Jump to content

2013 - Rok Wodnego Węża


Recommended Posts

Rok Smoka rozbudził nasze nadzieje i apetyty na sukces. Nadchodzący rok Węża pomoże nam zaspokoić największe ambicje. Zamiast jednak działać siłą, trzeba będzie uciec się do podstępu...

 

Wąż to najsprytniejsze i najbardziej przebiegłe stworzenie w całym zodiaku. Chińczycy wierzą, że ludzie spod tego znaku przychodzą na świat od razu pełni mądrości. Może to przesada, ale nikt nie zaprzeczy, że Węże mają niezwykły dar – zwierzęcy instynkt, który pozwala im podejmować trafne decyzje i doskonale rozeznać się w zamiarach innych.

 

W roku Węża czeka nas wiele niespodziewanych wydarzeń, które przyprawią nas o szybsze bicie serca. Na szczęście niezwykła elastyczność tego zwierzęcia pomoże nam szybko odnaleźć się w każdej sytuacji i nawet największą porażkę obrócić na swoją korzyść. Ważne, by zachować spokój i opanowanie, nie zdradzać swoich planów i uważać na konkurencję, która w tym roku będzie pozbawiona wszelkich skrupułów, więc szczególnie może dać nam się we znaki. Wygrają ci którzy potrafią odejść od standardowych rozwiązań i iść własną drogą, nawet na przekór całemu światu. Powinniśmy działać szybko i zdecydowanie, angażować się ze wszystkich i sił i wierzyć w sukces.

 

Na świecie rok Wodnego Węża może być trochę niespokojny. Napięcie będzie rosło, choć do bezpośredniego starcia raczej nie dojdzie – Wąż to mistrz uników, gracz pozorów i genialny manipulator przeciwnikiem. Kraje, które są w konflikcie, na pewno nie odpuszczą, będą skrycie zbroić się, głośno deklarując chęć porozumienia. Ale najwięcej będzie dziać się za kulisami, w zamkniętych gabinetach dyplomatów. Tam zapadną najważniejsze decyzje, których długo być może nie poznamy.

 

Zwykli ludzie staną się ostrożniejsi. Ci którzy jeszcze nie odczuli skutków kryzysu, zaczną obawiać się o swoją przyszłość. Będziemy oszczędzać i zabezpieczać się na czarną godzinę. Mimo to niektóre branże przeżyją rozkwit, głównie te związane z ubezpieczeniami, erotyką, informatyką, nauką i medycyną. Wąż jest wszak znakiem lekarzy – miejmy nadzieję, że w jego roku zostanie odkrytych wiele nowych leków, także na nieuleczalne dotąd choroby.

 

Chiński kalendarz oparty jest na fazach Księżyca, dlatego nie pokrywa się z naszym. Rok Wodnego Węża zacznie się 10 lutego 2013, a skończy 30 stycznia 2014.

 

 

SZCZUR 2013

Nie trzymaj się przeszłości, masz szansę zacząć coś nowego!

W Roku Węża czeka cię wiele nowych wyzwań. Niektóre zmiany przyjdą z zewnątrz – na przykład dzięki znajomym, którzy pobudzą cię do działania, zabiorą w ciekawe miejsca, złożą wartą grzechu propozycję. Ale nic tego nie wyjdzie, jeśli nie będzie w tobie gotowości do podjęcia ryzyka. Otwórz więc umysł i serce, bierz z wdzięcznością to co zsyła ci Los. Jesteś teraz jego ulubieńcem, więc na pewno wyjdziesz na tym dobrze.

Nowe związki i romanse to sposób na ubarwienie życia. Nawet jeśli większość z nich będzie rozgrywać się jedynie w twojej wyobraźni. Dotyczy to zwłaszcza zamężnych Szczurów, które mogą flirtować, rozsyłać uwodzicielskie spojrzenia, ale niech nie przekroczą granicy, za którą zaczyna się zdrada. Nic jednak na to nie poradzisz, że będziesz wzbudzać zainteresowanie, co więcej, bez skrupułów to wykorzystasz. Może uda ci się uniknąć zapłacenia mandatu, przepchać się bliżej w kolejce lub nawet zdobyć awans wyłącznie dzięki urokowi osobistemu. Twój uśmiech otworzy dla ciebie każde serce, drzwi i portfel. Wolne Szczury korzystać mogą do woli, uważajcie jednak, by nie romansować zbyt ostentacyjnie, bo możecie narazić się na plotki, które zrujnują wam reputację.

Z bliższą rodziną nadal powinieneś dogadywać się tak dobrze, jak zawsze, a z tą dalszą masz szansę naprawić relacje, jeśli ostatnio stały się bardzo chłodne. Nie oczekuj tylko, że ktoś padnie ci do nóg i będzie błagał o wybaczenie. Po prostu odetnij przeszłość grubą kreską i zacznij wszystko od nowa. Także komuś z przyjaciół, kto cię zawiódł, warto dać drugą szansę.

W pracy spodziewaj się dobrych wieści. Jeśli szukasz posady, możesz otrzymać pozytywną odpowiedź. Tak czy owak, będziesz w tym roku pracować – jeśli nie na etacie, to na swoim. Szczury na emeryturze nie powinny siedzieć z założonymi rękami, zwłaszcza jeśli jest, twoim zdaniem, zbyt niska. Możesz podjąć się jakiegoś dodatkowego zajęcia, na przykład opieki nad dzieckiem czy pielęgnowania ogrodu. Dużych pieniędzy z tego nie będzie, ale o wiele ważniejsza okaże się satysfakcja. Marzący o awansie niech uzbroją się w cierpliwość. Wasze starania zostaną dostrzeżone, ale nie od razu. Najpierw może się zdarzyć, że ktoś sprytniejszy zamydli szefowi oczy, tak że zacznie on faworyzować właśnie tę osobę. Po jakimś czasie jednak zorientuje się, kto ma najlepsze kwalifikacje, a kto tylko umie się zareklamować i zupełnie zmieni front. Rób więc swoje i czekaj na korzystny obrót sytuacji. Własna działalność przyniesie ci sukces, ale nie powinieneś pracować sam – szukaj wspólników, byle wśród ludzi, do których masz zaufanie. Być może będziesz musiał na jakiś czas powierzyć komuś z nich kierowanie interesem, podczas gdy sam wyjedziesz lub zajmiesz się innymi sprawami.

Zdrowie będzie dobre, o ile nie przestaniesz o siebie dbać. Pamiętaj, że nie jesteś ze stali. Dbaj o regularne pory posiłków – jedzenie raz dziennie to zdecydowanie za mało – unikaj używek – zwłaszcza papierosów i alkoholu.

 

BAWÓŁ 2013

Wiele spraw zobaczysz w nowym, lepszym świetle!

Pora zwolnić tempo. Nie masz dość gnania do utraty tchu w wyścigu szczurów? Może warto zastanowić się nad sensem życia? Wówczas dojdziesz do wniosku, że większe pieniądze nie przyniosą ci szczęścia. Postaraj się spędzać więcej czasu z rodziną, w związku z tym zrezygnuj z nadgodzin i dodatkowych zajęć. Nie zaniedbuj tylko swojego hobby. Potrzebujesz jakiejś od-skoczni od codziennych spraw. Tym bardziej, że życie towarzyskie może w tym roku kuleć.

Sprawy uczuciowe są dla ciebie najważniejsze. Szukasz przede wszystkim miłości, zrozumienia, przyjaźni i wsparcia, a dopiero potem namiętności i romantycznych przeżyć. Co nie zna-czy, że tych ostatnich zabraknie. Samotne Bawoły mogą w okolicach wakacji przeżyć zauroczenie, o jakim dotąd czytaliście tylko w romansach. Kto wie, może nareszcie poczujesz, że to ta długo wyczekiwana druga połówka jabłka? Niektóre z was zdecydują się na jakieś szaleństwo, nawet ze ślubem i wyjazdem do innego kraju włącznie. U Bawołów po ślubie z pozoru niewiele będzie się działo. Ten sam partner, to samo mieszkanie, ale... coś zmieni się w waszych wzajemnych relacjach. Może gdy zaczniesz inaczej patrzeć na swą drugą połowę, dostrzeżesz w niej cechy, których wcześniej nie zauważałeś. Więcej czasu postarajcie się spędzać razem, długie i szczere rozmowy zbliżą was do siebie. Śmiało można powiedzieć, że poznacie i pokochacie się na nowo. Z dalszą rodziną kontaktować możesz się sporadycznie – dwa, trzy razy w roku przy okazji świąt i innych uroczystości. Poza wymianą zdań, co u kogo słychać, niewiele was połączy.

W Roku Węża więcej będziesz pracować z ludźmi. Nawet jeśli masz samodzielne stanowisko, niewykluczone, że dokooptują ci kogoś do pokoju. Lub postawią cię na czele zespołu. Wówczas może nie być łatwo pogodzić charaktery i ambicje kilku osób, nieraz zatęsknisz za świętym spokojem. Warto jednak zacisnąć zęby, bo po pierwszym okresie konfliktów zawsze udaje się dotrzeć i owocnie współpracować. Może po roku nie będziesz mógł wyobrazić sobie, że nie byliście kiedyś zespołem?

Jeśli sam prowadzisz firmę, powinieneś być ostrożny. Zanim podejmiesz decyzję, skonsultuj ją z kimś, kto zna się na rzeczy. W tym roku szczególnie weź sobie do serca powiedzenie: „co dwie głowy, to nie jedna”. A może pomyślisz o zna-lezieniu wspólnika w interesach? Nie jest to czas na grę na giełdzie i ryzykowne inwestycje. Jeśli chcesz oszczędzać, wybierz bezpieczną lokatę.

Zadbaj przede wszystkim o swój wygląd, bo od tego, czy spodobasz się komuś, wiele będzie zależeć. Solidna dawka treningu poprawi twoją kondycję i zapewni ci dobry humor. Twoim słabym punktem są kości i stawy. Uważaj na śliskich powierzchniach i unikaj wilgoci.

 

TYGRYS 2013

Osiągniesz w tym roku wiele, ale docenisz także te małe radości.

Niezależnie, jak wysoko zajdziesz w tym roku, ciesz się z każdego, najmniejszego nawet osiągnięcia. Nie powinieneś jednak spocząć na laurach – warto podjąć wysiłek, a awans, podwyżka czy praca marzeń staną się realne. W sprawach osobistych spodziewaj się przełomu. Jeśli zrozumiesz, co naprawdę czujesz, czego chcesz, nie wahaj się o to powalczyć. W końcu na wojnie i w miłości wszystkie chwyty są dozwolone.

Powodzenie u płci przeciwnej zależy tylko od ciebie. Jeśli dotąd flirt kojarzył ci się wyłącznie z grą towarzyską, spróbuj wcielić jej zasady w życie. Bawiąc się w kotka i myszkę, stosując słowne gierki, tak naprawdę możesz badać teren i szukać tego jedynego partnera na całe życie. Znajdziesz go choć sam możesz być zaskoczony, jak bardzo odbiega od twego ideału. Miłości najbardziej sprzyja pierwsza płowa roku. W drugiej również nie powinieneś narzekać na samotność, ale łatwiej niż kochanka będzie ci znaleźć przyjaciela, kompana do długich i szcze-rych rozmów. Tygrysy po ślubie mogą pójść na noże ze swoją drugą połową. Uważajcie, by się nie zagalapować – nie macie prawa decydować za partnera. Zamiast złościć się i dąsać, postarajcie się więcej rozmawiać, negocjować. Przygotuj się na dodatkowe obowiązki w domu. Może trzeba będzie pomóc rodzicom lub odciążyć kogoś z rodziny w jego codziennych zajęciach, np. z powodu choroby. Z tego powodu życie towarzyskie może być ograniczone.

Nie zrażaj się, jeśli z twojej ciężkiej pracy na razie nic nie wyniknie. Ale jeśli chcesz podnieść efektywność, zacznij od... porządków. Poukładaj dokumenty, uprość skomplikowane procedury, a ułatwisz pracę nie tylko sobie, ale także innym. Szef, który oczekuje konkretnych wyników, może nie być zadowolony. Zmieni jednak zdanie, gdy dzięki wykonanej wcześniej mrówczej pracy zaczniesz iść jak burza i pozostawisz konkurencję daleko w tyle. Jeśli marzy ci się stanowisko kierownicze, na którym wreszcie będziesz mógł rozwinąć skrzydła, możesz spełnić to marzenie.

Kierując pracą innych, nie możesz się jednak obijać – dawaj najlepszy przykład pracowitości i zaangażowania, bo szef nadal patrzy ci na ręce. Możesz mieć jednak poważny dylemat, gdy ktoś ze znajomych poprosi cię o pomoc w znalezieniu posady. A mówiąc wprost, będzie oczekiwał, że go zatrudnisz. Jeśli wiesz, że ta osoba nie będzie dobrym pracownikiem, nie daj sobą manipulować i nie mieszaj przyjaźni ze sprawami zawodowymi.W finansach możesz liczyć na szczęśliwe zbiegi okoliczności. Kto wie, może kupiony po okazyjnej cenie na targu staroci bohomaz okaże się zaginionym dziełem Picassa?

Zwróć uwagę na to jak się odżywiasz. To że jesz dużo, nie oznacza, że dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Dbaj o to by twoja dieta była jak najbardziej urozmaicona, zwłaszcza w świeże owoce i warzywa. Wtedy zauważysz, że twoje zdrowie się poprawiło, masz lepszą odporność i rzadziej chorujesz.

 

KRÓLIK 2013

Szczęście jest tuż-tuż. Bądź dobrej myśli i nie martw się na zapas!

Nadchodzący rok więcej niż okazji zawodowych przyniesie ci radości i rodzinnego szczęścia. Czas sprzyja spotkaniom z krewnymi, uroczystościom oraz podróżom, podczas których wypoczniesz i będziesz się doskonale bawić. Towarzystwo dopisze, bo zawrzesz zgodę z ludźmi, z którymi spierałeś się przy każdej okazji. Nie możesz jednak tylko się bawić. Możesz zrobić porządki w domowych rachunkach, obciąć niepotrzebne wydatki i zacząć wreszcie oszczędzać. Wykorzystaj wszystkie okazje, jakie się pojawią i odważ się zrealizować nawet te pomysły, które na pierwszy rzut oka wydają się szalone.

Czeka cię wspaniały, radosny, pozbawiony trosk okres. W stałych związkach obędzie się bez konfliktów, choć okazji nie zabraknie, bo budować możecie coś razem – może nowy dom, a może właśnie teraz zdecydujecie się na powiększenie rodziny. Przekonasz się, że w każdej sytuacji możesz liczyć na partnera, który stanie na wysokości zadania. Samotne Króliki powinny spędzać jak najwięcej czasu z przyjaciółmi. Ich wesołe towarzystwo uratuje cię przed atakiem chandry, która czaić się może na przełomie jesieni i zimy. Za to podczas wakacji nic nie zepsuje ci nastroju, o ile przestaniesz skąpić na wymarzoną podróż.

Poszukaj korzystnych ofert w sieci – na przykład zamiany domów. W ten sposób uda ci się za grosik zwiedzić ciekawe miejsca. Podczas wyjazdu niech nie opuszcza cię zdrowy rozsądek – albo jeszcze lepiej mądrzy znajomi. Wszystko wskazuje bowiem, że znajdziesz się na celowniku kogoś nieuczciwego albo zwykłego nacią-gacza. Nie daj się więc omotać, podczas zakupów pilnuj portfela, a pobierając pieniądze z bankomatu, rozejrzyj się, czy ktoś podejrzany cię nie obserwuje.

Narzekasz na niską pensję lub brak perspektyw awansu? Cierpliwości. Już niedługo twoja sytuacja zawodowa zmieni się na lepsze. Musisz tylko uwierzyć, że na to lepsze zasługujesz. Zapomnij o kompleksach i podkreślaj na każdym kroku własne atuty. Poradzisz sobie nawet, jeśli będziesz zmuszony szukać nowej pracy. To że w jednym miejscu ktoś cię nie docenił, nie oznacza, że gdzie indziej będzie tak samo. Wręcz przeciwnie, w nowej firmie szybko zyskasz uznanie, twój talent i profesjonalizm zrobią wrażenie na kierownictwie i współpracownikach. A wszystko dzięki temu, że w kryzysowym momencie nie tracisz głowy, jesteś w stanie rozwiązać bardzo skomplikowany problem lub załatwić ważną sprawę. Nie spoczywaj na laurach, tylko staraj się dalej, bo gwiazdy mówią, że możesz osiągnąć znacznie więcej. Króliki prowadzące własną działalność powinny trzymać rękę na pulsie. Nie zostawiajcie interesu zbyt długo bez opieki, bo nie wszystkim swoim pracownikom możecie ufać.

Samopoczucie zdecydowanie nad kreską. Nie grozi ci w tym roku żadna poważna kontuzja ani choroba. Mogą jedynie szybciej psuć ci się zęby, zadbaj więc, by w twojej diecie było więcej bogatych w wapń produktów mlecznych. Urodę poprawisz, jedząc więcej ryb, jogurtów i brokułów.

 

SMOK 2013

Otoczą cię życzliwe osoby, z którymi przeżyjesz wspaniałe chwile!

Ciesz się, Smoku, na twoim niebie nie widać żadnych chmur. Ten rok to przede wszystkim czas dobrej passy finansowej. Wąż sprzyja zyskom Smoków, którym zacznie się bardzo dobrze powodzić. Uważaj tylko, by nie wpaść w pułapkę materializmu – nie przeliczaj wszystkiego na pieniądze, nie skreślaj ludzi tylko dlatego, że mają mniej od ciebie. Zresztą przekonasz się, że prawdziwej przyjaźni nie da się kupić. Jeśli szukasz miłości, musisz uzbroić się w cierpliwość. Ten rok nie sprzyja trwałym związkom, co nie znaczy, że będziesz sam. Możesz poznać kogoś ciekawego, ale na razie niewiele z tego wyniknie.

Będziesz cieszyć się przede wszystkim domem i rodziną. Życie rodzinne da ci najwięcej radości i satysfakcji, być może za sprawą pierwszych kroków małego człowieczka lub szkolnych czy też sportowych osiągnięć tych trochę starszych. Jeśli nie jesteś jeszcze rodzicem, w tym roku możesz się nim stać. Doceń swojego stałego partnera i przestań doszukiwać się w nim wad, porównywać go z drugimi połówkami znajomych. Co z tego, że ma wady – a kto ich nie posiada? Nikt tak jak on nie potrafi wymasować stóp, ukoić twoich nerwów ani rozbawić, gdy dopadną cię smutki. Samotne Smoki powinny przede wszystkim baczniej rozejrzeć się wokół siebie. Wyłuskajcie z tłumu ludzi o podobnych zainteresowaniach. To może być początek ciekawej znajomości, rozmów i korespondencji. Nie staraj się na siłę przyspieszać sprawy i ciesz się z przyjaźni, a co ma być, to będzie. Kolejny rok znacznie bardziej będzie sprzyjać łączeniu się w pary. To korzystny dla was czas, byście dobrze się poznali nawzajem.

To będzie bardzo dobry rok dla twoich spraw zawodowych. Możesz wreszcie zrealizować plany, które już od dawna chodzą ci po głowie. Gwiazdy sprzyjają zyskom w każdej dziedzinie, jednak najlepiej będzie się powodzić Smokom, które zajmują się działalnością artystyczną, sztuką, reklamą i mediami. Znikną problemy, a osoby, którzy ograniczały twoją swobodę działania, teraz dadzą ci wolną rękę. Masz szansę osiągnąć sukces dzięki pewności siebie i determinacji, niech więc nie zrażają cię drobne przeszkody. Nie będzie ich zresztą tak wiele, bo rok zapowiada się raczej spokojnie.

Jeśli pracujesz z ludźmi, dogadacie się bez trudu, wszyscy będą się liczyć z twoim zdaniem i opinią. Dla szukających pracy nie może być lepszych wiadomości – wszystkie drzwi staną przed tobą otworem. Także jeśli prowadzisz własny biznes, nie będziesz narzekać na brak zleceń, a klienci zaczną walić do ciebie drzwiami i oknami.

Z wyjątkiem sezonowych infekcji jesienią i wiosną, nic nie powinno ci dolegać. Jeżeli należysz do Smoków walczących z nadwagą, musisz podwoić wysiłki, bo nadmiarowe kilogramy będą trzymać się ciebie wyjątkowo mocno. Co nie znaczy, że możesz sobie odpuścić i każdą wolną chwilę spędzać przed telewizorem z tacą ciasteczek. Wręcz przeciwnie – ruszaj się, zapisz się na jakiś trening. Umiarkowany wysiłek pomoże ci zachować zdrowie.

 

WĄŻ 2013

To twój rok, szczęście uśmiechnie się do ciebie bardzo szeroko!

Przygotuj się na sukces w każdej dziedzinie. Twoje marzenia o szczęśliwej miłości, dzieciach, karierze i wielkich pieniądzach teraz mogą się spełnić! Weź więc życie w swoje ręce, a dobry los sypnie hojnie niespodziankami. Przede wszystkim trafić może się okazja do dalekiej podróży, z której przywieziesz cudowne wspomnienia. Pojawi się też szansa nauczenia się czegoś, zdobycia umiejętności, których zawsze zazdrościłeś innym. No i oczywiście miłość. Ta wielka, prawdziwa, na całe życie. Małżeństwa zawarte przez Węże w tym roku będą wyjątkowo szczęśliwe i udane.

Koniec czekania na tego jedynego. Postanowisz zacząć aktywnie poszukiwać partnera, co okaże się doskonałym pomysłem. Nie bój się ryzykować i podejmować odważne decyzje. To twój rok, więc jak nie teraz, to kiedy? Gwiazdy sprzyjają nawiązywaniu znajomości. Staniesz się bardziej otwarty i bezpośredni, a twój wdzięk i seksapil sprawią, że owiniesz sobie każdego wokół palca. Może pojawić się również ktoś z przeszłości, z kim byłeś kiedyś szczęśliwy. Dobrze się jednak zastanów, zanim znów się zaangażujesz. Może poza wspomnieniami nic już was nie łączy, a sam sentyment nie zastąpi uczucia.

W małżeństwie Węża same szczęśliwe chwile. Na krótko zakłócić je mogą nowi znajomi partnera, którzy okażą się bardzo atrakcyjni. Męczyć cię będzie zazdrość, ale bądź spokojny, współmałżonek kocha ciebie i nikt inny nie ma szans. Nie znaczy to że masz spokojnie patrzeć, jak ktoś sięga po twoją własność. Zareaguj, ale bez awantur. W rodzinie także możesz liczyć na wiele radosnych wydarzeń, jak śluby i narodziny nowych obywateli. Jeśli marzy ci się przeprowadzka do większego domu, zacznij już zbierać kartony, w które spakujesz wszystkie rzeczy.

Przez cały rok towarzyszyć będzie ci doskonała passa zawodowa, jak i finansowa. Gdy pojawią się pierwsze większe zyski, przeznacz je na kształcenie i inwestycje, np. w sprzęt. Nie obawiaj się podróży związanych z pracą, ale znajdź również czas na zwiedzanie i zabawę. Śmiało realizuj swoje pomysły. Możesz zrobić nawet to co do tej pory uznawane było za utopię. Może szef uzna, że marnujesz się na tym stanowisku i da awans. Ale jeśli nawet pozostaniesz tam, gdzie jesteś, i tak poczujesz się doceniony. Nie goń tylko ślepo za zarobkiem – przez nadmierną pazerność możesz wiele stracić. Pieniądze będą płynąć do ciebie szerokim strumieniem, a właściwie kilkoma strumieniami, bo zyski możesz czerpać z wielu różnych źródeł. Nic nie wskazuje na to by w najbliższym czasie którekolwiek z nich miało wyschnąć. Możesz więc z czystym sumieniem planować większe wydatki

Im szybciej się zbadasz, tym lepiej. Zacznij od kręgosłupa, zwłaszcza jeśli pracujesz w pozycji stojącej lub siedzącej. Kontroluj wagę i skorzystaj z pomocy specjalisty. Specjalnie dla ciebie skomponowana dieta pozwoli ci schudnąć bez nadmiernych wyrzeczeń

 

KOŃ 2013

Przed tobą czas zmian. Odważ się na nie i niczego nie żałuj!

To nie będzie łatwy rok dla rozbrykanych Koni, które będą musiały zatrzymać się w swoim szalonym pędzie. Przeszkody, które mogą się pojawić, sprawią, że będziesz musiał przemyśleć wiele rzeczy i zmienić niektóre plany. Zamiast szarpać się i złościć, lepiej spokojnie przeczekać gorszy okres. Tak naprawdę nie jest wcale źle. Wykorzystaj ten czas na pracę nad sobą i naukę nowych rzeczy. Już niedługo wiatr znów rozwieje twą grzywę i ruszysz z kopyta!

Rok Węża przyniesie ci wiele towarzyskich okazji. Nie daj się dwa razy zapraszać na spotkania, zjazdy, imprezy czy wspólne wakacje ze znajomymi. Zrób wszystko, by być najmilej widzianą osobą. Twój dom mógłby być bardziej otwarty. Wyjdź z inicjatywą i zaproś do siebie ludzi, przyjmuj i ugość najserdeczniej, jak umiesz. Starzy i nowi przyjaciele nie pozwolą ci zamartwiać się w samotności. Bo teraz bardziej niż dotąd tęsknić będziesz za miłością, za kimś, z kim można nie tylko pobawić się i porozmawiać, ale także przytulić. Nie szukaj tak desperacko, bo możesz źle trafić.

Twoja intuicja jest osłabiona, stanowisz więc łatwy cel dla wszelkiej maści podrywaczy z oszustami matrymonialnymi na czele. Zanim więc uwierzysz, że spotkałeś swoją drugą połowę, spójrz krytycznym okiem na tę osobę, a jeśli nie jesteś w stanie, zapytaj o opinię przyjaciół. Konie po ślubie powinny zadbać o swój związek. W pobliżu twojego partnera zacznie kręcić się ktoś inny. Trzymaj rękę na pulsie i nie wypuszczaj go nigdzie samego. Zwłaszcza na urlop.

Porzuć wątpliwości i sięgnij po sukces! Nie bój się, wszystko się ułoży. Kończysz właśnie 12-letni cykl, sam więc dojrzejesz do tego, by pozamykać pewne sprawy. Możliwe, że dojdziesz do wniosku, iż w obecnej pracy nic więcej już nie osiągniesz i aby się rozwijać, postanowisz poszukać nowego zatrudnienia. Albo zrozumiesz, że zawód, którego uczyłeś się i wykonywałeś przez lata, nie jest twoim prawdziwym powołaniem i poszukasz czegoś nowego, co sprawi ci autentyczną satysfakcję. Tak czy inaczej, pod koniec roku możesz być już na innym stanowisku, w innym miejscu. Nie oglądaj się wstecz i niczego nie żałuj.

Konie prowadzące własną działalność mogą borykać się z problemami. Zanim cokolwiek zrobisz, uważnie zapoznaj się z przepisami i – co najważniejsze – trzymaj się ich. Niewykluczone bowiem, że jakiś sfrustrowany urzędnik zagnie na ciebie parol i postanowi uprzykrzyć ci życie. Finansowo nie będzie to stabilny rok. Tłuste miesiące przeplatać będą się z chudymi, ale średnią uda ci się utrzymać całkiem przyzwoitą.

Trzeba będzie zwrócić większą uwagę na stan zdrowia. Może się zdarzyć nawrót starych dolegliwości. Jeśli w dzieciństwie cierpiałeś na alergię, zbadaj się, czy ta na pewno minęła. Może pewnych pokarmów nadal musisz unikać.? Uczulić mogą cię niektóre kosmetyki, więc – zwłaszcza kupując nowe – czytaj uważnie etykiety i wybieraj te w których jest najmniej chemii.

 

KOZA 2013

Masz szansę spełnić marzenia, o ile nie będziesz próżnować.

Pora przestać snuć marzenia, tylko trzeba wziąć się ostro do pracy. Przed tobą rok ekspansji – możesz zdobywać nowe obszary w sensie dosłownym i w przenośni. Dalekie podróże, nowe umiejętności, nieznane dziedziny wiedzy, wszystko to masz na wyciągnięcie ręki. Towarzyszyć będą ci przyjaciele, których grono powiększy się o kilka nowych twarzy, jeśli tylko dasz im szansę. W miłości również warto zrobić krok naprzód i... zdobyć szturmem serce, które dotąd było dla ciebie nieczułe.

Nie warto spędzać wolnego czasu w domu. To czas na samorealizację, spełnianie marzeń, odnajdywanie tego, co sprawia ci największą satysfakcję. Nie martw się o rodzinę – poradzi sobie bez ciebie. Będziesz zaskoczona, jak dobrze im to wychodzi. Zwłaszcza jeśli masz dzieci, zauważysz, jakie stały się samodzielne. Miewasz skłonności do nadmiernego poświęcania się i życia życiem innych, ale pora pomyśleć o sobie.

Mimo że obracać będziesz się teraz w towarzystwie atrakcyjnych ludzi, ani przez chwilę nie przyjdzie ci pomysł skoku w bok lub zmiany małżonka na nowszy model. Jeśli będzie zazdrosny o twoich zawodowych partnerów, wytłumacz mu to i czule pokaż, że kochasz tylko jego. Samotne Kozy nabiorą pewności siebie. Koniec z chowaniem się po kątach, wyjdź na sam środek sceny i zaprezentuj się potencjalnym kandydatom. Będziesz bardzo atrakcyjnym kąskiem, więc zacznij przyzwyczajać się do powodzenia. Jeśli tylko zechcesz, możesz romansować nawet z kilkoma partnerami równocześnie, ale znając ciebie, taka zabawa cię nie skusi. Skupisz się za to na szukaniu tego jedynego i masz szansę spotkać go u progu lata.

Kochasz spokój i najbardziej na świecie zależy ci na miłej atmosferze w pracy. Ale nic z tego. Tym razem niektóre Kozy będą musiały wykazać się asertywnością i bezwzględnie zawalczyć o to co im się należy. Pamiętaj – jeśli raz wejdziesz na wojenną ścieżkę, nie wolno ci z niej zawrócić, bo konkurencja nie ma skrupułów i ci nie odpuści. Opłaci się za to forsowanie własnego zdania, a jeśli ktoś spróbuje cię zakrzyczeć – nie daj się. Nie pozwól, by prześcignął cię ktoś mniej zdolny, ale za to sprytniejszy od ciebie. Nie zapominaj jednak, że twoimi największymi atutami są cierpliwość i empatia. Dbaj o dobre kontakty ze współpracownikami, one zaprocentują akurat wtedy, gdy będziesz potrzebowała wsparcia zespołu.

W nadchodzącym roku masz szansę zwiększyć nie tylko swój autorytet, ale i zarobki. Nie musisz więc martwić się, jak związać koniec z końcem, ani czuć się gorsza od tych, którzy mają więcej.

Zadbaj o swoje stopy. Zrezygnuj z niewygodnych, twardych butów, a najlepiej kup obuwie sportowe. Poczujesz ulgę i komfort. A może dasz się namówić znajomym na poranny jogging? Warto też zmienić codzienne nawyki na zdrowsze. Poranną kawę zastąp zieloną herbatą, samochód zamień na rower.

 

MAŁPA 2013

Miłość da ci siłę, dzięki której pokonasz każdą przeszkodę.

Szalone, nieprzewidywalne Małpy powinny zwolnić w tym roku tempo. Najwyższy czas zająć się przyziemnymi sprawami, takimi jak mrówcza praca i zarabianie pieniędzy, które powinnaś skrupulatnie liczyć i... nie nie wydawać, wręcz przeciwnie – oszczędzać. Wielkie plany, podróże i przygody może przyjdzie ci odłożyć na później. Nie dotyczy to na szczęście, romansów – spokojnie możesz flirtować tak, jak lubisz. Dopisze ci szczęście w kontaktach z ludźmi, nie musisz więc obawiać się samotności.

Mało kto pozostanie teraz obojętny na twoje wdzięki. Powodzenie, jakim będziesz się cieszyć w pierwszej połowie roku, może jednak sprawić ci także sporo kłopotów. Na przykład takich, że staniesz się obiektem zazdrości, plotek i intryg, które mogą skutecznie zrujnować ci reputację. Powiesz: co z tego? Przecież i tak nigdy nie przejmujesz się tym, co myślą o tobie inni. Cóż, ty może nie ale twoja rodzina już tak. Zanim coś zrobisz, pomyśl, jak odbiorą to twoi bliscy.

Poślubione Małpy powinny być ostrożne. Trudno będzie wam oprzeć się pokusie spotkania z partnerem sprzed lat, jeśli ten zapragnie odnowić kontakt. Możesz umówić się na niewinne spotkanie przy kawie, ale nie licz na to że znów poczujesz te motylki w brzuchu. Lepiej darować sobie takie wrażenia.

Koniec symulowania roboty – teraz szef będzie uważnie ci się przyglądać. Skrupulatnie wywiązuj się więc z wykonywanych zadań i spędzaj więcej czasu na pracy, a mniej na towarzyskich pogawędkach. Najwyższa pora ukrócić przesiadywanie na kawie i papierosku. Ale przynajmniej będziesz pracować, czego nie mogą powiedzieć wszyscy, bo szykują się zwolnienia. Nie denerwuj się, nawet jeśli znajdziesz się na liście, ale uratuje cię bystrość i refleks. Kto wie, może szef zmieni zdanie i uzna, że jednak da ci jeszcze jedną szansę. Nie zmarnuj jej. Przyłóż się solidnie do pracy, nawet jeśli miałoby to oznaczać konieczność zostawania po godzinach.

Dopiero druga połowa roku sprzyja zyskom. Wtedy łatwiej będzie ci zabłysnąć i zaprezentować swoje talenty. Jeśli ktoś ze znajomych zaproponuje ci udział we wspólnym interesie, nie mów nie. Nawet gdy pomysł wydawać ci się będzie szalony. Czasem warto za-ryzykować, zwłaszcza gdy i tak nie masz stałego zajęcia lub praca w obecnym miejscu nie spełnia twoich oczekiwań. Jeśli prowadzisz własny interes, nie myl rodzinnych zobowiązań z biznesowymi i finansowymi kontaktami, bo długo nie wyplączesz się z niewygodnych zobowiązań.

Przede wszystkim przestań się tak denerwować. Nie pozwól, by drobiazgi wyprowadzały cię z równowagi. Zadbaj o swoją psychikę. Staraj się więcej wypoczywać, a wolny czas spędzać nie przed telewizorem, a na łonie natury. Ogranicz komputer i internet, wyłącz czasem telefon, sięgnij za to po książki. Kondycja ci dopisuje, ale to nie znaczy, że możesz odpuścić sobie codzienną dawkę ruchu. To nie tylko sposób na utrzymanie linii, ale też zdrowia. Ci którzy uprawiają sport, są odporniejsi.

 

KOGUT 2013

Ten rok przyniesie ci szansę na zmiany i wiele fantastycznych okazji!

W roku Węża nie obawiaj się żadnych życiowych wyzwań. Niech nie przerażają cię trudności ani konieczność ciężkiej pracy – ochoczo weź się do dzieła. Twoje relacje rodzinne mogą, niestety, na tym ucierpieć, jeśli bliscy będą mieć ci za złe, że poświęcasz im za mało czasu. Zamilkną, gdy wytłumaczysz im że robisz to przede wszystkim dla nich. Pamiętaj jednak, że nie samą pracą człowiek żyje, tym bardziej że ten rok sprzyja również miłości. Właśnie teraz możesz zakochać się z wzajemnością.

W miłości jak zwykle będziesz odważna i pewna siebie, zrobisz więc wrażenie na prawie każdym. Ale prawie robi wielką różnicę. Może być tak, że ciebie akurat najbardziej pociągać będzie ten, kto wyda się zupełnie niezainteresowany. Jeśli chcesz znaleźć partnera na stałe, a nie tylko na jedną noc, musisz zmienić trochę swój wizerunek. Osoby zbyt śmiałe i rozrywkowe budzą zainteresowanie, ale nie są traktowane poważnie. Postaraj się zachowywać bardziej powściągliwie, pokaż, że masz także duszę, nie tylko atrakcyjne ciało.

W małżeństwie niektóre Koguty zapragną grać pierwsze skrzypce, a partnerowi nie pozostanie nic innego, jak całkowicie się podporządkować. Jeżeli planujesz remont, sam decyduj o wystroju mieszkania, większych i mniejszych zakupach, a wybierając się na wakacje, wybierz ten kierunek, który tobie najbardziej odpowiada. Dzieci jednak mogą nie dać się zdominować i ogłoszą bunt. Wówczas konieczna będzie spokojna rozmowa i negocjacje.Powinieneś liczyć się z tym, że ktoś ci bliski wyjedzie do innego miasta lub nawet za granicę. Będziesz tęsknić za spotkaniami i rozmowami, telefony i internet nie zrekompensują ci bezpośrednich kontaktów.

Jeżeli miałeś wątpliwości, czy decyzje, które podjąłeś w minionym roku, są słuszne, teraz rozwieją się one zupełnie za sprawą dobrych wieści, które do ciebie dotrą. Dobrych dla ciebie, ale niekoniecznie dla konkurencji. Znów okaże się, że masz doskonałego nosa do interesów. Nie powinieneś więc zwlekać z realizacją zawodowych planów. Koguty na etacie będą rządzić w firmie, ale raczej nieformalnie. Nawet jeśli nie otrzymasz awansu, ludzie i tak będą cię słuchać.

Pomysłów ci nie zabraknie, twoje propozycje zostaną przyjęte z entuzjazmem i przyniosą ci dodatkowe pieniądze. Tu jednak zaczynają się schody, bo gdy zobaczysz, ile zarobiłeś, może ogarnąć cię szał wydawania. Uważaj, bo nie będziesz umiał powiedzieć stop. Twoim sprawom zawodowym mogą zaszkodzić plotki, rób więc wszystko, by nie stać się ich obiektem.

Wykorzystaj sprzyjający czas, by bardziej zadbać o siebie. Nadwyżkę gotówki przeznacz na kosmetyki z wyższej półki, wizytę w klubie fitness lub wyjazd do spa. Ale nawet zwykły spacer czy jogging okaże się zbawienny dla twojego zdrowia i kondycji. Chcesz być modny i na czasie? Zainwestuj w kijki do nordic walkingu. W błyskawicznym tempie zrzucisz kilka zbędnych kilogramów.

 

PIES 2013

Poznasz smak miłości i szczęścia. Podziel się nim z innymi!

Wiele może się zmienić w życiu Psów w roku Węża. Przede wszystkim masz szansę wywalczyć sobie szacunek, sprawić, by ludzie słuchali cię i liczyli się z twoim zdaniem. W pracy możliwy awans i kierownicze stanowisko. Także w rodzinie, jeśli to ty będziesz wydawać polecenia, inni spełnią je bez szemrania. Czas sprzyja zdobywaniu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji. Zapisz się na kurs, szkolenie, podejmij studia. Masz szansę zostać ekspertem w swojej dziedzinie i wreszcie zacząć zarabiać naprawdę duże pieniądze. Miłość także cię nie ominie.

Niewiele będzie się dziać w twoim życiu uczuciowym. Może dać ci się we znaki nuda i samotność. Nowych twarzy jakoś nagle wokół ciebie zabraknie, a te stare zaczną cię irytować. Aby coś się działo, niektóre Psy zaczną szukać towarzystwa w sieci, np. logując się na portalach matrymonialnych. Uważaj, bo takie znajomości bywają ryzykowne. Oczywiście nie musi to dotyczyć ciebie, ale na wszelki wypadek nie podawaj od razu nowo poznanemu rozmówcy wszystkich swoich danych włącznie z numerem PIN do karty kredytowej. Psy w stałych związkach niech nie doszukują się w swoich partnerach wad. Naprawdę potrzebny wam kolejny powód do kłótni? Lepszym pomysłem na urozmaicenie czasu jest wspólna podróż, która zaspokoi twoją potrzebę wrażeń. Dzieci mogą potrzebować więcej uwagi. Zarówno te małe – co jest zrozumiałe, jak i nastolatki, które mogą właśnie przeżywać pierwszy zawód miłosny. Bądź w pobliżu gotów przytulić i pocieszyć, ale nie narzucaj się.

Twoja pozycja w firmie zacznie się umacniać. Jeśli miałeś wątpliwości, czy nadajesz się do tego, co robisz, to znikną one bezpowrotnie. Ostatecznie rozwieje je pochwała ze strony szefa i nagroda pieniężna, co zmotywuje cię do jeszcze większych starań. Nie daj się tylko wciągnąć w żadne firmowe rozgrywki, nie opowiadaj się po niczyjej stronie, a najlepiej w ogóle nie mów za dużo. Twoje sukcesy będą bowiem bardzo komuś nie w smak i spróbuje zniszczyć cię, wplątując w jakąś intrygę.

Jeśli masz własną działalność, możesz poczuć, że twoje interesy utknęły w martwym punkcie. Ktoś się wycofa, ktoś nie zapłaci na czas, a z szumnych obietnic kogoś innego zostanie bardzo niewiele. Nie poddawaj się, tylko poszukaj innych sposobów na realizację swoich celów. Wszystko jest w zasięgu ręki, tylko bądź elastyczny. Choć będziesz dużo pracować, większą podwyżkę możesz dostać dopiero pod koniec roku. Do tego czasu warto zacisnąć pasa. Na szczęście tylko trochę.

Odczujesz ogromny przypływ energii. Wszelkie dolegliwości, jakie ci dokuczają, powinny powoli ustępować, a kontuzje i skaleczenia goić się na tobie jak na psie. Wykorzystaj ten czas na badania kontrolne, sprawdź, czy twoje wyniki się poprawiły. Nieprzyjemną niespodziankę może sprawić ci twój układ pokarmowy, dlatego jak ognia unikaj podejrzanej gastronomii i jedzenia w pośpiechu.

 

ŚWINIA 2013

Pora na odpoczynek. Baw się i niczego sobie nie odmawiaj!

W Roku Węża czeka cię wiele miłych wydarzeń. Świnie, które unikały dalekich wypraw, w tym roku mogą odkryć w sobie duszę podróżnika. Nawet najwięksi domatorzy mają szansę stać się bywalcami imprez. Przez cały rok dopisze ci szczęście do ludzi – będziesz wzbudzać sympatię i z miejsca zjednywać sobie przyjaciół. Także płci przeciwnej, więc i w sprawach sercowych powinno wreszcie coś drgnąć. Nie zabraknie ci wdzięku i śmiałości, a taką mieszanką łatwo zawrócisz komuś w głowie.

Nie będziesz mieć powodów do narzekania. Chyba że należysz do tych nielicznych Świń, które lubią żyć samotnie. W takim wypadku będziesz musiała wyprowadzić się na bezludną wyspę. Bądź gotowa przyjąć gości nawet o północy z promiennym uśmiechem i ciepłym ciastem, bo wśród nich może się znaleźć ktoś, o czyje serce warto powalczyć. Nie będziesz musiała zresztą specjalnie się wysilać, wystarczy, że nie uciekniesz i odbierzesz telefon, gdy zadzwoni. Potem wystarczy już powiedzieć tak i pójść na pierwszą randkę. Nowa znajomość rozwinie się w błyskawicznym tempie i już pod koniec roku nie będziesz mogła sobie wyobrazić, jak żyłaś bez swej drugiej połowy.

Dla Świń po ślubie będzie to czas radości, bliskości i zacieśniania więzi. Być może za sprawą nowego członka rodziny. Z pozostałą częścią familii twój kontakt się rozluźni. Nie będziecie spotykać się tak często jak wcześniej, ale doskonale poradzisz sobie bez ich pomocy i rady. Nie martw się – oni bez twojej jeszcze lepiej.

W sprawach zawodowych zapowiada się więcej spokoju. Możesz być za to pewna swojej przyszłości, przestań więc drżeć o to że stracisz zatrudnienie i nie będziesz mogła znaleźć nowej pracy. Skończą się firmowe intrygi i zawirowania w interesach, poczujesz wreszcie stabilny grunt pod nogami. W spokoju będziesz więc mogła robić to co do ciebie należy. Znajdź także czas na naukę i rozwijanie swoich umiejętności. Niestety możliwe, że będziesz musiała sama zapłacić za szkolenia, ale nie nadszarpnie to twojego budżetu.

Gdy już podniesiesz kompetencje, śmiało startuj w konkursach na wyższe stanowiska, ubiegaj się o awans. Masz szansę wyprzedzić konkurencję. Niektóre Świnie nie będą jednak mieć ochoty na rywalizację. Jeśli odpowiada ci to co robisz i nie masz parcia na karierę, nie musisz zgadzać się, nawet jeśli szef sam zaproponuje ci awans. Nie odmawiaj jednak wzięcia na siebie nowych, bardziej odpowiedzialnych zadań. Nikt nie poradzi sobie z nimi lepiej niż ty. To nie jest jedynie dobry rok na start z własną działalnością.

Pierwsza połowa roku to czas, by zadbać o zdrowie. Naładuj baterie, bo od jesieni będziesz działać na zdwojonych obrotach. Zacznij od spa-cerów, na przykład przed snem, co ma jeszcze tę zaletę, że dotleniony organizm szybciej i głębiej zaśnie. Pomyśl także o wyjeździe do SPA – po powrocie poczujesz się jak nowo narodzona.

 

 

Źródło: Wróżka

Edited by werona
  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

 

Również dziękuje bardzo za opis, rok dla Szczura zapowiada się bardzo dobrze. Gdzie mogę otrzymać jakieś dodatkowe informacje, czy są książki które polecacie w temacie horoskopu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych.