Jump to content

Horoskop Majów - Opal


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Opal 21 X - 9 XI

 

Opal dokładnie wie, czego oczekuje od życia, precyzyjnie wytycza sobie cel i uparcie dąży do niego, nie bacząc na przeszkody. To znak ludzi niezwykle konsekwentnych, zdecydowanych, a przy tym silnych i odpornych na przeciwności losu. Opal jest ambitny, jego plan na życie jest wszechstronny i trudny do zrealizowania. Pragnie sławy i władzy, szeroko pojmowanego awansu społecznego. Jeśli czymś się zainteresuje, angażuje się całkowicie, nie myśląc o szansach powodzenia i konsekwencjach, nie dopuszcza do siebie wątpliwości. Nikt i nic nie jest w stanie odwieść go od postanowień. Niezachwiana pewność siebie i upór pomagają mu w osiągnięciu celów prawie niemożliwych. Kieruje się logiką i intuicyjnym wyczuciem sytuacji. Jest przenikliwym obserwatorem, umie wyciągać prawidłowe wnioski i uczyć się nawet na cudzych błędach. Opal to inteligencja znacznie przewyższająca przeciętną, konkretność oraz umiejętność kierowania ludźmi. Bez kłopotów zdobywa autorytet, zraża jednak otoczenie pewnością siebie i przekonaniem o własnej nieomylności. Bezbłędnie ocenia ludzi, nie da się nabrać na fałszywe gierki, pozowanie czy też wymuszanie litości. Bywa altruistą, chętnie pomaga, ale tylko komuś, kto na to zasłużył. Często jest szorstki, obca mu dyplomacja. Zawsze mówi to, co myśli, krytykuje otwarcie (nigdy bezpodstawnie) i bez owijania w bawełnę. Działa szczerze i jawnie, nie znosi podstępów i intryg. Składa obietnice tylko wówczas, gdy jest pewien możliwości wywiązania się z nich. Nie rzuca słów na wiatr i najszybciej zraża się właśnie do osób niesłownych i niezdecydowanych. Nie znosi bezczynności, lenistwa i nudy. Opal jest czynny i tryskający energią przez całe życie, wciąż coś robi, coś planuje i czegoś pragnie. Odsunięty na boczny tor, "siłą" wysłany na emeryturę, popada w głęboką depresję. Gdy poczuje się niepotrzebny, załamuje się definitywnie. Znika jego odporność, gdy nie jest niezastąpiony. W miłości jest równie uparty, jeżeli postanowi kogoś zdobyć, tylko trzęsienie ziemi może mu popsuć szyki. Miłość przeżywa bardzo mocno, targają nim namiętności, ale nie można nazwać go wzorem wierności. Kobieta Opal jest silna, wytrzymalsza od większości przedstawicielek swojej płci, znosi wszelkie trudy życia. Jest zaborcza, uparta i despotyczna, rządzi domem, dzieci trzyma krótko. Od wczesnego dzieciństwa uczy je życia i pokonywania przeszkód. Nie chełpi osiągnięciami swych pociech, widzi ich słabe punkty. Nie ma w sobie nic z zaślepionej matki. Mały Opal jest indywidualistą; uparty i nieposłuszny, często agresywny i niegrzeczny wcześnie dojrzewa psychicznie, szybciej od swych rówieśników zdobywa doświadczenia co daje mu ważną pozycję w grupie. Jego instynkt władzy ujawnia się od najmłodszych lat.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Majów

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Jest przenikliwym obserwatorem, z porażki wyciąga prawidłowe wnioski i uczy się na cudzych błędach. Doskonale odczytuje intencje innych, nie ulega presji otoczenia. Jeżeli czymś się zainteresuje wtedy z pełną konsekwencją dąży do celu i nic nie jest w stanie go od tego odwieść. Jest uparty i bardzo pewny siebie, co może zrazić do niego innych. Opal to inteligencja znacznie przewyższająca przeciętną, konkretność oraz umiejętność kierowania ludźmi. Zawsze mówi to co myśli, obca mu jest dyplomacja lub podstępne działanie. Obiecuje tylko wtedy gdy pewny jest wywiązania się z danego słowa, zraża się więc bardzo szybko do osób niesłownych i niezdecydowanych. Nie znosi lenistwa i nudy, jest wulkanem energii i ciągle coś planuje, czegoś pragnie. W miłości jest równie uparty, jeżeli więc postanowi kogoś zdobyć, tylko trzęsienie ziemi może mu popsuć szyki. Miłość przeżywa bardzo mocno, targają nim namiętności, ale nie można nazwać go wzorem wierności.

 

Źródło - MAGIA - HOROSKOP MAJÓW

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dobrze jest mieć w bliskim otoczeniu OPALE, bo są to ludzie z charakterem, mądrzy, konsekwentni. Nie rzucają słów na wiatr, obietnic dotrzymują, na ich słowo zawsze można liczyć. Bardzo energicznie i konsekwentnie dążą do celu. Bardzo lubią zajmować kierownicze stanowiska, na których zdobywają autorytet i szacunek tak szefów jak i podwładnych, co jest sztuką niełatwą.

OPALE kochają całym sercem, namiętnie i bez reszty. Dla Ukochanej Osoby są skłonne do wielkich po¬święceń. Zapalają się łatwo, ale nie są słomianymi ogniami. Gdy postanowią za coś się wziąć, robią to z pełną energią, zapominając o wszystkim innym. Tkwią w nich duże zapasy altruizmu, skłonności do czynienia dobrze każdemu, kto jest w trudnej sytuacji. Ale to nie znaczy, że każda łza lub słowo prośby są w stanie natychmiast je wzruszyć i pobudzić do działania. OPALE są znakomitymi psychologami; jedno przenikliwe spojrzenie i już wiedzą, czy mówi się im prawdę, czy próbuje oszukać. Znają się na ludziach i tylko tą swoją wiedzą oraz intuicją kierują się w postępowaniu z innymi. Mówią szczerze co myślą, nie bacząc nawet na czyjąś wrażliwość. To powoduje, że miewają opinię szorstkich, a czasem wręcz aroganckich. OPALI to nie peszy. Uważają, że skoro ich sposób bycia komuś nie odpowiada, nie muszą się z tym kimś przyjaźnić. A szkoda, bo OPALE są naprawdę warte uczucia przyjaźni. Ich prawdomówność, bezkompromisowość, nie przeciętna inteligencja i niespożyta energia są cechami, którymi mogą obdzielić innych.

:oczko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Opal

Opal to osoba, która przyszła na świat między 21 października a 9 listopada.

Ma wysoki, ponadprzeciętny iloraz inteligencji, niezwykłą intuicję i tzw. życiową mądrość. A także wrodzony instynkt władzy, od dzieciństwa rządzi i dyryguje, szybko zdobywa posłuch wśród rówieśników. Jest uparty i nikogo nie słucha. Posiada bystry i przenikliwy umysł, dar dostrzegania szczegółów oraz wyjątkową pamięć.

 

To urodzony detektyw i psycholog, bez omyłki potrafi wyczuć czyjeś intencje, fałsz i podstęp. Niełatwo go oszukać, a jeśli już ktoś tego dokona, Opal nigdy nie wybacza. Sam jest uczciwy i do bólu szczery. To, co myśli, mówi zawsze prosto w oczy według zasady, że nawet najgorsza prawda lepsza jest niż życie w kłamstwie.

 

Jeśli ktoś skrzywdzi Opala lub jego bliskich, musi liczyć się z konsekwencjami. A te mogą być poważne – Opale są bowiem waleczni, ambitni i uparci. Niełatwo ich odwieść od pomysłu czy namówić do zmiany zdania. Kierują się przysłowiowym „siódmym zmysłem”, i, wbrew ogólnym przewidywaniom, dobrze na tym wychodzą. A jak czasem nie wychodzą, i tak się nie przejmują, zaraz i tak wymyślą przecież jeszcze lepszą strategię działania.

Kluczem do ich sukcesów są pomysłowość i zaufanie do samego siebie. Wiedzą też dobrze, czego chcą, i dążą do celu bez względu na przeszkody. Opal mało czego się boi. Chyba tylko zdrady i śmierci, chociaż nieraz balansuje na granicy bezpieczeństwa.

 

Jednak on za nierozsądnego siebie nie uważa. Wie po prostu, na co go stać, a stać go na wiele. Pod maską twardziela skrywa wrażliwą duszę. Choć idzie przez życie jak burza i potrafi być bardzo wymagający, jest także sprawiedliwy i czuły na ludzkie cierpienie.

 

Dzielnie pokonuje wszystkie przeszkody. Co prawda, niektóre bariery sam przed sobą stawia, ale chyba po to, by się sprawdzić, wprawić w boju, zahartować. Opal nie lubi mięczaków, a tanie zagrania, mające wzbudzić litość, na niego zupełnie nie działają. To silny, wytrzymały i niezwykle pracowity człowiek. Uwielbia być potrzebny i doceniony, jest więc zawsze pomocny i uczynny.

 

Kto się z nim przyjaźni, nigdy się nie rozczaruje. A kto mu podpadnie, długo będzie tego żałować. Bo jak kocha, to na zabój, i tak samo nienawidzi. W miłości jest nieugięty, jak już sobie „cel” upatrzy, nie ma siły, aby go nie zdobył. Z początku jego starania i podchody mogą tylko pochlebiać obiektowi westchnień, jednak, jeśli ten nie jest zainteresowany, nie powinien Opala zwodzić.

 

Inaczej trudno będzie mu pozbyć się wytrwałego adoratora. Opal bywa także zaborczy i zazdrosny. I nie zawsze wierny. Jego temperament seksualny nie ma sobie równych. Ale wcale nie jest mu z tym dobrze, bo jeśli zdradzi, długo nie może sobie tego wybaczyć.

 

(Barbay Hill „Horoskopy i psychozabawy”)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...