Jump to content
Inez2503

Egorcyzmy.Poznaj czym jest i jak dizała ego.Mateusz Grzesiak

Recommended Posts

Inez2503

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Sensus miałam niewątpliwą przyjemność poznać ciekawą książkę autorstwa Mateusza Grzesiaka

pt:"Ego-rcyzmy.Poznaj, czym jest i jak działa ego"

 

Ego,czyli ja. U jednych silne,trudne praktycznie do przejścia, u innych słabe, ledwo zauważalne, ciche, nieśmiałe..Ciężko to zmienić...A jednak dla kogoś, kto chce się wznieść wyżej, oczyścić umysł z blokad i narzuconych mu stereotypów myślenia i postępowania może to być wyzwanie, które przyniesie sukces. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, każdy z nich zawiera ćwiczenia dla umysłu, ćwiczenia które należy wykonywać systematycznie,gdyż to jest warunkiem osiągnięcia celu. A celem jest osiągnięcie stanu samoświadomości. Celem jest pozbycie się nawyków, które powodują w nas blokady paradoksalnie utrudniające nam życie. Blokady, narzucane samym sobie ze strachu przed pojawieniem się niechcianej przez nas emocji. A tymczasem dopiero zmierzenie się z daną emocją, stanięcie jej naprzeciw wyzwala nas z okowów i czyni wolnymi. Ludzie boją się wielu rzeczy, lęków, na które szukają lekarstwa w postaci używek (papierosy,alkohol,narkotyki), zamieniają lęki w agresję, czy gniew,w obawie przed odrzuceniem zostawiają dobrze rokujące relacje partnerskie uciekając w pozorną obojętność ..

 

 

 

Przeczytanie tej książki i zrozumienie jej treści wymaga czasu,dyscypliny i przede wszystkim skupienia.Ale ten czas, który poświęcimy na zglebienie jej treści nie będzie czasem straconym. Polecam ją każdemu,kto nie chce stać w miejscu,ale pragnie doskonalić swój umysł, zrozumieć samego siebie i mechanizmy prowadzące do takich, a nie innych działań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...