Skocz do zawartości

A dla Ciebie kim jest Jezus Chrystus?


jarek_999

Rekomendowane odpowiedzi

mysle ze gdybym spojrzal na Ciebie tez bym dostrzegl wiele grzechow wiec nie wytykaj komus ich poki swoich nie odpokutujesz..

 

 

Ty też prosiłeś o wróżbę ;>. Nie umoralniaj,jeżeli sam nie jesteś czysty jak łza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze gdybym spojrzal na Ciebie tez bym dostrzegl wiele grzechow wiec nie wytykaj komus ich poki swoich nie odpokutujesz..

 

 

Ty też prosiłeś o wróżbę ;>. Nie umoralniaj,jeżeli sam nie jesteś czysty jak łza.

 

pisalem w poprzedniej wypowiedzi cos na temat grzechu nie jestesmy bez grzechu, czasem sie nie da uniknac tych drobnych, a da sie je zmniejszyc..poprosilem lecz nie otrzymalem z czego sie bardzo ciesze, dostalem interpretacje daty, oraz snow, a co mi jest pisane to sie dowiem w swoim czasie, a wy stosujcie metody jakie tam chcecie, dodam ze sie z celem miniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrość Michaldy zachwyciła Salomona, wyznawała jedynego Boga Miłości, wiedzę swoją czerpała z gwiazd. Przepowiadała Salomonowi przyszłość świata i Sądny Dzień kiedy Bóg odwróci się od grzesznych ludzi, którzy odstąpią od wiary i Boskich Praw a będą słuchać fałszywych proroków. W ostatnich dniach Bóg da ludziom znaki aby się przygotowali na Jego sąd.

 

 

ROSE OF SHARON - ROK 2012

 

Michalda, Saba

 

 

Śladami Prawdy

 

tyle mam do powiedzenia obrażającym Boga ...

co do Boga i Jezusa jeśli macie Go obrażać to zabijcie najpierw mnie ,bo ja zginę dla Niego i dla prawdy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ludzi którzy mają gdzieś Chrystusa i tu wchodzą ,czy przyjemnie było by komuś gdybym ja weszła np.na wicca i zaczeła obrażać czyjąć wiarę ?gdzie tu tolerancja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Boga i Jezusa jeśli macie Go obrażać to zabijcie najpierw mnie ,bo ja zginę dla Niego i dla prawdy ....

 

Może zanim dasz się zabić to warto zapoznać się z naukami samego Jezusa? hm? Bo liniki dałaś jakoś nie za bardzo się zgadzają z prawdą za którą chesz umrzeć ;] Sam Jezus powiedział; "A o tym dni i godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie ani Syn tylko sam Ojciec" Mat 24:36 (jeszcze jakas wiedza mi została z czasów chrześcijańskich ;))

 

Moge tylko dodać "Boże chroń mnie przed fanatykami" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisze w jednym zdaniu - a wszystko inne jest nakręcone, że jednak stanie się to w 2012 .. W ogóle jakaś katastroficzna strona (chodzi o pierwszy link) - tylko powiedz mi czy to co głosisz robisz z miłości czy ze strachu przed karą i końcem świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi niektorych ludzi ale to ich sprawa ja tam sie smieje z takich juz bo nie bede plakal za ich glupote..wogole wy tu sie czepiacie takich szczegolow, ktore sa waszymi ostrymi argumentami, ze bo zgrzeszylem to co ja za chrzescijanin, hehe, a ja bym parsknol smeichcem w gadke na zywo takiemu czloweikowi sa ludzie co grzesza co nie miara, a wieza i sie zgodza ze mna co do wiary wiadomo jest jak jest niektorych grzechow jak pisalem juz nie da sie uniknac, a taki czlowiek kory by zaczol takie farmazony gadac na temat wiary uzyskalb by krotka odpowiec bazujaca na tym co jest we mnie i jest logiczne oraz zupelnie normalne, gdzie zdrowy rozsadek jest a nie niezdrowy, mozecie walczyc o swoje zdanie ale tylko jedno jest prawdziwe..jestem tego zdania co za zycia dam Ci dobro a Ty wykorzystasz i zadasz cios..wez idz w pokoju, bedzie kiedys czas na rozliczenie grzechow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie to zwykła prowokacja ;D. Nie ma co sbie ciśnienia podnosić i psuć humoru Vivien ;).

 

hasło dnia "jestem katolikiem od miesiąca" xD

ooo!!! to moze zostac haslem miesiaca albo i nawet roku!! tak pozatym to moze dobrze poinformowane "owieczki"zechcialy by (jesli laska)??przyblizyc caloksztalt jezusa nie tylko jego prace ale i rowniez zycie prywatne,rodzinne,intymne z kim sie spotykal po pracy jakie mial zainteressowania, i przede wszystkim jak mu sie ukladalo zycie w tamtych ciezkich czasach z maria magdalena,czy planowali rodzine bo z niekatolickich zrodel to ponoc byla w ciazy z jezusem ,ale to chyba nic dziwnego skoro byl facetem i mial wszystko na miejscu.jednak nikt z "wierzacych"jak do tej pory sie nie wypowiedzial o zyciu prywatnym jezusa ?? z pewnoscia jest na tym forum wiecej osob ktore bardzo chetnie przeczytaja cos nowego o jezusie anie wciaz tylko nauki nauki i nauki to juz przetarty temat az za bardzo moim zdaniem..ps.jezeli ktos sie poczuje tym postem "urazony" z gory przepraszam! :stop: kontra emocjonalnym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo!!! to moze zostac haslem miesiaca albo i nawet roku!! tak pozatym to moze dobrze poinformowane "owieczki"zechcialy by (jesli laska)??przyblizyc caloksztalt jezusa nie tylko jego prace ale i rowniez zycie prywatne,rodzinne,intymne z kim sie spotykal po pracy jakie mial zainteressowania, i przede wszystkim jak mu sie ukladalo zycie w tamtych ciezkich czasach z maria magdalena,czy planowali rodzine bo z niekatolickich zrodel to ponoc byla w ciazy z jezusem ,ale to chyba nic dziwnego skoro byl facetem i mial wszystko na miejscu.jednak nikt z "wierzacych"jak do tej pory sie nie wypowiedzial o zyciu prywatnym jezusa ?? z pewnoscia jest na tym forum wiecej osob ktore bardzo chetnie przeczytaja cos nowego o jezusie anie wciaz tylko nauki nauki i nauki to juz przetarty temat az za bardzo moim zdaniem..ps.jezeli ktos sie poczuje tym postem "urazony" z gory przepraszam! :stop: kontra emocjonalnym!

wydaje mi sie ze to nie ten temat i nie to forum moze jezeli chodzi o jego zywot, moze jest jakies forum "plotki" albo paparacci nie wiem, moze kazdy niech swoj zywot opisze najpierw z dokladnym opisem kiedy nawet byl w ubikacji, to juz traktujemy wszystkich jednakowo jak aktorow i gwiazdy kina na tak bo przeciez glosno jest to co tam..echh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ale jest ten temat i to jest "forum a nie ambona"! unikajac niewygodnych odpowiedzi swiadczy to albo o niewiedzy albo o niewiedzy inaczej.nie nalezy mieszac w to ubikacji bo "gowno"to kazdy z nas kazdego dnia tam zostawia nikt sie nowego nie dowie co mozna robic w ubikacji.jednak licze na inne mniej odbiegajace od tematu odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze napiszesz to jedno zdanie, którym przekreślisz to nasze pisanie?

milujcie sie poki macie jescze szanse..kazdym zdaniem przekreslam wasze argumenty mocne

 

Wojny i zło rozsiewają ludzie różnych wyznań, rózenj wiary badź nie wiary.

wlasnie o to mi chodzilo spojz na siebie..

Poczytaj sobie krwawe dzieje kosciołą katolickiego i powiedz, że ludzie zabijający niewinnych (np dzieci i niemowlęta rzucane na stosy inkwizycji, bo ich matki podejrzewano o czary) to narzędzie Boga.

nie, grubo sie tu mylisz..sa rozne teorie na temat tamtych czasow, chocby o halucynacjach powstalych masowo po przez spozywanie zywnosci z zawartoscia srodkow ktore rosly razem ze zbozem np, a pozatym wszyscy ci inkwizatorzy byli narzedzeim szatana

Bo jeśli tak, to ciesze się, że nie jest mój Bóg.

...

Jezus swoim życiem i swoimi slowami uczył szacunku do bliźniego i miłości. Tolerancji, nie nienawiści. Tymczasem wspólcesne chrześjanstwo niewie ma wspólnego z tym co usiłował przekazać Jezus. Nie wsponę juz o tym co robili chrześciajnie w średniowieczu, renesansie i później.

uczyl a zwiazku nie ma bo zaduzo zla zreszta nie widzisz ze wszystko idzie ku koncowi trzeba wam oczy otwierac..? spojrzcie co sie dzieje na swiecie..myslicie ze tak moze byc wkoncu to wybuchnie a wtedy bedzie zaskoczenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze napiszesz to jedno zdanie, którym przekreślisz to nasze pisanie?

Wojny i zło rozsiewają ludzie różnych wyznań, rózenj wiary badź nie wiary. Poczytaj sobie krwawe dzieje kosciołą katolickiego i powiedz, że ludzie zabijający niewinnych (np dzieci i niemowlęta rzucane na stosy inkwizycji, bo ich matki podejrzewano o czary) to narzędzie Boga. Bo jeśli tak, to ciesze się, że nie jest mój Bóg.

Jezus swoim życiem i swoimi slowami uczył szacunku do bliźniego i miłości. Tolerancji, nie nienawiści. Tymczasem wspólcesne chrześjanstwo niewie ma wspólnego z tym co usiłował przekazać Jezus. Nie wsponę juz o tym co robili chrześciajnie w średniowieczu, renesansie i później.

 

alez vivien tu jestes juz za bardzo szczegolowa po prostu wystarczy przytoczyc slowa "madry sam zrozumie a glupiemu i tak nie wytlumaczysz"!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już chyba Cię nie rozumiem. Inkwizytorzy byli narzędziem szatana cghoć działali w imię boga. No dobra z tym się zgodze. Ale czego ty właściwie chjcesz od nas? Czy ja wywoluję wojny, zabijam, kradnę? Staram sie pomagać ludziom na ile mogę i potrafię. Mam swoje słabostki, popęłniam błędy, jak każdy. Ale uważam siebie za dobrego czowieka. To czego Ty chcesz ode mnie? I od podobnych mi osób? Czy jestem narzędziem szatana bo nie wierzę w biblijnego Boga, czy też jeszcze są jakieś inne powody dla których chłopaki z dołu pachnący siarką mieliby mieć ze nie pożytek. Sprecysj się.

 

Co do średniowiecznych halucynacji chodziło o sporysz w zbożu. I nie mozna sporyszem tłumaczyć wszystkiego.

 

sama napisalas ze wojny rozpoczynaja ludzie innej wiary, spojrzmy ze jest jedna najglowniejsza, tak jak nas uczono od poczatku reszta to odlamy, dobrymi uczynkami zblizasz sie do Boga, nie martw sie jest On nawet z tymi co nie uwazaja Go, co do Jezusa Chrystusa wieze w Niego, jest Synem Bozym, Siedzi Teraz Po Prawicy Boga Ojca Z Tamtad Przyjdzie Sadzic Zywych i Umarlych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam, ze wojny wywołują ludzie różnych wyznań, małam tu na mysli także chzreścjan. Czytaj dokładnie. Inkwizycja to też byli chzreścijanie, krucjaty to też chzreścijanie, III rzesza i faszyści to też chrześcijanie, mozna wymieniac i wymieniać.

 

a komunisci tez chcrzescijanie??? stan wojenny czemu zakaz byl chodzenia do kosciola milicji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama napisalas ze wojny rozpoczynaja ludzie innej wiary, spojrzmy ze jest jedna najglowniejsza, tak jak nas uczono od poczatku reszta to odlamy, dobrymi uczynkami zblizasz sie do Boga, nie martw sie jest On nawet z tymi co nie uwazaja Go, co do Jezusa Chrystusa wieze w Niego, jest Synem Bozym, Siedzi Teraz Po Prawicy Boga Ojca Z Tamtad Przyjdzie Sadzic Zywych i Umarlych..
czlowieku opamietaj sie to nie ambona !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez vivien tu jestes juz za bardzo szczegolowa po prostu wystarczy przytoczyc slowa "madry sam zrozumie a glupiemu i tak nie wytlumaczysz"!!!

 

kieruj po imieniu moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę też ze tylko chrześcijsanie sa odpowiedzialni za wojny. O rany, chłpie naucz się czytać dokładnie, bo ta dyskusja staje się nudna.

Powiem to tak

Muzułmanie są odpowiedzialni za wojny, chrześcijanie są odpowiedzialni za wojny, komuniści za rewolucję, ateiści za komunę w Polce, Amerykjanie za Hirosimę, Japończyzy za pearl Harbor, a Chiczycy za Tybet. I każda nacja i akżdy naród za coś odpowiada. My tłukliśmy i niewoliliśmy ukrainców, oni potem nas, Raz my Niemców i Ruskich, raz oni nas.

Nie ma idealnych narodów. W imię biblijenego boga mordwano, palono i rabowano tak jak w imię Allaha czy w imię niewiary w jakichkolwiek bogów.

 

Jak juz się za ocenianie innych bierzesz to bądź uczciwy i obiektywny w tych ocenach

dokladnie tak vivien somujac od "zawsze" ludzie sa odpowiedzialni za losy ludzi ,najwyrazniej taka natura "dwoistosc"czlowieka skrajnosci sie spotykaja i wojna gotowa.pozatym nadal cisza w eterze byc moze co niektorzy maja cos do ukrycia??ale jezus nie byl chyba innych "pogladow" sexualnych,moze ty wiesz cos na ten temat vivien????? Edytowane przez irek770801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

Kochani, forum to nie jest odpowiednie miejsce na kłótnie i spory.. to miejsce w którym kazdy ma prawo do własnych poglądów... naprawdę nie ma potrzeby przekonywać kogokolwiek do swoich racji za wszelką cenę.. opamietajcie się.

Proszę

 

Wybaczcie za offtop, ale jeszcze chwila i rozmowa moze sie przerodzić w wojnę na argumenty.. a to przecież nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk82nikogo nie zmusisz sila do wiary w Boga,kazdy wierzy w co chce i jak chce no bo przeciez maja wolna wole prawda?Nie potepia sie tez za to nikogo!!!!!!!!!A ta dyskusja zdaje sie nie miec konca!

Ja wierze w Boga ale mam do tego zdrowe i osobiste podejscie,ale skoro piszesz ze "oni"czyli wrozki itp.sa narzedziem szatana i jesli zapoznales sie z cytatamiiVivien na ten temat to jestes swiadomy swego grzechu.

bez urazy i osadzen poprostu probuje zrozumiec Wasze stanowiska-tak czy siak sila nikogo nie nawrocisz!!!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk82nikogo nie zmusisz sila do wiary w Boga,kazdy wierzy w co chce i jak chce no bo przeciez maja wolna wole prawda?Nie potepia sie tez za to nikogo!!!!!!!!!A ta dyskusja zdaje sie nie miec konca!

Ja wierze w Boga ale mam do tego zdrowe i osobiste podejscie,ale skoro piszesz ze "oni"czyli wrozki itp.sa narzedziem szatana i jesli zapoznales sie z cytatamiiVivien na ten temat to jestes swiadomy swego grzechu.

bez urazy i osadzen poprostu probuje zrozumiec Wasze stanowiska-tak czy siak sila nikogo nie nawrocisz!!!Pozdrawiam

nikogo nie nawracam wkurzam sie aby jak obrazaja, nie jest latwo nie grzeszyc jak mowilem..tylko zrozumienie blendu i go nie dokonanie jest kluczem

Edytowane przez luk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, forum to nie jest odpowiednie miejsce na kłótnie i spory.. to miejsce w którym kazdy ma prawo do własnych poglądów... naprawdę nie ma potrzeby przekonywać kogokolwiek do swoich racji za wszelką cenę.. opamietajcie się.

Proszę

 

Wybaczcie za offtop, ale jeszcze chwila i rozmowa moze sie przerodzić w wojnę na argumenty.. a to przecież nie o to chodzi

 

Tak jest ,zgadzam się jak najbardziej ,tolerancja i jeszcze raz tolerancja religijna ,Religia jest rzeczywistością wieloaspektową. Jest złożonym faktem psychicznym (poznawczo-emocjonalno-dążeniowym), przejawia się w specjalnym języku, w systemie głoszonych i uznawanych społecznie prawd religijnych, w określonym kulcie, w religijnie motywowanej moralności, w określonych instytucjach i organizajach religijnych. Religia okazuje się być centralnym dobrem kultury (zarazem ją transcendując przez to, co nadprzyrodzone): poszerza źródła poznania, pogłębia rozumienie świata a zwłaszcza człowieka i jego przeznaczenia, uzasadnia i umożliwia właściwy dynamizm moralności, przyczynia się do kształtowania osobowego modelu kultury, inspiruje szeroko rozumianą technikę i sztukę, kultura oddziałuje na religię (kulturowo uwarunkowany język religijny, styl obrzędów itd.).

Edytowane przez Pit
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pit i Tilka dzięki, Winteer Tobie także, ale poza tym miałas się dziś tzrymać z dala od kompa :jezyk2:

Luk, każdy widzi to co chce zobaczyć, proponuję więc wrócić do głownego tematu i podzielić się z innymi, Kim dla każdego z nas jest lub nie jest Jezus.

:ok:

..Synem Bozym dla mnie jest..

Edytowane przez luk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrość Michaldy zachwyciła Salomona, wyznawała jedynego Boga Miłości, wiedzę swoją czerpała z gwiazd. Przepowiadała Salomonowi przyszłość świata i Sądny Dzień kiedy Bóg odwróci się od grzesznych ludzi, którzy odstąpią od wiary i Boskich Praw a będą słuchać fałszywych proroków. W ostatnich dniach Bóg da ludziom znaki aby się przygotowali na Jego sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie kataklizmu niegasnącego ognia miejcie wodę święconą. Krzyż święcony, wszystko poświęcone. Was bronić będą hufce Aniołów Świętych Bożych i Niepokalana Dziewica, która płaszczem was wszystkich okryje. Każdy z was niech przyrzeknie wierność Bogu w. Trójcy Najświętszej, Krzyżowi Świętemu i Ewangelii Świętej. Proście Niepokalaną Pannę o stałą opiekę. To, co się zbliża do ziemi, przeraża nawet mieszkańców świętego nieba. Ale ci, co ufają Miłości i Miłosierdziu i Ranie Serca Bożego Jezusa Chrystusa, nie zginą w płomieniach niegasnącego ognia, ognia kary, ognia niosącego wymiar sprawiedliwości Bożej. Te dni trwogi trwać będą przez 72 godziny, potem nastąpi pokój. Aniołowie Boży będą służyć tym, którzy przeżyli kataklizm. Powiedz wszystkim, aby się nawrócili do Boga i Jego wiary świętej. Powiedz wszystkim, aby się modlili, czynili pokutę, pościli, świadczyli dobre uczynki dla bliźnich, Potrzebujących. Niech nikt nie zaciska dłoni przed bratem, siostrą potrzebującą. Bo na cóż się zda cały majątek, który tak skrzętnie gromadzicie, jak nie na podpałkę ognia niegasnącego? Czyny dobre z wami pójdą na Sąd Boży, jedyny sprawiedliwy, który każdego z was dosięgnie i obejmie. Jeszcze raz mówię i ostrzegam, proszę. Skruszonym sercem przepraszajcie słuszny gniew wielkiego, świętego Boga, bo wszystko, co was otacza w jednej chwili może się stać niegasnącym, huczącym płomieniem. Rzeki i morza będą się paliły, powietrze. Nie znajdziecie nigdzie schronienia. Jedynie gorąca modlitwa dziś, pokuta, odstąpienie od drogi szatana-diabła może przebłagać Serce Trójcy Bożej i Sąd strasznego ognia sprawiedliwy, może być uchylony. Amen.

 

 

 

Panie Boże,

niech wszystko co najlepsze

dzieje się dla Twojej Chwały,

broń mnie przed własną pychą

i proszę o Twoją pomoc !

 

Pomóż mi dojść do Prawdy,

stań na straży mojego umysłu,

niech narodzę się na nowo,

niech jak motyl wyfrunę w niebo.

 

Tam, gdzie jest początek i koniec,

gdzie kończy się cała człowieka nędza,

gdzie znika mglista materia,

tylko tam moja dusza odnajdzie radość

a moje serce nieskalaną miłość.

 

Moja wiara dodaje mi skrzydeł,

jestem mocno przekonana,

że tylko z Twoją pomocą

mogę wygrać tą walkę.

 

 

 

 

 

 

 

MODLITWA OCHRONNA

 

W imię Boga Wszechmogącego

i Miłosiernego,

odejdźcie nieczyste duchy.

Niech się tak stanie.

Dzięki Ci za to Boże.

Ufam Ci całkowicie.

Amen.

 

 

 

 

Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów –

Ty która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władze,

by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie,

rozkaż hufcom anielskim, aby ścigały szatanów,

stłumiły ich zawziętość a zwalczając ich wszędzie strąciły do piekła.

Święci Aniołowie i Archaniołowie brońcie nas i strzeżcie nas.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro widać z tego że twoja wiara jest mocna,więc może mój artykuł będzie ci pomocny .

Mistyka a liturgia

W chrześcijaństwie mistyka jako rzeczywistość tajemnicza (gr. mystikos) postrzegana jest przede wszystkim jako dar w sposób wolny udzielany przez Boga, polegający na szczególnym i głębokim przeżywaniu zjednoczenia z Nim i poznania rzeczywistości nadprzyrodzonej przez osobę wierzącą. Samemu przeżyciu mistycznemu mogą towarzyszyć różne zjawiska, które stanowią owoc gruntownie uprawianej kontemplacji i ascezy. Do tych zjawisk należy zaliczyć m.in. ekstazy i widzenia, które nabierają jednak wysokiej, osobowej jakości, przez co mają za zadanie uwydatnić poczucie odrębności istniejące między mistykiem a samym Bogiem.

Jednakże takie pojmowanie mistyki chrześcijańskiej uwydatnia przede wszystkim jej intymny i indywidualistyczny wręcz charakter oraz wydaje się odnosić wyłącznie do poszczególnych jednostek, a nie całej wspólnoty. Dlatego też powstaje pytanie, czy i jak można pogodzić współistnienie w chrześcijaństwie tak rozumianej mistyki z liturgią, która ze swej natury postrzegana jest jako publiczna służba Boża. Już bowiem samo greckie słowo leitourgia można by dosłownie przełożyć jako "czyn ludu" (gr. to ergon tou laou). Czy zatem w chrześcijaństwie przeżycie mistyczne ma miejsce z zasady poza liturgią, czy też raczej jest ściśle związane z obrzędami liturgicznymi? W tym kontekście należałoby również zastanowić się, czym byłaby chrześcijańska mistyka bez liturgii i liturgia bez mistyki. Czy te dwie rzeczywistości w istocie wykluczają się wzajemnie, czy też raczej dopełniają?

 

Mistyka bez liturgii?

 

Już w pierwszych wiekach pojawiały się w chrześcijaństwie nurty odrzucające liturgię na korzyść przeżyć mistycznych. Przykładem mogą być tutaj mesalianie, zwani również euchitami. Pierwsza nazwa pochodzi z języka syriackiego, druga natomiast z języka greckiego. Obie te nazwy w przekładzie na język polski oznaczają "ludzi modlących się". Ponadto nazywano ich również "entuzjastami" bądź "adelfianami". Ta ostatnia nazwa pochodzi prawdopodobnie od imienia jednego z twórców tej sekty. Mesalianie zamieszkiwali środkowy Wschód, Grecję i Egipt. Ich nauka została oficjalnie potępiona na Soborze Efeskim w 431 roku. Uważali oni bowiem, iż wskutek grzechu Adama diabeł zamieszkał w duszy każdego człowieka. Natomiast wyrzucić szatana z duszy ludzkiej można jedynie poprzez długotrwałą modlitwę i ascezę, które powinny same z siebie prowadzić do oglądania Trójcy Świętej. A zatem utrzymywali, iż do otrzymania najwyższych darów duchowych potrzebne są jedynie wytrwałe ludzkie wysiłki ascetyczne, o czym traktowała rozpowszechniana przez tę sektę książka pt. Ascetyk. Dlatego też mesalianie nie przywiązywali większej wagi do rzeczywistości łaski Bożej i odrzucali sakramenty. Stąd można powiedzieć, iż wypracowali oni swoisty rodzaj mistyki, która może obejść się nie tylko bez liturgii, ale nawet bez nadprzyrodzonej interwencji Bożej, tak że człowiek sam z siebie poprzez wysiłki ascetyczne może dojść do poznania Boga.

Jednakże w odniesieniu do nauczania Ojców Kościoła i orzeczeń kolejnych soborów powszechnych rodzi się poważna wątpliwość, czy mistykę mesalian można jeszcze zaliczyć do mistyki chrześcijańskiej. Już Izaak Syryjczyk przestrzegał przed samowolnym wysiłkiem człowieka w celu uzyskania prawdziwego widzenia duchowego, bo zamiast niego ów człowiek będzie miał jedynie przewidzenia i fałszywe wizje, w których szatan poddając próbom ascetów, może nawet przybrać postać Chrystusa. Również Grzegorz Synaita uważał, iż kontemplacja bez łaski to fantazjowanie. Prawdziwa bowiem kontemplacja prowadzi do ekstazy, podczas której człowiek otrzymuje łaskę Bożą sprawiającą jego oczyszczenie i zjednoczenie z Bogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie kataklizmu niegasnącego ognia miejcie wodę święconą. Krzyż święcony, wszystko poświęcone. Was bronić będą hufce Aniołów Świętych Bożych i Niepokalana Dziewica, która płaszczem was wszystkich okryje. Każdy z was niech przyrzeknie wierność Bogu w. Trójcy Najświętszej, Krzyżowi Świętemu i Ewangelii Świętej. Proście Niepokalaną Pannę o stałą opiekę. To, co się zbliża do ziemi, przeraża nawet mieszkańców świętego nieba. Ale ci, co ufają Miłości i Miłosierdziu i Ranie Serca Bożego Jezusa Chrystusa, nie zginą w płomieniach niegasnącego ognia, ognia kary, ognia niosącego wymiar sprawiedliwości Bożej. Te dni trwogi trwać będą przez 72 godziny, potem nastąpi pokój. Aniołowie Boży będą służyć tym, którzy przeżyli kataklizm. Powiedz wszystkim, aby się nawrócili do Boga i Jego wiary świętej. Powiedz wszystkim, aby się modlili, czynili pokutę, pościli, świadczyli dobre uczynki dla bliźnich, Potrzebujących. Niech nikt nie zaciska dłoni przed bratem, siostrą potrzebującą. Bo na cóż się zda cały majątek, który tak skrzętnie gromadzicie, jak nie na podpałkę ognia niegasnącego? Czyny dobre z wami pójdą na Sąd Boży, jedyny sprawiedliwy, który każdego z was dosięgnie i obejmie. Jeszcze raz mówię i ostrzegam, proszę. Skruszonym sercem przepraszajcie słuszny gniew wielkiego, świętego Boga, bo wszystko, co was otacza w jednej chwili może się stać niegasnącym, huczącym płomieniem. Rzeki i morza będą się paliły, powietrze. Nie znajdziecie nigdzie schronienia. Jedynie gorąca modlitwa dziś, pokuta, odstąpienie od drogi szatana-diabła może przebłagać Serce Trójcy Bożej i Sąd strasznego ognia sprawiedliwy, może być uchylony.

 

Mam nadzieję- nie wierzę w to, że Bóg nie byłby i nie jest tak okrutny!!!!!

Nie przez uczynki wasz, lecz przez łaske Pana nieba dostąpicie.....

Edytowane przez Sephira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie byłam w stanie zrozumieć jak Bóg może być tak okrutny, potop, prośba o złożenie w ofierze czyjegoś syna i w końcu posłanie na mękę swojego. Jahwe to bóg zazdrosny, niesprawiedliwy i nietolerancyjny, do tego okrutny i niemiłosierny. I nagle w Nowym testamencie Jezus mówi, ze Bóg jest miłością.

Dla mnie Jezus mówi o innym Bogu, co zresztą bardziej wyraźnie widać w ewangeliach, które Kosciół odrzucił. Bo były dla niego neiwygodne.

Sam Jezus czasem jawi mi się jako przewodnik duchowy wszystkich ubogich, zaghubionych i niezaradnych życiowo. Bogaci, wyklształceni i obrotni, nawet jeśli sa dobrym ludźmi nie mają co liczyć na jego łaskę. Potem jednak poszerzyłam wiedzę i dziś uważam, że uczył on tego co gnostycy nazywają drogą milości.

 

 

Jezus mówi o tym samym Bogu ,problem w tym że ludzie nie potrafią Go zrozumieć .....wszystko co złe się dzieje to zaraz wina Boga ,nie zapominajmy że szatan też ma moc wiekszą od ludzi ,to co się dzieje na swiecie to jest ludzi wina to,taka energia jak klatwa ....przed potopem było za dużo złych ludzi ,nie moze tak być -wszechswiat ma być neutralny ....za niedługo bedzie to samo ,coraz wiecej ludzi jest złych i odwracających się od dobra ,lubieznych i zezwalających na krzywde to się odwróci przeciwko światu ucierpią wszyscy w tym garstka dobrych ,przez złych ludzi ...będzie prześladowanie chrzescijan ,pojawi się antychryst ,świat będzie musiał się oczyscić tym razem przez ogień ...i po tym nastanie piękny swiat dobry i pełen miłości ...

 

co do ofiary syna ,źle to zrozumiałaś ....jak widzisz nie zabił Go ,w innych religiach trzeba złożyć ofiarę ,Bóg chciał zobaczyć jak wierny jest ojciec tego syna ...ale nie pozwolił by go zabić ...Bóg jest miłosierny ,bo największym grzesznikom wybaczył ,chodzi tylko o to aby człowiek się nawrócił przed śmiercią ...

 

człowiek musi mieć przed śmiercią duszę jak dziecko ,nie chodzi o to żeby zachowywał sie jak dziecko ale o niewinność dziecka ,energia Boga jest czysta ,dusza ludzka musi być czysta aby wejść w światło ,dlaczego tyle dusz błądzących po ziemi to te które nie wyspowiadały sie przed śmiercią ...czują sie brudne i to blokuje je przed wejściem do czystej energii...

dusza ma byc albo niewinna albo oczyszczona z grzechów inaczej lipa

 

http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_duchowa_farsa_cz2.html

Edytowane przez sara24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wina ludzi że zabijają w imieniu Boga ,Bóg tego nie chciał ,karze z pokorą znosić cierpienia nastawiać drugi policzek ,to ludzie popełniają błąd walcząc w Jego imieniu ,,,nie takich rycerzy Bóg chciał ....

zasady klatwy są takie że zagrażają adresatowi i nadawcy ,czyli caly swiat się karmi taką klatwą ,to jest do czasu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja zbieram kase xD.

 

(nie czytalem tego tematu od poczatku bo zaduzo tego jak dla mnie)

 

dla mnie Jezus jest postacia poprostu szlachetna, jego krew jest szlachetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vismaya-maitreya.pl/wielcy_ludzie.html#jezus

 

Jezus wielokrotnie wołał:

" Ja jestem prawdą, idźcie za mną"

Nikt z wielkich mesjaszy nie wypowiedział nigdy przedtem takich słów.

Był świadomy swojego pochodzenia i przywoływał ludzi do siebie,

"Pójdźcie do mnie, Pójdźcie za mną".

 

Narodzenie się Jezusa było przepowiedziane bardzo dawno przed Jego narodzeniem w Starym Testamencie. Nowy Testament obfituje w zapisane słowa, które świadczą, że wielu ludzi rozpoznawało w nim przepowiedzianego Mesjasza. Jezus nie był dla człowieka tylko drogowskazem ale celem, do którego wskazują wszystkie drogowskazy.

Sam Jezus powiedział:

 

".... wielu proroków i królów chciałoby to widzieć

co wy widzicie a nie ujrzeli

i usłyszeć co wy słyszycie ale nie usłyszeli ... "

(Łuk. 10; 23-24).

Edytowane przez sara24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Jezus był oszustem ?

 

 

 

gwałtownie reagował na kłamstwo i obłudę u innych. Jezus nie był też niemoralny.

 

Jezus był wyjątkową postacią nie podobną do innych swoich poprzedników ani do wszystkich Jego naśladowców. Jego osobowości nie da się połączyć z kim innym.

A przecież nie należał do wielkich tego świata, takich jak Aleksander Wielki, Juliusz Cezar czy Napoleon a jednak jest ponad nimi.

 

Jest WIELKI i po prostu JEDYNY.

 

Jest Jezusem i niczego nie trzeba już dodawać.

Ciągle znajduje się poza zakresem rozumowania zwykłego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus w swoim życiu wielokrotnie miał stawiane wobec Jego osoby poważne zarzuty. Ludzie nie byli dla niego życzliwi, starali się go pochwycić na najmniejszym kłamstwie, zarzucali różnymi argumentami, obrzucali obelgami. Tam, gdzie brakuje dowodów zawsze znajdą się ludzie, którzy obrzucą błotem. Nawet tyle lat po śmierci Jezusa nadal wystawia się Jego osobę na brudne dyskusje. Są tacy, którzy wdzierają się z buciorami w czyste Jego życie depcząc Go i spychają na niedogodną pozycję.

 

Liczne historyczne argumenty na temat Jezusa i tak są już dzisiaj bez znaczenia.

Jego życie już zostało określone.

Był tym, który został ukrzyżowany, zmartwychwstał i wniebowstąpił.

 

To też Jezus - nikt przed nim nie dokonał takiego czynu.

Nie jest to ważne czy znajdzie się ktoś, kto w to nie wierzy, tylko Jezus jak do tej pory jest utożsamiany z tymi nadnaturalnymi faktami. Znajduje się duża ilość różnych źródeł ogłaszających liczne dowody zmartwychwstania Jezusa. Ciało zniknęło, zostały tylko prześcieradła i nie były złożone ani nawet dotknięte przez istotę ludzką ?Ułożone w kokon wskazywały na to, że ten co w nich leżał z nich wyfrunął ... jak motyl a dwóch aniołów siedziało obok.

 

Kiedy Maria Magalena weszła do otwartego grobu ujrzała właśnie taki obrazek.

Usłyszała też słowa:

" ... Nie ma go tu bo wstał z martwych... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, który dąży do połączenia z Bogiem nie może tak łatwo przejść obok takich faktów o zmartwychwstaniu Jezusa. Należy też przyjrzeć się natychmiastowej przemianie uczniów Jezusa. Śmierć nauczyciela doprowadziła ich do rozpaczy, cały świat obrócił im się do góry nogami. Zmartwychwstanie zmieniło ich i rozwiało wszystkie wątpliwości. Od tej pory nastąpiło w nich wiele zmian.

 

W chwili śmierci Jezusa została rozerwana kurtyna, otworzyła się Wielka brama dla człowieka do Królestwa Niebieskiego. Nadal między człowiekiem żyjącym i Bogiem jest wielka przepaść: światło i ciemność, sprawiedliwość i bezprawie oddzielają nas od subtelnych poziomów. Człowiek potrzebuje wielkich zmian. Łatwo dzisiaj wprowadzać krytyczne sądy na temat życia Jezusa, łatwo podważać nieprawdziwość Biblii aby te wszystkie prawdy o Jezusie zniszczyć.

 

Jezus był samą miłością, chociaż też gniewał się kiedy widział u innych ludzi obłudę.

Dawał miłość i uczył miłości. Podczas swojego życia dawał innym siebie.

Tego też oczekiwał od drugiego człowieka aby sobie nawzajem służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sybill było ok. 15 ,jedna z nich właśnie ta została kochanką Salomona ,nie wiem czy została ,nie widziałam ich razem ,ale taka legenda jest ...:D

wszystkie były wieszczkami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo uważam że dobrze robię ,wogóle nie powinnam wchodzić na takie fora ,bardzo mnie do tego ciągnie czuję się tak jakbym uciekała przed własnym cieniem ...

dobrze że inspiruje mnie też szukanie Boga...rozwoj duchowy ...inaczej całkiem bym się załamała ,a po za tym moją ostatnią wróżbą było zapytanie na rok 2012...rezultat ukazał się pod odwróconą kartą transformacji ...ludzie boją się zmian..

jestem w dzięwiatce numerologicznej w tym roku ,więc chyba dane mi było skończyć z tarotem i zaklęciami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie szukasz prawdy i spokoju w słowie Jezusa a w pzrepowiedniach Abisynki?

Rok 2012 to wciąż owe przepowiednie, co jedne to inne i gorsze, a nie lepiej zamiast tego zająć się teraźniejszością? Wróżyłaś, podobno czasem czarowałaś, teraz szukasz rozgzreszenia i spokoju w katolicyźmie. To poznaj doktrynę katolicką, poznaj słowo Boże. Zamiast etgo zaczynasz od przepwoedni spzred kilkunastu wieków.

 

wszystko w swoim czasie:jezyk2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pól dnia siedze przy różańcu ...boję się o dusze ludzi ,które same ida w ciemność ,nie chce patrzeć na ludzi z góry po tamtej stronie ,wiem ze większosć ludzi jest dobrych ale błądzą bo świat jest zły i tym samym otwierają się na ciemny brud ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufasz slowom napisanym przez konkretne osoby. nie analizujesz NIC. gdybyś poczytała Biblię z przypisami ( !!! ) chociaż, nie byłoby połowy Twoich postów

 

analizuję to co mam ochotę analizować nie jestem jakąś nad istotą żeby wszystko przeanalizować od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co mam teraz szukać na skinienie ,frajera szukacie:D

 

No ja bym chciała wiedzieć skoro powolujesz się na Biblie, bo ja jakoś nie zauważylam tych przepowiedni.. Wiec proszę namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mamy sedno sprawy, to nazywa się ignorancja

 

poza tym, Ty masz nas chyba za frajerów, linkami rzucasz z rękawa, a podstaw nie masz do rzucania?

 

nie mam was za frajerów ,i rzuciłam to dla kogoś nie dla wszystkich...nie dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar 13:19-20

Albowiem dni owe będą taką udręką, jakiej nie było aż dotąd od początku stworzenia, którego dokonał Bóg, i jakiej już nie będzie. A jeśliby Pan nie skrócił tych dni, nie ocalałaby żadna istota, ale ze względu na wybranych, których wybrał, skrócił te dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat. Tak to i ja potrafię:

 

39 Słowem Prawa jest Thelema.

 

40 Kto nazwie nas Thelemitami źle nie uczyni, jeśli przyjrzy się tylko w to słowo z bliska. Ponieważ są w nim Trzy Stopnie, Pustelnik, i Kochajacy, i Człowiek Ziemi.Czyń wolę swą, niechaj będzie całym Prawem.

 

41 Słowem Grzechu jest Ograniczenie. O mężczyzno! Nie odmawiaj twej żonie jeśli ona pragnie! O kochający, jeśli taka twa wola, odejdź! Nie masz węzła który może połączyć rozdzielonych prócz miłości: wszystko inne jest przekleństwem. Przeklęte! Przeklęte niech będzie to na eony! Piekło.

 

i tak dalej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jeśli chcesz nas postraszyć końcem świata, to najmniej szukania masz w Objawieniu św. Jana, myslałam, ze czekamy tu wszyscy z wypiekami na królową Saby :D

 

 

nooo

to se poczekamy jeszcze :)

 

 

królowę saby mozecie zobaczyć ale przy końcu świata ...:412yk9:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie przepowiednie w ebookach, mam Nostradamus, Sybille, Malachiasza i Abisynkę oraz kilku innych jasnowidzów. Znam te proroctwa od 25 lat. Podaj mi gdzie to jest w Biblii bo ja nie mogę znaleźć.

 

szukajcie a znajdziecie ,he he :jezyk2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro a Ty znowu straszysz? Nie znalazłaś Abisynki w Biblii bo jest tam o niej wzmianka tylko w dwch miejscach i nie ma jej szczegółowych przepowiedni

 

Uważaj abyś nie wdepnęła w jakąś sektę. Królowa Saby to nie bogini ani swięyta. To władczyni kraju, który dziś znamy jako Etiopia, do niedawna jao Abisynia. Na pół legendarna na pół historyczna. Mądra i być moze wizjonerka. Ale jak chcesz się trzymac chrześcijaństwa i jednocześnie wizji zagłady to proponujkę pzreczytać Apokalipsę św. Jana.

 

wiem ,ale rózne są wersje na jej temat ,na sto procent do końca nikt nie wie jak jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro, rozumiem, ze nie znalazłaś ;)

ahh, wiesz, jakoś się ja się tego końca świata nie boję :D ale dziękuję za umówienie spotkania ;)

 

jak bym szukała jeszcze by mnie tu nie było ....co do końca świata ,to świat miał już 14 takich apokalips ,za niedługo też ma być ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Jezus... 2 ze stworzonych istot.. 2 jako najwyższy z Aniołów.. Teraz najwyższy Anioł.. Prorok.. Ale nie Bóg.. I nie poczęty z dziewicy.. ( Maryja miała już wcześniej syna.) Dobra kochana istota.. Namiestnik Boga :) I tyle.. co się rozczulać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na czas obecny Jezus jest dla mnie oświeconym nauczycielem - podobnie jak Budda. Cieszę się, że mogłam poznać jego nauki - chociaż gdy miałam okazję przyjrzeć im się bliżej to zostały zmanipulowane pod korzyści ludzi z którmi miałam nieprzyjemność przebywać ;)- no ale nie wina nauczyciela jakich ma uczniów i co robią po śmierci z jego naukami :icon_rolleyes: Gdy się wzniesie ponadto to można zobaczyć w głębokie oświecenie :okok: Dlatego respekt :):slonko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Jezus jest dla mnie postacią historycznę o ponadprzeciętnie bogatym życiorysie.

 

Zauważcie, że napisałam Jezus, a nie Jezus Chrystus.

W Jezusa wierzę, w tego, który chodził po ziemii 2 tys. lat temu i głosił zasady moralne, miał ciekawy i odmienny jak na tamte czasy światopogląd. Zaś w pozostałą część nie wierzę. Szczególnie w to, że człowiek został stworzony by panować nad światem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :) to że masz wiarę w siebie to już bardzo dużo wtedy sam odnajdziesz właściwą dla siebie miłość i zdobędziesz pieniądze. Ale chyba coś nad tobą czuwa skoro nas tu odnalazłeś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałeś wierzyć w boskość Jezusa, tak?

Bo w niego samego dość trudno, taki człowiek rzeczywiście istniał i potwierdzają to nie tylko źródła chrześcijańskie.

 

Świat wcale moim zdaniem nie jest zły, rządzi się konkretnymi prawami, być może wydają się one okrutne, ale zwierzę, roślina, czy kamień nie są złe. Zły może być z własnej woli człowiek. Zły może być Szatan (jeśli dopuszczasz jego istnienie). Złe jest to, co ma wolną wolę i używa jej, by krzywdzić innych.

 

Nie zamierzam Cię w każdym bądź razie nawracać na siłę (jak pewnie nikt tutaj). Jednak mam prośbę - spójrz na przyczynę odejścia głębiej, być może okaże się tam, że za winy ludzi pokarałeś odejściem Boga.

Bo chcę jeszcze tylko napisać, że mimo iż jest On Wszechmogący, to nie wiem w jakim celu miałby ingerować w swój jedyny i niepowtarzalny dar dla człowieka - jego wolną wolę.

 

Nie musisz wierzyć w Boga, kiedyś wierzyłeś, to myślę wystarczy do chwili namysłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję istnienia Jezusa, wiem doskonale, iż są źródła takie jak Biblia, które opisują jego poczynania, jego istnienie. Musiałbym jednakże rzeczywiście pomyśleć o tym, co spowodowało utratę wiary. Dzięki Dahut, dałeś mi pewną wskazówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę w istnienie Boga jako Siły stwórczej, opiekuńczej, w to że jest Dobro i Zło ale o tym jaki to ma wpływ na moje życie decyduję Ja sama. Dlatego tak ważna jest wiara w samego siebie, sznowanie siebie a także innych ludzi. Człowiek ma wolną wolę i to jest ten dar od Boga czy Absolutu, a także ma skarb Duszę i o nią powinien dbać.

O istnieniu duszy jestem przekonana w 100%. Niektórzy potrzebują Boga, inni robią sobie od niego urlop, bo tak naprawdę uważam że nie da od niego odwrócić bo on już jest w każdym z nas w postaci właśnie naszej Duszy, tej iskry bożej która nas napędza do rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów dla których jak to ujęłaś zrobiłem sobie urlop od Boga jest to, iż czemu Bóg pozwala na tyle cierpień, na tyle łez, które wypłakują dzieci dotknięte wojną. Dlaczego ludzie robią sobie nawzajem krzywdę. Jedyną odpowiedzią jaką znałem była wolna wola czyli pojęcie odróżnienia dobra od zła. Dlatego też chciałem, że tak powiem zamknąć duszę i płakać w środku. Może i dlatego odwróciłem się od wiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów dla których jak to ujęłaś zrobiłem sobie urlop od Boga jest to, iż czemu Bóg pozwala na tyle cierpień, na tyle łez, które wypłakują dzieci dotknięte wojną. Dlaczego ludzie robią sobie nawzajem krzywdę. Jedyną odpowiedzią jaką znałem była wolna wola czyli pojęcie odróżnienia dobra od zła. Dlatego też chciałem, że tak powiem zamknąć duszę i płakać w środku. Może i dlatego odwróciłem się od wiary.

 

Teraz polecę Ci to co mi polecono i pomogło :) Przeczytaj "Rozmowy z Bogiem" N.D. Walsha - jest tam naprawdę bardzo pięknie wszystko wytłumaczone ! Polecam. Tu -> Walsch Neale Donald - Chomikuj.pl możesz ściągnąć :okok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

kim jest Jezus

Jezus , za odmowę współpracy oraz wielbienia szatana został w niezwykle brutalny sposób zamordowany. Tym samym Lucyfer wyrządził Chrystusowi największą przysługę. Umożliwił mu ofiarowanie samego siebie za grzechy całego świata. Ale to jeszcze nie koniec. Szatan umożliwił Ja-szua uzyskanie na mocy swej ofiary największej władzy we wszechświecie oraz największej mocy po Bogu Ojcu.

 

Śmierć Jezus była także wypełnieniem proroctwa wypowiedzianego przez Boga jeszcze w Edenie ..."a ty zmiażdżysz mu pietę" (Rodz. 3:15)

 

Szatan w momencie zmartwychwstania Jezusa został sromotnie pokonany już 2000 lat temu. Zwycięstwo Jezusa było widoczny znakiem dla wszystkich, którzy zechcieli Mu służyć i było znakiem dla szatana, że jego polityka jest pozbawiona całkowicie sensu, nie ma najmniejszej szansy powodzenia i że praktycznie wyrok śmierci nad szatanem jest rzeczą pewną.

 

Wykonawcą wyroku będzie Jezus.

 

Szatanowi pozostało jedynie grać dalej swoją komedię naśladowania Boga i czekać na wykonanie Bożego wyroku na nim, co do którego nie ma on najmniejszej wątpliwości że zostanie on wykonany. Jego demony także o tym doskonale wiedzą i już za czasów Jezusa wiedziały o tym narzekając, że Chrystus przyszedł je 'przed czasem dręczyć'.

 

Cała historia chrześcijaństwa po śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa to historia zaciekłych prześladować sług Syna Bożego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Chrystus ... wyjątkowa osoba... jak każdy z nas ... mądra, rozwinięta duchowo ... powinniśmy brać z tej postaci przykład ... Jedna osoba, a poruszyła całą Ziemię... każdy z nas tak może, a nawet więcej ... Jezus chciał nam coś przekazać ... ale przez tyle tysięcy lat ... Jego słowa zostały z lekka spaczone i dostosowane do potrzeb danej osoby ...

Ale ogólnie Jezus to spoko gość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wierzę. Nie wiem czy dość mocno, ale jak dla mnie Jezus to Bóg ale wolę się na ten temat nie wypowiadać ze względu na brak porządku w moim wnętrzu.

Ale jeśli ktoś szuka faktów... i mówi, że dopóki nie znajdzie pewnego źródła na to, że On istniał, a także pisze coś w stylu, że wiele źródeł podaje, że istniał,ale żadne nie jest do końca pewne, a także, że nie jest za niewiarą, ale po prostu szuka potwierdzenia... To niech się sam nad sobą zastanowi.

Wiara polega własnie na tym, że nie wiemy dokładnie, nie mamy pewności, ale wiara to właśnie to, że mimo braku pewnych dowodów - wierzymy.....

Czym byłaby wiara, gdybyśmy byli czegoś pewni?

To tak jakby ktoś powiedział; - nie uwierzę, że miałem kiedyś matkę, dopóki nie zobacze nagrania z porodu.

To absurdalne prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...