Skocz do zawartości

Książki o spirytyzmie


Cadaveris

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zaproponuję ktoś ciekawą literaturę odnośnie spirytyzmu ?

 

Jak na razie dorwałem się do: Allan Kardec - Księga Duchów ( zawiera ogólne omówienie zagadnienia spirytyzmu i związanymi z tym tematem rzeczy oraz rozliczne fragmenty rozmów z istotami duchowymi, oraz trochę ich interpretacji ) oraz Altman Nathaniel - Księga duchów natury ale jeszcze nie czytałem, choć po ogólnym przejrzeniu nie wygląda ciekawie ;)

 

Ma nadzieje że coś zaproponujecie odnośnie tej tematyki i prosił bym od razu o króciutką recenzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nie zrozumiałeś mojego przesłania. Chodzi o to byście pisali o książkach które przeczytaliście i które polecanie lub których wg. was lepiej unikać w tej tematyce. Reklamy tego typu to chyba zły pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, zaproponuję ktoś ciekawą literaturę odnośnie spirytyzmu ?

 

Podstawą są książki Kardeca, których napisał, bodajże w sumie, sześć. Z tego co wiem tylko "The Spirits' Book" przetłumaczono na polski, pozostałe są do dostania po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jak w temacie, zaproponuję ktoś ciekawą literaturę odnośnie spirytyzmu ?

 

Jak na razie dorwałem się do: Allan Kardec - Księga Duchów ( zawiera ogólne omówienie zagadnienia spirytyzmu i związanymi z tym tematem rzeczy oraz rozliczne fragmenty rozmów z istotami duchowymi, oraz trochę ich interpretacji ) oraz Altman Nathaniel - Księga duchów natury ale jeszcze nie czytałem, choć po ogólnym przejrzeniu nie wygląda ciekawie ;)

 

Ma nadzieje że coś zaproponujecie odnośnie tej tematyki i prosił bym od razu o króciutką recenzję ;)

 

juz dawno/2 lata temu/ proponowałem ale niestety bez odzewu... ;/ link --> http://www.ezoforum.pl/chrzescijanstwo/41274-spirytyzm-2.html

 

Hey... Cadaveris...:)

- ... i ja korzystałem z Allana Kardec'a... :)

- i dziękuję Bogu że postawił te książki na mojej drodze... gdyż bez nich moje postrzeganie byłoby "bardzo ubogie"... ;)

- polecałem już te książki... w innym temacie... ---> http://www.ezoforum.pl/ksiazki-literatura/9484-lista-lektur-dla-tych-co-poszkuja-2.html#post239571

 

Taaak... "Księga Duchów" jest świetna... ale wymaga już jednak niejako "wstępnej wiedzy"... ;)

- dlatego proponuje w pierwszej kolejności przeczytać małą broszurkę "Spirytyzm" A.Kardec... gdyż ona bardzo ładnie "wprowadza" początkującego czytelnika i daje "ogólną wiedzę" do tego by można było poznać już więcej...(i wcale nie chodzi TU o to by samemu wywoływać Duchy !!! :) bo chodzi właśnie tylko o poznanie samej "filozofii"... oraz podstawowej budowy człowieka i terminach którymi autor będzie sie posługiwał... a wiec trzeba poznać ich niejako "wymowne znaczenie"... :)

- i wtedy już śmiało można przejść do "Księgi Duchów"... gdzie przedstawione są "Rozmowy z duchami"... :)

- oczywiście celem czytania tych książek... nie może być "samo wywoływanie Duchów" !!!, i one wcale nie mają takiego celu a nawet od tego odwodzą...

- ale warto się z nimi zapoznać choćby tylko po to by poznać inne "punkty widzenia" z którymi wcale nie musimy się przecież zgodzić, ale które mogą sprawić że zaczniemy w końcu myśleć... a myślenie to Rozwój bo poznawanie czegoś na nowo, bo według nowej "interpretacji"... ;)

- POLECAM... Bardzo... :)1spirytyzm.jpg2rozmowyzduchami.jpg

- ale nie po to żeby "wywoływać duchy" tylko po to by poznać i przybliżyć Sobie "widzenie" Tamtego świata... gdyż mało kto Spirytyzm łączy z FILOZOFIĄ która swymi korzeniami sięga początków Chrześcijaństwa a nawet czasów jeszcze dawniejszych (Sokrates, Platon)... :)

- aaa... przeważnie Spirytyzm raczej bardziej kojarzony jest tylko z "zabawą z okrągłymi stolikami"... ;)... niestety :(

- następny STEREOTYP... który warto sobie uświadomić...! :)

 

 

--- pozdrawiam... infedro :)

 

 

Podstawą są książki Kardeca, których napisał, bodajże w sumie, sześć. Z tego co wiem tylko "The Spirits' Book" przetłumaczono na polski, pozostałe są do dostania po angielsku.

- hmm... Sejduś nie udawaj że wierzysz w Spirytyzm... :/

- niestety Twój 'hrefenizm' i Spirytyzm wzajemnie sie wykluczają... i Ty bardzo dobrze o tym wiesz... , poza tym ksiażek tlumaczonych na polski jest wiecej, wiec nie wprowadzaj ludzi w bład... ;)^

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- hmm... Sejduś nie udawaj że wierzysz w Spirytyzm... :/

- niestety Twój 'hrefenizm' i Spirytyzm wzajemnie sie wykluczają... i Ty bardzo dobrze o tym wiesz... Amen.

 

Widzę, że do obsesji na punkcie Ego i Hrefny doszła ci kolejna. Szkoda, że nie trafiło tym razem na "obsesję na punkcie ortografii":D

Magia ludowa to też kontakty ze zmarłymi. Czasami nawet dość intensywne. Oczywiście trudno to nazwać Spirytyzmem sensu stricte, bo nie ma tutaj przyzywania ducha ciotki, przy stoliku upstrzonym kolorowymi świeczkami z Biedronki. Nie wiem więc skąd pomysł, że Raff nie wierzy w Spirytyzm:P

P.S. Co to w ogóle jest "hrefenizm". Podejrzewałbym jakieś powiązania z Hrefną, ale wtedy musiałby to być "hrefnizm". Nie śmiem nawet podejrzewać, że taki stary koń jak ty, który mógłby być pewnie moim ojcem, ma aż tak marną wiedzę językową.:P Nie śmiem, bo już taki ze mnie optymista, co wierzy w ludzi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że do obsesji na punkcie Ego i Hrefny doszła ci kolejna. Szkoda, że nie trafiło tym razem na "obsesję na punkcie ortografii":D

- hmm... to co Ty widzisz to akurat Twój problem drogi Szamanku, ale i tak ważniejsze jest to, czego nie widzisz... mój drogi :)... włsnie dzieki tej jak Ci sie tylko wydaje obsesji/ortografii/w prosty sposób wyłapuje takich jak Ty, Knust i Hrefunia... i juz mam o nich Prawdziwy obraz ich Samych... ;]

 

Magia ludowa to też kontakty ze zmarłymi. Czasami nawet dość intensywne. Oczywiście trudno to nazwać Spirytyzmem sensu stricte, bo nie ma tutaj przyzywania ducha ciotki, przy stoliku upstrzonym kolorowymi świeczkami z Biedronki. Nie wiem więc skąd pomysł, że Raff nie wierzy w Spirytyzm:P

- to Expert nie wie tak podstawowych rzeczy...? kontakty to nie wszystko, trzeba jeszcze mieć światopogląd jaki mieści sie w Filozofii Spirytyzmu, złociutki Expercie... :]^ ( a tak przy okazji to przypomnę Ci że jeszcze zalegasz mi 3 odpowiedzi, i to z czasów tw'ego pseudo-Moderatorstwa, na Tematy w których kiedyś udzielała sie Twoja oczywiscie, a jakże mądrość... ;)^

 

P.S. Co to w ogóle jest "hrefenizm". Podejrzewałbym jakieś powiązania z Hrefną, ale wtedy musiałby to być "hrefnizm".

- jak widać... to za bardzo siedzisz w ego by To wiedzieć, mój drogi :)^ ... próbuj dalej może za którymś razem wkońcu Ci sie uda...

 

Nie śmiem nawet podejrzewać, że taki stary koń jak ty, który mógłby być pewnie moim ojcem, ma aż tak marną wiedzę językową.:P Nie śmiem, bo już taki ze mnie optymista, co wierzy w ludzi:P

- hy,hy... skoro nawet "nie śmiesz" to poco/dlaczego o tym piszesz... biedaczku, czyżby znowu EGO zrobiło cie w bambuko... / w sumie to nie dziwota, skoro Hrefunia jeszcze Ci piwo stawia, a za co to nie wiem, to już jej i pewnie Twoja słodka tajemnica... Amen.

- a tak poza Tym, to u Hrefuni jakos wiek Ci nie przeszkadza, wiec? ... co ma wiek Ludzki do wieku Duszy?... ale to juz zapewne Cie przerasta jako Experta, gdyz hrefenizm po prostu pomija to, co dla niego jest niewygodne... Amen.

 

 

---pozdrawiam... infedro :)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- to dla zainteresowanych, wkleję mały spis tresci... :)

 

„Księga Duchów” - Allan Kardec, Wydawnictwo M. Rożak Gdańsk’93 / stron: 250

- a właściwie to „Rozmowy z Duchami”… ;)

 

Spis treści /w skrócie do podstawowych pozycji/ :

 

I – Przyczyny Zasadnicze…

- Bóg i nieskończoność

- Poznanie początku wszechświata

- Stworzenie światów

- Istoty organiczne i nieorganiczne

 

II – Świat Duchów…

- Początek i natura duchów

- O duszy

- Powrót z życia materialnego do duchowego

- Wielokrotność życia

- Uwagi o wielokrotności życia

- Życie duchowe

- Powrót do życia cielesnego

- Wyzwolenie duszy

- Pośrednictwo duchów w świecie cielesnym

- Zajęcia i posłannictwo duchów

- Trzy królestwa

 

III – Prawa Moralne…

- Prawo Boże czyli naturalne

- Oddawanie czci

- Prawo pracy

- Prawo reprodukcji

- Prawo samo zachowania

- Prawo społeczne

- Prawo postępu

- Prawo wolności

- Prawo równości

- Prawo sprawiedliwości i miłości !

- Doskonałość moralna

 

IV – Nadzieja i Radość…

- Ziemskie cierpienia i radości

- Przyszłe cierpienia i radości

 

 

... Jest to podstawowa pozycja z zakresu literatury spirytystycznej.

 

 

---pozdrawiam...infedro :)

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Te książki napisał Kardek wraz ze swoją amerykańską kochanką w której dojrzał Kardek jak to było do przewidzenia w trakcie nawijania jej makaronu na uszy w sypialni gdzie razem to wszystko wymyślali jakąś cesarzową :) Jakby ktoś nie wiedział to Kardek też był jakimś magiem niebagatelnym w starożytnym Babilonie bo jakże by nie :) :) 

Jeszcze jedno: te przekazy duchów Kardeka opierają się tylko o duchy Ziemi! Te "duchy" nic nie wiedzą poza tym czego nie wie Ziemia np. że jest życie inteligentne poza Ziemią :) To chyba jest "gwóźdź do ich trumny :) 

Edytowane przez AmonCzarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Czytałem na necie francuskim :smieszne: Byłem na polskim forum spirytystów i wyleciałem bo zakwestionowałem gościa który skakał jak małpa przed kobietą która wszystko co wiedziała opisała a to się d...nie trzymało - przy czym polscy "spirytyści się mnie bali" - dziwne - praktykujący okultysta/spirytysta podważa coś co już ma status bo moderator forum dostał "paczkę" i na otwartym forum ją rozpakował :smieszne: i -podał mój nik:czarodziej: i napisał że "paczka" przyszła ode mnie :) i......mnie ostrzegł, że jeszcze jedna taka przesyłka a mnie zabanuje - po czym mnie "obraził"..................:smieszne: a Ja jestem wrażliwy na punkcie prawdy!

Edytowane przez czarnyMag1
dwa wyrazy w zdaniu końcowym
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze warto zapoznac sie dokladniej z biografia Kardeka a nie czytac francuskiego pudelka;)

Wlasnie wyszedl film "Kardek" niestety jeszcze po portugalsku ale biografie na pewno znalazlbys po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 3.12.2018 o 01:19, AmonCzarny napisał:

Te książki napisał Kardek wraz ze swoją amerykańską kochanką w której dojrzał Kardek jak to było do przewidzenia w trakcie nawijania jej makaronu na uszy w sypialni gdzie razem to wszystko wymyślali jakąś cesarzową :) Jakby ktoś nie wiedział to Kardek też był jakimś magiem niebagatelnym w starożytnym Babilonie bo jakże by nie :) :) 

Jeszcze jedno: te przekazy duchów Kardeka opierają się tylko o duchy Ziemi! Te "duchy" nic nie wiedzą poza tym czego nie wie Ziemia np. że jest życie inteligentne poza Ziemią :) To chyba jest "gwóźdź do ich trumny :) 

to nie znaczy, że wszystko co napisał jest nic nie warte. Każdy z nas ma swoje ciemne strony, ty Amon też, co zresztą widać po twoich wypowiedziach. Nawet jak coś tam wiesz, coś umiesz, to śmiem sądzić, iż nie jesteś lepszy od Kardeka w nawijaniu makaronu :D 

 

9 godzin temu, jario napisał:

moze warto zapoznac sie dokladniej z biografia Kardeka a nie czytac francuskiego pudelka;)

Wlasnie wyszedl film "Kardek" niestety jeszcze po portugalsku ale biografie na pewno znalazlbys po polsku

też tak myślę, że zanim cokolwiek o kimś / o czym się powie, to należałoby zgłębić temat, choćby po to, aby wiedzieć o czym się mówi i mieć mocne argumenty w dyskusji. 

Ale z drugiej strony patrząc, to, że wyszedł film, to nie znaczy, że jest to źródło informacji, na którym można się opierać; filmy mają to do siebie, że naginają i przeinaczają fakty, zresztą biografie też. 

Mówić można wszystko, tutaj ludzie piszą najczęściej nie to co wiedzą, ale w co wierzą (włączając w to własne wizje i fantazje) -  a najlepszym sposobem przekonania się, czy to co głosi czy praktykuje ktoś inny jest prawdziwe / dobre czy nie, jest praktyka własna, własne próby danej metody. 

 

  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Filozoficzny Pietras
W dniu 16.02.2013 o 12:57, Cadaveris napisał:

Jak w temacie, zaproponuję ktoś ciekawą literaturę odnośnie spirytyzmu ?

 

Jak na razie dorwałem się do: Allan Kardec - Księga Duchów ( zawiera ogólne omówienie zagadnienia spirytyzmu i związanymi z tym tematem rzeczy oraz rozliczne fragmenty rozmów z istotami duchowymi, oraz trochę ich interpretacji ) oraz Altman Nathaniel - Księga duchów natury ale jeszcze nie czytałem, choć po ogólnym przejrzeniu nie wygląda ciekawie ;)

 

Ma nadzieje że coś zaproponujecie odnośnie tej tematyki i prosił bym od razu o króciutką recenzję ;)

 

Zaproponuje. Polecam Zaświaty za Kulisami - Piotra Arkadiusza Kociszewskiego.

 

spacer.png

 

Stary już z niego facet nie wiem czy jeszcze żyje ale na końcu książki podaje swój e-mail i można z nim konwersować e-mailowo odpowiada na różne pytania w zakresie spirytyzmu i swoją drogą również bardzo ciekawie tak i całą zawartość bynajmniej w mojej opinii można ocenić jaką wartą polecenia dla kogoś kto interesuję się takimi sprawami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...