Jump to content
Uczeń12

Czy są ezoteryczne sposoby na zdobywanie informacji

Recommended Posts

Uczeń12

Jakie znacie Ezoteryczne sposoby na zdobywanie informacj ?

Guest Cohen

hmm a co przez to rozumiesz? Chodzi Ci o sposoby pozyskiwania jakichś nauk od sił wyższych, czy po prostu możliwe sposoby infiltrowania sąsiadów?

Uczeń12

o wiedze mi chodzi ..... nie o ludziach a, np. zamiast zadać pytanie na forum to Sposób Ezoteryczny i wiem.

arabika

trzeba do biblioteki iść po książkę, a potem ją przeczytać... i jeszcze jedną i jeszcze...

Uczeń12

A to ja poproszę tylko o Ezoteryczne sposoby na wyszukiwanie informacji ..... Nie interesuje mnie wszystko z ezoteryki "jak leci" tylko wybrana wiedza.

Guest Seid

Zawsze możesz spróbować channelingu^^

trzeba do biblioteki iść po książkę, a potem ją przeczytać... i jeszcze jedną i jeszcze...

Czytanie książek jest już passe, teraz wszyscy szukają łatwych i prostych rozwiązań ;]

Uczeń12

Ju wiem....Eureka..... Wasza wiedza przeszła do mnie..... CUC...CUD....CUD.... Dziękuje....Dziękuje....Dziękuje

Edited by Uczeń12

LoonyMystic

o jakie sposoby Ci chodzi? Wróżenie? Telepatia? Intuicja? Astrologia?

Niby jest parę ezoterycznych sposobów zdobywania informacji, ale już jeden sposób wymaga obszernych studiów czy doświadczenia, a nie tego, że ktoś ci wypisze listę tych sposobów i cokolwiek by z tego miało wyniknąć...

Sprecyzowałbym najpierw pytanie ;)

Uczeń12

O zdobywanie wiedzy od Istot Wyższych.

Guest SooYoung

O jakie Istoty Wyższe pytasz?

Uczeń12

...sie chyba nie dowiem, tak czuje..... To poproszę odpowiedź na pierwszy post w tym temacie... Chodzi mi o wszystkie sposoby zdobywania infornacji nie od ludzi.

Guest SooYoung

"Nie od ludzi" tzn od kogo ? Sprecyzuj o kogo chodzi, bo od tego zależy sposób pytania

Niby jest parę ezoterycznych sposobów zdobywania informacji, ale już jeden sposób wymaga obszernych studiów czy doświadczenia, a nie tego, że ktoś ci wypisze listę tych sposobów i cokolwiek by z tego miało wyniknąć...

Sprecyzowałbym najpierw pytanie ;)

Dokładnie.

Najpierw określ o kogo i o co chodzi ? Czego tak naprawdę szukasz, czego chcesz się dowiedzieć?

Uczeń12

Chcę zdobyć wiedze i chce żeby źrodłem wiedzy nie byli ludzie..... A ja nie wiem Kto.... Może Bogowie Mądrości...Może żywioły Ziemi...Zazwyczaj ludzie uczą się od ludzi, a ja chce od kogo innego.... Pozdrawiam Wszystkie Źródła Wiedzy na Świecie ,hmm :-)

Guest SooYoung

Skoro nie wiadomo Kto... nie wiadomo gdzie, czyli rosyjska ruletka, to zdaj się na Los i czekaj. Może jakiś Bóg Mądrości sam się z siebie odezwie :)

LoonyMystic

o nie kolego, trochę pokory. Jak mówiłem są w ezoteryce pewne sposoby wydobywania informacji, nazwijmy to "ezoteryczne", te wymienione przez mnie i przez inne osoby, ale nikt Ci nie poda na tacy sposobów jak z nich korzystać.

Poza tym - pytasz o "ezoteryczne" sposoby, a potem piszesz, że chodzi ci o "O zdobywanie wiedzy od Istot Wyższych.". Zdecyduj się. To o co pytasz to raczej spirytyzm, mediumizm czy channelingi a nie po prostu "ezoteryka" - ale tak naprawdę, to nie sądzę, żeby były to dobre praktyki dla początkującego (a niech coś cię opęta...). Zazwyczaj ludzie zaczynają chyba od jakiegoś tam wróżbiarstwa, rozwijania intuicji itp. bez mieszania żadnych "Istot Wyższych" bo to wyższa szkoła jazdy.

Generalnie wydaje mi się, że sam temat jest ciekawy, chociaż wątpić śmiem w poważne podejście autora tego wątku, który wydaje się nie wiedzieć o co pyta :| bo nieważne co, ale ważne żeby było ezoterycznie i magicznie. Książki są be. Wszystko jest be.

Uczeń12

...nie wszystko jest Be

Edited by Uczeń12

Szesza

Uczniu, jak w medytacji połączysz się z Absolutem to nie będziesz miał już żadnych pytań :)

LoonyMystic

Chcę zdobyć wiedze i chce żeby źrodłem wiedzy nie byli ludzie..... A ja nie wiem Kto.... Może Bogowie Mądrości...Może żywioły Ziemi...Zazwyczaj ludzie uczą się od ludzi, a ja chce od kogo innego....

pac!

to najgłupsza wypowiedź na ezoforum od chwili, kiedy się tu zarejestrowałem. Wszystko jedno kto, byle nie ludzie... A jeśli to będą jakieś złe duchy albo demony? A jeśli będziesz zmuszony oddać się tym demonom?

Tak to jest - rodzice nie pilnują dziecka, a dziecko potem zostaje opętane przez duchy, bo dzieciakowi wszystko jedno było co go opęta, byleby go coś opętało :| bo tak fajnie "uczyć się nie od ludzi". Tyle niesamowitych wrażeń, wow.

Wóz, albo przewóz. Jeśli uznamy, że istoty duchowe realnie istnieją, to w takim razie oprócz wesołych przyjaznych duszków typu żywioły ziemi czy bogowie mądrości mogą istnieć również innego rodzaju duchy, często niezbyt miłe, bądź wymagające od ciebie zapłaty, czy wręcz popychające w przepaść.

Uczeń12
Uczniu, jak w medytacji połączysz się z Absolutem to nie będziesz miał już żadnych pytań :)

A jak zcharakteryzowałabyś: Absolut, Ducha Absolutu, uczucia jakie temu towarzyszą, itd ?

Guest Lilith

Jakiego rodzaju wiedzę chcesz zdobyć od tego-nie-wiadomo-kogo?

Szesza

hahaha

tak na pierwszej lekcji?

Absolut jest wszystkim, jest wszędzie, jest czymś nie do pojęcia 5 zmysłami, nieskończoność,

uczucia są ludzie, Absolut jest absolutny, kompletny, więc zawiera wszystko jest ponad dobrem i złem (to poziom bogów i demonów) ...

Guest SooYoung

absolut_vodka.jpg

To jest myśl -> "Medytacje" z Absolutem, czyli nowa metoda zdobywania informacji od Istot Wyższych ;)

Guest Lilith

arachnea, alkohol nie daje odpowiedzi. Alkohol pomaga zapomnieć pytanie. ^^

Szesza

tak arachnea, w Savasana od razu ;)

Uczeń12
Jakiego rodzaju wiedzę chcesz zdobyć od tego-nie-wiadomo-kogo?

Jak stać się w pełni zdrowym i szczęśliwym, mądrym i wogóle...

nirva2991

hahahahahaha :D no nie mogę :D on już się chyba dobrze zapoznał z absolutem :D stąd takie pytania :D

Guest Lilith
Jak stać się w pełni zdrowym i szczęśliwym, mądrym i wogóle...

Ależ ja ci powiem...

Uczeń12

Uczeń chwali Ci się to, ale sorry, w tej sytuacji nici z kontaktu z Istotami Wyższymi, bo niektórym jak nie polejesz, to nie pogadasz... :)

na głowe piwo moge polać (dobre na włosy jest), a zresztą mi to nie przeszkadza: polewać kobiecie, upić ją, i ukołysać do snu, moge.

Ależ ja ci powiem...

Słucham.............

Edited by Lilith
połączenie postów

Guest Lilith

Słuchaj no chłopaku... Te twoje nie-wiadomo-jakie istoty by cię wyśmiały, gdyby się dowiedziały, że się tak wysilasz i w konsekwencji zawracasz im głowę z takim pytaniem. To raz.

Dwa. Jeśli chcesz nawiązać kontakt z "kimś tam", to wypadałoby, żebyś okazał należyty szacunek i choć minimum mądrości i rozumu własnego. Póki co, można wywnioskować, że takowego nie posiadasz.

Wyskakując z 'kaprysem' pogadania se z 'istotami' prezentujesz najbardziej naiwną, cwaniacką i szczeniacką postawę, jaką można sobie wyobrazić.

Najpierw znajdź porządny powód, potem nabierz pokory, a potem pukaj gdziekolwiek. Bo cię ktoś puknie w głowę.

To taka dobra rada ode mnie.

A jeszcze, żebyś nie cwaniaczył, to ci powiem, że mądry człowiek nie zacznie od pytania 'jak być', tylko 'dlaczego jest tak jak jest'. Bo nie znając przyczyny problemu, zawsze będziesz do niego wracał.

Więc, jak już pisałam wcześniej, DOROŚNIJ, a potem wróć na forum z trochę mądrzejszymi pytaniami.

I nie pisz posta pod postem. Jak chcesz coś dopisać, to masz opcję "Edytuj post"!!!!

LoonyMystic
zamiast stanowczą i mądrą, lepiej być asertywną i zrównoważoną

asertywność znaczy też umiejętność nie wejścia sobie na głowę, a Uczeń12 się zachowuje raczej w sposób lekceważący do innych użytkowników. Zadał pytanie, i poza żartami o wódce, posypały się również poważne odpowiedzi. A jednak je olał. Zlekceważył poradę czytania książek, bo za mało ezoteryczne to mu się zdało. Nie zainteresował się też innymi sposobami ezoterycznymi, tu wymienionymi. Potem, na drugiej stronie tego tematu dopiero nam łaskawie wytłumaczył, że chodzi mu nie o stricte "ezoteryczne" sposoby o raczej tylko o zdobywanie informacji od "istot wyższych". Na pytanie jakie to mają być istoty, powiedział, żeby wszystko jedno było, byle nie był to człowiek.

Więc będąc asertywnym/asertywną w tym wypadku należałoby albo zlekceważyć ten wątek, albo wprost powiedzieć dzieciakowi, że jego podejście jest niepoważne, co zrobiła Lilith.

Uczeń12

no to skupmy sie na telepatii i czytaniu w myślach.... Jak to się odbywa (krótki opis) i jak się przed tym chronić ?

LoonyMystic
Jak to się odbywa (krótki opis)

Wytrzeźwiej. Albo dorośnij. O parapsychologii/psychotronice piszą ludzie książki, są rózne teorie, były różne eksperymenty. W większości paranaukowe, ale ostatnio również i oficjalna nauka się wzięła za badanie możliwości odczytywania ludzkiego mózgu na poziomie neuronów. Chociaż i zwykła psychologia dostarcza metod, które nie są telepatią, ale mogą posłużyć do odczytywania czyichś mysli (np. obserwacje mowy ciała itp.)

Generalnie to jest złożona sprawa, a Ty nie dość, że założyłeś na wstępie, że telepatia istnieje (mimo, że w sumie z tego co wiem to te eksperymenty przeprowadzano z różnym skutkiem), to i sądzisz, że jest możliwy w ogóle krótki opis tego, jak to się odbywa.

To znaczy - jest możliwy. W niektórych książkach na temat parapsychologii masz w sumie to jasno wyłożone. Problem tylko, że i tak nie wiesz czy to, co pisze autor książki to nie są zwykłe bzdury...

Uczeń12
Wytrzeźwiej. Albo dorośnij.

Sam se trzeźwiej....

W niektórych książkach na temat parapsychologii masz w sumie to jasno wyłożone. Problem tylko, że i tak nie wiesz czy to, co pisze autor książki to nie są zwykłe bzdury...

Za to wiem co ty piszesz ...... Piszcie mi na temat, albo wogóle - troche szacunku, by sie przydało do ludzi i ich czasu.

LoonyMystic
Sam se trzeźwiej....

Ależ to była konstruktywna uwaga, którą potrafię uargumentować: twoje podejście od początku tego wątku wydaje mi się mocno niedojrzałe. Sam nie wiesz o co pytasz, masz problemy ze sformułowaniem tak pytania, żeby było zrozumiałe dla innych użytkowników...

Piszcie mi na temat,

"temat" tego wątku zmieniał się już kilkakrotnie, bo nie umiesz formułować pytań.

w kwestii tego ostatniego pytania zaś to oprócz uwagi "Wytrzeźwiej. Albo dorośnij." to wszystko jest na temat. A jeśli nie można udzielić prostej odpowiedzi? Nawet w Hogwarcie (który jest bajką) nie udzielają prostych odpowiedzi tylko uczą wszystkiego podczas iluś lekcji i ćwiczeń. Czemu więc myślisz, że na prawdziwym forum zajmującym się ezoteryką ktoś Ci udzieli krótkich łatwych informacji?

Edited by LoonyMystic

Uczeń12
Czemu więc myślisz, że na prawdziwym forum zajmującym się ezoteryką ktoś Ci udzieli krótkich łatwych informacji?

....tak by było najlepiej, wyszczególnić to w podpunkcikach i krótko opisać.

Guest Lilith

Bo on myśli, że to Google...

Uczeń12

... nie nie myśle ze to google. Pytania w moich tematach sa proste. Można by było dać proste i zwięzłe odpowiedzi, które stanowiły by wiedze nie tylko dla mnie - dla wszystkich. A na razie wygląda to tak : technicznie bajeczne forum, dużo użytkowników,+ idea pisania głupot (niepotrzebne dyskusje), i wszystko staje się bez sensu. Dla mnie nie jest takie ważne zaspokojenie potrzeby rozmowy. Oczekuje konkretnych rozwiązań na konkretny temat i w krótkiej przystępnej formie. Wiem, że to nie moje forum i żądzi się innymi priorytetami, ale proszę uszanować mój czas i pisać tylko zwięźle i na temat, albo wogóle.

Guest Lilith
... nie nie myśle ze to google. Pytania w moich tematach sa proste. Można by było dać proste i zwięzłe odpowiedzi, które stanowiły by wiedze nie tylko dla mnie - dla wszystkich. A na razie wygląda to tak : technicznie bajeczne forum, dużo użytkowników,+ idea pisania głupot (niepotrzebne dyskusje), i wszystko staje się bez sensu. Dla mnie nie jest takie ważne zaspokojenie potrzeby rozmowy. Oczekuje konkretnych rozwiązań na konkretny temat i w krótkiej przystępnej formie. Wiem, że to nie moje forum i żądzi się innymi priorytetami, ale proszę uszanować mój czas i pisać tylko zwięźle i na temat, albo wogóle.

Zrozum:

to nie jest matematyka, gdzie możesz powiedzieć 2+2=4.

Nie dostaniesz prostej regułki, definicji. Instrukcji obsługi w punkcikach. Tego szukaj w szkole. Świat magii, szeroko rozumianej ezoteryki i tego, co jest na tym forum poruszane, to świat rozległych zawiłości, zależności. Nie można 'wykonać regułki według punkcików' i zadziała. Tu chodzi o coś więcej. Chodzi o zrozumienie. Do tego potrzebna jest dociekliwość, a do niej niestety trzeba dorosnąć mentalnie i duchowo.

Poza tym, jak już Hrefna 465489768 razy przypomniała - to jest FORUM INTERNETOWE. Nie strona informacyjna. Tutaj wymieniamy się poglądami, pomagamy sobie nawzajem, owszem, instruujemy innych, ale ta druga strona też musi się czymś wykazać. Jeśli nie masz wiedzy, którą mógłbyś się wymienić - wykaż się intelektem. Niestety, musisz udowodnić, że zasługujesz na wiedzę, którą inni zdobywali latami i wielkimi wysiłkami. Niech oni poczują, że warto temu chłopakowi coś pokazać. Poczytaj w internecie, na stronach na interesujące cię tematy. A potem, na podstawie tych początkowych informacji - pytaj tutaj.

Ale nie zadawaj pytań typu: "Dajcie mi w punktach złoty środek na coś tam. Bo tak chcę - to jest paskudna, arogancka postawa sprawiająca, że ludzie są oburzeni i nigdy nie otrzymasz odpowiedzi.

Zakładając temat, przedstaw w paru zdaniach przedmiot, który cię interesuje, wytłumacz dlaczego chcesz się dowiedzieć czegoś więcej, wyraź swoją opinię na dany temat.

I co najważniejsze, a co się zawiera w twojej sygnaturze: szanuj odpowiedzi tych, którzy chcą ci pomóc. Nawet, jeśli ktoś chce cię 'zbić z tropu', zniechęcić do twojego pomysłu - nie neguj od razu. Może ten ktoś ma powód? Może jest mądrzejszy i bardziej doświadczony od ciebie i naprawdę wie, co mówi? Może chce cię uchronić przed zrobieniem sobie krzywdy?

I nabierz pokory i powściągliwości. Bo chamstwem i arogancją niczego tutaj nie wygrasz.

Wbrew pozorom, ludzie tutaj są bardzo skorzy do pomocy. Trzeba tylko wykazać szczerą chęć. Nie chęcią tego, żeby inni podali ci gotową formułkę, tylko tego, że chcesz się uczyć i zdobywać wiedzę. Szukaj więc tej wiedzy. Jeśli ci zależy, oczywiście.

Edited by Lilith

SacralNirvana

Jakie metody... Poczytaj sobie, jakie sa metody. Wyprobuj je, podoswiadczaj, posprawdzaj... i bedziesz wiedzial, ktora dziala, jak dziala i czy Tobie pasuje.

Kazdy ma inne, swoje metody. Info o wszystkim w zasadzie mozna czerpac z powietrza... ;) I to jest fakt... Ale to moj fakt.

KatiJo

No właśnie Uczeń - trochę szacunku dla ludzi i ich czasu - jako sam rzekłeś...

Nikt tutaj Ci nie będzie swoich metod przedstawiał, ani też szukał za Ciebie i kopiował cudzych...

Po wiedzę przyszedłeś za darmochę? To nie google, jak Lilith napisała.

Czytać trzeba, rozwijać się samemu.

Co za darmo to na darmo...

Uczeń12

To nie piszcie mi nic.....Myślicie że ja nie mam co robić tylko czytać takie pierdoły.

Gapcio

Dzień dobry ..... Witam po latach .... A po co komu informacje ? Życie w nieświadomości jest piękne.