Skocz do zawartości

Rozmowa we śnie


Magure

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie nie odnalazłam informacji która by mnie zainteresowała, więc najlepiej jak zapytam sama.. Jak we śnie porozmawiać z osobą która nie żyje..? Nie mam problemu tego zrobić jeśli osobę znałam, ale jak 'przywołać' osobę z którą gadało się z 2 razy przez czat i nie zdążyło się jej uratować..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. Czuje to.. :P jeśli to zwykły sen to nie mam tego osobliwego uczucia, które towarzyszy mi kiedy przybyła któraś z osób które znam.. Do tego dowiaduje się rzeczy których nie wiedziałam a po sprawdzeniu ich wiarygodności, najczęściej przez spytanie członków rodziny o jakieś zdarzenie, okazuje się że jest one prawdziwe.. Gorzej jest ze znalezieniem jakieś wymówki skąd ja o takich rzeczach wiem..

Tylko że nie wiem jak sprawdzić by przybyła osoba z którą chce rozmawiać.. Normalnie nie mam problemu jeśli chce pogadać, ale nie mam wpływu na to jaka osoba się pojawi.. Potrafisz mi pomóc..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście specjalizuję się w rozmowach z podświadomością, nie wyznaję się na duchach. Ale na zdrowy rozum to albo

a) nie chce rozmawiać

B) nie może rozmawiać

c) nie słyszy wołania z jakiegoś powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja preferuję sny :)

Chociaż one nieco przypominają monolog podświadomości niż dyskusję. Greccy twórcy sztuk teatralnych wprowadzili taki chwyt jak "podsłuchiwanie bogów", żeby coś w narracji wyjaśnić bohater sobie przysypia i nagle podgląda sobie bogów debatujących nad jego losem. Ze snami jest podobnie, wpadasz do świata podświadomości i możesz ją popodglądać przy pracy. Jeżeli tematy, nad którymi aktualnie pracuje skupią za dużo twojej uwagi, może dojść do wprowadzenia elementu świadomego i modyfikacji snu. Potem świadomie można się pozastanawiać, co też podświadomość kombinuje akurat dziś. Im częściej zapisujesz swoje sny tym częściej je pamiętasz.

Język jest dość problematyczny, bo używa często skojarzeń nie koniecznie przystających do realnego świata, olewa problemy, które uważamy za palące i zajmuje się w tym czasie czymś co sama za palące uważa. Bywa złośliwa i mam niejasne wrażenie, że przynajmniej moja ma mnie czasami za matoła, który nic nie kuma ^^ z jej wywodów.

Czasami sama chce coś przekazywać, czasami można ją tylko podglądać.

Cokolwiek się robi, trzeba robić z szacunkiem do niej.

Są inne sposoby, ludzie mają wizje, stosują rozmowy z samym sobą w czasie medytacji, pismo automatyczne albo aktywną imaginację. U osób, które mają rozgadaną podświadomość potrafi ona często odpowiadać na seansach spirytystycznych i dość skutecznie podszywać się pod duchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii świadomych snów mam mieszane uczucia, zdarzają się mi od czasu do czasu, raz nawet kłóciłam się z kimś w moim śnie o to, że to tylko sen. Ale nie jestem pewna, czy potrafię powstrzymać świadomość od zakłócania przekazu nieświadomości jeżeli jej się nie spodoba to co podświadomość mówi. Jeżeli np uważam, że mam rację, a podświadomość wie, że gadam głupoty to czy w świadomym śnie będę mieć komunikat, że mam rację, czy że jej nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...