Skocz do zawartości

Czy to świadomy sen? Proszę o pomoc


baku420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, na wstępie bardzo proszę o pomoc i o przeczytanie tego co napisałem, bo chce się dowiedzieć co zemną się dzieję... Ostatnio zacząłem interesować się LD (dowiedziałem się co to jest, stąd moje pytanie), a mam czasem dziwne sytuacje najczęściej nad ranem choć nie zawsze i chciał bym się zapytać czy to świadomy sen, choć pewnie nie bo wątpię żebym mi się takie coś przytrafiało...

 

Mam tak że śpię normalnie, a w pewnym momencie (nie nagle, sam nie wiem kiedy to się dzieję) przechodzę w inny stan snu jeżeli można to tak nazwać, czuję się jak bym już nie spał, oczy mam zamknięte ale sen dalej trwa tyle że już inaczej przebiega, nie jest tak jak w zwykłym śnie że po prostu pamiętam co robiłem tylko tak że sam mogę wybierać jak postępować, po prostu jak w normalnym życiu że myślę sobie że mogę iść tu a mogę iść tam a normalnie w śnie tego nie mam bo tylko pamiętam co się działo a nie pamiętam o czym myślałem. Czasem się bardziej przebudzę, wiem że nie śpię ale oczy zamknięte i strasznie zmęczony jestem, przekręcę na bok i po chwili ten stan powraca, czuję jak bym zatapiał się w łóżku i już nie czuję że lezę i nic słyszę odgłosów (w pokoju całą dobę chodzi napowietrzacz w akwarium to jak się normalnie obudzę to słyszę) ale sen jest tak ja wspomniałem taki że sam decyduję co chcę robić, gdy mam 'ten stan' myślę że nie chce się budzić i najlepiej jak by on trwał w nieskończoność.

Dodam że kiedyś (dzieciństwo) miałem chyba takie coś częściej, ale było bardziej przyjemnie, teraz (mam 16 lat) mam to najczęściej jak się późno położę, rano albo mama donośnym głosem mnie przebudzi (ale nie obudzi do końca tylko tak lekko przebudzi, że odpowiem 'ok...') a ja po tym przebudzeniu 'zasnę' (czyt. wejdę w ten stan) i wtedy mam właśnie takie coś, jest to bardzo fajne uczucie ale w porównaniu z tym z dzieciństwa mniej przyjemne bo czuję się w tym stanie zmęczony niewyspaniem, nie fizycznie że nie moge robić czegoś w tym 'śnie' tylko psychicznie, po prostu mój mózg nie wypoczął, nie wiem jak to określić.

 

Ps: a i nie mogę sprawdzić czy to LD bo nie pamiętam o tym żeby spróbować latać czy coś innego, ale wiem że to mi się śni, i postępuję jak chcę ale cały czas w obrębie tej sytuacji jaką zastałem od początku w tym stanie, przypominam sobie, że raz było coś takiego że nagle wszystko stało się inne ale nic więcej na ten temat nie powiem bo to było dawno i nie pamiętam żadnych faktów z tym związanych, jedynie że taka sytuacja miała miejsce.

 

a i jeszcze np. miałem takie coś dziś rano i tam było że niby leżałem na łóżku w małym domku na lotnisku (na samym środku) i mam spała a ja robiłem co chciałem, wstałem, popatrzyłem na samoloty,że wiedziałem że to sen, ale nie do końca wiedziałem co chcę robić w tym śnie że tak to ujmę, i mama sie przebudziła i coś mówiła że jakie strasznie głośnie te samoloty jak nadlatują i lądują a ja je widziałem ale w ogóle ich nie słyszałem jak by wcale dźwięku nie wydawały!

 

Dodam że to nie jest moja wyobraźnia że sobie to wyobrażam i myślę jak by tak było, tylko to jak by mi się śni ale ja jestem świadomy jak bym nie spał.

 

Proszę powiedzcie mi co się zemną dzieje, czy to normalne?

 

jeszcze też dodam, że tak jak kilka tematów niżej ktoś napisał też mam coś takiego że się obudzę i zasnę jeszcze raz i mogę dokończyć ten sam sen.

 

Problem w tym własnie że jak mam ten stan (nie mówię na to LD bo nie wiem czy to to) to wg nie pamiętam o tym że moge robić co chcę i żeby wykonać test na LD, ale jestem świadomy że śnie.

 

Nie wiem co to w ogóle za stany jakieś mam, wolał bym jak człowiek normalnie spać i rano się budzić. Proszę o odpowiedź co to jest? ty to LD czy coś innego?

Edytowane przez Lilith
połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź co to jest?

to co opisujesz, to się zwykle półsen nazywało w języku polskim, teraz to nie wiem... ;)

 

wg nie pamiętam o tym że moge robić co chcę i żeby wykonać test na LD, ale jestem świadomy że śnie.

potrzebna Ci chyba w ogóle większa świadomość snu, ale nie świadomość w sensie LD, tylko samoświadomość, samowiedza o własnych snach. Bo śni Ci się coś, i nie wiesz co to oznacza, jaki jest sens tego i nie wiesz jak to nazwać. Niestety interneto-forum Ci nie pomoże w tym, bo to nie chodzi o nazwanie tego dwiema literkami L i D, bądź odmowę przyznania tych dwóch literek, tylko raczej o twoją świadomość tego co Ci się śni, dlaczego, i po co, to jest jak możesz to wykorzystać.

 

a tu już raczej introspekcja jest potrzebna, a nie pytanie po forach...

 

Nie wiem co to w ogóle za stany jakieś mam, wolał bym jak człowiek normalnie spać i rano się budzić.

i nic poza tym? Budzić się i nie pamiętać nawet co się śniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź, wiecie co może pomóc żebym tego nie miał? może gdybym się wcześniej kład i lepiej wysypiał?

Przepraszam ale po prostu jestem laikiem w tych sprawach, jest to dla mnie dosyć interesujące, ale jakoś nie kręci mnie tak żeby takie coś doświadczać samemu, wolę tylko o tym poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...