Dlatego w praktyce mozna zrobnic jedynie dzialajaca bindrune, chocby sie chcialo zrobic sigill runiczny. Zreszta niektorzy uzywaja tych nazw zamiennie. Ale jednak to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

widze, że starogermańskie wierzenia nie wyszły z mody... :wink:

Tym bardziej dziwi mnie fakt, ze tak mało osób zawiera głos w tym temacie...(może jednak się myle, a runy faktycznie się starzeją...)

Nigdy natomiast nie zanikną w sposób absolutny, z pewnością zawsze znajdą się "fanatycy" którzy kultywować bedą wierzenia starożytnych germanów w magiczną moc run!

Jako, ze temat ten jest mi bliski, bo oczywiscie wiaze sie z zainteresowaniem runami, skieruje do Was pytanie.

Czy ktoś z bywalców forum doznał i utwierdził się co do przekonania o prawdziwości magicznego wpływu, wywołanego własnie przez runy?

Nie bede się ograniczać co do specyficznych, czy konkretnych rodzajów run...zadowoli mnie każdy przykład owego wpływu...

 

A może ktoś miał do czynienia z runą laukaz, która wyostrza intuicję, pomaga w rozwoju i przejawianiu zdolności okultystycznych, ułatwia proces poznawania i przeniknięcia w głąb tajemnic oraz zrozumienia praw Kosmosu????

 

Z góry piekielne dzięki za odpowiedź i przykłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mody wyszły już bardzo dawno. Trochę jeszcze się znajdzie pewnie na tym świecie czcicieli Odyna, Thora i innych z tamtejszej świty, ale to już tylko nieliczni "berserkerowie" na tle wielkich mas chrześcijan i innych "wiar głównych" :wink: .

Nie używałem nigdy run dla uzyskania jakiegoś celu. Pomagały mi jedynie w przepowiadaniu przyszłości do czasu aż nie przeszedłem na trochę inne metody.

 

A czy Ty mógłbyś odpowiedzieć mi na pytanie które zadałem dawniej, kilka postów wcześniej: w jaki sposób można czerpać energię z runy Sowelo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mody wyszły już bardzo dawno

 

wręcz przeciwnie...właściwie to runy teraz stały się bardzo popularne, przynajmniej tak można twierdzić na podstawie programów ezoterycznych w itv gdzie co druga wróżka wróży z run. Również na stronach internetowych temat run widnieje coraz częściej. Większość sięga po runy, bo są najbezpieczniejszym (może najprostszym?) sposobem na wróżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No to jako ze mieszkam w niemczech i z ciekawosci tym i owym sie param PRAGNE WAS PRZYWITAC w gronie wielbicieli Run

Mam znajomego niemca co na ten temat jest dla mnie bardzo wierzytelny. Przeszedl wszystkie stopnie Raiki i dodatkowo uzywa runy do uzdrawiania i odczytywania energi slow.

Ja posluguje sie nimi do uzdrawiania i rozwiazywania moich rodzinnych problemow. Jak cos niewiem to za telefon i dzwonie do mojego runiarza.

Do interpretacj run uzywam tez slow czyli tonaci, rak i pozycji stojacej. Te wiadomosci mozna znalezc w paru niemieckich ksiazkach bo tu jest pare osob ze wiedza co pisza (w Feng Shui na ogol nie maja pojecia). No i przedewszystkim anglicy. Najlepsza ksiazke jaka mam to od Edred Thorsson "Handbuch der Runen- Magie"("Podrecznik Magi Run" niestety w jezyku niemieckim).

Co do sily zrobionych przez siebie run to naprawde jest to szkola dla siebie. Dlatego nie mam ich do dzis. Moj znajomy robil runy caly rok, poscil, odprawial obrzedy dajace sile moc kazdej runie i wszystkie sa z drzewa napisane krwia jak kaze prawo runiczne, aby mialy swoje odpowiednie dzialanie. Ja uzywam germanskiego alfabetu.

@Vladimir Co do sowilo to mozesz czerpac jej energieStasujac interpretacje roznych sylab zalezy jaka energia ci jest potrzebna i co chcesz osiegnac.

Hexe

P.S.

tak przezwali mnie niemieccy znajomi co oznacza czarownica bo mysla nawet ze Raiki jest glupota a co dopiero Runy Feng Shui czy inne dziedziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam każdą runę z innego miejsca, jedną spod domu, jedną spod domu babci od strony mamy, jedną spod domu babci od strony taty, cztery bałtyckie, jedną górską i tak dalej. Talizman... zawsze Cen. Zawsze się jakoś tak mnie trzymał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mitologia germańska stała się dla mnie bliska, gdy zaczęłam czytac powieści fantastyczne dziejące się na obszarach Skandynawii. Zainteresowały mnie do tego stopnia, że postanowiłam pogłębic wiedze n/t run. Moje runy stworzyłam z malych i płaskich kawałków drewna. Jednak nie są jeszcze do końca gotowe, gdyż każdą z nich dokładnie szlifuje i wizualizuje ich obraz przy tworzeniu. Co do tematyki run, bardzo gorąco polecam książkę Guido von List`a - "Tajemice Run". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, bo może cos nie bardzo rozumiem, ale zawsze mi sie wydawalo, że runa to celtycka sprawa, nie germańska. Wprawdzie w okresie lateńskim tradycje celtyckie przeniknęły na obszar niemal całej Europy, ale nadal źródłem są Celtowie.

Czy o czymś nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historykiem to ja nie jestem, nie wiem gdzie zaczęto używac run, jednak z tego co ja czytałam to wikingowie w Skandynawii często używali run, chocby np. grawerowali je na swoich mieczach i toporach bojowych, jak również modlitwy do Odyna były pisane pismem runicznym itd. Aha, miałam na myśli mitologie skandynawską. Niech ktoś lepiej znający się ode mnie wyprowadzi mnie z błędu jeśli się mylę, jednak pierwsze skojarzenie co do run kieruje mnie w stronę Skandynawii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
boadicea wejdź na wikipedie i tam masz wszystko o runach napisane, a jeżeli nie wszystko to większość :) właśnie, jak zrobić taką runę? bo ja bym zrobił chętnie runę ognia albo coś takiego :)

 

Dziubek, Wiki to Wiki. Tworzą ją ludzie. Odkąd znalazłam w niej kilkanaście razy błędy - jakoś jej nie ufam do końca... a poza tym pomyłka to pomyłka. Źle sobie skojarzyłam dane - nic więcej :D

A co do wykonania - każdy robi sam jak czuje. Można oczywiscie kupić, ale samodzielnie wykonana z materiału przyjaznego jej twórcy - ma większą moc.

To dokładnie jak z ogamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boadicea wejdź na wikipedie i tam masz wszystko o runach napisane, a jeżeli nie wszystko to większość :) właśnie, jak zrobić taką runę? bo ja bym zrobił chętnie runę ognia albo coś takiego :)

Runy najlepiej zrobić z płaskich kamyków na których można wyryć znaki,albo z drewienek z wyrytymi lub wypalonymi znakami albo poprostu namalować na kartce ale wtedy są one mniej trwałe.Dobrze jest użyć czerwonego koloru do rysowania run bo kolor ten wzmacnia wartosć energetyczną .Pamietaj jednak że z jedna runą nie powinno sie pracować dłużej niż 3 miesiące żeby sie nie przeenergetyzować daną energia runy.Szczególnie dotyczy to silnie działających run.

Runa ognia czy coś takiego?Zapewne chodzi Ci o rune fehu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

"Runy najlepiej zrobić z płaskich kamyków na których można wyryć znaki,albo z drewienek z wyrytymi lub wypalonymi znakami albo poprostu namalować na kartce ale wtedy są one mniej trwałe.Dobrze jest użyć czerwonego koloru do rysowania run bo kolor ten wzmacnia wartosć energetyczną."

To dopiero 30% sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysować runę aby działa to jedno, ale jednak aby działała w 100%, należy ją naładować własną energią, i myślami poprosić aby ci służyła (jako pomocnik) - to przepis na 99%, a pozostały 1% to umiejętności jakie posiadasz, od nich zależy jak długo ładować runę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam zrobiony przez siebie Futhark. Wydrapałam runy w bałtyckich kamykach. Ale nawet nie są poświęcone żywiołom, nie użyłam ich ani razu po zrobieniu ich. To nie jest dla mnie, przynajmniej na razie (karty!!! :D). Myślicie, że powinnam się pozbyć tych run? Właściwie chętnie bym je zostawiła, może kiedyś najdzie mnie na ochota na pracę z nimi. A jeśli wyrzucić (bo z tego co wiem, run się nie daje, każdy je robi sobie sam), to najlepiej w jaki sposób się ich pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zakupiłem karty runiczne "Magia run" i zastanawiam się, czy należy je jakoś specjalnie uświęcić albo coś? Czy runy w postaci kart mogą mi służyć tak samo dobrze jak te wyryte na kamykach i drewnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Futharku Starszego - własnoręcznie zrobionego z drewna :) Z runami współpracuje mi się bardzo dobrze - bo każdej z nich poświęcilam wiele uwagi i energii. N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Runy najlepiej zrobić z płaskich kamyków na których można wyryć znaki,albo z drewienek z wyrytymi lub wypalonymi znakami albo poprostu namalować na kartce ale wtedy są one mniej trwałe.Dobrze jest użyć czerwonego koloru do rysowania run bo kolor ten wzmacnia wartosć energetyczną .Pamietaj jednak że z jedna runą nie powinno sie pracować dłużej niż 3 miesiące żeby sie nie przeenergetyzować daną energia runy.Szczególnie dotyczy to silnie działających run.

 

Hmm... To oznacza że runy robione na kamieniach, drewnie, etc... Nie można je nosić dłużej niż 3 miesiące? Czy po tym okresie trzeba koniecznie pozbyć się run?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, jestem początkująca w tematyce run.

 

Zakupiłam książkę "Medytacyjna Moc Run" M. Piaseckiej wraz z kartami.

I narosło we mnie sporo pytań, na które w książce odpowiedzi nie znalazłam.

 

Wiem, że ostatni post w tym temacie był dawno, więc nie jestem pewna czy ktokolwiek jeszcze tutaj zagląda;)

 

 

Ale pytania zadam:)

 

 

1. Jak rozpoznać czy karty runiczne, które zakupiłam wraz z książką pochodzą ze stareko futharku czy z nowego?

 

2. Jak naładować poszczególne karty runiczne, aby je "naznaczyć" swoją energią?

 

3. Chciałabym stworzyć skrypt runiczny (mandale?) mającą ogóle ochronne zastosowanie dla mojego duchowego "ja"/ Ja się za to zabrać?

 

4. O czym powinnam wiedzieć, zanim zabiorę sie za tworzenie własnego futharku?

 

5. Jak odnaleźć swoją runę opiekuńczą??

 

 

Pytań mam o wiele więcej, jednak to są te, które nurtują mnie najmocniej:)

 

Byłabym niezwykle wdzięczna za chęć współpracy ze strony doświadczonych runistów i runistek, oraz prosiłabym o nie odsyłanie mnie do innych działów ( 99% jest w stanie uśpienia z tego co zdążyłam zauważyć;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zacznij od czytania historii run, wtedy będziesz wiedziała z jakim futharkiem masz do czynienia ;)

2. Odpowiedź jest w wątku.

3. Skrypt to skrypt, mandala to rysunek i z runami nie ma nic wspólnego. Chyba, że chodzi Ci o bindruny. Najpierw poznaj runy, odp również w wątku :)

4. Poczytaj na forum o skutkach uzywania run.

5. Losujesz :)

 

I taka ogolna uwaga: zanim zaczniesz pytać, poszukaj odpowiedzi na forum, jak nie znajdziesz, wtedy pytaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N forum szukałam, niestety jest tak, jak bywa z niektórymi książkami - odpowiedzi zbyt encyklopedyczne, lub po prostu wyjaśnione za pomocą pojęć zbyt zaawansowanych;)

 

RZeczywiście, przewertuje to forum "od deski do deski" jednak, jak to każdy kto zachyśnie się czymś interesującym,. brak mi cierpliwości i na niektóre pytania chciałam poznać jak najszybciej odpowiedź;)

 

 

Dziękuję za Cierpliwość w odpowiadaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrać odpowiednie runy i narysować skrypt.

 

Skrypt - połączenie kilku run w jednen ciąg, czy też za pomocą odbić lustrzanych itp połączyć je w taką "multirunę" ??

 

 

3. Skrypt to skrypt, mandala to rysunek i z runami nie ma nic wspólnego. Chyba, że chodzi Ci o bindruny. Najpierw poznaj runy, odp również w wątku :)

 

 

No to teraz jestem w kropce bo osobiscie na necie widziałam rysunki podpisane jako "mandale runiczne" a nie bindruny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandale to mandale, a bindruny to bindruny. Dwie rózne rzeczy.

Mandale runiczne tez sa. Możesz sobie narysowac ;)

 

Czyli jednak mandale mają coś wspólnego z runami tak??

 

Rozumiem, że "możesz sobie narysować" jest raczej ironią, bo przecież stworzenie DZIAŁAJĄCEJ mandali runicznej nie jest tak proste, zwłaszcza dla kogoś kto dopiero począł się zaprzyjaźniać z potęgą run.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka

nie, nie jest ironia ;)

wiesz jak wygladaja mandale? rysyjesz rune czy bindrune i robisz z niej mandalę.

 

nie, mandale, generalnie, nie maja nic wspólnego z runami.

 

Jesli pytasz o DZIAŁAJACA mandalę: działa runa, nie mandala. Mandala, samodzielnie zrobiona, może tylko bardziej cie z ta runa związać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies jest stary, ma 13 lat i ma padaczkę. Chce aby skrypt chronił go przed mocnymi uderzeniami choroby, lub (jeśli pierwsza opcja nie jest możliwa) Aby wzmacniał jego energie życiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A kiedyś słyszałem o np.: czerpaniu energii z runy Sowilo - wie ktoś może w jaki mniej więcej sposób to robi? Jeśli tak to podajcie przykład.

 

Polecam "galdrowanie" i wizualizację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hmm...Ciekawy temat.Osobiście teraz zajmuje się wykonaniem swojego alfabetu runicznego...

Mam pytanie do każdego.Do czego uzywacie run?Do wróżenia?Jako amulety?To tylko moje propozycje a teraz odpowiadajcie!;d

Do czego używacie run?!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja teraz odpowiem na pytanie zadane przez założyciela tego tematu.A więc tak.

Nie znam narazie dokładnie alfabetu runicznego,lecz uczę się go,uczę się także magicznego oraz zdrowotnego zastosowanie run,jak nimi wróżyć itp.Generalnie moim pierwszym rozkładem runicznym było pytanie do run co one sądzą o mojej pracy z nimi i mi wysłały odpowiedź ,,Kuj żelazo póki gorące" więc teraz pełną parą działam z runami.Co do mojego futharku to wykonałem go domowymi sposobami w drewnie czyli gałąź z drzewa lipowego pociąłem przy pomocy piły ręcznej na ,,plasterki" które potem odpowiednio obrobiłem przy pomocy papieru ściernego i pilnika do drewna a następnie poczekałem do pełni,i po oczyszczeniu ,,plasterków" namalowałem na nich czerwonym flamastrem(ma symbolizować krew której dawniej używano do wykonywania run) znaki runiczne na każdym z plasterków.Świetnie mi się z nimi pracuje.Z założenia miałem wyryć w nich znaki ale z założenia także miał to być futhark składający się z 33 run.Dlaczego nie 33 runy i czemu nie wyryte?Odpowiedź na te pytania jest ta sama.Kiedy próbowałem ryć runy,,,plasterki" pękały,łamały się pomimo dużej precyzji(osiągalnej w domowych warunkach),mimo zastosowanie specjalnych dłutek nie udało mi się wyryć ani jednej z 9 run.Tym sposobem zostały mi już 24 plasterki,więc pomyślałem że musze spróbować innej metody,i jako że nie miałem w domu wypalarki musiałem użyć flamastra.

Ale nie zmienia to faktu ze jestem bardzo zadowolony z moich run.

A więc to jest historia mojego futharku.

Edytowane przez Sogaroth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja alfabetu runicznego nauczyłem się na początku z zamiarem wyrycia napisu na mieczu. Później zrobiłem kamienie wróżebne które zbierałem z wyschniętego zalewu w moim mieście, każdą runę najpierw na kamieniu wyryłem, potem malowałem własną krwią. Użyłem w tych kamieniach starszego futharku bez runy wyrd, służyły mi wyłącznie do wróżenia i byłem bardzo zadowolony z niego, jedynie czasem miałem kłopot z interpretacją wróżby. Ale to było kilka lat temu, teraz nie mam tych run, i na razie nie przymierzam się do zrobienia nowego futharku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...