Jump to content

Osobiste Symbole Sukcesu: Praktyczna magia sigili Frater U.D. Wydawnictwo:Illuminatio


Kobalt60

Recommended Posts

Wczoraj, w moje szpony wpadła książka o tytule Osobiste Symbole Sukcesu. Praktyczna magia Sigili, napisana przez pana o pseudonimie Frater U.D. (Znany również jako Ralph Tegtmeier).

 

Osobiste-symbole-sukcesu-okladka-300-dpi--210x300.jpg

 

Książka wydaje się króciutka, ponieważ zawiera jedynie 147 stron (bez uwzględnienia dołączonych do niej reklam). Na samym początku uwagę przyciąga ładnie wykonana oprawa graficzna okładki. Jest ona wysokiej jakości i cieszy oko. Symbole na niej umieszczone dodają książce tajemniczości.

 

Po otwarciu pierwszej strony widzimy dość spore litery przy czytaniu, których oczy się nie męczą. Jest to atut, który sprawia, że książkę się bardzo szybko pochłania. Jest to dosłownie lektura na jeden wieczór.

Przejdźmy teraz do treści zawartej w tej książce. Jak nie trudno domyślić się po tytule, książka traktuje o wynalazku Austina Osmana Spare- magii sigili. Autorowi książki udaje się wytłumaczyć tworzenie i aktywacje sigili o wiele prościej, niż jej twórcy (Księga Rozkoszy).

 

Książkę możemy podzielić na trzy części.

 

W pierwszej części autor po kolei omawia i przedstawia metody tworzenia sigili (klasyczny [słowny], obrazkowy i mantryczny). Tłumaczy każdą metodę w sposób jasny i przedstawiając odpowiednie przykłady. Oczywiście nie zapomina również o dodaniu opisu metod użytych do aktywacji sigili.

 

Druga część skupia się na Alfabecie Pragnień i zastosowaniu sigili w praktyce magicznej. Tutaj nie za bardzo jest się nad czym rozwodzić. Autor skupia się na tłumaczeniu, jak stworzyć własny Alfabet Pragnień i jak wykorzystać sigile w osobistym rozwoju. Jest to chyba najciekawsza część książki.

 

Część trzecia książki zawiera informacje jak tworzyć sigile planetarne (związane z konkretną planetą). Oczywiście problem ten jest skomplikowany i książka ta daje tylko ogólny pogląd o tej metodzie. Samo jej zastosowanie wymaga lepszego poznania hebrajskiego i sporej staranności, jednakże uważam, że wzmianka o tej metodzie wpływa dodatnio na odbiór całej książki.

 

Poza opisem technik, w książce można znaleźć parę odniesień do historii zachodniej magii oraz do doświadczeń autora. Sprawia to, że książka nie jest zwykłym przepisem na zasadzie:

 

- weź szczyptę soli i kłaki kota wyrwane z jego grzbietu o północy w bezksiężycową noc.

 

Na koniec sobie zostawię fragment książki, który specjalnie został przeze mnie pominięty w tych trzech częściach. Frater podejmuje się w tej części teoretycznego wytłumaczenia, dlaczego sigile działają. Skrupulatnie analizuje trzy teorie, a jego ostateczny wniosek jest podobny do mojego. Żadna teoria nie zastąpi praktyki :)

 

Jako podsumowanie powiem tylko tyle, że książka jest warta polecenia. Każda osoba, która dopiero myśli o praktyce z sigilami powinna po nią sięgnąć, a i osobom już doświadczonym ta lektura nie powinna zaszkodzić.

Edited by Kobalt60
Link to comment
Share on other sites

Sigile to słowa zaklęte w osobistym znaku graficznym. Nie jest to zagadnienie znane powszechnie. Najczęściej temat sigili jest poruszany jako jeden z elementów opracowań np. przy runach, ale brakuje na polskim rynku książek, które zajęłyby się tym tematem w szerokim znaczeniu. Książka „Osobiste symbole sukcesu” jest jedną z nielicznych a być może jedynym tego rodzaju opracowaniem. Wprowadza ona nas w świat tajemnych znaków, osobistych „symboli sukcesów” poprzez proste wskazówki i przykłady. Napisał ją Frater U.D., który jest znanym magiem, niemieckim okultystą. Jego prawdziwe nazwisko brzmi Ralph Tegtmeier. To światowej sławy ekspert w dziedzinie praktycznej magii współczesnej. Założyciel czasopisma „Anubis” o tematyce magii praktycznej i psychonautyki. W latach 1979 – 1981 mieszkał w Bonn, gdzie prowadził księgarnię ezoteryczną „Horus”. Zdobył w tym czasie magistra literaturoznawstwa porównawczego. Wtedy powstała eksperymentalna grupa o charakterze magicznym znana jako „The Group Bonn” Wydał wiele książek o tematyce ezoterycznej. Jest aktywny jako pisarz i tłumacz. Między innymi przetłumaczył „Księgę Kłamstw” Aleistera Crowleya. U nas znany z niedawno wydanej książki „Gdzie żyją demony”.

Magia sigili jest jedną z bardziej skutecznych i prostych metod, by osiągnąć swoje zamierzenia. Zasada ich tworzenia nie jest skomplikowana, nie wymaga specjalnych przygotowań czy rytuałów. Nie jest też przypisana do żadnej filozofii ani religii. Wystarczą własne intencje, trochę wyobraźni i pozytywnego nastawienia, by magia sigili zadziałała. Frater U.D. w swojej książce „Osobiste symbole sukcesu” krok po kroku wyjaśnia jak stworzyć własny znak, który będzie działał na naszą korzyść.

Książka zawiera 9 rozdziałów, w których sławny ezoteryk uczy tworzenia sigili, opisuje ich działanie, uaktywnianie i wykorzystanie. Autor prezentuje m.in. teorię tworzenia tych magicznych znaków według znanego maga XIX wieku Austina Osmana Spare’a. W pierwszym rozdziale poznajemy jego sylwetkę na podstawie przedruku artykułu pt. „Austin Osman Spare i jego teoria sigili”, który ukazał się w 1986 roku w nieistniejącym już niemieckim czasopiśmie „Unicorn”. Frater U.D. odnosi się do jego metody, opowiada o nim, często porównując go z innymi osobistościami z kręgu magii, pisząc np. że jest on „obok Aleister’a Crowley’a jednym z najbardziej interesujących okultystów i praktykujących magów anglojęzycznego świata.” Oprócz tego przedstawia nam różne kierunki w magii, opinie i praktyki znanych postaci ze świata ezoteryki, sposób tworzenia sigili, ich język, zasady kompozycji i używania wykonanego znaku. Autor odkrywa przed nami kilka zasad systemu Spare’a m.in. alfabet pragnień, który jest „jedną z najbardziej fascynujących dziedzin spare’owskiej magii sigili”. Dowiadujemy się co to jest atawistyczna nostalgia, planetarne kamee, magiczne kwadraty, zaklęcia mantryczne i jak je wykorzystać do konstruowania osobistych znaków. Książka opatrzona jest w pomocnicze rysunki, które ułatwiają wykonanie sigili. Treść jest napisana zrozumiałym językiem, w sposób inteligentny i klarowny. To sprawia, że jest przystępna dla tych, którzy nie mieli do tej pory kontaktu z magią jak i dla bardziej zaawansowanych. Wskazówki w niej mogą być wykorzystane w codziennym życiu, użyte do pracy nad sobą a nawet do rozwoju własnych umiejętności ezoterycznych.

„Osobiste symbole sukcesu” to klasyczne dzieło, które jest najlepszym wprowadzeniem do zagadnienia tworzenia indywidualnych, magicznych sigili i od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród magów na całym świecie – teraz dostępne także polskim magom. Jest powszechnie uważane za wprowadzający przewodnik po tym interesującym temacie. Warto przy tym zastosować radę, którą autor sam kiedyś otrzymał: „Od samego początku unikaj (…) dogmatyzmu. Nie bój się eksperymentować, wprowadzaj zmiany wszędzie tam, gdzie wydadzą ci się potrzebne i zawsze staraj się tworzyć własne techniki i metody. Magia sigili żyje dzięki indywidualizmowi Maga.”

Edited by zoska1977
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...