Jump to content

Egorcyzmy.Poznaj czym jest i jak dizała ego.Mateusz Grzesiak


Inez2503

Recommended Posts

  • Maestro

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Sensus miałam niewątpliwą przyjemność poznać ciekawą książkę autorstwa Mateusza Grzesiaka

pt:"Ego-rcyzmy.Poznaj, czym jest i jak działa ego"

 

Ego,czyli ja. U jednych silne,trudne praktycznie do przejścia, u innych słabe, ledwo zauważalne, ciche, nieśmiałe..Ciężko to zmienić...A jednak dla kogoś, kto chce się wznieść wyżej, oczyścić umysł z blokad i narzuconych mu stereotypów myślenia i postępowania może to być wyzwanie, które przyniesie sukces. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, każdy z nich zawiera ćwiczenia dla umysłu, ćwiczenia które należy wykonywać systematycznie,gdyż to jest warunkiem osiągnięcia celu. A celem jest osiągnięcie stanu samoświadomości. Celem jest pozbycie się nawyków, które powodują w nas blokady paradoksalnie utrudniające nam życie. Blokady, narzucane samym sobie ze strachu przed pojawieniem się niechcianej przez nas emocji. A tymczasem dopiero zmierzenie się z daną emocją, stanięcie jej naprzeciw wyzwala nas z okowów i czyni wolnymi. Ludzie boją się wielu rzeczy, lęków, na które szukają lekarstwa w postaci używek (papierosy,alkohol,narkotyki), zamieniają lęki w agresję, czy gniew,w obawie przed odrzuceniem zostawiają dobrze rokujące relacje partnerskie uciekając w pozorną obojętność ..

 

 

 

Przeczytanie tej książki i zrozumienie jej treści wymaga czasu,dyscypliny i przede wszystkim skupienia.Ale ten czas, który poświęcimy na zglebienie jej treści nie będzie czasem straconym. Polecam ją każdemu,kto nie chce stać w miejscu,ale pragnie doskonalić swój umysł, zrozumieć samego siebie i mechanizmy prowadzące do takich, a nie innych działań.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...