Jump to content

Studio Astropsychologii - Witaj W Królestwie Obfitości - Robert Betz


julenka

Recommended Posts

Zdjcie073_xsrppaw.jpg

 

Dzięki uprzejmości EZOFORUM oraz wydawnictwa STUDIO ASTROPSYCHOLOGII mam przyjemność zrecenzować książkę „Witaj W Królestwie Obfitości- Twoja Recepta Na Sukces”- Roberta Betz (jest m.in. dyplomowanym psychologiem oraz organizatorem seminariów pod tytułem „Kasa, forsa, szmal- droga od niedostatku do obfitości” podczas których zdradza swoją receptę na sukces).

 

We wstępie autor zwraca uwagę, aby daną lekturę czytać z otwartym sercem i umysłem. Wtedy oprócz poznania cennych rad, wprowadzi nas do zewnętrznego i wewnętrznego dobrobytu, bogactwa, zdrowia i szczęścia w życiu.

Dążenie do bogactwa i innych wymienionych wyżej aspektów to nic złego wręcz przeciwnie, a na dodatek jest to wszystko osiągalne dla każdego.

Betz przez lata prowadzenia swoich seminariów „Kasa, forsa, szmal” oraz podczas prywatnych sesji, zauważył jak życie wielu ludzi radykalnie zmieniało się z niedostatku w stan obfitości, a wskazówki które otrzymali mogły stać się kluczem i prostą drogą do ich pełni szczęścia w życiu.

Jak to wszystko osiągnąć, to właśnie próbuje wyjaśnić autor krok po kroku (bez naukowych określeń) dając nam praktyczne i proste wskazówki.

 

Możemy dowiedzieć się z książki kilku istotnych spraw:

 

-> Do osiągnięcia sukcesu, dobrobytu, dobrego zdrowia czy też szczęścia musimy zdobyć zdolność do działania (należy zmienić nasze stany energetyczne, które wpływają na nasze życie).

-> Powinniśmy pamiętać, iż stan naszego materialnego bytu jest odbiciem naszej świadomości lub często też nieświadomości.

-> Nasza rzeczywistość jest wynikiem naszych myśli, czucia, mowy i działania- cztery instrumenty twórcze. Przekłada się to nie tylko na jednostkę, ale także na społeczność.

-> Codziennie tworzymy lub podtrzymujemy nasze życie lub okoliczności.

-> Nie da się nie tworzyć- cały czas, każdego dnia, jesteśmy twórcami własnego życiowego scenariusza.

-> Musimy zrozumieć, iż wyłącznie my sami ponosimy odpowiedzialność za nasze sukcesy, ale też za niepowodzenia (jeżeli będziemy obarczać winą innych, to zablokujemy naszą zdolność działania. To tak jakbyśmy wierzyli, że dana osoba posiada naszą moc działania i wprowadza nas w niedostatek. Skoro zaprowadziła nas do nieurodzaju, to tylko ona może nas stamtąd wyrwać i dać nam obfitość).

 

Betz w 31 rozdziałach porusza wiele bardzo ważnych dla nas tematów takich jak:

 

* samoakceptacja

* nasze mocne i słabe strony

* umiejętność przyjmowania i dawania

* samotność

* praca

* finanse

* czynniki religijne

* nasza przeszłość

 

To tylko kilka tematów. Jest ich o wiele więcej, niektóre opisane są bardzo szczegółowo dlatego też autor poświęcił im więcej niż jeden dział.

Oprócz wyjaśnienia tematu, każdy rozdział zawiera tzw Myśl Przewodnią- podsumowanie najważniejszych rzeczy w danej kwestii.

 

Poza tym w rozdziałach można znaleźć:

 

* ćwiczenia- propozycje pracy, co możemy zrobić, aby zmienić coś w naszym życiu

* afirmacje

*sentencje

* przykłady poprawnego formułowania życzeń

* modlitwy

* pomocnicze pytania

* fragmenty książek takich jak: Safi Nidiaye „Wyrocznia Świadomości”; Khail Gibran „Prorok”; Neale Donald Walsch „Rozmowy Z Bogiem”; Marianne Williamson „Powrót Do Miłości”

* fragmenty (swojej) płyty CD- Robert Betz CD „Witaj W Królestwie Obfitości”

 

W książce jest dużo interesujących spraw, ale według mnie warto poświęcić więcej uwagi rozdziałowi 24 ponieważ właśnie w nim Robert Betz przedstawia 28- Dniowy Kurs Formułowania Marzeń.

 

Pozwólcie, że krótko Wam go przedstawię...

 

28- Dniowy Kurs Formułowania Marzeń składa się z dwóch faz:

 

-> W I Fazie chodzi przede wszystkim o uświadomienie sobie swoich prawdziwych pragnień. Przez 21 dni należy codziennie (od 15 do 30 minut) pisać nasze marzenia. Nie zastanawiając się długo, należy zapisać wszystko co przyjdzie nam do głowy. Następnie powinniśmy usiąść i to przeczytać. Potem odłóżmy to gdzieś, gdzie nikt (bez wyjątku) tego nie zobaczy. Codziennie należy pisać nasze marzenia na nowej kartce i nie sprawdzać co napisaliśmy poprzednio. Jeżeli zapomnimy raz o ćwiczeniu, nie przejmujmy się i następnego dnia róbmy to, co do tej pory robiliśmy.

-> W II Fazie zostało opisane 7 kroków, które powinniśmy wykonać w następnych siedmiu dniach m.in.:

* podzielenie marzeń z listy na 3 kategorie

* przeanalizowanie każdego marzenia i przyznanie im gwiazdek (np. od 3 do 6 gwiazdek według emocji lub innych impulsów jakie towarzyszą nam podczas myślenia o danym marzeniu, może zdarzyć się tak, że myśląc o konkretnej sprawie poczujemy się głupio lub w ogóle nie poczujemy nic- wtedy nie przyznajemy gwiazdek przy danej pozycji)

*zmiana w formułowaniu naszych marzeń i zapisanie ich poprawnie

* obudzenie naszej świadomości- próba przejścia z wyobraźni do rzeczywistości (tu też może wystąpić selekcja marzeń)

* przekształcenie pragnień w konkretne deklaracje i przepisanie tego na czystą kartkę

* spalenie ostatecznej deklaracji

 

Betz w rozdziale proponuje również założyć tzw „Księgę Marzeń”.

 

Bardzo mnie to wszystko zaciekawiło i chyba sama zdecyduję się podjąć ten kurs.

 

Podsumowując, ta lektura, według mnie, jest bardziej z dziedziny psychologii niż ezoteryki. Jest idealna dla osób przechodzących kryzys w swoim życiu. Pomaga odbudować lub podwyższyć naszą samoocenę. To nasza domowa „terapia psychologiczna”, podczas której uświadamiamy sobie, że możemy zostać kimkolwiek chcemy oraz osiągnąć cokolwiek chcemy. Uważam, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Warto zapamiętać te słowa: „Twoje życie ma taki sens, jaki sam mu nadasz”.

 

Poza tym stwierdzam że tematyka jest bardzo interesująca. Lektura została napisana dość prostym językiem, bez naukowych określeń, lecz przez „zabarwienie psychologiczne” może być trochę ciężka do czytania dla tych, którzy zbytnio nie lubią tej dziedziny.

 

Nie polecam jej przed snem, będąc zmęczonym lub będąc w hałaśliwym miejscu. Aby zrozumieć sens tekstu potrzebujemy, do przeczytania każdego rozdziału, spokoju i skupienia. Jednak naprawdę nie jest tak źle i zrozumie tekst każdy kto tylko tego chce.

 

Książka od strony wizualnej jest dobra: wysoka jakość papieru oraz czytelne litery. Tytuł każdego rozdziału został powiększony i napisany bardziej ozdobną czcionką. Nie posiada ilustracji. Okładka w odcieniach brązu i żółtego, posiada „zakładki” na których napisane zostały krótkie afirmacje/hasła. Ogólnie podoba mi się wizualnie ta książka.

Cena też jest dość dobra, moim zdaniem warta tych pieniędzy.

 

Ogólne informacje o książce:

 

- Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

- Wydanie: I

- Format: 145x205

- Rok wydania: 2010

- Liczba stron: 160

- Oprawa: broszurowa, miękka

 

Daję jej 8,5/10 punktów. Minus jest taki, że jest klejona. Poza tym autor zapewnia, że nasze życie zmieni się jak tylko będziemy podążać według jego wskazówek. Należy jednak pamiętać, iż zmienić możemy wyłącznie samego siebie. Nie mamy wpływu na środowisko w którym żyjemy, ani na problemy jakie dotyczą naszych bliskich. Takie sytuacje mogą sprawić, że czytelnik zbyt dosłownie zrozumie autora i zacznie oczekiwać od niego czegoś więcej niż zmiany siebie i może niestety trochę rozczarować się.

 

Jednak ja osobiście jestem zadowolona z tej książki i polecam ją wszystkim zainteresowanym.

 

Pozdrawiam serdecznie- julenka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...