Skocz do zawartości

Silva - mam problem z medytacją


impimp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dłurzszego czasu medytuję(około 1,5 mies.).

Początkowo uczyłem się medytacji z internetu(różne źródła), ale później zabrałem się za czytanie książki pt.:"Samokontrola umysłu metodą Silvy", która bardzo mi w tym pomogła.

Lecz ciągle blokuję mnie pytanie czy wchodze w stan alfa.

Niewiem jak go rozpoznać. Co prawda widze różnice pomiedzy beta a alfa.

Problem tkwi w tym, że niewiem jak rozpoznać stan alfa.:_smutny:

Jeżeli ktoś zna rozwiązanie problemu prosze o odp..

Sorry za błedy.

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj impimp.

ja też zaczynam dopiero swoją przygodę z silvą..nie odpowiem Ci zapewne na twoje pytanie ale opowiem Ci moje odczucia:)więc ja przechodząc w stan alfa czuję tak jakby mój mózg się wyłączył, oddech się spowalnia, i czuję się tak lekko i błogo..to jest takie uczucie snu na jawie..trudno jest tak dokładnie opisać to uczucie, bo mój organizm zachowuje się tak jakby spał a jednocześnie mam świadomość tego co się dzieje wkolo..

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mam podobne uczucia jak ty.

Chociaż podczas medytacji czuje wiele uczuć np.: wizułalizuje siebie grubego

to natychmiast czuje ten cieżar na sobie aż zapadam się w podłoge:dostal_na:,

albo wnikanie w przedmioty też jest dziwne, a i po medytacji czuję się bardzo wypoczęty szególnie mózg.

Jeżeli ktoś chce podręcznik Silvy pisać e-mail

Edytowane przez impimp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Cuk-Ru Pud'Ru

Silva...coś mi to mówi.Dawno temu widziałem u ciotki książkę z gościem z afro na głowie ale nazwiska nie pamiętam,wiem że mnie śmieszyło:>...Szajbarabar?...Nie pamiętam ale Silvę zapamietałem..w sumie tak se pisze bo musze mieć 10 postów żeby zasłużyć/być godnym do wysyłania PW XD Co forum to obyczaj ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Silva - mam problem z medytacją

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...