Skocz do zawartości
Cadaveris

Książki o spirytyzmie

Rekomendowane odpowiedzi

Cadaveris

Jak w temacie, zaproponuję ktoś ciekawą literaturę odnośnie spirytyzmu ?

Jak na razie dorwałem się do: Allan Kardec - Księga Duchów ( zawiera ogólne omówienie zagadnienia spirytyzmu i związanymi z tym tematem rzeczy oraz rozliczne fragmenty rozmów z istotami duchowymi, oraz trochę ich interpretacji ) oraz Altman Nathaniel - Księga duchów natury ale jeszcze nie czytałem, choć po ogólnym przejrzeniu nie wygląda ciekawie ;)

Ma nadzieje że coś zaproponujecie odnośnie tej tematyki i prosił bym od razu o króciutką recenzję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
achad

Księgarnia spirytystyczna rivail.pl

Edytowane przez zoska1977
link niezgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cadaveris

Najwyraźniej nie zrozumiałeś mojego przesłania. Chodzi o to byście pisali o książkach które przeczytaliście i które polecanie lub których wg. was lepiej unikać w tej tematyce. Reklamy tego typu to chyba zły pomysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Seid

Podstawą są książki Kardeca, których napisał, bodajże w sumie, sześć. Z tego co wiem tylko "The Spirits' Book" przetłumaczono na polski, pozostałe są do dostania po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
infedro

Jak na razie dorwałem się do: Allan Kardec - Księga Duchów ( zawiera ogólne omówienie zagadnienia spirytyzmu i związanymi z tym tematem rzeczy oraz rozliczne fragmenty rozmów z istotami duchowymi, oraz trochę ich interpretacji ) oraz Altman Nathaniel - Księga duchów natury ale jeszcze nie czytałem, choć po ogólnym przejrzeniu nie wygląda ciekawie ;)

Ma nadzieje że coś zaproponujecie odnośnie tej tematyki i prosił bym od razu o króciutką recenzję ;)

juz dawno/2 lata temu/ proponowałem ale niestety bez odzewu... ;/ link --> http://www.ezoforum.pl/chrzescijanstwo/41274-spirytyzm-2.html

Hey... Cadaveris...:)

- ... i ja korzystałem z Allana Kardec'a... :)

- i dziękuję Bogu że postawił te książki na mojej drodze... gdyż bez nich moje postrzeganie byłoby "bardzo ubogie"... ;)

- polecałem już te książki... w innym temacie... ---> http://www.ezoforum.pl/ksiazki-literatura/9484-lista-lektur-dla-tych-co-poszkuja-2.html#post239571

Taaak... "Księga Duchów" jest świetna... ale wymaga już jednak niejako "wstępnej wiedzy"... ;)

- dlatego proponuje w pierwszej kolejności przeczytać małą broszurkę "Spirytyzm" A.Kardec... gdyż ona bardzo ładnie "wprowadza" początkującego czytelnika i daje "ogólną wiedzę" do tego by można było poznać już więcej...(i wcale nie chodzi TU o to by samemu wywoływać Duchy !!! :) bo chodzi właśnie tylko o poznanie samej "filozofii"... oraz podstawowej budowy człowieka i terminach którymi autor będzie sie posługiwał... a wiec trzeba poznać ich niejako "wymowne znaczenie"... :)

- i wtedy już śmiało można przejść do "Księgi Duchów"... gdzie przedstawione są "Rozmowy z duchami"... :)

- oczywiście celem czytania tych książek... nie może być "samo wywoływanie Duchów" !!!, i one wcale nie mają takiego celu a nawet od tego odwodzą...

- ale warto się z nimi zapoznać choćby tylko po to by poznać inne "punkty widzenia" z którymi wcale nie musimy się przecież zgodzić, ale które mogą sprawić że zaczniemy w końcu myśleć... a myślenie to Rozwój bo poznawanie czegoś na nowo, bo według nowej "interpretacji"... ;)

- POLECAM... Bardzo... :)1spirytyzm.jpg2rozmowyzduchami.jpg

- ale nie po to żeby "wywoływać duchy" tylko po to by poznać i przybliżyć Sobie "widzenie" Tamtego świata... gdyż mało kto Spirytyzm łączy z FILOZOFIĄ która swymi korzeniami sięga początków Chrześcijaństwa a nawet czasów jeszcze dawniejszych (Sokrates, Platon)... :)

- aaa... przeważnie Spirytyzm raczej bardziej kojarzony jest tylko z "zabawą z okrągłymi stolikami"... ;)... niestety :(

- następny STEREOTYP... który warto sobie uświadomić...! :)

--- pozdrawiam... infedro :)

Podstawą są książki Kardeca, których napisał, bodajże w sumie, sześć. Z tego co wiem tylko "The Spirits' Book" przetłumaczono na polski, pozostałe są do dostania po angielsku.

- hmm... Sejduś nie udawaj że wierzysz w Spirytyzm... :/

- niestety Twój 'hrefenizm' i Spirytyzm wzajemnie sie wykluczają... i Ty bardzo dobrze o tym wiesz... , poza tym ksiażek tlumaczonych na polski jest wiecej, wiec nie wprowadzaj ludzi w bład... ;)^

Edytowane przez infedro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
infedro

- to dla zainteresowanych, wkleję mały spis tresci... :)

„Księga Duchów” - Allan Kardec, Wydawnictwo M. Rożak Gdańsk’93 / stron: 250

- a właściwie to „Rozmowy z Duchami”… ;)

Spis treści /w skrócie do podstawowych pozycji/ :

I – Przyczyny Zasadnicze…

- Bóg i nieskończoność

- Poznanie początku wszechświata

- Stworzenie światów

- Istoty organiczne i nieorganiczne

II – Świat Duchów…

- Początek i natura duchów

- O duszy

- Powrót z życia materialnego do duchowego

- Wielokrotność życia

- Uwagi o wielokrotności życia

- Życie duchowe

- Powrót do życia cielesnego

- Wyzwolenie duszy

- Pośrednictwo duchów w świecie cielesnym

- Zajęcia i posłannictwo duchów

- Trzy królestwa

III – Prawa Moralne…

- Prawo Boże czyli naturalne

- Oddawanie czci

- Prawo pracy

- Prawo reprodukcji

- Prawo samo zachowania

- Prawo społeczne

- Prawo postępu

- Prawo wolności

- Prawo równości

- Prawo sprawiedliwości i miłości !

- Doskonałość moralna

IV – Nadzieja i Radość…

- Ziemskie cierpienia i radości

- Przyszłe cierpienia i radości

... Jest to podstawowa pozycja z zakresu literatury spirytystycznej.

---pozdrawiam...infedro :)

Edytowane przez infedro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AmonCzarny

Te książki napisał Kardek wraz ze swoją amerykańską kochanką w której dojrzał Kardek jak to było do przewidzenia w trakcie nawijania jej makaronu na uszy w sypialni gdzie razem to wszystko wymyślali jakąś cesarzową :) Jakby ktoś nie wiedział to Kardek też był jakimś magiem niebagatelnym w starożytnym Babilonie bo jakże by nie :) :) 

Jeszcze jedno: te przekazy duchów Kardeka opierają się tylko o duchy Ziemi! Te "duchy" nic nie wiedzą poza tym czego nie wie Ziemia np. że jest życie inteligentne poza Ziemią :) To chyba jest "gwóźdź do ich trumny :) 

Edytowane przez AmonCzarny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi