Skocz do zawartości

Flety to nie zabobon!


FSA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

autorka jednego z interesujących artykułów napisała, cyt.: "Wybaczcie ale fletów kierujących energią i wachlarzy odstraszających złodziei - nie będziemy tu omawiać... Już na kilometr widać że to zabobon."

 

Źrodło.: http://www.tradfs.com/fs.images/remedia-w-fengshui1.pdf

 

Mam odmienne zdanie na ten temat, podobnie jak Mistrz Jospeh Yu. :jupi:

 

W tradycyjnym Feng Shui "każdy" obiekt można zakwalifikować do jednego z pięciu żywiołów i umieścić w domu.

Ja nie widzę zabobonów w "remediach", to ludzkie poglądy tworzą zabobony. :icon_smile:

 

Bambusowe flety Mistrz Jospeh Yu kwalifikuje do żywiołu Drzewa. Jeżeli bambusowy flet jest dodatkowo w kolorze zielonym, to efekt będzie większy powiada Mistrz. Zatem gdzie można zastosować piękne zielone bambusowe flety? Bambusowe flety wiesza się tam gdzie potrzebny jest żywioł Drzewa. Na przykład w oparciu o wykres Wędrującej Gwiazdy dobrym miejscem umieszczenia bambusowych fletów jest kombinacja 1 i 4. Jeżeli w takim miejscu zorganizujemy miejsce pracy ucznia (będzie się uczył w tym miejscu), to możemy między innymi spodziewać się sukcesów w egzaminach. :icon_smile:

Zatem piękne zielone bambusowe flety mogą się przydać, nie trzeba się ich bać i omijać szerokim łukiem. :okok:

Edytowane przez FSA
poprawiono i dopisano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

autorka jednego z interesujących artykułów napisała, cyt.: "Wybaczcie ale fletów kierujących energią i wachlarzy odstraszających złodziei - nie będziemy tu omawiać... Już na kilometr widać że to zabobon."

 

Źrodło.: http://www.tradfs.com/fs.images/remedia-w-fengshui1.pdf

 

Mam odmienne zdanie na ten temat, podobnie jak Mistrz Jospeh Yu. :jupi:

 

W tradycyjnym Feng Shui "każdy" obiekt można zakwalifikować do jednego z pięciu żywiołów i umieścić w domu.

Ja nie widzę zabobonów w "remediach", to ludzkie poglądy tworzą zabobony. :icon_smile:

 

Bambusowe flety Mistrz Jospeh Yu kwalifikuje do żywiołu Drzewa. Jeżeli bambusowy flet jest dodatkowo w kolorze zielonym, to efekt będzie większy powiada Mistrz. Zatem gdzie można zastosować piękne zielone bambusowe flety? Bambusowe flety wiesza się tam gdzie potrzebny jest żywioł Drzewa. Na przykład w oparciu o wykres Wędrującej Gwiazdy dobrym miejscem umieszczenia bambusowych fletów jest kombinacja 1 i 4. Jeżeli w takim miejscu zorganizujemy miejsce pracy ucznia (będzie się uczył w tym miejscu), to możemy między innymi spodziewać się sukcesów w egzaminach. :icon_smile:

Zatem piękne zielone bambusowe flety mogą się przydać, nie trzeba się ich bać i omijać szerokim łukiem. :okok:

 

Poproszę o źródło.

 

 

 

Tu nie tyle chodzi o bambusowe flety sprzedawane za duże pieniądze jako "super remedia", tylko o kształt. Są konsultanci sprzedający klientom za duże pieniądze "oryginalne chińskie remedia" które rzekomo są niezastąpione. Ja nigdy nie używam fletów ani wachlarzy. Jako żywioł Drzewa wolę naturalne rośliny oraz umieszczenie odpowiednich funkcji w danym pomieszczeniu. Dla mnie oryginalne chińskie remedia sa kompletnie niepotrzebne w naszych realiach, ponieważ nie pasują do naszej kultury.

 

Fragment nauczania Mistrza Yu o fletach:

"W Okresie 8 kombinacja gwiazd 1 i 4 jest wciąż bardzo efektywna. Ta kombinacja przyczynia się do sukcesu w egzaminach, zdobycia sławy i awansu. Także w sprawach romansu. Jednak gdy tej kombinacji towarzyszy prosto płynąca rzeka czy prosta droga z szybkim ruchem, ma to zły wpływ na związki. W takim przypadku, konieczne jest użycie Drzewa, aby osłabić Wodę. Odpowiednia byłaby solidna roślina. Bambusowy flet również może być użyty i jest on bardziej skuteczny gdy jest zielony. Flet jest jednak mniej skuteczny od rośliny z dwóch powodów. Po pierwsze, roślina jest żywa, a flet jest tylko kawałkiem martwego drewna. Obiekty żywe niosą ze sobą naturalną sheng qi i dlatego działają skuteczniej. Po drugie, silna roślina rośnie w ziemi i ziemia również powstrzymuje zbyt silną wodę przed skrzywdzeniem gwiazd. Jednak flet jest dobry dla muzyków. Użycie bambusowego fletu będzie tu miało efekt."

 

A to dlatego że muzykom flet kojarzy się z ich zawodem i w jakiś sposób do nich przemawia. Niech Pan spróbuje powiesić flet w gabinecie biznesmena lub w salonie samochodowym :)

Dlatego ja wolę przedmioty pasujące do naszych realiów lub żywe rośliny - które jak zresztą zaznaczył Mistrz Yu - są najlepsze jako żywioł Drzewa.

Ponieważ flet moim zdaniem kiepsko oddaje prawdziwa naturę żywiołu Drzewa - nie stosuję go i uważam jego użycie w polskich realiach jako zabobon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry "xuan",

 

 

Poproszę o źródło.

 

źródłem jest Mistrz Jospeh Yu.

 

Fragment nauczania Mistrza Yu o fletach:

"Bambusowy flet również może być użyty i jest on bardziej skuteczny gdy jest zielony. Flet jest jednak mniej skuteczny od rośliny z dwóch powodów. Po pierwsze, roślina jest żywa, a flet jest tylko kawałkiem martwego drewna. Obiekty żywe niosą ze sobą naturalną sheng qi i dlatego działają skuteczniej. Po drugie, silna roślina rośnie w ziemi i ziemia również powstrzymuje zbyt silną wodę przed skrzywdzeniem gwiazd. Jednak flet jest dobry dla muzyków. Użycie bambusowego fletu będzie tu miało efekt.

 

Zatem wniosek taki, że bambusowy flet to nie zabobon i można go stosować w Feng Shui, :icon_smile:

Sam Mistrz Jospeh Yu nie wyklucza stosowania bambusowych fletów w Feng Shui. :okok:

 

A to dlatego że muzykom flet kojarzy się z ich zawodem i w jakiś sposób do nich przemawia. Niech Pan spróbuje powiesić flet w gabinecie biznesmena lub w salonie samochodowym :)

 

Uważa Pani, że tradycyjne Feng Shui oparte jest na skojarzeniach ? :icon_smile:

Edytowane przez FSA
poprawiono i dopisano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry "xuan",

 

 

 

Zatem wniosek taki, że bambusowy flet to nie zabobon i można go stosować w Feng Shui, :icon_smile:

Sam Mistrz Jospeh Yu nie wyklucza stosowania bambusowych fletów w Feng Shui. :okok:

 

Ja nie używam fletów w Polsce bo uważam że nie zadziałają i uważam je za zabobon.

 

 

 

Uważa Pani, że tradycyjne Feng Shui oparte jest na skojarzeniach ? :icon_smile:

 

Są dwie warstwy Feng Shui - jedna na poziomie fizycznym, działająca na ludzi niezależnie czy ktoś w to wierzy czy nie. I druga warstwa psychologiczna. Umysł ludzki jest potężnym generatorem Qi i jeśli ktoś głęboko wierzy, że coś mu pomoże to może sobie to postawić czy powiesić. Do tego typu rzeczy zaliczają się wszelkie talizmany, święte obrazy itd. Nie powinno się jednak stosować takich rzeczy ZAMIAST działania na poziomie fizycznym (formy terenu, energie).

 

Flet ma szczególną wymowę w chińskiej kulturze, szczególnie bambusowy, bo bambus jest symbolem mądrości wytrwałości i długowieczności. Jest najstarszym instrumentem (podobno). Dla Polaka powieszenie fletu będzie wyglądać dziwnie, chyba że to muzyk.

 

Remedia związane z jakąś obcą kulturą i wierzeniami uważam za remedia niepasujące do naszej kultury i ich nie stosuję. Być może chińscy mistrzowie stosują to, bo są do tego przekonani. Zamiast fletu który jest krótki i mały, wolałabym posadzenie drzewa lub pięknego krzewu w odpowiednim miejscu albo maszt z flagą przed firmą.

 

Ja nie zabraniam ludziom stosowania fletów, żab, nietoperzy i wachlarzy. Po prostu ja osobiście uważam to za zabobony i nie stosuję w naszej kulturze. Bo po prostu nie pasują. Flet to kawałek drewna. Gdyby traktować go jak żywioł Drzewa, co wtedy z meblami i parkietem na podłodze? Każda noga stołowa mogłaby działać jak flet.

Mnie to nie przekonuje i tyle. Zamiast martwego malutkiego kawałka drewna lepiej stosować żywą roślinę albo coś w wyraźnym kształcie Drzewa - słup, maszt. Wtedy mamy konkret.

 

I jeszcze proszę o źródło wypowiedzi o fletach - link lub pozycja książkowa/kurs

Edytowane przez xuan
tagi i dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Pani „xuan”,

 

Pani wypowiedzi są sprzeczne. :zly_na:

 

Tu nie tyle chodzi o bambusowe flety sprzedawane za duże pieniądze jako "super remedia", tylko o kształt.

 

No właśnie, ze względu na kształt nie należy ich eliminować.

Mistrz Joseph Yu ich nie eliminuje. :icon_smile:

 

Ja nie używam fletów w Polsce bo uważam że nie zadziałają i uważam je za zabobon.

 

Zatem uważa Pani, że umieszczenie fletów nie zadziała kształtem i kolorem. :icon_smile:

 

Remedia związane z jakąś obcą kulturą i wierzeniami uważam za remedia niepasujące do naszej kultury i ich nie stosuję.

 

To nie jest prawda ponieważ zaleca Pani umieszczać rośliny z innych kultur. :_zmeczony:

 

Na przykład w prognozie na luty 2013 zaleca Pani w kierunku zachodnim postawić wazon z jedną łodygą bambusa.

 

Źródło.: Co nowego w Feng Shui - prognozy i przepowiednie

 

Flet ma szczególną wymowę w chińskiej kulturze, szczególnie bambusowy, bo bambus jest symbolem mądrości wytrwałości i długowieczności. Jest najstarszym instrumentem (podobno). Dla Polaka powieszenie fletu będzie wyglądać dziwnie, chyba że to muzyk.

 

Powieszenie fletu w nocnym klubie muzycznym nie będzie wyglądać dziwnie.

Za to rekomendowana roślinka może „nie przeżyć” w sztucznym świetle i dymie nikotynowym.

 

 

Flet to kawałek drewna. Gdyby traktować go jak żywioł Drzewa, co wtedy z meblami i parkietem na podłodze? Każda noga stołowa mogłaby działać jak flet.

 

W zasadzie w tym miejscu odpowiedziała Pani sobie sama.

 

Tu nie tyle chodzi o bambusowe flety sprzedawane za duże pieniądze jako "super remedia", tylko o kształt.
:usmiech2_na: Edytowane przez FSA
poprawiono i dopisano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Pani „xuan”,

 

Pani wypowiedzi są sprzeczne. :zly_na:

 

 

 

No właśnie, ze względu na kształt nie należy ich eliminować.

Mistrz Joseph Yu ich nie eliminuje. :icon_smile:

 

Ależ proszę wszystkiego nie brać do siebie i nie traktować moich słów jak wyroczni.

Ja napisałam że MOIM ZDANIEM chińskie flety nie są dobrym remedium, że ja je traktuję jak zabobon i nie stosuję. Wszyscy inni na świecie niech radośnie stosują. Ja po prostu wolę inne sprawdzone w swojej praktyce remedia.

 

 

 

Zatem uważa Pani, że umieszczenie fletów nie zadziała kształtem i kolorem. :icon_smile:

 

Tak, uważam że nie zadziałają, tym bardziej że widziałam je u klientów właśnie użyte jako żywioł Drzewa i nie zadziałały. Problem nie zniknął. Dlatego mimo konsultacji (drogo opłaconej) u innego konsultanta - zwrócili się do mnie.

 

 

 

To nie jest prawda ponieważ zaleca Pani umieszczać rośliny z innych kultur. :_zmeczony:

 

Na przykład w prognozie na luty 2013 zaleca Pani w kierunku zachodnim postawić wazon z jedną łodygą bambusa.

 

Źródło.: Co nowego w Feng Shui - prognozy i przepowiednie

 

A nie zwrócił Pan uwagi, że bambus jest żywą rośliną? Spokojnie rośnie w naszym klimacie. I jest tu stosowany nie ze względu na swoje skojarzenie i pochodzenie, tylko ze względu na fakt, że jest ŻYWĄ rośliną i ma bardzo charakterystyczny kształt dla żywiołu Drzewa. Szybko rośnie w górę i jest żywy. I co ciekawe - jest bardzo skuteczny. Dlatego go stosuję.

 

 

 

Powieszenie fletu w nocnym klubie muzycznym nie będzie wyglądać dziwnie.

 

Ale czy będzie skuteczne.....Wiele razy "poprawiałam" konsultacje po innych konsultantach, gdzie właśnie były flety, żaby, wachlarze i różne dziwne rzeczy. Nie działały. Ale Pan niech stosuje. Ja tylko piszę, że JA uważam to za zabobon i nie używam.

 

 

Za to rekomendowana roślinka może „nie przeżyć” w sztucznym świetle i dymie nikotynowym.

 

To byłaby tragedia gdyby do wyboru było tylko jedno remedium....

 

 

Dopisane:

Ponownie proszę o podanie źródła słów Josepha Yu na temat fletów. Najlepiej link.

Edytowane przez xuan
dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna "xuan",

 

 

 

o które słowa konkretnie Pani chodzi ?

 

Na przykład te:

 

" Bambusowe flety wiesza się tam gdzie potrzebny jest żywioł Drzewa" i to co dalej Pan napisał o fletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Pani "xuan",

 

Na przykład te:

 

" Bambusowe flety wiesza się tam gdzie potrzebny jest żywioł Drzewa" i to co dalej Pan napisał o fletach.

 

gdzie Pani widzi, że to są przytoczone słowa Mistrza Jospeha Yu.

Gwoli ścisłości, to jest moja wypowiedź oparta na nauczaniu Mistrza Josepha Yu.

Jeżeli chce Pani dyskutować o "źródłach", to proponuję założyć nowy wątek.

Edytowane przez FSA
oporawiono i dopisano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Pani "xuan",

 

 

 

gdzie Pani widzi, że to są przytoczone słowa Mistrza Jospeha Yu.

Gwoli ścisłości, to jest moja wypowiedź oparta na nauczaniu Mistrza Josepha Yu.

Jeżeli chce Pani dyskutować o "źródłach", to proponuję założyć nowy wątek.

 

Ale ja pytam skąd Pan wziął te słowa. Z jakiejś strony internetowej? Z książki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry "xuan",

 

Ale ja pytam skąd Pan wziął te słowa. Z jakiejś strony internetowej? Z książki?

 

napisałem już że to moja wypowiedź z głowy. :icon_smile:

Zatem oparta jest na nauczaniu Mistrza Josepha Yu, który temat żywiołów omawia w wielu miejscach.

Edytowane przez FSA
poprawiono i dopisano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Bambusowe flety Mistrz Jospeh Yu kwalifikuje do żywiołu Drzewa. Jeżeli bambusowy flet jest dodatkowo w kolorze zielonym, to efekt będzie większy powiada Mistrz. Zatem gdzie można zastosować piękne zielone bambusowe flety? Bambusowe flety wiesza się tam gdzie potrzebny jest żywioł Drzewa. Na przykład w oparciu o wykres Wędrującej Gwiazdy dobrym miejscem umieszczenia bambusowych fletów jest kombinacja 1 i 4. Jeżeli w takim miejscu zorganizujemy miejsce pracy ucznia (będzie się uczył w tym miejscu), to możemy między innymi spodziewać się sukcesów w egzaminach. :icon_smile:

Zatem piękne zielone bambusowe flety mogą się przydać, nie trzeba się ich bać i omijać szerokim łukiem. :okok:

 

Czy powyższy pański wywód "z głowy", oparł pan na poniższym fragmencie?

 

 

Fragment nauczania Mistrza Yu o fletach:

"W Okresie 8 kombinacja gwiazd 1 i 4 jest wciąż bardzo efektywna. Ta kombinacja przyczynia się do sukcesu w egzaminach, zdobycia sławy i awansu. Także w sprawach romansu. Jednak gdy tej kombinacji towarzyszy prosto płynąca rzeka czy prosta droga z szybkim ruchem, ma to zły wpływ na związki. W takim przypadku, konieczne jest użycie Drzewa, aby osłabić Wodę. Odpowiednia byłaby solidna roślina. Bambusowy flet również może być użyty i jest on bardziej skuteczny gdy jest zielony. Flet jest jednak mniej skuteczny od rośliny z dwóch powodów. Po pierwsze, roślina jest żywa, a flet jest tylko kawałkiem martwego drewna. Obiekty żywe niosą ze sobą naturalną sheng qi i dlatego działają skuteczniej. Po drugie, silna roślina rośnie w ziemi i ziemia również powstrzymuje zbyt silną wodę przed skrzywdzeniem gwiazd. Jednak flet jest dobry dla muzyków. Użycie bambusowego fletu będzie tu miało efekt."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry "wlade",

 

Czy powyższy pański wywód "z głowy", oparł pan na poniższym fragmencie?

 

Mistrz Jospeh Yu temat żywiołów porusza w wielu miejscach. W sumie przytoczony przez Pana fragment także potwierdza moją tezę, że flet to nie zabobon. :icon_smile:

Edytowane przez FSA
dopisano i popraiono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny "wlade",

 

Mnie interesuje ten konkretny fragment.

 

ten przytoczony przez Pana fragment także potwierdza moją tezę.

W tradycyjnym Feng Shui możemy stosować FLETY, są to obiekty typu Drzewo. :icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny "wlade",

 

 

 

ten przytoczony przez Pana fragment także potwierdza moją tezę.

W tradycyjnym Feng Shui możemy stosować FLETY, są to obiekty typu Drzewo. :icon_smile:

 

Ależ oczywiście, że można stosować, podobnie jak błękitne nosorożce (Lilian Too je zaleca). Zakazu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry "xuan",

 

Ależ oczywiście, że można stosować, podobnie jak błękitne nosorożce (Lilian Too je zaleca). Zakazu nie ma.

naprawdę Pani uważa, że Mistrz Jospeh Yu zalecając flety opiera się na symbolicznym znaczeniu. :icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry "xuan",

 

 

naprawdę Pani uważa, że Mistrz Jospeh Yu zalecając flety opiera się na symbolicznym znaczeniu. :icon_smile:

 

Nie wiem czy zaleca flety w swoich konsultacjach. Ja w każdym razie nie używam fletów bo uważam że są nieskuteczne.

 

Dopisane:

Jeśli ma Pan materiały szkoleniowe Josepha Yu, to w rozdziale 15 jest fragment na który się Pan powołuje ale jest też szerszy kontekst. I ten kontekst jest bardzo ważny w doborze remediów. Między innymi jest tam napisane, że przede wszystkim dbamy o harmonię miejsca i nie umieszczamy przedmiotów nie pasujących do danej przestrzeni.

Edytowane przez xuan
uzupełnienie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani "xuan",

 

Nie wiem czy zaleca flety w swoich konsultacjach. Ja w każdym razie nie używam fletów bo uważam że są nieskuteczne.

 

Dopisane:

Jeśli ma Pan materiały szkoleniowe Josepha Yu, to w rozdziale 15 jest fragment na który się Pan powołuje ale jest też szerszy kontekst. I ten kontekst jest bardzo ważny w doborze remediów. Między innymi jest tam napisane, że przede wszystkim dbamy o harmonię miejsca i nie umieszczamy przedmiotów nie pasujących do danej przestrzeni.

 

Zatem rozdział 15 powinna Pani przerobić raz jeszcze.

 

Jeżeli jest tam napisane, cyt.: "przede wszystkim dbamy o harmonię miejsca i nie umieszczamy przedmiotów nie pasujących do danej przestrzeni", to możemy wyciągnąć wniosek, że umieszczamy przedmioty w przestrzeni do nich pasującej. Na przykład zielony flet pasuje do miejsca gdzie potrzebny jest żywioł Drzewa. Jeżeli jest to sypialnia muzyka i cyt „Ta kombinacja przyczynia się do sukcesu w egzaminach, zdobycia sławy i awansu. Także w sprawach romansu. Jednak gdy tej kombinacji towarzyszy prosto płynąca rzeka czy prosta droga z szybkim ruchem, ma to zły wpływ na związki. W takim przypadku, konieczne jest użycie Drzewa, aby osłabić Wodę.”.

Reasumując Mistrz Jospeh Yu nie traktuje fletów jako zabobony i flety zaleca stosować jako żywioł Drzewa.

Myślę, że to podkreślone zdanie jest najważniejsze. :icon_smile:

Edytowane przez FSA
poprawiono i dopisano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani "xuan",

 

 

 

Zatem rozdział 15 powinna Pani przerobić raz jeszcze.

 

Jeżeli jest tam napisane, cyt.: "przede wszystkim dbamy o harmonię miejsca i nie umieszczamy przedmiotów nie pasujących do danej przestrzeni", to możemy wyciągnąć wniosek, że umieszczamy przedmioty w przestrzeni do nich pasującej. Na przykład zielony flet pasuje do miejsca gdzie potrzebny jest żywioł Drzewa. Jeżeli jest to sypialnia muzyka i cyt „Ta kombinacja przyczynia się do sukcesu w egzaminach, zdobycia sławy i awansu. Także w sprawach romansu. Jednak gdy tej kombinacji towarzyszy prosto płynąca rzeka czy prosta droga z szybkim ruchem, ma to zły wpływ na związki. W takim przypadku, konieczne jest użycie Drzewa, aby osłabić Wodę.”.

Reasumując Mistrz Jospeh Yu nie traktuje fletów jako zabobony i flety zaleca stosować jako żywioł Drzewa.

Myślę, że to podkreślone zdanie jest najważniejsze. :icon_smile:

 

 

Nie ma sensu dalej dyskutować :) Ja nie zamierzam nikogo przekonywać. Mam swoje zdanie które przedstawiłam i uzasadniłam :)

Powtarzam: nie ma zakazu stosowania zielonych fletów podobnie jak i błękitnych nosorożców. Jeśli ktoś lubi takie "remedia" niechaj stosuje :samba:

 

W cytowanych materiałach jest jeszcze kontekst, który przytoczę, aby inni wiedzieli o czym mówimy. Joseph podsumowuje rzecz następująco:

"Flet jest jednak mniej skuteczny od rośliny z dwóch powodów. Po pierwsze, roślina jest żywa, a flet jest tylko kawałkiem martwego drewna. Obiekty żywe niosą ze sobą naturalną sheng qi i dlatego działają skuteczniej".

 

Ja osobiście uważam flet, wachlarze i nosorożce za nieskuteczne remedia. Rzeczy z innej kultury przeniesione żywcem (ze względu na swój symbolizm) do naszej kultury - uważam za zabobon. Podobnie jak strach przed cyfrą 4. Flet ewentualnie mógłby się wybronić swoim podłużnym kształtem kojarzonym z żywiołem Drzewa. Jednak dużą rolę spełnia tu wiara w jego działanie. Jeśli się umieści flet w miejscu gdzie potrzeba żywiołu Drzewa i osoba o tym nie wie - wydarzenia wskazują że to po prostu nie działa. Jeśli w coś trzeba wierzyć to nie jest to dobre remedium. Moim zdaniem jeśli trzeba w coś wierzyć aby zadziałało, to jest to zabobon. W dodatku niektórzy konsultanci sprzedają biednym klientom "prawdziwe chińskie flety" które podobno mają specjalną moc. Oczywiście za odpowiednie pieniądze. I w ten sposób "rynek" remediów trzyma się dobrze a domy ludzi zamieniają się w chińską cepelię z fletami, wachlarzami, żabami i innymi podobnymi rzeczami. Tymczasem istnieje wiele innych rozwiązań, uniwersalnych i bardzo skutecznych, które przynajmniej działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry "wlade",

 

 

 

Mistrz Jospeh Yu temat żywiołów porusza w wielu miejscach. W sumie przytoczony przez Pana fragment także potwierdza moją tezę, że flet to nie zabobon. :icon_smile:

 

Obawiam się, że pan nie zrozumiał co pisze Mistrz Yu a dokładnie, co chce przekazać w tym fragmencie. To jest z pozoru kilka prostych zdań ale niosą ze sobą duży przekaz wiedzy.

Właśnie to jest piękne w Feng Shui, że kilka słów może nam opowiedzieć całą historię. To tak jak w Ba Zi osiem znaków pozwala nam poznać całego człowieka i jego los.

Wracając do tego fragmentu, tam jest pokazana "gra zależności". Proszę zauważyć, że Mistrz Yu nie neguje użycia fletu ale nie czyni z niego ostatecznego antidotum. Gdyby to zrobił, moglibyśmy powiedzieć, że propaguje zabobony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór "wlade",

 

Obawiam się, że pan nie zrozumiał co pisze Mistrz Yu a dokładnie, co chce przekazać w tym fragmencie. To jest z pozoru kilka prostych zdań ale niosą ze sobą duży przekaz wiedzy.

Właśnie to jest piękne w Feng Shui, że kilka słów może nam opowiedzieć całą historię. To tak jak w Ba Zi osiem znaków pozwala nam poznać całego człowieka i jego los.

Wracając do tego fragmentu, tam jest pokazana "gra zależności". Proszę zauważyć, że Mistrz Yu nie neguje użycia fletu ale nie czyni z niego ostatecznego antidotum. Gdyby to zrobił, moglibyśmy powiedzieć, że propaguje zabobony.

 

Oczywiście, że Mistrz Jospeh Yu nie czyni zielonego fleta ostatecznym antidotum bo są jeszcze inne obiekty, które Mistrz także zaleca. Na przykład Słonie typu Metal. :icon_smile:

 

Uważam temat za wyczerpany i na koniec życzę Państwu "wlade" i "xuan" ZDROWEGO podejścia do tematu.

Edytowane przez FSA
*poprawiono i dopisano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór "wlade",

 

 

 

Oczywiście, że Mistrz Jospeh Yu nie czyni zielonego fleta ostatecznym antidotum bo są jeszcze inne obiekty, które Mistrz także zaleca. Na przykład Słonie typu Metal. :icon_smile:

 

Uważam temat za wyczerpany i na koniec życzę Państwu "wlade" i "xuan" ZDROWEGO podejścia do tematu.

 

 

Bardzo dziękujemy za życzenia i my również życzymy miłego używania słoni, fletów i nosorożców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy za życzenia i my również życzymy miłego używania słoni, fletów i nosorożców :D

 

Słonie nie używają fletów ale są wdzięczne za troskę i uratowanie ich gatunku w naszej kurczącej się faunie. Nie są może zbyt utalentowane muzycznie lecz na zakończenie wyczerpującego tematu z radością pozdrawiają swoich wybawców donośnym ryczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

jako dowód stosowania fletów w tradycyjnym Feng Shui załączam w języku angielskim wypowiedź samego Mistrza Jospeha Yu. :winko:

 

"Flutes are made of bamboo which is wood (dead wood). If placed where the #5 star is, it will irritate that evil star which is earth in nature and will bring misfortune. If it is placed where the combination #2 & #3 is, it will bring argument and lawsuit. If it is placed where the combinations #3 & #8 or #4 & #8 is, it will bring physical injury to young children."

 

Źródło.: Astro-FengShui.com - Feng Shui 101

 

Teraz temat uważam za zupełnie wyczerpany i potwierdzony wypowiedzią Mistrza Jopseha Yu. :icon_smile:

Edytowane przez FSA
poprawiono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

"Flutes are made of bamboo which is wood (dead wood). If placed where the #5 star is, it will irritate that evil star which is earth in nature and will bring misfortune. If it is placed where the combination #2 & #3 is, it will bring argument and lawsuit. If it is placed where the combinations #3 & #8 or #4 & #8 is, it will bring physical injury to young children."

 

OK. Byłbym wdzięczny, bez szukania w lekcjach lub literaturze, za wyjaśnienie znaczenia podanych tam kombinacji. Czy dotyczą one siatki bagua?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wiadomo na pewno: zielone flety (zdaniem niektórych konsultantów) będą się świetnie komponować z zielonymi ścianami łazienek jako remedium na sha wody. Brudna woda i brzydki zapach nie mają szans. Ale ja wolę inne - skuteczne - metody :)

 

:witch:

 

A propos słów różnych mistrzów: to jest niewytłumaczalne zjawisko, ale gdy mistrz wskazuje na Księżyc, większość konsultantów skupia się na palcu mistrza zamiast na Księżycu. Niesamowite.

Edytowane przez Daffne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry "vinitor",

 

Szanowni Państwo,

 

jako dowód stosowania fletów w tradycyjnym Feng Shui załączam w języku angielskim wypowiedź samego Mistrza Jospeha Yu. :winko:

 

"Flutes are made of bamboo which is wood (dead wood). If placed where the #5 star is, it will irritate that evil star which is earth in nature and will bring misfortune. If it is placed where the combination #2 & #3 is, it will bring argument and lawsuit. If it is placed where the combinations #3 & #8 or #4 & #8 is, it will bring physical injury to young children."

 

Źródło.: Astro-FengShui.com - Feng Shui 101

 

Teraz temat uważam za zupełnie wyczerpany i potwierdzony wypowiedzią Mistrza Jopseha Yu. :icon_smile:

 

OK. Byłbym wdzięczny, bez szukania w lekcjach lub literaturze, za wyjaśnienie znaczenia podanych tam kombinacji. Czy dotyczą one siatki bagua?

 

kombinacje dotyczą metody Xuan Kong Feng Shui.

 

Jeżeli chodzi o kombinacje 3 8, to może być odpowiedzialna za zranienie najmłodszego syna.

W przypadku kombinacji 2 3 możemy spodziewać się argumentów i pozwów.

Kobiety w ciąży i osoby z liczbą Gua #2 winny unikać przebywania w kierunku z kombinacją 2 3.

Edytowane przez FSA
poprawiono i dopisano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o kombinacje 3 8, to może być odpowiedzialna za zranienie najmłodszego syna.

 

Jakie muszą zaistnieć warunki i okoliczności, aby takie wydarzenia się sprawdziły?

 

W przypadku kombinacji 2 3 możemy spodziewać się argumentów i pozwów.

 

Co oznacza stwierdzenie "argumentów" i kto może spodziewać się pozwów?

Kobiety w ciąży i osoby z liczbą Gua #2 winny unikać przebywania w kierunku z kombinacją 2 3.

 

Czyli nie wolno takim osobom udawać się w kierunku, w którym występują takie kombinacje?

Dlaczego to szkodzi kobietom w ciąży? Inne osoby mogą spać spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panu,

 

Jakie muszą zaistnieć warunki i okoliczności, aby takie wydarzenia się sprawdziły?

 

Mistrz Jospeh Yu powiada, że umieszczenie obiektów typu Drzewo może być jednym z takich warunków.

W swoim artykule wymienia bambusowe flety jako przykład. :icon_smile:

 

Co oznacza stwierdzenie "argumentów" i kto może spodziewać się pozwów?

 

Wszyscy przebywający w kombinacji 2 3, a szczególnie osoba z liczbą Gua 2.

[2] Ziemia jest kontrolowana przez [3] Drzewo.

 

Czyli nie wolno takim osobom udawać się w kierunku, w którym występują takie kombinacje?

Dlaczego to szkodzi kobietom w ciąży? Inne osoby mogą spać spokojnie?

 

Takim osobą nie wolno przebywać w przestrzeni z kombinacją 2 3.

Szkodzi wszystkim przebywającym, ale szczególnie kobietą w ciąży.

[2] Ziemia to kobieta, która w przypadku takiej kombinacji kontrolowana jest przez [3] Drzewo.

Aby wprowadzić równowagę Mistrz Joseph Yu zaleca umieścić obiekty typu Ogień.

Wszyscy mogą spać spokojnie byle po zastosowaniu obiektów typu Ogień, ale osobiście wolę kombinację z "gwiazdą góry" #8. :icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panu,

 

 

 

Mistrz Jospeh Yu powiada, że umieszczenie obiektów typu Drzewo może być jednym z takich warunków.

W swoim artykule wymienia bambusowe flety jako przykład. :icon_smile:

 

A co zaleca Mistrz Yap Cheng Hai? Czy ma takie samo zdanie ?

 

 

Wszyscy przebywający w kombinacji 2 3, a szczególnie osoba z liczbą Gua 2.

[2] Ziemia jest kontrolowana przez [3] Drzewo.

 

Nawet osoby z gua3?

 

Takim osobą nie wolno przebywać w przestrzeni z kombinacją 2 3.

Szkodzi wszystkim przebywającym, ale szczególnie kobietą w ciąży.

[2] Ziemia to kobieta, która w przypadku takiej kombinacji kontrolowana jest przez [3] Drzewo.

Aby wprowadzić równowagę Mistrz Joseph Yu zaleca umieścić obiekty typu Ogień.

Wszyscy mogą spać spokojnie byle po zastosowaniu obiektów typu Ogień, ale osobiście wolę kombinację z "gwiazdą góry" #8. :icon_smile:

 

Dlaczego akurat kobieta w ciąży jest zagrożona?

 

Jeśli kobieta (2) to co to jest (3)?

 

Czy Mistrz Yap Cheng Hai też zaleca ogień i czy to rzeczywiście wystarczy na taka kombinację?

 

Dlaczego pan woli kombinację z "gwiazdą góry 8" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły Panie,

 

Dlaczego akurat kobieta w ciąży jest zagrożona?

 

może dlatego, że między innymi "Gwiazda" [2] reprezentuje kobietę w ciąży i jest kontrolowana przez [3] Drzewo.

Inne osoby także mogą być zagrożone.

 

Jeśli kobieta (2) to co to jest (3)?

 

[3] to najstarszy syn. :icon_smile:

 

 

Czy Mistrz Yap Cheng Hai też zaleca ogień i czy to rzeczywiście wystarczy na taka kombinację?

 

Wielki Mistrz Yap Cheng Hai zaleca aranżacje schowka albo toalety w takiej kombinacji.

 

Dlaczego pan woli kombinację z "gwiazdą góry 8" ?

 

Dlatego, że "Gwiazda Góry" odpowiedzialna jest za zdrowie i dobre relacje między ludzkie.

W dodatku w okresie 8 (2004-2023) "gwiazda" #8 jest władcą. :icon_smile:

Edytowane przez FSA
poprawiono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły Panie,

 

 

 

może dlatego, że między innymi "Gwiazda" [2] reprezentuje kobietę w ciąży i jest kontrolowana przez [3] Drzewo.

Inne osoby także mogą być zagrożone.

 

Co to oznacza w praktyce, że kontroluje ją Drzewo? chodzi o najstarszego syna? Może zrobić jej krzywdę?

Proszę wytłumaczyć bo to ogromnie ciekawe!

 

 

[3] to najstarszy syn. :icon_smile:

 

 

 

 

Wielki Mistrz Yap Cheng Hai zaleca aranżacje schowka albo toalety w takiej kombinacji.

 

I nic więcej nie potrzeba, żadnych remediów?

Wcześniej pan pisał, że wodny charakter łazienki wzmacnia drzewo, wiec ta woda nie wzmocni bardziej tego konfliktu?

 

Dlatego, że "Gwiazda Góry" odpowiedzialna jest za zdrowie i dobre relacje między ludzkie.

W dodatku w okresie 8 (2004-2023) "gwiazda" #8 jest władcą. :icon_smile:

 

Czyli woli pan osłabienie zdrowia niż możliwe problemy prawne?

 

 

___________________________________________________________

Jeszcze jedno, nie odpowiedział pan na moje pierwsze dwa pytania:

 

 

Pan napisał:

"Mistrz Jospeh Yu powiada, że umieszczenie obiektów typu Drzewo może być jednym z takich warunków.

W swoim artykule wymienia bambusowe flety jako przykład."

 

a ja zapytałem:

A co zaleca Mistrz Yap Cheng Hai? Czy ma takie samo zdanie ?

 

 

Pan napisał:

"Wszyscy przebywający w kombinacji 2 3, a szczególnie osoba z liczbą Gua 2.

[2] Ziemia jest kontrolowana przez [3] Drzewo."

 

a ja zapytałem:

Nawet osoby z gua3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza w praktyce, że kontroluje ją Drzewo? chodzi o najstarszego syna? Może zrobić jej krzywdę?

Proszę wytłumaczyć bo to ogromnie ciekawe!

 

Pytania są co prawda skierowane do Pana Krzysztofa Kazmierowicza, ale skoro on nie chce odpowiedzieć to ja się podejmę. Energia 2 (czyli gwiazda 2, trygram 2) powiązana jest w Feng Shui z matką ale też z brzuchem. Ponieważ żywioł Ziemi (a 2 jest właśnie Ziemią) odpowiada generalnie z brzuch jako miejsce w ciele oraz układ pokarmowy - można się spodziewać w sektorze gdzie jest kombinacja 2-3 różnych chorób. Bo 3 jako energia Drzewa "rozsadza korzeniami" Ziemię. Często ludzie chorują na wrzody układu pokarmowego w takich miejscach. Energia 3 jako Drzewo odpowiedzialna jest za układ nerwowy, może też symbolizować porywczość, agresję. Stąd może powodować u ludzi nerwowość, porywczość. W efekcie mamy kłótnie. Nie darmo ta kombinacja nazywa się Walką Byków :D

Czyli mamy nerwowość i kłótnie. A skoro nerwowość to i do wrzodów w układzie pokarmowym już niedaleko prawda?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I nic więcej nie potrzeba, żadnych remediów?

Wcześniej pan pisał, że wodny charakter łazienki wzmacnia drzewo, wiec ta woda nie wzmocni bardziej tego konfliktu?

 

No właśnie tu mi się z tą łazienką nie zgadza. Ja nie uważam łazienki za wodę, ale danie łazienki często używanej w miejscu gdzie jest energia 3 yang (czyli ta aktywna), może sprowokować nieprzyjemne wydarzenia, jak agresje, kłótnie, kradzież i choroby. Jeszcze jeśli łazienka pomalowana byłaby na zielono - to katastrofa może być jeszcze większa. W takich przypadkach trzeba unikać otwierania okna w takim miejscu i użyć sporo żywiołu Ognia. Przemalować łazienkę i nie stawiać tam żywych kwiatów.

 

 

 

 

Pan napisał:

"Mistrz Jospeh Yu powiada, że umieszczenie obiektów typu Drzewo może być jednym z takich warunków.

W swoim artykule wymienia bambusowe flety jako przykład."

 

a ja zapytałem:

A co zaleca Mistrz Yap Cheng Hai? Czy ma takie samo zdanie ?

 

No tu niestety się nie wypowiem, bo zbyt słabo znam nauczanie tego mistrza.

 

 

Pan napisał:

"Wszyscy przebywający w kombinacji 2 3, a szczególnie osoba z liczbą Gua 2.

[2] Ziemia jest kontrolowana przez [3] Drzewo."

 

a ja zapytałem:

Nawet osoby z gua3?

 

Taka kombinacja może dotyczyć wszystkich ludzi przebywających dłużej w takim pomieszczeniu. W tym celu badamy astrologię Ba Zi i możemy określić kto będzie najbardziej narażony. Patrzymy też w jakim to jest sektorze, bo każdy sektor odpowiada za jakąś osobę w rodzinie. Tu też znajdziemy wskazówki.

 

Co do kobiet w ciąży bardziej obawiałabym się kombinacji 1-2. Może to oznaczać poronienie, ponieważ jeśli zestawi się razem te dwa trygramy to zmienia się linia Człowieka, czyli może to oznaczać zmianę stanu (losu) - przerwanie ciąży.

 

 

Mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłam :o)

Edytowane przez xuan
poprawienie tagów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kobiet w ciąży bardziej obawiałabym się kombinacji 1-2. Może to oznaczać poronienie, ponieważ jeśli zestawi się razem te dwa heksagramy to zmienia się linia Człowieka, czyli może to oznaczać zmianę stanu (losu) - przerwanie ciąży.

 

Pani chyba chodzi o dwa trygramy. :icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...