Skocz do zawartości

pokój, fotel


enemigo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka już lat temu miałem następujący sen, który do dnia dzisiejszego doskonale pamiętam i dosyć często go wspominam, próbując zrozumieć...

A sen wyglądał tak: wszedłem do pomieszczenia, które wyglądało trochę jak góralska chata (wnętrze drewniane - coś jak boazeria), wewnątrz stał fotel (pozostałego wystroju już nie pamiętam), a na tym fotelu siedziałem JA... Trochę jak rozdwojenie jaźni. I wypowiedziałem do siebie samego następujące słowa: "jeżeli drugi pocałunek jest pierwszym, to trzeciego nie będzie!" Co to może oznaczać...?? Próbowałem odnieść te słowa do przeróżnych sytuacji, które spotkały mnie w życiu, ale za pierona nie mogę tego rozwikłać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moim zdaniem ten sen oznacza,ze Twoje drugie zakochanie bedzie tym pierwszym prawdziwym i dlatego trzeciego nie bedzie.Czyli,zakochasz sie (lub juz zakochales sie) raz,a drugi bedzie tym jedynym przwdziwym zakochaniem na cale zycie.Obraz gorskiej chatki,boazerii i fotela,to symbol osiagniecia prawdziwego szczytu w kwestii uczuciowej.Czego Ci szczerze zycze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Auris81 za interpretację, jest ona jak najbardziej logiczna, ale... he he :-)... trochę namieszam.

Mianowicie, jak już napisałem sen ten śnił mi się kilka lat temu i teraz, z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że nie odnosi się on do zaistniałych faktów, ponieważ: w tym momencie jestem zakochany po raz trzeci, moja pierwsza miłość wydaje mi się że była tą "największą" (niestety), natomiast w drugi związek wierzyłem najmocniej, że to ten już do końca mych dni... :-)

Kolejność się trochę zawirowała.

Może ma on (mój sen) odniesienie do innej sfery życia...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kilka już lat temu miałem następujący sen, który do dnia dzisiejszego doskonale pamiętam i dosyć często go wspominam, próbując zrozumieć...

A sen wyglądał tak: wszedłem do pomieszczenia, które wyglądało trochę jak góralska chata (wnętrze drewniane - coś jak boazeria), wewnątrz stał fotel (pozostałego wystroju już nie pamiętam), a na tym fotelu siedziałem JA... Trochę jak rozdwojenie jaźni. I wypowiedziałem do siebie samego następujące słowa: "jeżeli drugi pocałunek jest pierwszym, to trzeciego nie będzie!" Co to może oznaczać...?? Próbowałem odnieść te słowa do przeróżnych sytuacji, które spotkały mnie w życiu, ale za pierona nie mogę tego rozwikłać...

 

Nie zapominaj, że skoro jest to sen sprzed kilku lat, to jego znaczenie i odniesienie do zdarzeń mogło się już dawno 'przeterminować'. Poza tym, nie powiedziałabym, że ten sen był snem symbolicznym. Najprawdopodobniej odnosił się do twoich wówczas aktualnych rozmyślań, rozterek.

Co do tego wypowiedzianego zdania... Powiedziałabym, że to się odnosi do twoich ówczesnych 'świętości'. A właściwie wartości, które były dla ciebie wówczas święte. Mogło chodzić o miłość, ale niekoniecznie.

 

Generalnie motyw tutaj jest taki, że:

a. Jeśli wybierasz między dwiema świętościami - wybierz tę drugą. Bo, skoro 'posiadając' tę pierwszą, skłoniłeś się ku innej - to ta pierwsza nigdy nie była tak naprawdę świętością.

b. Wybrawszy tę drugą, nie szukaj kolejnej, bo 'ta druga' będzie tą właściwą. A rozglądając się za 'doskonalszą' - ta obecna może ci umknąć i stracisz wszystko. I po fakcie okaże się, że jednak ta 'druga' była tą doskonałą.

 

Powyższy aspekt może się odnosić zarówno do miłości, jak i jakichś wewnętrznych poszukiwań. Nie wiem, ile miałeś wtedy lat i na jakim etapie życiowym (i duchowym) byłeś, ale moje pierwsze skojarzenie odniosło się do wiary, religijności. Może tutaj również chodzić o poszukiwanie własnej wartości.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...