Skocz do zawartości

Strach przed wysokością


Afuredasu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu, ale gdy we śnie widzę coś na co muszę patrzeć w górę, np. wysokie budynki, samoloty, to czuję się jakby ziemia pode mną zaczęła się bujać. Wiele razy śniło mi się, że nad moim domem jest parada samolotów, i gdy na nie patrzałam, musiałam złapać się dywanu, bo bałam się, że spadnę. Chciałam dodać, że wszystko jest wtedy jak w grotesce: samoloty wielkie, robiące wiele chałasu, a budynki wysokie, aż do chmur. Bardzo nie lubię tych snów. Może mają one jakieś głębsze znaczenie którego nie mogę pojąć, bo śnią mi się bardzo często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O tak, jak byłam młodsza to śniło mi się, że stoję przed ogromnym budynkiem. Spojrzałam w górę i aż mi się w głowie zakręciło, bo tak był wysoki. Znalazło to odzwierciedlenie w realnym życiu - do dziś odczuwam lęk przed wielkimi rzeczami - budynkami, statkami, samolotami. Przeraża mnie ich ogrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miewam takie sny o wysokosci, np na budynku na dachu przerazajaca wysokosc wszystko widac cale misto i morze niedaleko ja sie strasznie boje i leze i trzymam sie dachu by nie spasc ten budynek jak by sie ruszal wiatr wieje czuje ze jak bym sie puscil tej powierzchni plaskiej /dachu spadlbym nie mily sen lub jade winda strasznie wysoko i ona jest uszkodzona ta winda przewaznie znajduje sie w szpitalach tak mi sie sni. Zawsze gdy mi sie sni wysokosc na budynkach jest to duzy lek i obawa przed spadnieciem oraz zawsze ten wiatr ktory moze zwiac i tylko nie spadam dzieki temu ze sie mocno trzymam az miesnie bola.

Edytowane przez luk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja zawsze się bałam wysokości, ale jak we śnie mam zawsze takie coś, to boję się jeszcze bardziej. Kilka dni temu przyśniło mi się, że szłam chodnikiem pod bardzo wysoką górkę tak, że aż musiałam się wspinać po linie, ale szłam pionowo do chodnika, czyli do ziemi poziomo. Co chwilę się puszczałam i spadałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja tez mam czesto taki sen, ze jestem gdzies bardzo wysoko, nie mam pojecia jak sietam znalazlam i strasznie sie boje, trzymam sie czegos kurczowo lub leze nieruchomo sparalizowana strachem. Co taki sen moze oznaczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...