Skocz do zawartości

Jaką medytacje polecacie?


mindODD

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam w głowie za dużo hałasu, zbyt duzo mysli naraz, dochodzi do takiego momentu że sie w te myśli zaplątuje i odbieram rzeczywistość poprzez umysł a nie świadomość i to powoduje u mnie symptomy depresji, albo już ją mam od pewnego czasu ,jakkolwiek udaje mi się to pokonać gdy próboje z tego natłoku myśli wyjść i zacząć normalnie i świadomie odbierac rzeczywistość ,możliwe że nieświadomie praktykuje jakąś medytacje. Ale wychodze z pytaniem, jaką najlepszą medytacje polecielibyście na, uciszenie umysłu i niepotrzebnych myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mindODD. Zachęcam Cię abyś sam rozejrzał się w necie za różnego rodzaju technikami relaksacyjnymi. Każdy z nas jest inny i do każdego może pasować inna technika. Oczywiście nie szarżuj z mieszaniem technik bo może mieć to odwrotny skutek od zamierzonego. Ja osobiście polecam na początek rozluźnianie ciała techniką Jacobsona plus podstawy jogi. Pozwoli Ci to na zauważanie momentów kiedy jesteś spięty i pozwoli na swiadome rozluźnienie ciała . Na mnie podziałała również technika vipassany, zaczynałem od skupienia na oddechu aby teraz pracować z myślami w ciągu dnia i widzę korzystne rezultaty  . Nie zapominając jeszcze o ciele polecam zacząć wcinać jakieś witaminy w stylu Centrum, trochę ruchu, na początek bez przesady i wcinanie gorzkiej czekolady (nie zważaj na ilośc, przynajmniej na początku ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam Cię abyś sam rozejrzał się w necie za różnego rodzaju technikami relaksacyjnymi. Każdy z nas jest inny i do każdego może pasować inna technika.

Dodałbym, że nie tylko w sensie jaka ona jest ale taka co przypadnie do gustu, zaakceptujesz ją jako przyjemną przyjazną i dobroczynną. Idzie o to, aby psychika nie odbierała tego jako przymusu lecz coś co sprawia radość i jest wyjątkowo korzystne dla ciała i ducha. Tak umotywowany wysiłek przyniesie szybciej spodziewane efekty.

Moim zdaniem sam powinieneś wybrać technikę odpowiednią dla siebie. Twój wybór nie jest ograniczony jak w przypadku leczenia lekami przepisywanymi przez lekarza. Gdy polecona przez kogoś metoda okaże się z jakichś powodów nieskuteczna, będziesz mógł mieć żal do radzącego i w skrajnych przypadkach stracić zaufanie nawet do ludzi dobrej woli. Rzecz jasna nie sprzeciwiam się wypróbowaniu pod warunkiem, że potraktujesz radę jako nie wymuszoną decyzję, aby w podświadomości nie zagnieździły się jakieś negatywne wrażenia z nią związane. Z wieloma technikami zupełnie jak z równoczesnym zażywaniem różnych leków na tą samą dolegliwość -skutki uboczne mogą się dodać, mogą wpędzić w inną chorobę, dając więcej strat niż pożytku.

Podstawą sukcesu jest właściwe rozeznanie i doświadczenie. Wszystko wymaga czasu, cierpliwości, wytrwałości.

To co piszę, to znane ogólniki o których trzeba pamiętać nie tylko przed rozpoczęciem medytacji, bowiem obowiązują także w sytuacjach angażujących zmysły w innych okolicznościach na poziomie materialnym oraz niematerialnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mahadeva
Zachęcam Cię abyś sam rozejrzał się w necie za różnego rodzaju technikami relaksacyjnymi... plus podstawy jogi.

Relaksacja zamiast medytacji na początek, joga jak najbardziej by przełamać wstępnie najgorsze blokady. Polecam też zainteresowanie się litoterapią, kamienie szlachetne wspomagają nas swoimi energiami, o ile się znajdzie te odpowiednie dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na oczyszczenie umysłu dobra jest medytacja na oddech. Skupiasz się tylko na obserwacji swojego oddechu. Można też liczyć oddechy (wdech i wydech jako 1). Gdy pojawią się jakieś myśli to je przepędź bo w tym momencie liczy się tylko oddech i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asvadmadh
Ostatnio mam w głowie za dużo hałasu, [...]

jaką najlepszą medytacje polecielibyście na, uciszenie umysłu [...]

 

Jeśli dorwało Cię takie "szaleństwo", to raczej tylko Medytacja Dynamiczna Osho może pomóc.

Każda inna spowoduje tylko, że (przez jakiś czas) będziesz słyszał cały ten hałas jeszcze głośniej.

 

;-)

 

Dynamic Meditation with Instructions - YouTube

Dynamic Meditation - YouTube

 

Osho Meditations: The Inner Science

 

Możesz też po prostu iść pobiegać rano po obudzeniu i wieczorem przed snem - też skuteczne...

 

:-)

 

I wcale nie "mistyczne"...

 

;-)

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...