Skocz do zawartości

Rozmówki okołotarotowe


Gość Daffne

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję. Właśnie się uczę czasu w tarocie bo nigdy z nim nie było mi po drodze i sprawdzam różne rzeczy.

To co mogę stwierdzić na razie to to że AW oznaczają właściwie coś co teraz się dzieje. Zapytałam o coś i minęło kilka minut i się wydarzyło a się nie spodziewałam (wylosowałam Kapłankę).

Zapytałam też o rzeczy raczej odłożone w czasie, do których nie jest blisko i nic nie wskazuje by nastąpiło i co wymaga czasu a tu as buław i 9 kielichów... stąd moje pytania.

 

Pozdrawiam Mesi i jeszcze raz dziękuję :buzki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rożne metody / teorie. Czas można też określać wg dworów - i tak przyjmuje się, że buławy to wiosna, kielichy to lato, miecze to jesień a monety - zima. Ale wszystko trzeba przetestować, a potem i tak zdać się na intuicję, bo przecież wszystko zależy od rozkładu ;)

Pozdrawiam :_buzki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Maestro
A jednak idę do tej firmy...

Za tydzień mam zacząć, więc jeżeli ktoś chciałby zinterpretować karciochy to byłabym wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Ale ja zaznaczyłam sama, że poprzedni post to była weryfikacja...

Chyba, że chodzi o coś innego...

 

Jak uważasz, Twoja decyzja. Ale wg mnie post NIE jest zweryfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. Na ten moment nie jest... bo się wszystko zmieniło...

To może można zdjąć ten wyraz w tytule "zweryfikowany", żeby inni też mogli zinterpretować...

Tylko nie wiem czy tak można...

 

Ismer, czy można tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A co tu jest zweryfikowanego?? Moze nadgorliwy moderator przeczytałby treść posta Iwki?

- zapewne jak jakiś nadgorliwy mod pojawi się na forum, to przeczyta. Na razie, przez te dwa dni, żaden się nie pojawił.

 

Ale:

Post napisany 21.04. Weryfka: 7.05 bo Iwka nie idzie do nowej pracy, sprawa jest zakończona i w związku z tym wątek jest zweryfikowany. 20.05 następuje zmiana, toteż temat jest ponownie aktualny. 21.05 odpisujesz Iwce, że karty się sprawdzają, ale nie przeszkadza Ci, że temat jest niezweryfikowany. Dnia następnego już tak. Jest 22.05 - i... powiem tylko tyle, że nikt nie ma obowiązku siedzieć na forum codziennie.

 

Tak, masz rację. Na ten moment nie jest... bo się wszystko zmieniło...

To może można zdjąć ten wyraz w tytule "zweryfikowany", żeby inni też mogli zinterpretować...

Tylko nie wiem czy tak można...

 

Ismer, czy można tak?

 

Owszem, ponieważ wątek nie jest na ten moment zweryfikowany, więc "można tak" - i temat jest w dalszym ciągu otwarty.

 

Mam nadzieję, że obie Panie są zadowolone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
- zapewne jak jakiś nadgorliwy mod pojawi się na forum, to przeczyta. Na razie, przez te dwa dni, żaden się nie pojawił.

 

Ale:

Post napisany 21.04. Weryfka: 7.05 bo Iwka nie idzie do nowej pracy, sprawa jest zakończona i w związku z tym wątek jest zweryfikowany. 20.05 następuje zmiana, toteż temat jest ponownie aktualny. 21.05 odpisujesz Iwce, że karty się sprawdzają, ale nie przeszkadza Ci, że temat jest niezweryfikowany. Dnia następnego już tak. Jest 22.05 - i... powiem tylko tyle, że nikt nie ma obowiązku siedzieć na forum codziennie.

 

 

 

Owszem, ponieważ wątek nie jest na ten moment zweryfikowany, więc "można tak" - i temat jest w dalszym ciągu otwarty.

 

Mam nadzieję, że obie Panie są zadowolone :)

 

Iwka najpierw zweryfikowala,a za kilka dni napisala ciąg dalszy. To po pierwsze.Po drugie weryfikacja została wprowadzona po to,żebyśmy się uczyli,zatem poczekajmy moze jednak jeszcze jakiś czas,żeby można było stwierdzic,co te karty pokazują. Po trzecie,moderatorzy po to są,żeby pilnować porządku,zatem uważam że powinni być na forum częściej,niż zwykli użytkownicy,bo w przeciwnym wypadku ich funkcja mija się z celem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Napisano (edytowane)

Inez, to już omówiłyśmy kiedy, co i dlaczego napisała Iwka - masz to wyżej wyszczególnione. I z tego względu właśnie temat jest nadal aktywny i nie ma już statusu "zweryfikowany".

Oczywiście, że wątki na interpretacjach są po to, byśmy się uczyli, jednak jeśli sprawa jest zakończona - a na taką wyglądała w momencie weryfikacji - to powinna mieć status "zweryfikowany", po to właśnie, by można było zobaczyć rezultat, który tutaj zakończył się rezygnacją pracodawcy z pracownika i nie zanosiło się na ciąg dalszy.

 

Uważam, że nie można wymagać aby mod siedział codziennie na forum, zresztą zgodnie z regulaminem mod "ma obowiązek minimum dwa razy w tygodniu do aktywnej obecności na Forum" z wyjątkiem sytuacji, kiedy "z ważnych przyczyn nie może pojawić się na Forum". Inaczej mówiąc moderator ma obowiązek zajrzeć na forum średnio co 3 dni, ale nie ma obowiązku robić tego regularnie w odstępach czasowych, to nie jest etat.

 

Przeniosłam dyskusję tutaj, ponieważ nie chcę byśmy robiły off w temacie Iwki.

 

PS.

Zapomniałam dodać, że dziewczyny zgłaszają swoje tematy do weryfikacji, więc tym bardziej, jeśli autorka wątku uzna, że sprawa jest zakończona i to zgłasza, to ktoś z nas ma obowiązek oznaczyć temat jako zweryfikowany.

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam pytanie do osób, które pracują z kartami zawodowow - stawiają karty w domu itd.

Co, poza kartami Tarota, pokazujecie / mówicie ludziom?

Chodzi mi o to, czy stawiacie same karty, czy np też mówicie im o numerologii, robicie Tarotowy Portret Psychologiczny, mówicie, jakie są ich kamienie etc? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie- czy po rozkładzie układacie karty w kolejnosci czy zostawiacie tak jak są? Ma to jakieś znaczenie?

Chcialam też dopytać o wypadającą kartę - czy bierzecie ją pod uwagę gdy wypadnie widocznym obrazkiem czy tez nawet tyłem?

Najpierw zadajecie pytanie, tasujecie karty i robicie rozklad czy można też najpierw tasowac karty a nastepnie zadać pytanie i wybierać karty do rozkładu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Edith000 napisał:

Mam pytanie- czy po rozkładzie układacie karty w kolejnosci czy zostawiacie tak jak są? Ma to jakieś znaczenie?

Chcialam też dopytać o wypadającą kartę - czy bierzecie ją pod uwagę gdy wypadnie widocznym obrazkiem czy tez nawet tyłem?

Najpierw zadajecie pytanie, tasujecie karty i robicie rozklad czy można też najpierw tasowac karty a nastepnie zadać pytanie i wybierać karty do rozkładu?

 

Zostawiam tak jak są ale jako pierwszą daję tzw. strażnika. Wypadające karty biorę pod uwagę, niektórzy kładą już te karty na stół do rozkładu. Oczywiście że najpierw zadaje się pytanie i myśli intensywnie tasując karty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Edith000 napisał:

Mam pytanie- czy po rozkładzie układacie karty w kolejnosci czy zostawiacie tak jak są? Ma to jakieś znaczenie?

Chcialam też dopytać o wypadającą kartę - czy bierzecie ją pod uwagę gdy wypadnie widocznym obrazkiem czy tez nawet tyłem?

Najpierw zadajecie pytanie, tasujecie karty i robicie rozklad czy można też najpierw tasowac karty a nastepnie zadać pytanie i wybierać karty do rozkładu?

 

co tarocista, to inne zwyczaje

ja nie układam, nie mam strażnika

wypadającą karte stosuję jako podpowiedź, znak, ostrzeżenie - nieważne czy się  odkryła

dla mnie bardziej logiczna jest pierwsza wersja - pytanie, tasowanie, ciągnięcie kart - tasowanie jakby wydłuża proces koncentracji na pytaniu - ale nie zawsze tasuję, szczególnie przy mniejszych rozkładach niekoniecznie ;

za jakiś czas sama dojdziesz do tego, co Tobie najbardziej odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...