Skocz do zawartości

Rower treningowy (stacjonarny) - trening


Gość Asmic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asmic

Nabyłem rower treningowy i zamierzam poprawić znacznie swoja kondycję. Chciałbym sie dowiedzieć co ile taka jazda powinna sie odbywać, na jakiej przezutce (najlzejszej czy z jakims obciazeniem) i ile czasu, czy pedalowac non stop czy z przerwami.. z doswiadczenia wiem ze to zupelnie inna jazda niz na góralu ;p zauwazylem ze o wiele trudniej jest bo tu trzeba bez przerwy pedalowac. bede wdzieczny za kazda rade. A rowerek wybrałem dlatego ze w porownaniu do bieżni nie obciaza stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam taki rower .ale na początek 3 km na 2 biegu później stopniowo zwiększaj długośc i biegi .mój rower obecnie stoi w sypialni ,ja z mężem co dziennie biegamy nie dużo jakieś 2,5km mamy z tego większą frajdę no i świeże powietrze ..a po rowerku na pewno waga ci zjecie , mi pierwsze co z bioder tłuszczyk zlazł hehe no i samopoczucie lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asmic
Też posiadam taki rower .ale na początek 3 km na 2 biegu później stopniowo zwiększaj długośc i biegi .mój rower obecnie stoi w sypialni ,ja z mężem co dziennie biegamy nie dużo jakieś 2,5km mamy z tego większą frajdę no i świeże powietrze ..a po rowerku na pewno waga ci zjecie , mi pierwsze co z bioder tłuszczyk zlazł hehe no i samopoczucie lepsze...

ja nie mam z czego juz schodzić zalezy mi jedynie na kondycji. z tego co slyszałem, zeby zrobic kondycje trzeba jezdzic na najletszym biegu ewentualnie jakis troszke ciezszy i jechac do oporu przez 15-30 minut lub zrobic 40km codziennie lub co 2-3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....w sumie czas i obciążenie to bardzo indywidualna sprawa. na początek polecam trening co drugi dzień żeby organizm się przyzwyczaił do wysiłku. bieg też musisz sobie sam ustalić na zasadzie prób i błędów ;) obawiam się, że na tym najlżejszym możesz mieć wrażenie, że kopiesz nogami w próżni XD wydaje mi się, że optymalnie będzie jeśli znajdziesz dla siebie taki tryb gdzie będziesz czuł wysiłek, ale nie będziesz łapał zadyszki, później można stopniowo trochę zwiększać przerzutki jak będą ci się zdawały zbyt słabe ;) staraj się nie forsować, ja na siłowni obserwuję taki świeżynki, które chcą szybko mieć jakiś efekt ćwiczeń, nastawiają sobie rower na mega obciążenie i pedałują jak szalone, za chwilę mają już nieprzytomny wzrok, przychodzą jeszcze ze 2 razy i się poddają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja robiłam w ten sposób:3 km na pierwszym biegu i powoli zwiększałam ale nigdy nie robiłam więcej niż 15 km to i tak dużo tak 3 razy w tygodniu i utrzymasz formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asmic
Wiesz ja robiłam w ten sposób:3 km na pierwszym biegu i powoli zwiększałam ale nigdy nie robiłam więcej niż 15 km to i tak dużo tak 3 razy w tygodniu i utrzymasz formę.

 

Rowerek nie ma ani komputerka ani zadnych programow.. zapomnialem o tym powiedziec, ze komputerek wysiadł bo to juz stary sprzecior.

Dzieki za odpowiedzi jesli ktos ma jeszcze jakies rady to chetnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Rower treningowy (stacjonarny) - trening

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...