Jump to content

Horoskop Majów - Turkus


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Turkus 1 II - 21 II

 

Turkus to niezwykła osobowość. Jest prawy i uczciwy - można powierzyć mu tajemnice i majątek - sprawiedliwy, zgodny i życzliwy powyżej średniej krajowej. Spieszy z pomocą bez namysłu i nie oczekuje niczego w zamian. Nie pojmuje wyrachowania i oburza się słysząc o zasadzie "coś za coś". Nie spodziewa się wdzięczności i dziwi się, spotykając z jej dowodami. Pomaga tylko dlatego, że ktoś tego potrzebuje: rodzina, przyjaciele lub całkiem obcy człowiek.Jest uprzejmy, cierpliwy i dyskretny, wysłuchuje zwierzeń, łagodzi spory i godzi zwaśnione strony. To jego życiowa rola - mediator. Turkus jest mile widziany w każdym towarzystwie, gdyż natura obdarzyła go wdziękiem, prostolinijnością i komunikatywnością. Jest gościnny i hojny, odda przysłowiową ostatnią koszulę komuś znajdującemu się w potrzebie. Nigdy się nie narzuca, zawsze uszanuje czyjąś wolę; apodyktyczność jest mu całkiem obca. Turkus nie przywiązuje szczególnej wagi do spraw finansowych, ale często potrafi robić dobre interesy. Bardzo lubi podróże, bez problemów adaptuje się w nowych miejscach i sytuacjach, łatwo zawiera znajomości. Interesują go eksperymenty i wszelkie nowinki z różnych dziedzin. Turkus łatwo się uczy, jest bystry i często wszechstronnie uzdolniony. Większość ludzi urodzonych w tym znaku wybiera zawód lekarza, opiekuna społecznego, weterynarza, nauczyciela, aby z racji wykonywania swojej profesji móc pomagać. Słabą stroną Turkusa jest zdrowie. Trapią go różne dolegliwości, nie cieszy się dobrą kondycją fizyczną, ale nigdy nie narzeka i nie zamęcza otoczenia swoimi kłopotami zdrowotnymi.Niemal idealny wizerunek tego znaku zakłóca raczej nieduża uczuciowość. W prawdzie jest subtelny i delikatny, ale obce są mu burze namiętności, nie dając się ponieść temperamentowi. Zdobycie jego uczuć to zajęcie dla wyjątkowo wytrwałych, wymaga czasu, wielu zabiegów i cierpliwości. Jeśli jednak uda się wkraść w jego łaski, Turkus jest wiernym partnerem.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Majów

Link to comment
Share on other sites

Guest greg639

ha ha ha pierwsze zdania to strzał w dziesiątkę, podobnie zreszta jak większość, tylko ze zdrowiem się nie zgadza, ale nie będę krakał

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Osoba niezwykle pojętna, bystra i wszechstronnie uzdolniona. Łatwo zawiera znajomości, nie ma problemów z adaptacją w nowych sytuacjach, jest cierpliwa, dyskretna i potrafi skutecznie załagodzić sytuacjom konfliktowym, a to dzięki swoim doskonałym zdolnościom negocjacyjnym. Turkus nie jest wyrachowany, nie oczekuje wdzięczności i prezentów za pomoc, jaką okazał innym w potrzebie. Zbytnie przywiązanie do pieniędzy mu nie grozi, jednocześnie wykazuje zdolności do nadzwyczaj korzystnych interesów. Jego gościnność i hojność jest niezwykła, a dyskrecja i szacunek dla innych zjednują mu przyjaciół. Uwielbia podróżować, interesują go nowości z różnych dziedzin, a także wszelkie eksperymenty. Pomimo kłopotów ze zdrowiem i słabej kondycji fizycznej Turkus nie rozpowiada wokoło jak mu źle, zazwyczaj więc wszyscy dziwią się dlaczego nagle zmogła go choroba, bo przecież na nic się nie uskarżał. W sprawach uczuciowych jest delikatny i subtelny, ale nie daje ponieść się gwałtownym namiętnościom i temperamentowi. Jeśli obdarzy kogoś uczuciem to jest stałym i wiernym partnerem.

 

źródło - MAGIA - HOROSKOP MAJÓW

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

opis trafiony, w 99,9% ja :)

nie akceptuję interesowności ( w psychologii jest tak zwana reguła wzajemności, którą wielu wyznaje), pieniądze zdecydowanie nie są celem mojego życia, zdrowie mogłoby być lepsze a co do uczuć...jestem nieufna, ale chyba jak każdy boję się zranienia- najczęściej kocham w ukryciu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Szlag by to tylko mi się nie za bardzo zgadza. :D . Ale cuż zrobić jestem wyrachowanym lekkim sukinsynem. Mogę się zgodzić co do temperamentu spokoju interesów aha jeszcze jest ta kochana prostolinijność i komunikatywność sprawiająca tyle problemów.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Urodzeni w okresie TURKUSU są ludźmi życzliwymi, o zgodnym charakterze, dobrzy i sprawiedliwi. Są często dobrym duchem rodziny, a nawet szerzej - grona znajomych i przyjaciół. Mają miłą powierzchowność i zawsze uśmiech dla otoczenia, często nawet dla ludzi obcych, potrzebujących miłego słowa. Idą przez życie drogą prostą, nie znoszą krętactwa. Wszystko jest w nich szczerością i szlachetnością. Według zapisów Majów, właśnie TURKUSOM powierzać można było majątek własny lub publiczny.

W sprawach uczuć delikatni i subtelni, co nie znaczy, żeby nie byli obdarzeni gorącym temperamentem. Przeciwnie! Ale zdobyć ich uczucia i odczuć ich gorącą krew, to sztuka niełatwa. TURKUSY trzeba zdobywać długo i cierpliwie. W miłości stali i wierni są dobrymi małżonkami i dobrze wychowują swoje dzieci.

Jeśli chodzi o ich talenty - to ce****e ich przede wszystkim znakomita pamięć, więc i nauka od najmłodszych lat przychodzi im łatwo. Uczą się bez trudności i chętnie. Dobrze czują się w zawodzie nauczycielskim na wszystkich szczeblach. Mają łatwy kontakt z ludźmi i potrafią w sposób jasny wyłożyć wiedzę, którą chcieliby przyswoić słuchaczom.

Gościnni, lubią być odwiedzani, dla gości mili, nie żałują dla nich czasu, ni związanych z tym kosztów. Kochają podróże, w drodze czują się doskonale, łatwo nawiązują kontakty z nowo poznanymi ludźmi. Wśród TURKUSÓW jest wielu przyjaciół przyrody i zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Turkus

Zawsze idzie pod prąd i nie uznaje konwenansów, a nade wszystko kocha wolność. Turkus to dziwak i oryginał, ale bez niego świat byłby po prostu nudny.

 

Kto na świat przyszedł między 1 a 21 lutego, jest Turkusem.

 

To wyjątkowo sympatyczna osoba, uprzejma i życzliwa, szczera i prostolinijna. Ze wszystkimi umie się przyjaźnić, każdemu pomoże, nawet wroga ugości. Po prostu brat łata. Nie żywi do ludzi pretensji, nie pamięta krzywd, szybko wybacza, a błahe sprawy puszcza w niepamięć.

 

Turkus jest mile widziany w każdym towarzystwie. Nigdy się nie pyszni, nie wychwala i nie wtrąca się w cudze sprawy, inni go chętnie słuchają i z podziwem naśladują. To człowiek światły i tolerancyjny, otwarty na ludzi. Niczemu się nie dziwi i nie wartościuje, nie ocenia i nie potępia.

 

Ciekawy świata, spragniony wiedzy i przygód, nieustannie się rozwija. Lubi eksperymentować. Nie ma dla niego żadnych granic ani barier, jest niezwykle pomysłowy i śmiały, zarówno w zachowaniu, jak i w poglądach, które zawsze odważnie głosi. Nie boi się ryzyka.

 

Kocha to, co niepoznane, tajemnicze, dziwne. Ma naturę badacza, odkrywcy i detektywa. Jego umysł jest w stanie pojąć to, czego inni nie potrafią sobie nawet wyobrazić. Pomaga mu w tym silnie rozwinięta intuicja. Niektóre Turkusy to prawdziwi wizjonerzy!

 

Wszechstronnie utalentowany, może się zajmować wszystkim, pod warunkiem, że praca nie pozbawi go swobody i wolności. Nie znosi siedzieć za biurkiem od dziewiątej do siedemnastej. Takie zajęcie go nudzi i prędzej czy później odejdzie, założy własną firmę lub zostanie wolnym strzelcem.

Byłby dobrym nauczycielem, opiekunem społecznym, weterynarzem albo lekarzem. Ma wielkie serce i zawsze działa bezinteresownie. Uwielbia pomagać, od najwcześniejszych lat angażuje się w wolontariat. Zawsze staje w obronie słabszych, poszkodowanych, wyrzuconych poza margines. Nawet gdy mu z nimi nie po drodze.

 

Sam dobrego zdrowia nie ma, ale też się nim za bardzo nie przejmuje. Nigdy na nic nie narzeka, nie zamęcza innych swymi kłopotami. Nie dba także o luksusy. Pomimo że sprawy materialne niewiele go obchodzą, to zarobić pieniądze potrafi. Przeważnie jednak przeznacza je na wyż-sze cele, rzadziej na siebie. Biedy Turkus raczej nie klepie, chyba że z wyboru – jako życiowe doświadczenie lub eksperyment.

 

Wierzy w przeznaczenie, w siłę wyższą, ale nie czeka na cud, tylko sam bierze swój los we własne ręce. Nie ma dla niego rzeczy niedostępnych i niemożliwych. To obieżyświat i kosmopolita. W każdym miejscu jest mu dobrze, wszędzie czuje się u siebie. Fascynują go inne kultury, chętnie poznaje ich zwyczaje i uczy się języków, do których ma duże zdolności.

 

Nie boi się trudności i życiowych zawirowań. Jedyne, co go przeraża, to rutyna i stabilizacja. Wolałby umrzeć, niż żyć w fizycznej lub psychicznej niewoli. Dla większości ludzi to dziwak. Trzeba dorównać mu intelektem, by zrozumieć jego newage’owską filozofię i niestandardowe zachowanie.

 

Potrafi zaszokować, sprowo-kować i rozdrażnić. Za nic ma zasady i konwenanse, a to, co stare i przebrzmiałe, bez żalu odrzuca. Jednych tym zachwyca, drugich oburza. Jego wygląd także budzi mieszane uczucia. Turkus nie poddaje się obowiązującym modom ani trendom. To indywidualista, wręcz ekscentryk. Ma na siebie własny pomysł i nie interesuje go, co myślą o tym inni.

 

Jego domem jest miejsce, w którym się aktualnie znajduje, czyli właściwie nigdzie. Bo tak lubi. Dlatego niełatwo stworzyć z nim rodzinne gniazdko. Nie przywiązuje się zbytnio do ludzi i bez sentymentów się rozstaje. Za to zawsze w zgodzie, a nawet w przyjaźni. I aż trudno mu cokolwiek zarzucić, nawet kiedy to on kogoś porzuca.

 

Wprawdzie jest to człowiek wrażliwy, ale niestety niezbyt uczuciowy. Do życia podchodzi z dystansem, a z miłości raczej nie traci głowy. Aby zdobyć jego względy, trzeba się nie lada natrudzić. W wyborze partnera kieruje się bardziej rozumem niż porywem serca.

 

Za to kiedy trafi na swoją drugą połówkę, tworzy z nią całkiem dobrany tandem, rzadko jednak kończy się to małżeństwem. A dzieci…? Mówi, że wszystkie są jego, choć niektórych nie widział na oczy...

 

 

(Barbay Hill „Horoskopy i psychozabawy”)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...