Skocz do zawartości

szkło w ustach


kmmg

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. może ktoś mi to wytłumaczy.

 

śniło mi się, że byłam w swojej starej szkole a do ust wpadł mi kawałeczek szkła (taki malutki). próbowałam znaleźć WC aby opłukać usta, ale okazało się, że trwa tam jakiś remont i wszędzie jest inaczej. w części szkoły była jakaś kopalnia, w innej skład trumien, które właśnie układali. co chwilę natykałam się na zamknięte kraty, albo jakieś ścianki działowe tak, że nie mogłam nawet wrócić do miejsca skąd wyszłam. a tego szkła w moich ustach cały czas przybywało i przybywało. nie mogłam mówić, czułam, że zaczynam się dusić, strasznie bałam się, że jak przełknę to wszytko pójdzie dalej. w końcu udało mi się wyjść z piwnic szkoły, ale gdy spotykałam jakiś ludzi to tylko słyszałam jak mówili, że ona próbuje popełnić samobójstwo, ale nikt nie chciał mi pomóc. gdy znalazłam w końcu WC okazało się że wszystkie na piętrze są nieczynne, pobiegłam dalej, na inne piętro i tam w końcu mogłam zacząć wypłukiwać to szkło, ale i tak było tam pełno dziewczyn które mówiły o tym, że próbowałam się zabić a ja nie mogłam się bronić. szkło też nie chciało dać się usunąć łatwo i wypadało po kilka malutkich kawałeczków, takich opiłków a ja cały czas czułam, że ciągle coś tam jest, że to się powbijało, ale nie widziałam krwi. potem przyszła jakaś kobieta która mnie szukała podobno i która mówiła, że mi wierzy, wie, że ja tego szkła celowo nie połknęłam ,ale słyszałam jak mówiła do innej, że trzeba mnie będzie zamknąć w szpitalu.

wtedy się obudziłam.

 

może mi ktoś pomóc? dawno, żaden sen mnie tak nie poruszył.

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

twój sen można rozpatrywać na minimum dwa sposoby:

1)Zdrowotny - szkło może zwiastować chorobę gardła

2) bardziej złożony o aspekcie uczuciowym

zajmę się tym drugim mo moim zdaniem z tym ten sen się wiąże.

Stara szkoła to symbol jakiegoś urzedu lub w wymiarze czasowym symbol dawnej sprawy która miała miejsce mniej więcej w czasach szkolnych. Szkło w ustach może symbolizować coś co kiedyś powiedziałaś albo to czego właśnie nie powiedziałaś a teraz bardzo tego żałujesz. Sądząc po tym że w dalszej części snu że boisz się otworzyć usta myślę że jest to raczej to czego nie powiedziałaś. Poszukiwanie łazienki nakierwouje nas na sprawy uczuciwe. Łazienka w snach to symbol spraw związanych z intymnością a nie raz poprostu symbolizuje uczucia. Te przeszkody w poszukiwaniu łazienki to symbol twojej drogi do uzmysłowienia sobie o co a raczej o kogo w twoim zyciu uczuciowym chodziło. Przeszkody wskazują na to że zawsze na twojej drodze stało coś co przeszkadzało ci w realizacji twojego planu. To że poszuikiwałś łazienki w piwnicy świadczy o tym że miałaś wrażenie, że to uczucie jest ci przeznaczone - piwnica to symbol ituicji - naszego wnętrza skrywanego przed innymi i samym sobą. Szkła przybywa - to symbol tego że im dalej tym było gorzej - wyjscie na piętro i dalsze poszukiwanie lazienki to symbol tego że w końcy ty zdałaś sobie sprawę z twojej sytuacji uczuciwej próbujesz coś z tym zrobić komuś powiedzieć ( to ci ludzi posądzający cię o samobójstwo) ale nikt nie jest zaiteresowany twoim problemem oprócz jednej osoby - to ta kobieta i to ona poakzuje ci co należy w takim przyapdku zrobić - odizolować się od tej grupy osób - i to właśnie symbolizuje szpital jako miejsce odosobnienia od spraw i miejsce gdzie doszłaś do siebie.

Tak mi się ten sen układa czy mam racje sama ocenisz i gdy poukłdasz odpowiednio symbole znajdzesz znaczenie tego snu.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła sugerowałaby, że jesteś we śnie uczennicą, osobą dopiero dorastającą i rozwijającą się, a jednocześnie nie do końca niezależną.

Kawałek szkła to mała rzecz, która może mieć duże konsekwencje. Taką rzeczą na jawie może być na przykład ciąża, zaczynasz od małej rzeczy, a kończysz z nastolatkiem, który krzyczy, że go nie rozumiesz, kiedy chce pomalować pokój na czarno. Podobnie, kiedy byliśmy dziećmi mówiono nam, że jak połkniesz fasolkę to wyrośnie ci drzewo w brzuchu, jak zjesz szkło to dostaniesz krwotoku w żołądku.

Takie połknięcie szkła to coś co się przypadkiem zaczyna, ale może się bardzo szybko rozwinąć. Tak jak tu – szkła przybywa. Szukasz WC żeby opłukać usta, więc możliwe, że chodzi tu o jakiś rodzaj oczyszczenia. Cokolwiek się stało powoduje zagrożenie i chcesz się obmyć z niego.

Biegasz po szkole, która tu jest twoim umysłem i szukasz rozwiązania, ale znajdujesz tylko różne oddzielone kawałki swojego ja. Jak np. skład trumien, możliwe, że na rzeczy, które mają umrzeć lub już obumierają w umyśle np. zapomniane wydarzenia, dawne uczucia, porzucone zainteresowania itd. Ciągle coś w nas umiera. Kopalnia może być miejscem skąd pochodzą nowe pomysły. Kraty i ścianki to coś co pojawia się w naszych umysłach kiedy segregujemy treści, które wiemy lub pamiętamy. Umysł jest labiryntem.

Wyszłaś na ulicę, co jest dobrym znakiem, udało ci się przejść jakąś trudną próbę, ale to jeszcze nie koniec. Teraz czas uświadomić sobie, że tylko ty rozumiesz, co się z tobą dzieje, a inni ludzie nie są w stanie przeżyć twojego problemu za ciebie. Oni uważają, że cokolwiek symbolizuje to szkło oddziela cię od nich i czyni inną. We śnie uważają cię za samobójczynię, czyli osobę, która po pierwsze łamie jakieś ważne zasady, a po drugie sama sobie szkodzi. Tylko ty znasz prawdę i dlatego sama musisz sobie poradzić. Problem zatyka ci usta, więc nie potrafisz dobrze przekazać go otoczeniu. Gdybyś umiała go dobrze poznać i opisać być może otrzymałabyś pomoc, której potrzebujesz.

Dobrym znakiem jest to, że wypłukałaś szkło, ale wydaje mi się, że na jawie martwi cię za bardzo opinia innych i możliwość bycia od nich zależną. We śnie to od nich zależy, czy zamkną cię w szpitalu czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...