Skocz do zawartości

dom odpowiedzialny za związki


Debora

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w tym domu nie ma gwiazdy, to znaczy, że nigdy nie zaznam miłości? Czy po prostu nie będę kochliwa? Czy co?:) Bo to w sumie dość niepokojące zważając, że jeszcze dużo życia(tfu;P) przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym domu nie ma gwiazdy, to znaczy, że nigdy nie zaznam miłości? Czy po prostu nie będę kochliwa? Czy co?:) Bo to w sumie dość niepokojące zważając, że jeszcze dużo życia(tfu;P) przede mną.

 

 

nie możliwością jest, żeby każdy dom horoskopowy był obsadzony planetą, bo domów jest 12 a planet 10...

ale dany dom ma swojego władce, dyspozytora, coś tam zawsze się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydźwięk? Nawet w pustym domu tętni życie...

a żeby móc zinterpretować nieobsadzony przez planetę dom należy zwrócić uwagę na władcę pustego domu,

czyli planetę, która włada znakiem zodiaku, w którym wypada wierzchołek tego domu, jaka jest jego pozycja w horoskopie - dom, znak, aspekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość mala22

to ja też nie mam żadnej planety w 7 domu (w byku) a pan na którym mi zależy też nie ma tam planety (jego 7 dom jest w baranie) to znaczy że jednak będziemy samotni?

Edytowane przez mala22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mala22

moim 7 domem włada byk - Wenus (Wenus mam w pannie w 10 domu)

jego 7 domem włada baran - Mars (Marsa ma w koziorożcu w 4 domu)

 

chyba że chodzi o władce całego horoskopu?

 

to moim asc jest skorpion czyli chyba Pluton a jego waga czyli Wenus

ja mam dodatkowo Plutona w skorpionie w 1 domu

on ma Wenus też w skorpionie w 3 domu

 

 

 

jak to można interpretować w kontekście tego pustego 7 domu w naszych horoskopach i związków?

Edytowane przez mala22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie, nie należy tak patrzeć, że komuś włada Byk i Baran. Lepiej popatrzeć pojedynczo na predyspozycje, pomyśleć, co jest wspólnego w kosmogramach (np dwie osoby mają podobne aspekty, albo przyjazne sobie osie). Później zrobić porównawczy, oraz zerknąć na kontaktowe, relacyjne (dla zaawansowanych)...

 

Jeśli chodzi o związki, to arbitralnie rozpatrujemy Wenus (dla obydwu płci), oraz Marsa, a także Księżyc i Słońce (pierwsze jako usposobienie i temperament, drugie jako zachowaniem, oraz często archetyp faceta dla kobiety).

Patrzymy też na zawartość tego siódmego domu (dobrze jak jest ładna Wenus, teoretycznie Jowisz, choć daje nadmiar, względnie pozytywny Merkury, zależy jak i kiedy - Słońce, rzadko Saturn, dosyć nieprzyjemne Neptun i Mars, z Księżycem, Uranem różnie bywa). Planeta wskaże dominujące zachowanie, natomiast władca wierzchołka (tzn znaku w VII domu) wskaże możliwości zachowań, oraz "ważność" i "tendencje" do rozgrywania relacji.

 

Patrzymy również na siódmy, czasami pierwszy dom. Np Saturn ASC ogranicza nie tylko osobę, ale też powoduje efekt lustra - to kim jesteśmy (dom I) jest odbierane przecież jakoś przez innych (dom VII).

Istotna jest zawartość domu piątego, tam są często ukryte preferensje seksualne, radość, flirt, zabawa, etc. Niektórzy lubią utożamiać z seksem dom VIII. Ale to nie seks, tylko natura zaufania, zespolenie psychiczne, chyba że przyjmiemy zasadę, że seks mieszka w głębinach i trzewiach psychiki.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jeśli w tym domu nie ma gwiazdy, to znaczy, że nigdy nie zaznam miłości? Czy po prostu nie będę kochliwa? Czy co?:) Bo to w sumie dość niepokojące zważając, że jeszcze dużo życia(tfu;P) przede mną.

 

Nie bardzo rozumiem pytanie :)

 

Dom w horoskopie odpowiedzialny za zwiazki stale, malzenstwa to dom VII w horoskopie. Jesli nie ma planet w domu VII, to nie oznacza to, ze sie nigdy w zyciu nie zakochasz oraz nie wejdziesz w staly zwiazek. Patrzy sie na dom VII, takze ten dom ma swojego wladca, a ten wladca ma takze aspekty. Trzeba spojrzec takze na polozenie Wenus i jej aspekty w horoskopie, Wenus to miedzy innymi partnerstwo.

 

Dodatkowo: dom VII reprezentuje takze w horoskopie wszelkie umowy oraz kontrakty, to takze dom, ktory mowi w jaki sposob wchodzisz w relacje z innymi osobami, itd.

 

Pozdrawiam, Barbara.

Astrologia profesjonalna - Strona główna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Andrina
:) mam pytanie: czy planety znajdujące się w 7 domu mogą "opisywać" przyszłego partnera życiowego? np. jak ktoś ma wenus w 7 domu to czy to może oznaczać że będzie miał żonę/męża spod byka lub wagi lub z ASC w którymś z tych znaków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vianne 22

To nie ma związku ze sobą. Jeśli ktoś ma planety w 7 domu, to może to oznaczać, że sprawy tego domu będą dla niego ważne. To zależy też od aspektów tych planet.

Aby określić, jaki jest ideał faceta, trzeba spojrzeć na Marsa w horoskopie,Wenus też sporo może nam powiedzieć, czego oczekujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom odpowiedzialny za związki trwale, kontrakt - małżenstwo, itd, to dom VII w horoskopie. Patrzac na dom VII - Descendent w jakim jest znaku, planety w tym domu oraz ich aspekty, wladca tego domu, oraz aspekty planet do Descendentu, mozemy wyczytac duzo na temat naszego zyciowego partnera, szczegolnie małzonka. Przyklad: osoba ma Descendent w Strzelcu z Neptune w domu VII, partner tej osoby to obcokrajowiec (Descendent Strzelec - zagranica), neptun w domu VII, zza oceanu (Neptun - ocean, woda). Descendent Strzelec (partner otwarty na swiat, kochajacy podroze, zawodowy nauczyciel, optymista - Strzelec), oraz duzo ma cech zodiakalnych Ryb w swoim horoskopie, (Neptun w domu VII). Itd.

 

 

Z kolei zwiazki lużne, niezobowiązujace, gdzie jest fajne, milo, partnerzy szanuja swoja wolnosc, nie oczekuja zobowiazan, to dom V w horoskopie.

 

Gdy nie mamy zadnych planet w domu VII, absolutnie nie oznacza to, ze w zyciu danej osoby nie bedzie w ogole zycia uczuciowego, ono będzie. Poniewaz ten dom ma swojego wladce, i jego aspekty.

 

Pozdrawiam, Barbara

Astrologia profesjonalna - Strona główna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) mam pytanie: czy planety znajdujące się w 7 domu mogą "opisywać" przyszłego partnera życiowego? np. jak ktoś ma wenus w 7 domu to czy to może oznaczać że będzie miał żonę/męża spod byka lub wagi lub z ASC w którymś z tych znaków?

 

Częściowo tak. Ale tylko częściowo. Zwracamy uwagę na:

- zawartość VII domu i siłę planet, jeśli jest więcej niż jedna

- najbliższe aspekty tych (tej) planety do reszty kosmogramu

- władcę VII domu

- władcę wywyższenia VII dom

- znaczenie mają ścisłe aspekty do wierzchołka VII domu (skądinąd do wierzchołka I domu)

- no i położenia reszty planet, w zależności od płci - to może być pomocnicze, w szczególności Wenus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma związku ze sobą. Jeśli ktoś ma planety w 7 domu, to może to oznaczać, że sprawy tego domu będą dla niego ważne. To zależy też od aspektów tych planet.

Aby określić, jaki jest ideał faceta, trzeba spojrzeć na Marsa w horoskopie,Wenus też sporo może nam powiedzieć, czego oczekujemy.

 

Tutaj nie do końca się zgodzę. Oczywiście brak planet w 7 domu nie oznacza, że sprawy tego domu nie są ważne. Ja mam pusty dom 7, moja partnerka też tam nie ma planety, ale sprawy 7 domu są dla nas niezwykle istotne.

Choćby z tej racji, że jej władca 7 domu (Koziorożec -> Saturn) jest posadowiony w domu pierwszym, natomiast mój władca 7 domu (Byk -> Wenus) tworzy trygon do descendentu. Co jest ogólnie wyznacznikiem tego, że relacje z kobietami mi sprzyjają (tzn więcej kobiet mi pomaga, że tak się wyrażę, niż przeszkadza w życiu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) mam pytanie: czy planety znajdujące się w 7 domu mogą "opisywać" przyszłego partnera życiowego? np. jak ktoś ma wenus w 7 domu to czy to może oznaczać że będzie miał żonę/męża spod byka lub wagi lub z ASC w którymś z tych znaków?

 

Witaj, jest to mozliwe czasem takie przypadki mozna zauwazyc, ale nie zawsze ta zasada dziala.

 

przyklady:

 

-ja mam Neptuna w domu VII, moj partner jest zodiakalna Rybą.

-moja kolezanka ma descendent w Koziorozcu, jej maz jest zodiakalnym Koziorozcem.

-z kolei inna moja kolezanka ma descendent w Strzelcu oraz Wenus w domu VII, jej maz nie jest ani zodiakalnym strzelcem ani waga, lecz ma ascendent w Strzelcu.

-ktos inny ma descendent w Raku, w domu VII zadnych planet, partner tej osoby nie jest slonecznym Rakiem, chodz ma Marsa i Merkurego w raku w swoim horoskopie.

 

Zatem moga byc inne elementy w horoskopie tego partnera mocne.

 

Jest tak poniewaz dom VII w horoskopie to osoby, jakie bedziemy do siebie w zyciu przyciagac, czy to naszych partnerow, szczegolnie stalych, malzenstwo, oraz ogolnie ludzie wokol nas, dom VII to tez wszelkie umowy i kontrakty, relacje z innymi, to w jaki sposob wchodzimy w dialog z innymi osobami, to tez jawni wrogowie.

 

Moja znajoma ma Marsa w domu VII, jej partner jest dosc impulsywna osoba, narana.

 

Patrzymy nie tylko na znak na descendencie oraz planety w domu VII, takze aspekty do planet w domu VII i do wladcy descendentu, oraz aspekty do descendentu.

 

Astrologia profesjonalna - Strona główna pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Tarocistka_doradca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrina
Witaj, jest to mozliwe czasem takie przypadki mozna zauwazyc, ale nie zawsze ta zasada dziala.

 

przyklady:

 

-ja mam Neptuna w domu VII, moj partner jest zodiakalna Rybą.

-moja kolezanka ma descendent w Koziorozcu, jej maz jest zodiakalnym Koziorozcem.

-z kolei inna moja kolezanka ma descendent w Strzelcu oraz Wenus w domu VII, jej maz nie jest ani zodiakalnym strzelcem ani waga, lecz ma ascendent w Strzelcu.

-ktos inny ma descendent w Raku, w domu VII zadnych planet, partner tej osoby nie jest slonecznym Rakiem, chodz ma Marsa i Merkurego w raku w swoim horoskopie.

 

Zatem moga byc inne elementy w horoskopie tego partnera mocne.

 

Jest tak poniewaz dom VII w horoskopie to osoby, jakie bedziemy do siebie w zyciu przyciagac, czy to naszych partnerow, szczegolnie stalych, malzenstwo, oraz ogolnie ludzie wokol nas, dom VII to tez wszelkie umowy i kontrakty, relacje z innymi, to w jaki sposob wchodzimy w dialog z innymi osobami, to tez jawni wrogowie.

 

Moja znajoma ma Marsa w domu VII, jej partner jest dosc impulsywna osoba, narana.

 

Patrzymy nie tylko na znak na descendencie oraz planety w domu VII, takze aspekty do planet w domu VII i do wladcy descendentu, oraz aspekty do descendentu.

 

Astrologia profesjonalna - Strona główna pozdrawiam serdecznie

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) zastanawia mnie to dlatego że mój partner ma w 7 domu marsa który jest w lwie a ja jestem spod znaku lwa i mam ASC w skorpionie, ale z drugiej strony nie wiem czy to dobre myślenie bo to by było zbyt proste :P Chociaż z moich obserwacji wynika że czasem nie które rzeczy widać w kosmogramach jak na dłoni tyle że właśnie z uwagi na to że są one tak łatwo zauważalne to zazwyczaj się ich nie widzi i dopiero później człowiek dostaje olśnienia że przecież to wszystko widać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrina

I jeszcze jedna rzecz to taka że ja mam descendent w byku a on księżyc w byku, on ma descendent w raku a ja księżyc w raku :P To taka jedna z kilku ciekawostek które widzę w naszych kosmogramach ;)

 

Co do aspektów tego jego marsa to są trzy kwadratury do słońca, jowisza i plutona z których najściślejszą jest ta do słońca, a do wierzchołka domu VII są trzy trygony do tych samych planet i też słońce jest w najściślejszym aspekcie, choć tu są jeszcze dwie opozycje do planet leżących na ASC czyli urana i neptuna

Edytowane przez Andrina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Andrina
tym marsem i wenus macie siebie mocno zaznaczonych w horoskopie,Wenus miala kochanka Marsa to cos znaczy:-))

 

Hej :) Czy mogłabyś bardziej rozwinąć bo nie bardzo wiem o co chodzi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dom 7 pokazuje zwiazki oficjalne, wszelkie "wspol-",

czyli rowniez spolki, duety, wspolautorstwo.

Czy to beda zwiazki trwale czy nie ,wynikajace z rozsadku czy uczucia powie juz natura tego domu.

Np Desc. w Pannie z Ksiezycem, Uranem i Merkurym , moze oznaczac wiele malzenstw, kazde b krotkie i w dodatku zawierane raczej z rozsadku, lub tzw "papierowe malzenstwa"

Z koleji Saturn na Desc w Koziorozcu z Wenus da raczej jedno malzenstwo b trwale, w pozniejszym wieku, ktore nielatwo jest zerwac.

O milosci, milostkach i zamilowaniach mowi dom 5.

I tu ta sama zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 7 pokazuje zwiazki oficjalne, wszelkie "wspol-",

czyli rowniez spolki, duety, wspolautorstwo.

Czy to beda zwiazki trwale czy nie ,wynikajace z rozsadku czy uczucia powie juz natura tego domu.

Np Desc. w Pannie z Ksiezycem, Uranem i Merkurym , moze oznaczac wiele malzenstw, kazde b krotkie i w dodatku zawierane raczej z rozsadku, lub tzw "papierowe malzenstwa"

Z koleji Saturn na Desc w Koziorozcu z Wenus da raczej jedno malzenstwo b trwale, w pozniejszym wieku, ktore nielatwo jest zerwac.

O milosci, milostkach i zamilowaniach mowi dom 5.

I tu ta sama zasada.

 

rozsądek i "papierowe małżeństwo" przypisałeś znaku Panna, bardzo krótkie ze względu na Urana i Merkurego i ich ilość z księżyca? Z czego czerpiesz informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrrr, wystosowalam dlugi elaborat i mi wcielo calosc.

Informacje czerpie.od astrologow od krorych sie uczylam (m.in Leon Zawadzki) i wlasnych wieloletnich obserwacji.

Wiec w skrocie:

Merkury pokazuje intelektualne/rozumowe podejscie.

Nie ma tu uczuc.

Czyli Merkury w 7 da takowe podejscie do malzenstwa.

Merkurialne znaki na Desc daja czesto wiecej niz jedno.malzenstwo.

Wodnik/Uran- rozwod.

Panna-zimne, a co najmniej praktyczne podejscie, Bliznieta-ktos szuka.partnera glowniw do rozmowy, pogaduszek, porozumienia intelektualnego, ale uczuc i seksu w tym.nie ma.

Jesli malzenstwo z milosci , to rozczarowanua seksualne, lub brak seksu.

Jako przyklad ( i dokladny opis "meza Panny", daje autobiografie J.Chmielewskiej( Asc w Rybach)

Staram sie pokazac osoby pub liczne , wtedy kazdy moze sam to ocenic.

Uran daje takie nagle zwroty, porzucenia,np w Ic powoduje czeste przeprowadzki, wlasciwiw bez zadnego powodu, takie porzucanie czasem dlugo budowanego domu i przeprowadzke w inne miejsce.Potem znowu przeprowadzka, itd.

 

Ksiezyc daje zmiennosc, chwilowosc, dzis ten, jutro nastepny, zawsze cos sie znajdzie

W d 2 to beda przyplywy i odplywy ( a Ksiezyc rzadzi morzami, przypominam ;) ) pieniedzy, na zasadzie dzis mam sporo, jutro nie ma co do garnka wlozyc.

 

W d 11 da wielu przyjacioln ktorzy beda sie zmieniac, dzis sie przyjaznie z tym, jutro z tamtym, zawsze cos sie znajdzie.

 

Co do Ksiezyca w 7 d polecam przesledzic historie licznych malzenstw Lisy Marie PresleyKsiezyc w Rybach , wladca Desc.

W wywiadzie z Oprah (mozna latwo znalezc w necie) podkreslila ze wyszla za MJ ze wspolczucia, zeby sie mu poswiecic (Ryby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w 7. domu:

- Neptun wskazywałby na niepewne, zagmatwane, ukryte związki lub iluzję partnerstwa (zawodowo, prywatnie)?

- Saturn duże przywiązanie albo ograniczenie drugiego człowieka, narzucanie dyscypliny, bardzo poważne podejście?

- Pluton transformację?

- Mars zdominowanie lub nakręcanie innych? Albo bycie przewodnikiem? Ciągła rywalizacja lub agresywność w spółce?

- Wenus daje współpracę w przyjaznym otoczeniu, dużą życzliwość ze strony innych?

- Słońce :co:

- Jowisz szczęście albo, podobnie jak księżyc, dużą ilość partnerów?

 

Rozumiem, że wszystko zależy też od tego, gdzie leżą dane planety i jakie mają aspekty. Dlatego pytam ogólnikowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem.po kawalku bo nie mam czasu ;)

 

Pluton-intensywne emocje, takie naprawde skrajne, troche "na smierc i zycie"

Ogromna posesywnosc, zazdrosc i przenikliwosc. (moze sie objawiac szpiegowaniem partnera)

Pluton chce kontrolowac i wiedziec wszystko, dokopie sie dokazdej tajemnicy.

Czasami moga to byc partnerzy ktorych sie troche... boimy.

Z racji przenikliwosci ("wiem.kiedy klamiesz, co robila/es ,wiem o czym myslisz", itp)

lub ich (nieformalnych)wplywow, wladzy.

To dziala TYLKO wtedy gdy Pluton (lub Skorpion) jest baardzo scisle powiazany z Desc !!!

Przy Plutonie w 7d 20° od Desc wplyw bedzie malo zauwazalny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn to odpowiedzialnosc.

Takie poczucie , ze dzwigam na plecach ciezki worek, chcialbym go zrzucic, ale nie moge, bo jestem odpowiedzialny/a

W7d czy jako wladca mowi ze partner czuje sie odpowiedzialny, a za co to juz sie dowiemy ze znaku w jakim jest obsadzony.

W Byku to beda finanse, pieniadze.

Ale Saturn, jak to on, uwaza ze "ma malo", wuec bywa skapy, marudzi ale i tak bedzie sie czul w obowiazku te pieniadze zapewnic.

W Lwie bedzie czul ciezar obowiazku opieki (albo posiadania)dzieci.

W Raku bedzie w obowiazku dac dom, schronienie, dach nad glowa.

Saturnowy 7d daje albo pozne malzenstwo, albo z kims duzo starszym lub mlodszym.

Jesli inne aspekty nie przeszkadzaja, to takie zwiazki sa trwale i "do smierci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenus- partner, ogolnie mily, grzeczny, kompromisowy, dbajacy o estetyke, taki."ugodowy",

Ogolnie oznacza malzenstwo z milosci.

 

Jako wladca 7d lub w tymze domu;

Baran- tu traci wiekszosc "wenusowych" cech, czyli beda przewazac cechy Barana (marsowe),

klotliwosc, bezkompromisowosc, stawianie na swoim, nawet wbrew partnerowi itp.

 

Byk-tu Wenus rzadzi, w ziemskim, sensualnym znaczeniu, czyli wszystko co da sie objac zmyslami.

Ladne wnetrza, smaczne jedzenie, bizuteria, czy piknik w pieknych okolicznisciach przyrody-tym nas bedzie chcial uszczesliwic partner.

Ogolnie wszelkie zmyslowe przyjemnoscu.

W zlych aspektach oznacza slub dla wygodnego, zasobnego zycia.

Byk, podobnie jak Skorpion jest b zazdrosny, ale flegmatyczny, trudno go zestresowac czy wyprowadzic ale rzadko wybuchy zazdrosci, jak juz to raczej "raz a dobrze"

Trzeba brac pod uwage jesli wladca d 7 -Wenus jest w innym znaku- to ma swoj wplye, np Wenus w Koziorozcu, wladca d 7 w Byku-ktos bedzie sie czul odpowiedzialny za strone materialna zwiazku, bedzie "to bral na siebie",

jesli wladca d 7 w Byku jest w , dajmy na to Wodniku, moze organizowac np bogate przyjecia dla znajomych, gdzie sie milo spedza czas przy dobrym jedzeniu.

 

W Raku- wydatki na dom, mieszkanie, starania aby byl jak najbardziej komfortowy, przytulny i ladny, a lodowka pelna (Byk i Wenus to wszelkie dekoracje i ozdoby)

 

W Lwie-chodzi o prestiz, moze obdarowac nas zlota bizuteria.n drogim samochodem ("patrzcie i podziwiajcie"), lub po prostu na rozrywki, i przyjemnosci.

Zdarza sie ze dziecibw takim zwiazku generuja duze wydatki.

Czasem moze traktowac partnera jako "trofeum"

,cos , co dodaje splendoru.

 

Panna- wydatki na zdrowie, higiene, moze byc oczekiwanie od partnera ze pomoze w prowadzeniu biznesu, firmy, ze pomoze w organizacji.

 

Waga-wszystkie najlepsze cechy Wenus-zgodnosc, dyplomacja, dobre maniery.

Rowniez zachowywanie pozorow ze wszystko jest w porzadku, nawet jesli nie jest.

Waga nie okaze gniewu czy zlosci, zawsze bedzie sie starala robic dobra mine do zlej gry,

unikac mowienia o zlych, czy chocby niemilych rzeczach.

Konflikty rozwiaze za pomoca jakiegos wybiegu, uroku osobistego, dyplomacji, chetnie pojdzie na kompromis i dostosuje sie do partnera, pod warunkiem ze bedzie to sprawiedliwe i biorace pod uwage obydwa punkty widzenia.

 

Skorpion- zazdrosc, podejrzliwosc, chec kontroli, takie "weszenie" w poszukiwaniu czy przypadkiem.partner nie ma czegos do ukrycia przed Skorpionem.

Rowniez , tak jak w Byku, dazenie do zabezpieczenia materialnego, moze oznaczac wzbogacenie sie przez spadek.

W najgorszym wypadku (ale tu juz trzeba duzo silniejszych "energii" , czyli silne powiazania ze Skorpionem(i pewne punkty znaku), oznacza wdowienstwo.

 

W Strzelcu-zamilowanie (Wenus) do podrozy (rowniez duchowych),Z mojego doswiadczenia wynika ze tacy ludzie szukaja kogis kto ma podobny punkt widzenia , swiatopoglad, wspolna religie, wyznanie.

 

Koziorozec-bardzo powazne podejscie, odpowiedzialnosc za zwiazek, daje roznice wieku albo pozne malzenstwo, a jesli wczesne to z opoznieniami, lub "ciazace", odczuwane jako balast.

Albo czlowiek mysli, zastanawia sie nad zwiazkiem b dlugo, jest przesadnie ostrozny.

Partner mily , kulturalny, ale troche chlodny, nie okazujacy spontanicznie czy wylewnie uczuc.

Czesto chcemy kogos doswiadczonego, dojrzalego, kto ogarnie wiekszosc praktycznych kwestii, a jednoczesnie bedzie mily, sympatyczny, ale umiarkowany.

 

Wodnik- to partner -przyjaciel, kumpel.

Czesto ktos wyjatkowy, nietypowy, wyrozniajacy sie czyms.

Taki "inny niz wszyscy", w praktyce znam 2 przypadki panow majacych Ksiezyc w Wodniku (kobieta), ktorzy poslubili panie wyrozniajace sie pewnymi defektami wygladu (chodzilo o sprawy zdrowotne), poniewaz "ona jest inna niz wszystkie" ;)

Rzecz jasna Wodnik nie oznacza sam w sobie klopotow ze zdrowiem, chodzi wlasnie o ta "wyjatkowosc", niecodziennosc,

 

Ryby-lubia wspolczuc.

Zdarza sie ze doslownie ktos poslubia osobe chora, pacjenta, kogos komu mozna wspolczuc lub okazywac empatie.

Moze tez to byc bardzo uduchowiona, lub religijna osoba.

Czasem ktos kogo przez wiekszosc czasu nie ma w domu, z powodu pracy np wyjezdza gdzies w rejs, albo na platforme wiertnicza, itp.

Wenus w Rybach w wywyzszeniu, wiec ktos raczej lagodny, ugodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slonce-to wola. "JA chce".

Istotne jest tutaj wlasnie to ze "JA"chce, nikt inny.

Slonce nie zniesie zadnej innej woli nad soba.

Wenus robi cos bo "lubi", Jowisz bo chce byc mistrzem., Saturn ma obowiazki, a Slonce CHCE.

I nikt mu nie bedzie mowil czego ma chciec lub nie i co.ma (lub nie )robic.

 

Majac Slonce w d 7 wchodzimy we wszelkie partnerstwa bo...chcemy.

Taka nasza wola i juz.

Niewatpliwie oznacza to dume, chec dominowania i narzucania naszej woli.partnerowi.

Rownie dobrze to ow partner jest takowa osoba i chce narzucic nam swoja wole.

To nie bedzie brutalne wymuszanie (cecha Marsa), raczej chec bycia docenionym, waznym, kochanym, w centrum uwagi.

Czy to bedzie korzystne , czy zle i w jaki sposob przebiegac, zalezy od polozenia Slonca i aspektow.

 

W Baranie, zdecydowana chec dominacji, "bo jak tak chce ito.natychmiast"(tu nabiera marsowych cech)

 

W Pannie bedzie zadbac o nasze zdrowie, i poczuje sie urazony jesli odtracimy ziolka, masci czy witaminy ktore nam oferuje ("jak to, to ja sie staram zadbac o ciebie, a ty mowisz ze nie jestem wazny przez swoje dzialania?"), albo umowi nas na badania bo przeciez on.wie (Merkury-Panna) lepiej i chce (Slonce)dla nas najlepiej, i tu jesli dobre aspekty , radosnie sie zgadzamy, lub, jesli zle wrecz przeciwnie, uwazajac ze narzuca nam swoja wole i "sie rzadzi".

 

W Lwie , gdzie kroluje we wlasnym znaku, w dobrych aspektach bedzie chcial nam nieba przychylic, odda ostatnia koszule i obroni wlasna piersia, ale jesli poczuje sie zlekcewazony czy pominiety, niewazny , zacznie byc tyranem.

 

W Wodniku, gdzie Slonce jest zniszczone i nie jest w stanie specjalnie "rzadzic", natomiast brakuje mu tez tego goracego SERCA, ktore Lew ma w nadmiarze, czyli ktos bardzo tolerancyjny, popierajacy indywidualnosc i demokracje w zwiazku (Lew raczej jest za autokracja),ale plomiennych i spontanicznych wyznan sie nie spodziewajmy (nie bez powodu Saturn wlada Wodnikiem)

 

Itd idac kolejnymi znakami, ktorych tu nie opisuje , bo wydaje mi sie to dosc czytelne.

Wiec Slonce jako wola , a reszta pokazuje jak to sie dokonuje.

Np. Slonce jako wladca d 7 w dajmy na to 4d w Raku w opozycji do Saturna w Koziorozcu w d 10

to wola skoncentrowana na byciu z rodzina w domu, natomiast koliduja z tym obowiazki.(Saturn) w pracy (10d).

Czyli rodzaj hustawki (opozycja), raz koncentracja na pracy i karierze,zaniedbujac dom, raz na rodzinie, zapominajac o karierze zawodowej.

Wygrywa ogolnie mowiac silniejsza i lepiej aspektowana planeta ( w tym przykladzie -kariera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uran- w d 7 daje czesto rozwod.

Trudno jest zachowac stabilnosc zwiazku w takim przypadku.

Moze dac nagly slub jak i nagle rozstanie.

Raczej interpretujemy znak Desc niz samego Urana, ew znak Urana pomocniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neptun-daje partnerow uduchowionych, mistykow, czesto osoby bardzo religijne.

Niestety bywa tez ze partner jest narkomanem, alkoholkiem, nerwowo chorym.

Czesto partner zyciowy spedza duzo czasu w izolacji, np w szpitalu, sanatorium, lub chociazby pracujac za granica.

Sporo iluzji na temat malzenstwa, i idealistyczne jego wyobrazenie.

Jesli przy tym wladca jest w Rybach, moze dac "posade pielegniarki/rza" opiekujaca sie chorym naprawde lub z urojenia (hipochondria)malzonkiem/zona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...