Skocz do zawartości

co to było


kret

Rekomendowane odpowiedzi

To było gdzieś w kwietniu/maju tego roku. Przyszedłem z wykładów bardzo zmęczony (wstałem bardzo wcześnie rano, a potem cały dzień na uczelni) około godziny 19, miałem trochę nauki na zajęcia na następny dzień. Więc szybko zjadłem, umyłem sie i koło 20 wlazłem pod kołdrę. Wziąłem laptopa i zacząłem czytac materiał który miałem się nauczyć. Po jskimś czasie zrobiłem się bardzo senny, odstawiłem laptopa i zasnąłem. We śnie dokładnie powtarzałem sobie nauczony materiał, aż zorientowałem się że usnąłem i niepamiętając o tym że odstawiłem już latopa, zacząłem rękami szukać laptopa by go odstwaić, niemogąc go znaleźć przebudziłem się.

Co to było?? Czy to było jakieś fałszywe przebudzenie czy LD? Nie znam sie kompletnie na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We śnie dokładnie powtarzałem sobie nauczony materiał, aż zorientowałem się że usnąłem i niepamiętając o tym że odstawiłem już latopa, zacząłem rękami szukać laptopa by go odstwaić, niemogąc go znaleźć przebudziłem się.

Momencik. Zorientowałeś się, że w realnym świecie tak naprawdę śpisz, czy śniło Ci się, że zasnąłeś? Podczas snu zacząłeś ruszać rękoma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz to opiszę, mniej zawile i dokładniej.

Usnąłem. Śniło mi się że się uczę i dokładnie powtarzałem sobie we śnie materiał do nauki. Po chwili połapałem we śnie nie budząc się jakbym się zorientował że usnąłem, ale nie zorientowałem się że to już usnąłem tak do spanie, myślałem że tylko przysnąłem podczas nauki, ten sen w którym się uczyłem mnie zmylił, bo w tym śnie myślałem że to się działo naprawdę. Wydało mi się chyba wtedy że się przebudziłem, ale dalej spałem. Postanawiam odłożyć komputer (śpiąc), szukając komputera machałem rękami (napradwdę), gdy nie mogłem znaleźć komputera wtedy się naprawdę przebudziłem.

 

Nie potrafię tego lepiej opisać, sam miałem wtedy problem z połapaniem się co się działo. I dobre 15 zastanawiałem się co się działo naprawdę, a co się śniło i kiedy się naprawdę przebudziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Też tak mam często. Jednak po takich snach zazwyczaj nic się nie dzieje szczególnego (albo przynajmniej ja nic nie zauważam), więc nie przywiązuję do tego takiej uwagi. Traktuję jak zwykły sen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ej ja też tak mam !

Tylko że u mnie było tak:

Zasnęłam przed godziną 1. Nagle zaczęło mi się śnić, że jestem w moim pokoju. Moja mama była pijana i sprzątała mój pokój bredząc jakieś bzdury. Potem zorientowałam się w śnie, że zasnęłam. I wtedy przyśniło mi się że się obudziłam i leżałam w łóżku mój pokój był w innym wymiarze. Wszystko falowało, kolory były jakieś dziwne... Wiedziałam, że to sen i chciałam się obudzić, ale nie dawałam rady. Wtedy zamknęłam oczy (w tym śnie) i próbowałam się obudzić, ale wszystko przed oczami zaczęło mi wirować, aż spadłam z łóżka (w tym śnie nadal) i obudziłam się, ale w innym śnie. Znowu był to mój pokój, a ja leżałam wybudzona w łóżku, ale mój pokój znowu był zupełnie inny... Potem w końcu udało mi się obudzić. Zobaczyłam na zegarek i minęło 30 min.

To coś jak podwójne rozdwojenie jaźni ?

Pomóżcie mi błagam... Tak się bałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boj sie, zadne rozdwojenie jazni :) mialem podobna rzecz, jest to bardzo irytujace jak sie czlowiek chce we snie obudzic i rzeczywiscie budzi sie...ale dalej w snie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja potem jeszcze nie mogłam się wybudzić z kilku snów i jak się doczytałam później miałam paraliż senny od razu jak wybudziłam się z tego ostatniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paraliż senny...przez to przestałem robic LD bo sie strasznie tego przestraszylem, w pozniejszym czasie staralem sie sie nad tym zapanowac ale strach mnie ogarnia wiedzac ze spie a nie mogac sie poruszyc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to opanowałeś ? Jak przestałeś to robić ? Ja jak mam paraliż i próbuję otworzyć oczy to wszystko wiruje jakbym była Alicją w krainie czarów po drugiej stronie lustra kurde :D I raz miałam też taką historię że nie śpiąc miałam sen ? Siedziałam gdzieś o 5 z koleżanką na kolonii w wakacje i nagle miałam sen a jak zapytałam ją czy długo spałam po wybudzeniu powiedziała że ja wcale nie zasnęłam i powiedziała że przed sekundą powiedziałam to co przed moim snem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...