Skocz do zawartości

Windą na 13 piętro


Schwarze Seele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 20 lat i śniło mi się dziś coś dziwnego.

 

Mianowicie jechałam windą do góry, na 13 piętro.

 

Szukałam w wielu sennikach znaczenia, niestety nie znalazłam. Ta 13 bardzo zapadła mi w pamięć..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moim zdaniem sen nie ma większego znaczenia. Zastanów się jakie emocje budzi w Tobie ta trzynastka - tak świadomie i już poza snem - czy jest pechowa czy szczęśliwa, czy obojętna - bo w gruncie rzeczy możesz dostać tylko podpowiedzi, sen musisz zrozumieć sama... Od tej trzynastki możesz wyjść w poszukiwaniu znaczeń.

 

Ewentualnie czy kiedykolwiek w czasie jazdy windą zdarzyło Ci się coś przyjemnego albo wręcz przeciwnie, np., zacięcie między piętrami, poczucie klaustrofobii itp. Jechałaś nią sama czy w jakimś towarzystwie?

 

 

Z drugiej strony, gdyby spojrzeć na to od strony rozumowania Freuda - ruch windą w górę symbolizowałby narastające napięcie seksualne :D - ale wszyscy wiemy, że Freudowi wszystko się z jednym kojarzyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie budzi emocje, w sumie całkiem fajna liczba chyba, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nigdy w czasie jazdy windą nic złego mi się nie wydarzyło, ale pamiętam, że jakiś czas temu też śniła mi się winda. I też jechałam nią w górę. Jechałam sama. W prawdziwym życiu w ostatnich dniach pojawiło mi się troche problemów, które w sumie bardzo przeżywam. Nie wiem czy to ma jakiś związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, teraz wiemy więcej ;)

 

W takim razie ten sen - na moje - będzie symbolizował potrzebę wyjścia z tych problemów, wydobycia się z nich i wzniesienia się ponad nie. Będzie wynikiem tej potrzeby a nie jakąś wróżbą czy przeczuciem. Przeżywasz problemy, one w pewnym sensie ciągną Cię w dół, winda byłaby w takim razie podświadomą próbą wyrwania się z nich z powrotem w górę, a jeśli trzynastka jest dla Ciebie fajną liczbą, to zaczyna razem tworzyć sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak, że Twoja podświadomość chce Cię z problemów wyciągnąć, bo dostrzega, że są. Możesz to uważać za dobry znak, jeśli doda Ci to bodźca do wzięcia się z nimi za bary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodać mogę, że u Junga z kolei ruch w górę oznaczał wznoszenie od nieświadomości do świadomości, czyli generalizując rozwój duchowy w kierunku wyższych poziomów. Być może winda oznacza zewnętrzny bodziec do takiego rozwoju, bo w sumie nie pokonujesz we śnie tej drogi o własnych siłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...