Skocz do zawartości

Nada - dźwięk energii?


Cosiek

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi z nadą? Czy ktoś może mi opisać, czemu ona może służyć?

 

Słyszę odkąd pamiętam ten pisk-szum w uszach, który mogę zawsze jak chcę zastopować i w każdej chwili móc go słyszeć.

Gdzieś natrafiłem na zdanie, że pomaga on w rozwoju czakr, a dokładniej wsłuchiwanie się w niego. Jak się w ten dźwięk wsłu****ę, to mi się głowa robi ciężka, jakby coś ją od środka rozpychało i mi czaszkę rozszerzało.

 

Może mi ktoś coś o tym napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z nadą? Czy ktoś może mi opisać, czemu ona może służyć?

 

Słyszę odkąd pamiętam ten pisk-szum w uszach, który mogę zawsze jak chcę zastopować i w każdej chwili móc go słyszeć.

Gdzieś natrafiłem na zdanie, że pomaga on w rozwoju czakr, a dokładniej wsłuchiwanie się w niego. Jak się w ten dźwięk wsłu****ę, to mi się głowa robi ciężka, jakby coś ją od środka rozpychało i mi czaszkę rozszerzało.

 

Może mi ktoś coś o tym napisać?

 

są dwie możliwości: albo Cię boli bo masz bloka, albo dlatego że przeciążasz czakry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boli, tylko mam uczucie rozpychania, to nie boli tylko jest lekko dyskomfortowe.

Ale bardziej mnie interesuje, czy to prawda, że nada dopiero na jakimś etapie rozwoju duchowego staje się słyszalna i że wsłuchiwanie się w nią rozwija lepiej czakry?

 

Bo tak patrzę po forum i nic o nadzie napisanego nie ma. W sumie wgl mało się chyba o tym pisze.

Edytowane przez Cosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak gdzieś wyczytałem w internecie, żeby nie skłamać. Trochę też u Osho bodajże i joga królewska. (czy ja wgl sądzę, że to pisk w uszach, hmm...)

Sądzisz, że zwykły pisk w uszach by mi dawał efekt doznawania rozpychania głowy od środka, szczególnie czubek głowy i czoło, gdzie czuję, jakby prąd mnie smagał?

A czym według ciebie jest nada?

Edytowane przez Cosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że to takie przeciągłe aaaaaa (jeśli klasyfikować dźwięk/ wibrację kolorem to jest to białe na granicy z lazurem) które spływa na koronę i niejako nadaje wibracje całej energetyce hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszysz te ,,aaaaaaa''?

Nie chcę wmawiać, że to co piszę to nada, bo nie mam pewności i być może się mylę. W sumie dlatego się pytam o nadę, czym jest etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że zwykły pisk w uszach by mi dawał efekt doznawania rozpychania głowy od środka, szczególnie czubek głowy i czoło, gdzie czuję, jakby prąd mnie smagał?

A czym według ciebie jest nada?

 

skupiasz się na głowie, tak ? więc energetyzujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na ten temat mało jest konkretnych publikacji i generalnie ciężko coś powiedzieć 100% pewnego to i ja nie dam Ci pewności że akurat mam rację :D

Edytowane przez Atapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogółem wracając do tego czym jest (rzekomo) nada.

Przewróciłem kilka źródeł, żeby wrócić do tego jak opisywano nadę. I teraz wiem dlaczego uważam, że to taki dźwięk podobny do pisku, ale jednak nie będący piskiem.

 

Osho zrobił nagrania, używając kamertonu, czyli takiego instrumentu muzycznego, który daje taki dźwięk 'dzyń'. Z drugiej strony czytałem w jodze królewskiej, że nada to dźwięk pisku pomieszanego z szumem, chociaż tu bym się zastanawiał nad trafnością tych słów. Trzecie źródło, to gdzieś wyczytałem jakie fale (herz'e) dla jakiej czakry są odpowiednie i np. dla korony to 172,06 Hz, przez co bardziej się upewniłem, że fale radiowe to też takie pisko-szumy wibrujące ostro w głowie.

 

Kamerton (jak ktoś ciekawy, co to: http://www.my-guitar.cba.pl/Kamertony/kamerton.jpg) jest używany w filharmoniach. Ale można je używać aby wytworzyć dźwięki dla czakr.

 

1. Dźwięk F (172,06 Hz)

Kolor - fioletowy

Czakram Sahasrara (centralny punkt na czaszce);

Mantra - OM

Usuwa depresję, daje jasność ducha, łączy z Kosmosem, zapewnia rozwój wewnętrzny.

 

i jest coś w necie na ten temat. A ja nie wiem po co to piszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...