Skocz do zawartości

Faza księżyca i oczyszczanie amuletu/talizmanu


maks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam do Was pytanie w związku z oczyszczaniem amuletu/talizmanu i fazami księżyca. Wiem, że amulet czy też talizman powinno się oczyszczać gdy księżyca przybywa a najlepiej gdy jest pełnia. Tylko chciałbym się upewnić czy musi to być noc i księżyc i jego światło powinno być widoczne (noc i bezchmurne niebo), czy też może to być dzień? Jestem początkujący i nie wiem czy to chodzi o światło i widoczność księżyca na niebie czy o sam fakt fazy księżyca?

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się? Niedomówienie

 

Zależy co ten talizman ma niby prezentować np planetarne talizmany konsekruje się w odpowiednie dniu tygodnia i ew. w odpowiednich dla danych planet godzinach.

 

Więc pytanie. Co to za amulet/talizman? Co sobą prezentuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie rób z nim co chcesz ;p

Znaczy zrób to w dogodnej dla Ciebie chwili, tak jak czujesz.

 

Że tak z ciekawości zapytam. Jaką metodą go "oczyszczasz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na tej stronie można reklamować sklep ezoteryczny..., ale metodę oczyszczania dostałem właśnie stamtąd wydrukowaną. Mam ją na kartce, tylko nie wiem czy tekst nie jest objęty prawami autorskimi. Jak chcesz to mogę go ze skanować i Ci wysłać :) Ogólnie to będę go oczyszczał nad białą świecą z naturalnego wosku.

A jeszcze tak się dopytam. Czyli ten pentagram mogę oczyścić o dowolnej porze dnia i nocy, według uznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodę możesz mi wysłać na PW jeśli się boisz.

 

Czyli ten pentagram mogę oczyścić o dowolnej porze dnia i nocy, według uznania?

 

o sobie rób z nim co chcesz ;p

Znaczy zrób to w dogodnej dla Ciebie chwili, tak jak czujesz.

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagram runiczny to taki amulet z tyłka wzięty. Kompilacja dwóch niezwiązanych ze sobą systemów i symboli o różnych znaczeniach i działaniu. Jak coś wrzuca się do pentakli, wypadałoby robić to z głową i sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagram runiczny to taki amulet z tyłka wzięty. Kompilacja dwóch niezwiązanych ze sobą systemów i symboli o różnych znaczeniach i działaniu. Jak coś wrzuca się do pentakli, wypadałoby robić to z głową i sensem.

 

Czyli uważasz, że jeżeli połączy się dwa różne systemy to nie będą wykazywać działania synergicznego tylko wręcz antagonistyczne i tym samym ten amulet staje się nieskuteczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre rzeczy po prostu do siebie nie pasują, podobnie zresztą jak do herbaty bardziej pasuje cukier niż sól czy pieprz.

 

Swoją drogą sposoby oczyszczania proponowane przez sklepy ezoteryczne różnej maści najczęściej są kopiowane z książek, które nie nadają się nawet na podtarcie tyłka, bo papier jest do niczego.

 

A jeszcze tak się dopytam. Czyli ten pentagram mogę oczyścić o dowolnej porze dnia i nocy, według uznania?

 

Jeśli już chcesz skorzystać z Księżyca (co moim zdaniem jest bez sensu) to na pewno nie przy wzrastającym Księżycu, na pewno nie w pełnię i na pewno nie w dzień.

Skoro odwołujesz się do Księżyca to logiczne jest, że ma być on widoczny na nieboskłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że jeżeli połączy się dwa różne systemy to nie będą wykazywać działania synergicznego tylko wręcz antagonistyczne i tym samym ten amulet staje się nieskuteczny?

 

Wszystko zależy od tego co łączysz, w jaki sposób i jaki efekt końcowy uzyskujesz.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odwołujesz się do Księżyca to logiczne jest, że ma być on widoczny na nieboskłonie.

niekoniecznie - o czym swiadczy chociazby podzial na godziny planetarne

poza tym inwokujace heksagramy dzialaja zarowno w dzien jak i w nocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NU1 to zależy czy rozmawiamy ogólnie ogólnie czy o tym konkretnym przypadku.

 

Nie podejrzewam autora wątku o znajomość heksagramów inwokujących, bo to nie ten przypadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raffard no widzisz - nawet tak rozmawiajac ogolnie ogolnie to wyznaje odmienne podejscie ;)

ale ok nie mieszajmy autorowi watku - lepiej mu cos wytlumaczyc

 

@maks

w dzialaniach magicznych nie ma jedynego slusznego sposobu - bo nikt nie wie na jakiej zasadzie to dziala

ale skoro nikt nie wie to powstalo sporo roznych teorii (systemow magicznych) - bardzo czesto sprzecznych ze soba - najzabawniejsze jest jednak to ze nawet przeciwstawne i wykluczajace sobie systemy zastosowane w praktyce dzialaja

 

wracajac do wystawiania na swiatlo Ksiezyca - wszystko zalezy systemu jaki uznasz ze jest sluszny - i nazwijmy to 'umiejetnie sie pod niego podlaczysz'

sa takie ktore uwazaja ze Ksiezyc jest zrodlem energii Lunarnych - sa i takie ktore odrzucaja teorie o tym ze fizyczny Ksiezyc ma w sobie energie Lunarne ;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wysłanej przez Ciebie metodzie oczyszczania (na moje PW),

 

dużo wmawiania sobie i wpychania różnej maści afirmacji i mało magii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...