Jump to content

Błędna wróżba a kolejna


kolorowakoronka
 Share

Recommended Posts

Hej wszystkim!

Mam do Was, bardziej doświadczonych w temacie, pytanie.

Jestem osobą korzystającą z usług wróżek już ładnych parę razy.

Fakt, przyznaję, wcześniej prosiłam o wróżbę zbyt często. Do jednej z wróżek, które udzieliły mi kiedyś odpowiedzi wróciłam niedawno. Fakt, jej poprzednia porada wywołała we mnie wątpliwość, nie posłuchałam jej bo uważam, że wówczas bym się pogrążyła w problemie. Nie ujmuję jej wiedzy czy lat praktyki, ale widziałam, że odpowiedź jest jakby nie do końca adekwatna do rzeczywistości. Ostateczny efekt sprawdził się, ale moim zdaniem nie trzeba było tutaj wróżbity, aby zgadnąć co będzie dalej, a ja jak już wspomniałam wróżyłam wówczas dość często (tak, wiem, mój błąd). Panią znalazłam na allegro, jak się później okazało nie tylko ja nie byłam niezadowolona.

 

Z pewnymi wątpliwościami wróżyłam u niej po ok. półtorarocznej przerwie. Oczywiście tym razem poszłam po rozum do głowy, poczytałam nieco teorii Tarota i zadałam jedno pytanie. Odpowiedź znowu wywołała we mnie niesmak, ale nic nie mówiłam, postanowiłam sprawdzić u źródła, czy to co ta Pani twierdzi to prawda. Okazało się, że nie. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że trafiłam na osobę, która czy to nie pasuje 'do mnie', czy nie jest 'moją' wróżką, nieważne. Nie chcę pisać kto to, nie o to w tym chodzi, może dla kogoś innego jest ok.

 

Tamtej Pani już nie wierzę po jej radach i nie wrócę do niej. Popytałam, poszukałam, znalazłam po wielu przeczytanych opiniach kogoś, komu zechciałam zaufać. Zadałam tej Pani to samo pytanie, potrzebowałam porady co zrobić. Czy wówczas jej odpowiedź może nie być do końca 'klarowna' i adekwatna tylko dlatego, że wcześniej pytałam kart innej wróżbitki? Wróżba pani nr 1 to dla mnie totalna bujda na resorach, bo wzięłam sprawę w swoje ręce i zweryfikowałam jedną kwestię.

 

Dodam, że wróżba od Pani nr 2 zgadza się z rzeczywistością i stanem na tę chwilę.

 

Dodam, że już nie proszę kart o wróżbę i nie powtarzam pytań, a radę wróżki wzięłam do serca i robię tak, jak zaleciła.

 

Pozdrawiam wszystkich. Przeszukałam ten dział, ale nie znalazłam podobnego pytania. Jeśli takowe się pojawiło - przepraszam za zaśmiecanie.

 

P.S. Oczywiście do Pani nr 2 poszłam po weryfikacji wróżby Pani nr 1.

Edited by kolorowakoronka
Link to comment
Share on other sites

jesli zbyt czesto pytasz sie kart o to samo to owszem - odpowiedź moze nie byc klarowna. Wszystko zalezy od tego czy chcesz usłyszec 'innaprawde' czy po prostu zoabczyc to z innej strony - od innego wrózacego.

Mnie osobiscie zdarza sie prosic dwie osoby 'tego samego dnia' by mi cos sprawdziły.

Ale jedna znajoma mi zrobi rozkład np pt 'Twój czas' druga połozy trzy karty na sytuacje i tyle :) inne spojrzenie. Wiele zalezy od podejscia.

Kiedys chodziłam i tylko sprawdzałam, czy aby na pewno tak bedzie, czy wrózaca sie nie pomyliła i pytałam nawet 5 osób w odstepnie 3 dni o to samo no i pod koniec wychodziła taka zupa, ze strach sie bac hehe :P

 

jesli podeszłas do drugiej wrózby na spokojnie itd to nie ma sie co obawiac wg mnie :)

Link to comment
Share on other sites

Guest SooYoung

Ludzie kupują sobie karty i książkę o tarocie, a po tygodniu zaczynają wróżyć licząc na zysk :/

Niestety takie przypadki to norma np. na infoliniach wróżbiarskich i dlatego lepiej poszukać kogoś sprawdzonego, a wcześniej poczytać opinie innych klientek.

Ekhm.. moim zadaniem allegro to nie najlepsze miejsce na szukanie wiarygodnej wróżki.

 

Czy wówczas jej odpowiedź może nie być do końca 'klarowna' i adekwatna tylko dlatego, że wcześniej pytałam kart innej wróżbitki? Wróżba pani nr 1 to dla mnie totalna bujda na resorach, bo wzięłam sprawę w swoje ręce i zweryfikowałam jedną kwestię.

 

Dodam, że wróżba od Pani nr 2 zgadza się z rzeczywistością i stanem na tę chwilę.

 

Po prostu Pani nr 1 nie znała się na kartach. Sama intuicja nie wystarczy kiedy nie wiemy co czytamy.

Dobrze ze wzięłaś sprawy we własne ręce, bo wróżby to tylko wskazówki.

Edited by SooYoung
Link to comment
Share on other sites

a nie zgodze się z Tobą Arachnea, bo ja na allegro znalazłam całkiem spoko wróżbite akurat ;) ale aukcja nie była za '1zł' ale trochę drozsza ;)

jednak cieszę się, ze mam 'swoją wróżkę' i nie muszę się bać, ze coś pójdzie nie tak.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Trido, wiesz, ja wcześniej rzeczywiście przesadzałam z wróżeniem.

Teraz ja trochę zmądrzałam, chciałam znać konkret, który okazał się nieprawdą.

Tutaj motorem do powtórzenia pytania było to, że zauważyłam totalną bzdurę w tej wypowiedzi, postanowiłam sama sprawdzić. Sprawdziłam, wróżka nie miała racji, dlatego zdecydowałam się poprosić o radę kogoś innego.

Choć sprawa jest ważna i emocjonalnie nie da się od niej odciąć, to spokojnie byłam gotowa na to, co mogę usłyszeć, jakie rady. Przyjęłam i stosuję rady, już bez pytania osoby kolejnej, jak kiedyś :)

 

Arachnea, błędy młodości i braku doświadczenia w temacie, choćby teoretycznego :)

Mam nadzieję, że tym razem będzie ok, choć jej skutek ma być odwrotny od tego przepowiadanego przez nr 1, ale rada jest jak najbardziej na miejscu.

Edited by kolorowakoronka
Link to comment
Share on other sites

Tak, słyszałam o tym. Nie wiem, czy ja wpływam czy nie, pewnie się dopiero okaże :) Nie mam na to wpływu tak naprawdę, emocje fakt były, ale to chyba jak przy każdej wróżbie, skoro człowiek zwraca się do kogoś o prośbę to często na zakręcie, a tymi z reguły chyba rządzą emocje. Mówię - chyba, bo ja nie jestem tarocistką, więc to na pewno Wy macie tutaj więcej do powiedzenia niż ja. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...