Jump to content

Zaginiony kontynent Mu


Recommended Posts

Zaginiony kontynent Mu to dla niektórych pacyficzny odpowiednik Atlantydy. Ale historia jego odkrycia jest niezwykle ciekawa. Otóż pewien Brytyjski badacz, James Churchward, zaprzyjaźnił się z pewnym hinduskim kapłanem, który wprowadził go do piwnic swojej świątyni, gdzie znajdowały się zagadkowe materiały dotyczące istnienia kontynentu Mu, który znikł, ale wiedza z niego istnieje do dziś. W każdym razie to bardzo długa i ciekawa historia, więcej możecie dowiedzieć się tutaj.

 

Mnie interesuje wasze spojrzenie na kwestie zaginionej cywilizacji X, która istniała zanim na Ziemi pojawiły się pierwsze cywilizacje obecnej fali, tj. Sumerowie, Egipcjanie itp. Cała ezoteryczna mądrość wschodu może właśnie pochodzić z takich źródeł...

Link to post
Share on other sites

 

Mnóstwo różnych dziwnych historii i zero przypisów do faktycznych źródeł historycznych :)

 

 

Toteż wielu uważa, że Churchward sobie to wszystko zmyślił. Z Bławatską, która miała mistyczną wizję nt Lemurii było podobnie. Po prostu dorabianie do różnych filozofii starożytnego źródła było wtedy w modzie.

 

 

Nie masz dziewucho pojęcia o czym mówisz :) Ale tak to jest, jak się nic nie wie i tworzy samemu własne definicje, żeby pobrylować na forach :D

 

 

Biorąc pod uwagę, że współczesne ezo mocno stoi na Bławatskiej, która opowiadała opowieści bardzo dziwnej treści nie dziwię się, że wiele osób ocenia ezoteryczną wiedzę tak, a nie inaczej ;]

Podobnie jest zresztą, z opartą na kłamstwie założycielskim, huną.

Link to post
Share on other sites

Jak siedziałem w regresingu wiele lat temu to niektórzy sobie przypominali jakoby byli na Atlantydzie i podobni niektórzy z nich byli wcześniej na Mu.. Dziś raczej w to nie wierzę, zresztą wtedy też traktowałem wszelkie wspomnienia inkarnacyjne na luzie, ale niektórzy bardzo silnie w to wierzyli, mnóstwo rzeczy sobie przypominali, podobno na Atlantydzie istniała bardzo zaawansowana cywilizacja..

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy pamiętacie historię tego chłopca o imieniu Boryska. To dopiero jest ciekawe i wiąże się z tym, co piszesz tetsuo. Krótko mówiąc, był to mały Rosyjski chłopiec, który twierdził, że pamięta poprzednie wcielenie. Istnieje wiele takich przypadków, ale on twierdził, że toczył życie na innej planecie, podawał mnóstwo szczegółów itp. Dla zainteresowanych długaśny artykuł: Boryska - chłopiec z Marsa - DYSKUSJA OGÓLNA - Forum INFRA ( UFO Zjawiska Paranormalne 2012 )

Link to post
Share on other sites

Historie o Mu i Lemurii pochodzą z tego samego okresu narodzin współczesnego New Age'u. Bławatska swoją Lemurię wymyśliła, by uzasadnić teorie o podludziach i wspaniałych nordyckich aryjczykach. Twierdziła również, że ma kontakt pozazmysłowy z mistrzami z Tybetu. Takie historie były wówczas bardzo modne. A że nie bardzo było jak sprawdzić, czy rzeczywiście owi mistrzowie ze Wschodu istnieli(był XIX w.), więc łatwo było takie zmyślone historie sprzedać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...