Skocz do zawartości

Uzależnienie duchowe


badacz88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę pracę licencjacką na temat pojęcia "uzależnienia duchowe".

Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś z Was zechciał odpowiedzieć na parę pytań, tutaj na forum lub na e-maila :)

Oto one:

 

1. Jaką rolę odgrywa duchowość w Twoim życiu?

2. Czy uważasz, że rozwój duchowy może się skończyć dla osoby duchowo poszukującej tragicznie? Jeśli tak, co miałoby być tego przyczyną i jak tego uniknąć?

3. Czy masz doświadczenie szkodliwości praktyk duchowych, którymi się zajmujesz/zajmowałeś?

4. Czy praktyki duchowe są dla każdego? Czy te, które służą jednemu, mogą zaszkodzić drugiemu?

 

Pozdrawiam każdego, kto przeczytał tą wiadomość i proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już umówiona na wywiad. A zależy mi też na opiniach/relacjach innych osób, żeby zobaczyć, czy jest coś wspólnego. Dziekuję za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duchowość może wytworzyć chorobę psychiczną, z drugiej strony może być lekarstwem na nią. Wszystko zależy chyba od określenia własnych możliwości. Na siłowni jak amator położy się pod 200kg, to w większości przypadków będzie miał kłopoty.

 

W większości przypadków duchowośc przynosi jednak pozytywne efekty, na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dużą rolę.

2. Tak może. trzymać się realiów.

3. Osobiście nie wpadłem w kłopoty ale wielu moim klientom duchowość w przeszłości zaszkodziła, pogłębiła ich problemy.

na pw mogę więcej napisać :)

4. Generalnie tak, ale czasem trzeba bardzo uważnie dobierać ćwiczenia do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaką rolę odgrywa duchowość w Twoim życiu?

dużą :)

 

2. Czy uważasz, że rozwój duchowy może się skończyć dla osoby duchowo poszukującej tragicznie? Jeśli tak, co miałoby być tego przyczyną i jak tego uniknąć?

gdy zejdzie na niewłaściwą drogę (tzw czarna magia) to raz a dwa - gdy nie pohamuje, nie znajdzie równowagi

 

3. Czy masz doświadczenie szkodliwości praktyk duchowych, którymi się zajmujesz/zajmowałeś?

mam - mogę wiecej napisac na pw :)

 

4. Czy praktyki duchowe są dla każdego? Czy te, które służą jednemu, mogą zaszkodzić drugiemu?

A wg mnie nie dla każdego. Jeśli ktos jest niedojrzały moze zrobić krzywde sobie i innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jak tam praca - obroniona??

 

Pochwalili czy zanegowali?

 

Wielu ludziom wydaje się, że coś wiedzą. Mówią o duchowości, a tak naprawdę czy wiedzą co to jest? Każdy tłumaczy to na swój sposób.

 

Duchowowść jest prawdą o samym sobie. To uświadomienie samemu sobie o tym, kim się jest. Dalej to jest droga do naprawy (zrozumienia i świadomości).

Rozwój duchowy nie może skończyć się tragicznie. To tylko ludzie mogą zboczyć z drogi. Nóż zarówno służy do zabijania, ale także do krojenia mięsa itp. Wszystko zależy od tego jak się duchowości używa.

Aby dojść do duchowości (czyli do świadomości samego siebie) musisz tego chcieć. Ten kto nie chce - duchowość nie będzie dla niego. A czy TY chciałbyś dowiedzieć się, że jesteś inny niż o sobie myślisz?

 

I na koniec zadajesz błędne pytania. Otrzymasz też błędne odpowiedzi.

Duchowowść to nie jest jakaś religia. Tu nic się nie praktykuje. Tu ma się świadomość.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kotpies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...