Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, w dniu dzisiejszym zaniepokoił mnie sen... Śniły mi się uciekające szczury, nie pamiętam dokładnie całego wątku, ale prawdopodobnie coś z kimś wysadziłam/ jakiś budynek i z niego zaczeły uciekać szczury, mnóstwo szczurów, wszystkie długim rzędem uciekły, wydaje mi się, ze pobiegły do stawu lub czegoś podobnego. Przeczytałam coś nie coś w google na ten temat, ale chyba nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Odnosnie mojej osoby, to w moim życiu przechodzę teraz trudny okres, kwestia finansowa, dużo stresów... Dziękuję za interpretację snu. K

Link to post
Share on other sites
OazaSpokoju

znasz powiedzenie, że szczury uciekają z tonącego okrętu, nie wiem czy to jest pomocne, ale takie skojarzenie przyszło mi na myśl. Być może czas na odpoczynek zanim stres odbije się na zdrowiu. Z innych skojarzeń - w baśni szczurołap magicznym fletem wywabił wszystkie szczury z miasta i zwabił je właśnie do wody. Ale za swoją usługę zażądał wysokiej zapłaty - być może forsujesz się za bardzo i w zamian za siły które zużywasz na wprowadzanie porządku w swoim życiu będziesz musiała odchorować zmęczenie.

Link to post
Share on other sites

Mhm, tyle, że w skojarzenia to gramy w innym dziale...

 

Szczury symbolizują nasze troski, zgryzoty, często również choroby.

Szkoda, że tak mało pamiętasz z tego snu, bo nie bardzo jest się do czego podczepić...

 

Z tych dwóch zdań możnaby jedynie wysunąć hipotezę, że sen odnosi się albo do przyczyny twoich aktualnych trosk, albo jest wskazówką, jak się tych trosk pozbyć.

 

Więc tak: pierwsza opcja obrazuje, że twoje gwałtowne, nieprzemyślane zachowanie spowodowało 'wysyp' tych szczurów. Skupiłaś się na swojej emocjonalności, nie rozważając, czy postępujesz właściwie, nie bacząc na sprawy finansowe i niedopełniając swoich obowiązków.

 

Z drugiej strony, może chodzić o twoją potrzebę wykrzyczenia się, wypłakania. I możliwe, że właśnie uwolnienie emocji, które się w tobie kumulują, zagrzeje cię do walki, zainspiruje cię, nabierzesz ochoty i zapału, by spróbować nowych rozwiązań. To powinno pociągnąć za sobą pozytywne efekty.

 

Nie powiem ci, która opcja jest pewna. Może tobie samej coś się skojarzy. Tak czy owak, myślę, że warto przemyśleć oba rozwiązania. I to 'wytłumaczenie błędu' - może się przydać na przyszłość; i ta druga wskazówka może ci w jakiś sposób pomóc. Ciągłe życie w napięciu napewno nie sprzyja trzeźwemu myśleniu i radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
OazaSpokoju

to może bądź łaskawa sprecyzować o co ci chodzi bo czytam i nie widzę, żeby zabraniał stosowania metody skojarzeń. Metoda skojarzeń jest powszechnie stosowana do analizy snów i nie wiem co ci się w niej nie spodobało. Odwołania do skojarzeń dotyczących mądrości ludowych i legend są w psychoanalizie na porządku dziennym i jak najbardziej wnoszą wartościowe informacje. Nie mówię, że moja interpretacja jest na sto procent pewna, ale nie sądzę, żebyś miała prawo zbywać ją swoim mhm.

Link to post
Share on other sites

'Metoda skojarzeń' owszem, może ma i zastosowanie, ale raczej tylko w przypadku peronalnych skojarzeń osoby śniącej. Nie mieszkasz w jej głowie, ie rozumiesz funkcjonowania jej podświadomości, bo i każdego podświadomość jest inna. To, że tobie coś się kojarzy, nie musi znaczyć, że i drugiej osobie się kojarzy i jej podświadomość zagrałaby na tym łączniku.

 

Uznałam, że twoja interpretacja jest nieobiektywna, zresztą nawet nie odniosłam się stricte do ciebie samej, czy do mądrości twoich słów, więc nie czepiaj się tak jednego zdania. Podałam swoją interpretację, jako drugą propozycję.

Uspokój się, bo nie mam zamiaru już na ten temat dyskutować. A na pewno nie w tym wątku.

Link to post
Share on other sites

dziękuję Wam serdecznie za odpowiedzi, pamiętam jeszcze jedno, że kilka "większych" szczurów tak mi się wydaje, padło podczas ucieczki. Praktycznie z każdej z powyższych odpowiedzi mogłabym coś wynieść, bliskie mi są pewne sytuacje... Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...