Skocz do zawartości

wątpliwości związane z eksperymentem


LoonyMystic

Rekomendowane odpowiedzi

1. A można na sigilu umieszczać koty? Np. kot i podpis "co ja paczę? Będę bogaczę!?

2. Czy można wkleić mem jako sigila? Czy memy mogą być sigilami?

 

__________

 

Offtop z tematu Eksperyment sigilowy Adam1989

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już eksperymentujemy, a Ty wykorzystujesz memy jako sigile, to czemu nie spróbować? Reszta jak w regulaminie. Możesz tylko wrzucić krótką informację jak takiego sigila chcesz odpalić :)

 

Co prawda na potrzeby eksperymentu wolałbym użyć "klasycznych" metod. Bardziej byłoby zrozumiałe dla innych

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A można na sigilu umieszczać koty? Np. kot i podpis "co ja paczę? Będę bogaczę!?

2. Czy można wkleić mem jako sigila? Czy memy mogą być sigilami?

te pytania musisz skierowac do swojej psychiki nie do nas ;)

jakby jednak nie patrzec - zarowno sigil jak i konstrukty w alfabecie pragnien musza jak najbardziej odpowiadac jezykowi naszej podswiadomosci i trzeba do ich tworzenia podchodzic mocno intuicyjnie - dlatego tak bardzo przydatne sa stany transowe. jezeli nie przylozymy sie do prawidlowego stworzenia reprezentanta pragnienia to nawet przy poprawnym jego wtloczeniu nie wtloczymy tego co chcielismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . Jak się ma powyższe wyjaśnianie post Nazwa użytkownika1 do punktu trzeciego regulaminu Adama

Jaki ma sens wgrywanie gotowca sigila przez osobę która go nie "stworzyła".

Dla mnie to się z sobą kłóci -albo nie rozumiem w ogóle tematu (też tak może być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci cytatem, też tak twierdziłem. Dlatego powstał pomysł takiego eksperymentu, bo okazało się, że są ludzie, którzy twierdzą inaczej :) Ogólnie wcześniej się z tym stykałem, ale jakoś tak mi uciekało mimo chodem, a po jednym poście na forum uznałem, że nie warto tego ignorować :)

 

Amerykańscy i angielscy magowie chaosu mają zwyczaj tzw. sigil game. Polega on mniej więcej na tym, że każdy tworzy sigil i wymienia się z resztą, tak by nie ładować swojego. Jest to całkiem skuteczne, bo zupełnie odcina rozpraszający kontekst symboliczny, właśnie charakterystyczny dla tego rodzaju czarów, sigil ma być do niczego niepodobny. Spare mówił faktycznie o podświadomości, starał się kreślić mechanikę, ale magowie chaosu nieco inaczej zaadaptowali jego metodę. W praktyce więc sigila odpalało się poprzez jednopunktową koncentrację, stan "gnozy" termin wymyślony by określić odmienne stany świadomości operujący na ekstazie i bezwzględnym spokoju(medytacja, bębnienie, biczowanie, sex, gniew, deprywacja sensoryczna)

 

Praktyka zmiennych wierzeń wiąże się z faktem, że nie rzadko kiedy chaota ma jeden model wyjaśniający mechanizmy magiczne ot czasem może to być animizm, a czasem posiłkowanie się fizyką kwantową, dlatego sigila nie można wrzucać do jedne beczki z programowanie świadomości., w ogóle paradygmatu psychologicznego. Sigile można określić bardziej jako hackowanie rzeczywistości i manipulację prawdopodobieństwem.

 

Proszę :) Jeśli ktoś nie chce na forum prowadzić eksperymentu, to może się ze mną umówić na PW, żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy .

cytat Nazwa użytkownika1 zarowno sigil jak i konstrukty w alfabecie pragnien musza jak najbardziej odpowiadac jezykowi naszej podswiadomosci i trzeba do ich tworzenia podchodzic mocno intuicyjnie

Więc mówiąc krótko jeżeli sigile gotowce mają zadziałać to to się z nimi kłóci .

Bo to jest mniej więcej tak z plikami jeżeli będziemy chcieli je odczytać w jakimś aplikacji a ona takiego formatu nie obsługuje to go nie otworzysz.

 

jeżeli jednak takie sigile działają to nie ma znaczenia co za "dzieło "stworzę .

Edytowane przez gonz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nikt nie wie dokładnie jak sigile działają. Jest bardzo wiele teorii , sporo praktycznych możliwości projektowania ich i odpalania.

Sigil powinien działać na Twórcę, to jak poświęcenie czasu, tworzenie jakiegoś dzieła, samo to nadaje temu świętości, czyni niezwykłym.Gotowy sigil jest jak dżin w butelce, trzeba go posmyrać i niekoniecznie Ty musisz to robić. Dlatego istnieją hypersigile w postaci wierszy, opowiadań, komiksów i memów, które karmią się poświęconą uwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[QUOT=Malkuth;519328]Prawda jest taka, że nikt nie wie dokładnie jak sigile działają. Jest bardzo wiele teorii , sporo praktycznych możliwości projektowania ich i odpalania.

Sigil powinien działać na Twórcę, to jak poświęcenie czasu, tworzenie jakiegoś dzieła, samo to nadaje temu świętości, czyni niezwykłym.Gotowy sigil jest jak dżin w butelce, trzeba go posmyrać i niekoniecznie Ty musisz to robić. Dlatego istnieją hypersigile w postaci wierszy, opowiadań, komiksów i memów, które karmią się poświęconą uwagą.

 

Tylko że ja jestem konsumentem a nie twórcą .(chyba że zwrot "Sigil powinien działać na Twórcę" znaczy coś innego).

 

Czyli te dziny zamknięte w butelce które mają określoną intencje wystarczy że wgram taki który jest mi potrzebny to coś takiego jak skrypty runiczne na różne "okazje" wystarczy napisać i czekać na efekt pozytywny lub negatywny.

 

tylko że nadal to mi nie wspólgra z " zarowno sigil jak i konstrukty w alfabecie pragnien musza jak najbardziej odpowiadac jezykowi naszej podswiadomosci i trzeba do ich tworzenia podchodzic mocno intuicyjnie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonz1, bo problem jest taki, że teorie swoje, a praktyka swoje.

 

Dlatego powstaje coś takiego jak eksperyment sprawdzający teorię, więc możesz marudzić albo spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonz1, bo problem jest taki, że teorie swoje, a praktyka swoje.

 

 

I to jest prawda .

I ja wcale nie mówię że te sigile gotowce nie zadziałają .mówię tylko tyle że jeżeli takie gotowce działają to nie które założenia teorii są lub były błędne .-nic więcej .

 

Nie muszę nic próbować bo nie w tym rzecz.

Już nie marudzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria nie jest bledna - tylko zostala tutaj przedstawiona w sposob skrotowy ;)

 

generalnie sigile w modelu psychologicznym dzialaja wykorzystujac fakt ze wszyscy jestesmy podlaczeni do tej samej wspolnej zbiorowej nieswiadomosci, nasza podswiadomosci jest lacznikiem miedzy nia a nasza swiadomoscia, musisz jednak oddzielic element tworzenia konstruktu od jego wtlaczania. w czasie tworzenia odwolujesz sie do podswiadomosci aby stworzony konstrukt jak najbardziej jej odpowiadal - dlatego tez pisalem o intuicji i stanach transowych. Spare bardzo duzo eksperymentowal z rysunkiem automatycznym podczas pracy z sigilami co rowniez jednoznacznie wskazuje na jezyk podswiadomosci podczas ich tworzenia. w czasie wtlaczania natomiast starasz sie maksymalnie odciac swiadomosc i w ten sposob wykorzystujesz podswiadomosci jako 'tunel' do nieswiadomosci, a co wepchniesz tym tunelem to juz twoja indywidualna sprawa, i Malkuth dal bardzo fajna analogie z dzinem ale najwidoczniej jej nie zrozumiales do konca ;)

 

praca z uranskim-barbarzynskiem swietnie pokazuje ze mozna stosowac wspolne konstrukty i w sieci jest sporo slownikow uranskiego i swobodnie mozna z powodzeniem je stosowac we wlasnej praktyce, zwlaszcza traktujac je jako preludium do konstrukcji wlasnego alfabetu pragnien

 

w modelu spirytystycznym rowniez sa spore podobienstwa. wiele bytow ma przypisany 1 sigil jednak czesto w zaleznosci od wersji grimuaru byly przedstawiane podobnie jednak z drobnymi celowymi lub przypadkowo zrobionymi roznicami - a mimo to wszystkie sa skuteczne. podobnie jest gdy z jakims bytem utrzymujesz staly kontakt, nie raz sie zdarza ze przekarza ewokujacemu inny sigil do latwiejszej/mniej rygorystycznej ewokacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...