Skocz do zawartości
zoska1977

Do czego służy?

Rekomendowane odpowiedzi

zoska1977

Tablica ouija to nie zabawka. Większość ludzi chciałaby choć raz sprawdzić jej działanie. Kiedy już to zrobią, często woleliby nigdy nie mieć jej w ręku.

W dużym skrócie, tabliczka ouija to drewniana plansza, na której wypisane są litery alfabetu, cyfry od 0 do 9, słowa TAK i NIE oraz ŻEGNAJ. Poza tym potrzebny jest specjalny wskaźnik, na którym kładą palce wszyscy uczestnicy spotkania. Jedna z osób głośno woła o odpowiedź ze świata duchów. Kontaktująca się zjawa może w jakiś sposób zamanifestować swoją obecność.

Następnie uczestnicy zadają pytania, a duch odpowiada na nie poprzez wskazywanie kolejnych liter, cyfr lub słów. Sceptycy twierdzą, że to ktoś z obecnych popycha wskaźnik. Jest to oczywiście możliwe i na pewno się zdarza. Zwolennicy magicznych seansów tymczasem uważają, że to przywołany duch kieruje palcami osób. Czasami tablica ujawnia fakty, których nikt z obecnych nie mógł znać...

Tablica ouija jest najpopularniejszym sposobem kontaktu z inną sferą lub przynajmniej jest uważana za umożliwiającą taki kontakt. Istnieje mnóstwo relacji z seansów z jej użyciem. Co ciekawe, osoby które brały w nich udział często przestrzegają innych przed podobnymi doświadczeniami. Pokusa jest jednak dla wielu zbyt silna...

Wierzyć czy nie wierzyć? Zawsze warto jednak zachować maksymalne środki bezpieczeństwa. Na pewno nie zaszkodzą. Przywołanego ducha należy zapytać trzy razy, czy jest dobrym duchem. Dopiero za trzecim razem powie prawdę. Nigdy nie należy prosić ducha o udowodnienie jego obecności i „mocy” poprzez przesuwanie przedmiotów w pomieszczeniu lub gaszenie świec. Może to otworzyć przejście między sferą duchów i naszym światem, do czego nie wolno dopuścić. Zawsze należy podziękować za kontakt i poprosić ducha o spokojne odejście tam, skąd przybył bez krzywdzenia nikogo. Porady te zostały sformułowane na podstawie wielu relacji z użycia ouija.

tablica_ouija.jpg

Oto niektóre z nich:

Dwóch braci postanowiło sprawdzić, czy ouija rzeczywiście działa. Początkowo nic się nie działo, ale w pewnym momencie wskaźnik zaczął się poruszać. Jeden z chłopców poprosił o dowód, że kontakt naprawdę jest prawdziwy poprzez zaprezentowanie czegoś nadnaturalnego. Rezultaty tej prośby były zaskakujące i przerażające. Tabliczka odpowiedziała, ze dziadek jednego z ich przyjaciół umrze w ciągu tygodnia. Żyrandol zaczął się kołysać. Temperatura w pokoju spadła i chłopcy zaczęli się trząść z zimna. Całe pomieszczenie wypełnił odrażający odór śmierci. Nagle wszystko ustało i w pokoju zrobiło się zupełnie cicho. Chłopcy otworzyli szeroko okna, aby pozbyć się smrodu rozkładających się zwłok i postanowili zapomnieć o całym wydarzeniu. Jednak kilka dni później dowiedzieli się o śmierci dziadka jednego z przyjaciół, dokładnie jak zapowiedziała tablica. Mimo że chłopcy wyrzucili tablicę ouija, spokój nie powrócił do ich domu. Nawet po kilku latach od czasu do czasu żyrandol zaczyna się kołysać, w pokoju robi się zimno i powraca obrzydliwy zapach.

Jeszcze straszniejsze doświadczenie spotkało pewną rodzinę z Toronto. Rodzice z dwójką dzieci postanowili spędzić wieczór na zabawie z tabliczką ouija. Początkowo wszystko szło dobrze, rodzice kierowali wskaźnikiem, było mnóstwo śmiechu. W pewnym momencie jednak wskaźnik zaczął poruszać się sam. Dorośli sądzili, że to któreś z dzieci zrozumiało zabawę i zadawali pytania dalej. Gdy więc „duch” zapytał, czy może złożyć im wizytę, zgodzili się. W ich salonie rozpętało się piekło. Pojawiło się coś, co zaczęło ich atakować. Cała rodzina została poparzona i pogryziona. Nie mogli wydostać się z pokoju. Ataki trwały przez ponad godzinę. Następnie wszystko ucichło tak nagle, jak się zaczęło. Wszyscy wymagali pomocy lekarskiej.

http://www.mastermind.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nirva2991

nigdy więcej się tym "nie bawię " ;/ i ostrzegam przed tym każdego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nirva2991

czyli mnie tak moja podświadomość wystraszyła ? :) bo ogólnie miałam nieciekawą historię z tą tabliczką. chociaż kilka razy próbowałam coś z nią zdziałać to się nie udawało . dopiero przy cmentarzu podziałało ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zoska1977

Hrefna to co przedstawiłas to tylko jedna z teorii i to ta bardziej naukowa, logiczna. Jednak sądzę iż sam fakt rozpoczęcia korzystania z tej tablicy jest wystarczającym zaproszeniem dla istot astralnych co może wg mnie je przyciągać a tym samym powodowac przekonanie iż zjawiają się one za pomocą tabliczki.

Niemniej nie nalezy lekceważyć tego typu zjawisk i podchodzić do nich z nieczystymi intencjami czy lekkomyślnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Amfora

Swego czasu czy to z głupoty czy z ciekawości "bawiłam się" tą tablicą, nawet zrobiłam twardszą wersje na jakieś tekturce. Nie zadziałała, może dlatego, że nie była "profesjonalna"? Nie wnikam. Z perspektywy czasu to i lepiej, ale nadal gdzieś jest w domu, bo napotykam ją i przekładam za każdym razem, zanim spalić. Jak już mi wpadnie w łapki przebiega mnie dreszcz i szybko ją chowam... tak jakby ten kawałek tektury miał mi zrobić krzywdę, każdym razie mam nie miłe odczucia jak na nią natrafię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LuckyBoy94

Tablica sama w sobie nie jest grozniejsza od tabliczki czekolady.

Wszystko mozna wykorzystac niewlasciwie.

Mysle, ze fenomen tej rzeczy polega na tym, ze uzytkujacy wierza, ze przedmiot ma moc.

To ze otwieraja przejscie duchom poprzez uzywanie tego przyprawia o bol moje oczy i uszy, rownie dobrze moga zapalic swieczke i pytac sie o obecnosc duchow na podstawie jej zgaszenia..

Duzo blizsza jest mi wersja Hrefny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NetJenelle95

Jak wszystko co dziwne to co piszecie o tabliczce jest ciekawe ale mimo, że nie mogę w to uwiezryć to opdpowiedzią czy w ogóle wątpię w to jest odpowiedź, że nigdy nie zdecyduję się na uczestnictwo w używaniu tego przedmiotu, wolę dmuchać na zimne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AmonCzarny

Tabliczka ouija - zawsze się jej bałem! Moja kuzynka ją odebrała jako gratis od sprzedawcy gier dla dzieci (gier planszowych sprzedawanych hurtem) i wyodrębniła ją czyli odebrała dziecku i nie wiedząc czemu zachowała w szafie. Potem usłyszała drapanie w ścianę a następnie coś czego nie potrafiła wyartykułować - przyszło to do niej samo! (ona jest medium widzącym duchy). Mąż jej to spalił bo ona nie potrafiła ale ja również temu przedmiotowi przypisuję "moc" której się boję! Demonów się nie boję - demony wywoływałem a potem się z nimi prałem i się przed nimi cofałem! Ale ta tabliczka z niewiadomych względów zawsze wzbudzała we mnie strach! Strach którego nie jestem w stanie przezwyciężyć! Dlatego tabliczkę ouija nie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AoiMizu
Moja kuzynka ją odebrała jako gratis od sprzedawcy gier dla dzieci (gier planszowych sprzedawanych hurtem) i wyodrębniła ją czyli odebrała dziecku i nie wiedząc czemu zachowała w szafie.

Chwila, bo ja czegoś tu nie czaję.

Piszesz najpierw, że odebrała ją jako gratis od sprzedawcy gier, czyli miała ją z sobą. OK.

Potem piszesz, że ją wyodrębniła i odebrała dziecku. Czyli, że co? Z czego to niby wyodrębniła? Czy jednak dzieciak kupił tą tablicę a ona to widząc zabrała?

To ja nie wiem wiedząc czym jest ta tablica najpierw ją dała dziecku do zabawy a potem zabrała?

Ja w tym zdaniu nie widzę logicznego sensu co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AmonCzarny
Chwila, bo ja czegoś tu nie czaję.

Piszesz najpierw, że odebrała ją jako gratis od sprzedawcy gier, czyli miała ją z sobą. OK.

Potem piszesz, że ją wyodrębniła i odebrała dziecku. Czyli, że co? Z czego to niby wyodrębniła? Czy jednak dzieciak kupił tą tablicę a ona to widząc zabrała?

To ja nie wiem wiedząc czym jest ta tablica najpierw ją dała dziecku do zabawy a potem zabrała?

Ja w tym zdaniu nie widzę logicznego sensu co napisałeś.

Pewnie źle to opisałem. Ona odebrała gry od sprzedawcy i dała je swojemu dziecku (cały pakiet). Potem zdała sobie nagle sprawę, że w tym pakiecie jest owa tabliczka i zdębiała - sprzedawca o tym nie informował kiedy reklamował jej ustnie swój pakiet gier! Ona według mnie jest medium i ona poczuła akurat przy tabliczce ouija takie coś co jej dało po zmysłach. Twierdzi, że zabrała ją synowi i schowała w szafie pokoju akurat umiejscowionego obok jej sypialni - ona twierdzi że nie wie czemu ją zatrzymała! Następnej nocy się obudziła (a że jest cykorem i wszędzie wietrzy wszystko) zaczęła słuchać - i wtedy usłyszała skrobanie ze strony ściany pomieszczenia pustego - bo oni nie posiadali zwierząt a szczury nie miały prawa być w domu który był nowy! przynajmniej według niej! Ona gdy mówi tam jest duch - to znaczy że w tym momencie tam coś jest! I ona mówi "tam coś było! Dęba stanęły mi wtedy włosy!" Ale ja to nie ona - Ty to nie ona! My Wy Oni itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AoiMizu

Po jakim czasie zauważyła, że syn ma tą tabliczkę? Czy jest możliwość, że syn przez jakiś czas z niej mógł korzystać?

Nie sądzę, że jest to wina samej w sobie tabliczki.

Ich zwykła produkcja nie powoduje przyciągania żadnych złych duchów lub demonów. Trzeba z niej korzystać żeby ktoś lub coś się przypałętał.

Prędzej musiał z niej ktoś skorzystać. Być może jej syn zanim zwróciła uwagę na to, że ją ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AmonCzarny
Po jakim czasie zauważyła, że syn ma tą tabliczkę? Czy jest możliwość, że syn przez jakiś czas z niej mógł korzystać?

Nie sądzę, że jest to wina samej w sobie tabliczki.

Ich zwykła produkcja nie powoduje przyciągania żadnych złych duchów lub demonów. Trzeba z niej korzystać żeby ktoś lub coś się przypałętał.

Prędzej musiał z niej ktoś skorzystać. Być może jej syn zanim zwróciła uwagę na to, że ją ma.

Ona mu ją prawdopodobnie zabrała szybko. On był za mały by ją zrozumieć. A ja mam irracjonalny lęk przed czymś takim. Wystarczy bowiem według mnie (a ja nie jestem specjalistą by to oceniać) posiadanie czegoś takiego przez człowieka uzdolnionego mediunicznie by zaistniały rzeczy które są niewytłumaczalne. Oczywiście mogę się mylić bo jestem nieracjonalny gdy w grę wchodzi tabliczka quija!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AoiMizu

Posiadanie czegoś produkowanego hurtowo samo z siebie nie warunkuje tego, że coś negatywnego przy tym siedzi lub stoi. Kwestia własnej energetyki to już inna bajka.

Taka opcja byłaby możliwa w przypadku podarowania własnego egzemplarza, którym poprzednik się posługiwał i ściągał negatywne dusze lub inne złe byty. Ewentualnie naładowanego własnymi negatywnymi emocjami, energiami i intencjami. Ale tutaj raczej tego nie upatruję.

Jeśli nikt nie używał tablicy to wg. mnie coś negatywnego samo się przypałętało niezależnie od przedmiotu. Możliwe jest również to, że ta istota w pobliżu już wcześniej mieszkała a przez sam fakt pojawienia się Ouja w mieszkaniu zaniepokoiła się, że będzie dręczona, że ktoś się jej naprzykrzać będzie.

Po tym jak pozbyli się tabliczki ustały te negatywne zjawiska?

Tak na marginesie do Ouja przychodzą głównie właśnie demony jak i niższe dusze podłych ludzi. Z tego co się orientuję żaden Upadły Anioł ani Anioł Światła nie chodzi do ludzi gdy ci się ouja bawią i ich wzywają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AmonCzarny
W dniu ‎2018‎-‎11‎-‎21 o 14:33, AoiMizu napisał:

Posiadanie czegoś produkowanego hurtowo samo z siebie nie warunkuje tego, że coś negatywnego przy tym siedzi lub stoi. Kwestia własnej energetyki to już inna bajka.

Taka opcja byłaby możliwa w przypadku podarowania własnego egzemplarza, którym poprzednik się posługiwał i ściągał negatywne dusze lub inne złe byty. Ewentualnie naładowanego własnymi negatywnymi emocjami, energiami i intencjami. Ale tutaj raczej tego nie upatruję.

Jeśli nikt nie używał tablicy to wg. mnie coś negatywnego samo się przypałętało niezależnie od przedmiotu. Możliwe jest również to, że ta istota w pobliżu już wcześniej mieszkała a przez sam fakt pojawienia się Ouja w mieszkaniu zaniepokoiła się, że będzie dręczona, że ktoś się jej naprzykrzać będzie.

Tak na marginesie do Ouja przychodzą głównie właśnie demony jak i niższe dusze podłych ludzi. Z tego co się orientuję żaden Upadły Anioł ani Anioł Światła nie chodzi do ludzi gdy ci się ouja bawią i ich wzywają.

Masz rację - to co piszesz to kwintesencja wiedzy praktycznej tylko, że ta kobieta sama siebie widzi jako ofiarę. Ja ją widzę odmiennie - w sensie przynależności do grupy duchów wcielających się w ciało obdarzonych specyficznymi zdolnościami paranormalnymi. Ale ona nic w tym domu nie zrobiła osobiście - czyli ona w tym domu jako "czarownica" z rodu "czarownic" nic osobiście nie robiła w sensie praktyka! I ona z tego domu wywiała na cudze! Zwiała wraz z synem nie oglądając się za siebie na gorszy stan faktyczny! A ja cóż miałem do czynienia z praktyką jako męski potomek rodu czarownic (nie w tym domu oczywiście) i mam irracjonalny stosunek do tej tabliczki - więc dlatego pytam. Pan domu sprzedawał ludzi na zniewolenie! Pan domu (mąż tej kobiety o którą pytam) ma cierpienie niewyobrażalne ludzi (mężczyzn przerobionych w UE na niewolnika pod wpływem bata i kobiet przerobionych na prostytutki w UE pod wpływem bata) ale ona o tym nie miała pojęcia aż do wystąpienia "manifestacji" wzrokowej i słuchowej!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AmonCzarny
W dniu ‎2018‎-‎11‎-‎21 o 14:33, AoiMizu napisał:

Ja osobiście mam cykora przed tzw. tabliczką Ouja którą można kupić za 10 zł obecnie lub sobie ją samemu sprawić - to jest w mym mniemaniu irracjonalne! (za długo się prałem o wolność i umysł z czymś podobnym po prostu :) Ale ona nie wywoływała! i nigdy w czymś podobnym nie brała udziału w tym domu co nie znaczy że jej mąż nie brał w czymś takim udziału a teraz udaje Greka! Jej mąż ma wiele złego na sumieniu a ona i jej dziecko tylko coś takiego odebrało / jej mąż tam żyje od 16 lat sam i jakoś żyje (czyli prawdopodobnie nic nie odbiera!). Jej syn tam przyjeżdża do ojca obecnie i wraca do matki podrapany w tak jakoś dziwny sposób - powiedzmy, że jak ja gdy się prałem z...."demonem" ale to dziecko jest poza praktyką! A dom na prawdę został zbudowany w ich pokoleniu na działce odrolnionej w ich czasie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi