Skocz do zawartości

Karta życia


werona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość truskawka

Z daty urodzenia wylicza się kartę życia (T A R O T, ASTROLOGIA i TV INTERNETOWA wrki Romy), ale mam zastrzeżenia co do tego programu na wp.

 

Otóż wyliczyłam sobie, że z mojej daty urodzenia wynika, że moją kartą życia jest Cesarzowa czyli 3 a w ich obliczeniach wychodzi że jest Sprawiedliwość. Czy u Was się wszystko zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rzeczywiście jest różnica... Z sumowania liczb zawartych w dacie urodzenia wychodzi mi 5 czyli Kapłan a z tego programu na wp 10 Koło Fortuny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wychodzi różnica.Po podsumowaniu liczb z daty urodzenia wychodzi mi 7 czyli Rydwan, a z tego programu na wp 12 czyli wisielec.Teraz w końcu już nie wiem który sposób liczenia jest dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... bo różnica w wyliczeniu wskazuje zupełnie inną kartę życia... Ale chyba ten sposób "ręczny" jest dobry, bo tak się wylicza różne rzeczy z daty urodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba ta metoda ręczna bedzie bardziej prawidłowa. Na innej stronie internetowej też znalazłam że sposób ustalenia KARTY OSOBISTEJ

odbywa się na zasadzie zsumowania liczb z daty urodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma ta samą sytuacje co Truskawka , czyli albo Cesarzowa z metody " ręcznej" :P , albo Sprawiedliwość metoda na "wp" ....hym....a przecież nie będę sobie wybierała która karta życia mi bardziej odpowiada ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

Wg mnie jednak ręcznie jest prawidłową metodą wyliczenia karty życia ;)

Myślę, że na wp mają jakieś błędy w programie ;)

 

ja ma ta samą sytuacje co Truskawka , czyli albo Cesarzowa z metody " ręcznej" :P , albo Sprawiedliwość metoda na "wp"

 

Tak jak ja jesteś numerologiczną 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pewna osoba podczas pogawędki ze mną doszła do wniosku , ze przypominam jej jedna kartę w Tarocie.... Cesarzową :) .. widocznie jest jeszcze trzecia metoda ;)

 

 

cóż Truskawka nie da sie ukryć żem 3 ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość winteer
A jeżeli suma mojej daty urodzenia to 29? Wtedy sumuję do 11?

 

Wtedy od 29 odejmujesz 22 Wielkie Arkana, w wyniku wychodzi Ci Rydwan jako karta życia... proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi proszę, bo już sam nie wiem, który sposób jest dobry.

 

dzień+miesiąć+rok= 38

 

To teraz który sposób wybrać:

 

a) 3+8= 11 (Sprawiedliwość)

 

B) 3+8= 11 = 1+1= 2 (Kapłanka)

 

c) 38 - 22 = 16 ( Wieża)

 

I jeszcze mam pytanie dot. Sprawiedliwości i Mocy bo w różnych taliach mają albo 8 albo 11. Ja mam talię Ridera Waite'a i Moc ma 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że aby obliczyć kartę życia po zsumowaniu daty urodzenia( dzień+ miesiąc + rok) niektórzy odejmują liczbę 22.

Mi także podobnie jak camilus po zsumowaniu daty urodzenia wychodzi 34.

Jeżeli dodam 3 + 4=7 czyli Rydwan a

jeżeli od 34 - 22 = 12 czyli Wisielec ( a wtedy program z Wp prawidłowo by obliczał Kartę Życia).

Która metoda więc jest jednak prawidłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

Karta życia to te cechy, umiejętności i talenty, które są pokazywane (eksponowane) na zewnątrz nas - czyli to co nas charakteryzuje i co jednocześnie inni w nas widzą.

Natomiast karta duszy charakteryzuje to co jest wewnątrz czyli to, jacy jesteśmy naprawdę (bez tej sztucznej maski).

 

Kartę życia oblicza się na podstawie Wielkich Arkan, których jest 22.

 

więc wyobraźcie sobie człowieka urodzonego np.: 1 maja 1943 r....

 

1 + 5 + 1 + 9 + 4 + 3 = 23 - 22 = 1

w ten sposób obliczono kartę życia, którą jest karta Mag

 

 

1 + 5 + 1 + 9 + 4 + 3 = 23

2 + 3 = 5

tutaj obliczono kartę duszy (liczba jedno cyfrowa) - Papież

 

Te informację wyciągłam z własnych notatek (napewno podpierałam się jakąś książką, ale teraz nie pamiętam jaką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi karta życia 6 czyli Kochankowie

A karta duszy 1 - Mag...

Hmm...

Jednak coś z tym programikiem na wp jest nie tak - pokazuje całkiem coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Jeśli szukać według dwóch sposobów, to u mnie:

 

6+4+1+9+8+9 = 37 = 3+7 = 10 = 1+0 = 1 (Mag)

 

A w drugim sposobie, mój Boże:

 

37-22 = 15 (Diabeł)

 

Pyatnie teraz, czego się w tym Diable mam doszukiwać dokładnie? -.- Znaczy wiem, ale to oczywiste, że ta karta nie wygląda za fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

U mnie wygląda to dokładnie tak: dzień + miesiąc + rok = 30 i wychodzi mi tak:

1 sposób - 3 + 0 = 3 Cesarzowa

2 sposób - 30 - 22 = 8 Siła lub Sprawiedliwość (hmm i którym tu systemem się kierować? 8 - moc, a 11 - sprawiedliwość czy odwrotnie :mysli: symbolem astrologicznym mocy jest lew, a sprawiedliwości waga ... w mojej talii kart 8 jest sprawiedliwość)

 

Po przeliczeniu mojej daty 2 sposobem wnioskuje, że program na wp dobrze działa tyle, że nie wiem czy 8 powiązać z Mocą czy ze Sprawiedliwością :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdziłam sobie i wyszło,że karta życia 34-22 + 12 -wisielec oraz 3 +4 = 7 rydwan,

jak to ze sobą powiązać?

jedyne co mi przychodzi do głowy to działanie , opierać się stagnacji.

Czy dobrze to czuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wszystko na niebie i ziemi pokazuje mi moje wady... Zastanowiłam się nad kartami Tarota, które są mi przypisane. Trochę mnie one zmartwiły, zwłaszcza Diabła poddałam analizie. Czy ktoś może jeszcze coś na jego temat mi dopowiedzieć?

 

Ta karta mówi chyba o tym, że w życiu będę się zajmować właśnie magią, ezoteryką, możliwe, że psychologią - ale to raczej ciemnymi stronami duszy. Możliwe, że będę dążyć do uzyskania pozycji podpierając się nieczystymi zagrywkami, na dodatek jeśli coś będzie mi mogło uprościć życie, to uczepię się tego, nawet jeśli nie do końca będzie to moralne czy zdrowe - grunt, że będzie mi wygodniej. Jeszcze do głowy przychodzi mi upodobanie do bycia na świeczniku, podporządkowywanie sobie ludzi, przemądrzałość. Skłonnośc do używek (chociaż mało jest ich w moim życiu, nie lubię się upijać, nie palę etc.) oraz pełne akceptowanie swojej seksualności, upodobanie do rozkoszy cielesnych...

 

A co ciekawe, wczoraj rozłożyłam po raz pierwszy sobie nowe karty i na pozycji dążeń, marzeń, wyszła mi Syrena - znaczeniowo nieco podobna do Diabła. No super >.> Trzeba coś z sobą zrobić. Mag mnie trochę pociesza, chociaż z Diabłem jak dla mnie dawałby skrajne górowanie nad innymi ;/

Edytowane przez Reina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja data urodzenia 27.07.1950 i jestem numerologiczną 4 - w tarocie cesarzem Odejmując liczbę 22 jestem pustelnikiem ciekawe jak to pogodzić Chyba wewnętrznie jestem rozdarta - jak się zastanowić to tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi wychodzi Pustelnik i Cesarz ( w moje tali Arcykapłanka) Jak to interpretować?

Owszem lubie samotność (chociaż jestem Wagą) lubie mieć "włądzę" nad sytuacją, czy mieć te uczucie niezaleności,rządzenia swoim życiem.Ale Kapłanka też nie jest taka zła,zajmuje się przecież ezoteryką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
U mnie wygląda to dokładnie tak: dzień + miesiąc + rok = 30 i wychodzi mi tak:

1 sposób - 3 + 0 = 3 Cesarzowa

2 sposób - 30 - 22 = 8 Siła lub Sprawiedliwość (hmm i którym tu systemem się kierować? 8 - moc, a 11 - sprawiedliwość czy odwrotnie :mysli: symbolem astrologicznym mocy jest lew, a sprawiedliwości waga ... w mojej talii kart 8 jest sprawiedliwość)

 

Po przeliczeniu mojej daty 2 sposobem wnioskuje, że program na wp dobrze działa tyle, że nie wiem czy 8 powiązać z Mocą czy ze Sprawiedliwością :mysli:

 

Mam podobny problem jak Ty, też mi wychodzi 30 (10.03.1979), jestem początkujący, więc chce zapytać w którą stronę poszłaś, na co w końcu wyszło? Przeczytałem informacje z bloogów (część z nich twierdzi że 3 inni że 8), policzyłem WP. trudno się połapać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
U mnie wygląda to dokładnie tak: dzień + miesiąc + rok = 30 i wychodzi mi tak:

1 sposób - 3 + 0 = 3 Cesarzowa

2 sposób - 30 - 22 = 8 Siła lub Sprawiedliwość (hmm i którym tu systemem się kierować? 8 - moc, a 11 - sprawiedliwość czy odwrotnie :mysli: symbolem astrologicznym mocy jest lew, a sprawiedliwości waga ... w mojej talii kart 8 jest sprawiedliwość)

 

Po przeliczeniu mojej daty 2 sposobem wnioskuje, że program na wp dobrze działa tyle, że nie wiem czy 8 powiązać z Mocą czy ze Sprawiedliwością :mysli:

 

O mam identyczne liczby :).

Program na wp. pokazuje karte zycia: sprawiedliwosc ,a jest ona osma karta w tym układzie,niestety ten opis kompletnie do mnie nie pasuje,duzo blizszy jest mi opis karty Mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyliczyłam sobie, że moją kartą życia jest Słońce, a kartą duszy Papież. O ile Słońce jeszcze do mnie pasuje, to zupełnie nie wiem, jak odnieść do siebie tego Papieża... Jak można to zinterpretować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszła wieża- wg interpretacji z WP, nic do mnie nie pasuje. No i że szczęscie zaznam z osobą z kartą- śmierć. ( własnie sobie odszedł ktoś z taką kartą życia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszlo tak:

 

Karta zycia- 11- Moc

Karta duszy- 6- Kochankowie

 

Jako ze w roznych taliach 11 to Sprawiedliwosc albo Moc, to porownalam cechy obu i okazalo sie, ze ta Sprawiedliwosc to jak kula w plot. Za to Moc sie ze mna zgadza :)

Edytowane przez Agor-ia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

TAROTOWA KARTA ŻYCIA

Dodaj do siebie składowe daty urodzenia – dzień, miesiąc i rok. Jeśli w rezultacie dodawania otrzymasz liczbę wyższą niż 22, jeszcze raz zsumuj wynik. Rezultat jest numerem Karty Życia.

(uwaga: Głupiec jest traktowany jako 22 karta).

Przykład dla osoby urodzonej 28.09.1959

28 + 09 + 1959 = 1996

Sumujesz składowe wyniku:

1 + 9 + 9 + 6 = 25

Wynik jest większy niż 22

Dodaj do siebie jego składowe:

2 + 5 = 7

Twoją Kartą Życia jest 7 Rydwan.

I Mag

Karta ta symbolizuje ciekawość świata, poszukiwanie nowych idei, oryginalność i spontaniczność. Oznacza także inwencję i wolę tworzenia. Mag lubi zmiany, jest otwarty na to, co nowe.

Jaka jesteś: aktywna, wesoła, szybka, masz silną wolę i stanowczy charakter. Bliskim trudno za Tobą nadążyć! Często dostajesz od życia to, co chcesz. Pomagają Ci w tym Twój spryt i inteligencja, ale i kobiecy urok, któremu trudno się oprzeć. Podporządkowujesz sobie partnera.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest KSIĘŻYC

Zawód dla Ciebie: podróżnik, negocjator, scenograf, grafik

Wyzwanie: ułóż listę swoich talentów i zacznij z nich korzystać

II Kapłanka

To intuicja, wrażliwość, przyjaźń, poświęcenie. Kapłanka to ta, która „wie” – jest wtajemniczona i może się swą wiedzą podzielić. Symbolizuje kobiecą mądrość, kontemplację.

Jaka jesteś: uczuciowa – umiesz obdarzyć innych czułością i opieką. Daje Ci to siłę. Dyskretna – można Ci powierzyć największy sekret, a znasz ich wiele. Jesteś towarzyska, ale masz tendencje do ucieczek w świat wyobraźni i marzeń, chętnie wycofujesz się ze zgiełku świata.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest PAPIEŻ

Zawód dla Ciebie: pielęgniarka, nauczyciel, psycholog

Wyzwanie: myśl więcej o sobie, szukaj odpoczynku w ciszy

III Cesarzowa

Symbolizuje radość życia, witalność, kreatywność, plany i projekty. Cesarzowa jest stanowcza. Ma wdzięk, urodę i pewność siebie, ale aby być szczęśliwa, potrzebuje do tego adoracji.

Jaka jesteś: spontaniczna, towarzyska, idziesz przez życie z uśmiechem i wyciskasz je jak cytrynę. Na wskroś kobieca, sztukę flirtu opanowałaś do perfekcji. Jesteś niezależna, naturalna, umiesz być oddana i troskliwa. Świetnie sprawdzasz się w roli matki i żony.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Karta Życia to CESARZ

Zawód dla Ciebie: modelka, dziennikarka, aktorka

Wyzwanie: podchodź poważnie do istotnych spraw

IV Cesarz

Symbol siły, autorytetu, władzy. Oznacza kogoś cieszącego się poważaniem i szacunkiem, ale i tego, który podporządkowuje sobie innych, dominuje. Cesarz to potęga intelektu.

Jaka jesteś: obowiązkowa, konsekwentna. Skrupulatna, pilnujesz terminów. Twardo stąpasz po ziemi i zawsze nazywasz rzeczy po imieniu. Poczucie wyższości może Ci jednak utrudniać relacje z otoczeniem. Potrzebujesz faceta uległego.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Karta Życia to CESARZOWA

Zawód dla Ciebie: polityk, szef dużego zespołu, księgowa

Wyzwanie: okaż tolerancję

V Papież

Starzec, duchowy przewodnik, od którego można się wiele nauczyć. Symbolizuje prawość, autorytet moralny i zdolność wybaczania. Konserwatywny, niechętny nowościom.

Jaka jesteś: masz szlachetny charakter. Jesteś sprawiedliwa, wspierasz innych. Twoja mądrość pomaga im w odkryciu własnych celów i zalet. Uporządkowana, grzeczna, masz wszystko pod kontrolą. I tego oczekujesz od partnera.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Karta Życia to KAPŁANKA

Zawód dla Ciebie: filozof, psycholog, prawnik, lekarz, opiekun

Wyzwanie: obierz swój cel

VI Kochankowie

Podstawowe znaczenie tej karty to miłość, pożądanie, wybór. Mówi też o poczuciu osamotnienia, jakie odczuwamy przed koniecznością podjęcia ważnych decyzji. Symbol osoby stojącej na rozdrożu.

Jaka jesteś: główną cechą twojego charakteru jest niepewność, niezdecydowanie. Twoje szczęście zależy od ludzi, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Lubisz słuchać i rozumiesz innych, ale masz kłopoty z wyrażaniem siebie.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest MAG

Zawód dla Ciebie: socjolog, sprzedawca, pracownik społeczny

Wyzwanie: nie bój się pokus

VII Rydwan

Symbolizuje podróże, radość, pasję, sukces i zwycięstwo. Karta Rydwanu dotyczy zamierzeń i dążenia do ustalonego celu. Oznacza silnego, ukierunkowanego na konkretny cel człowieka.

Jaka jesteś: samodzielna i niezależna, wyznajesz zasadę, że każdy jest kowalem własnego losu i realizujesz ją z powodzeniem. Nie brakuje Ci silnej woli. W życiu kierujesz się bardziej rozsądkiem niż emocjami. Zadowolenie przynosi Ci praca związana z wymianą informacji.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest GŁUPIEC

Zawód dla Ciebie: pracownik mediów (tv, prasa), PR-owiec, makler

Wyzwanie: określ, co chcesz zrobić ze swoimi pieniędzmi

VIII Sprawiedliwość

W jednej ręce trzyma miecz, w drugiej wagę. Nie ma przepaski na oczach, nie jest ślepa! To symbol uczciwości, odpowiedzialności, logiki, spokoju. Oznacza czystość intencji i obiektywizm.

Jaka jesteś: prawdomówna, uczciwa, bezstronna. Wiesz czego chcesz, ale nieraz bywasz bardzo krytyczna w stosunku do innych, wręcz zimna. Stwarzasz dystans, nie okazujesz wszystkich swoich uczuć od razu. Wiele wymagasz od partnera, ale od siebie także.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest ŚWIAT

Zawód dla Ciebie: sędzia, policjant, lekarz, dyplomata

Wyzwanie: nie popadaj w perfekcjonizm. Nie oceniaj pochopnie.

IX Pustelnik

Podstawowe znaczenie tej karty to samotność. Przedstawia kogoś, kto niesie światło wiedzy. Symbolizuje mądrość, życiowe doświadczenie oraz umiejętność podejmowania właściwych decyzji.

Jaka jesteś: poważna, spokojna, chętnie przebywasz w samotności. Do szczęścia nie są Ci potrzebne tłumy znajomych. Masz garstkę sprawdzonych przyjaciół. Dbasz o dom, otaczasz bliskich wyjątkową troską. Chętnie się uczysz, korzystasz z doświadczeń innych.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest SĄD

Zawód dla Ciebie: pisarz, nauczyciel, agent ubezpieczeniowy

Wyzwanie: otwórz się na świat i korzystaj z jego bogactw

X Koło

Karta symbolizująca szczęśliwy traf, pieniądze oraz początek i koniec. Ale też oczywiście zmienność losu, zawirowania w życiu, nieoczekiwane zmiany, na które człowiek nie ma wpływu.

Jaka jesteś: uwielbiasz niespodzianki, przygody i nowe wyzwania. Jesteś pomysłowa i odważna, nie straszne Ci ryzyko. Pełna energii, radosna, spontaniczna, w życiu kierujesz się intuicją, ulegasz emocjom. Jesteś atrakcyjna, mężczyźni lgną do Ciebie jak pszczoły do miodu.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest SŁOŃCE

Zawód dla Ciebie: fotoreporterka, przedstawiciel handlowy, kierowca

Wyzwanie: zachowaj zdrowy rozsądek w działaniach

XI Siła

Karta przypomina znany z mitów obraz, w którym bohater stacza walkę z dzikim zwierzęciem. Walka symbolizuje konflikt człowieka z naturą, z przeciwnościami. Oraz moc, potęgę, zwycięstwo.

Jaka jesteś: bardzo silna psychicznie. Dobrze znosisz stres, zmęczenie, przeciwności losu. Idziesz do przodu jak burza! Masz kobiecy wdzięk i upór, co sprawia, że łatwo osiągasz w życiu to, co zamierzasz. Lubisz pokonywać własne ograniczenia. W związku dominujesz.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest KSIĘŻYC

Zawód dla Ciebie: sportowiec, trener, mediator, windykator

Wyzwanie: naucz się odróżniać wojnę od pokoju

XII Wisielec

Wisielec jest nieruchomy, symbolizuje niemoc, brak działania, zastój, lenistwo, zmęczenie, odpoczynek. Wisi do góry nogami, więc oznacza także… zmianę punktu widzenia czy poglądów.

Jaka jesteś: cicha, spokojna, domatorka, skupiasz się na własnym wnętrzu. Roztrząsasz rozmaite problemy, myślisz „co by było gdyby”… Twoja mocna strona to umiejętność koncentracji, dokładność. Szczęście odnajdujesz z partnerem o łagodnym usposobieniu.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest GWIAZDA

Zawód dla Ciebie: fotograf, księgarz, konserwator zabytków

Wyzwanie: daj się wciągać w wir życia, odkryj jego smak!

XIII Śmierć

Ważna karta w Tarocie. Symbolizuje zmiany, przekształcenia, głęboką przemianę, odnowienie, odrodzenie. Ale także przemoc i gniew oraz stratę, porażkę, chorobę, wypadek, koniec marzeń i planów.

Jaka jesteś: pełna lęków i obaw. Trudno Ci zaakceptować fakt, że nic nie trwa wiecznie. Jesteś jednak obdarzona niezwykłą wręcz intuicją, widzisz więcej niż inni, jesteś spostrzegawcza i dociekliwa.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest WIEŻA

Zawód dla Ciebie: naukowiec, śledczy, detektyw, ekonomistka

Wyzwanie: pamiętaj, że koniec jakiegoś etapu daje początek nowemu

XIV Umiarkowanie

Klasyczne znaczenie tej karty to harmonia, cierpliwość, uspokojenie, połączenie, powiązanie, talent. Właściwy moment, pozytywne zakończenie lub rozwiązanie sytuacji, rozwój osobisty.

Jaka jesteś: wierzysz w siebie, cenisz porządek i spokój. Niechętnie dokonujesz zmian. Jesteś inteligentna, ale godzisz się wykonywać prace poniżej swoich możliwości. Z tej bierności może Cię wyrwać facet dynamiczny, z temperamentem.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest DIABEŁ

Zawód dla Ciebie: farmaceuta, informatyk, gospodyni domowa

Wyzwanie: ciesz się chwilą

XV Diabeł

Karta diabła symbolizuje zło w rozmaitej postaci: mściwość, podstępność, nałóg, chytrość, złość, oszustwo. Ale z drugiej strony również pieniądze, pokusę, seks, odwagę, energię i wielką kreatywność!

Jaka jesteś: zaradna, ambitna, przebojowa. Lubisz żyć na wysokim poziomie i zwykle dopinasz swego. Jeśli chcesz osiągnąć cel, nie przebierasz w środkach. Nie wiesz, co to lęk. Jesteś bardzo atrakcyjna, zmysłowa i uwodzicielska.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Karta Życia to UMIARKOWANIE

Zawód dla Ciebie: polityk, prawnik, bankier, aktorka

Wyzwanie: bądź uczciwa

XVI Wieża

Karta przedstawia kogoś, kto spada z wieży, podczas gdy z nieba strzela płomień. Oznacza zagrożenie, samotność, wypadek, ale i wyzwolenie, potrzebny ruch. Z upadku można się ponieść.

Jaka jesteś: świat wydaje Ci się nieprzyjazny i niebezpieczny. Nawet, gdy wszystko układa się dobrze, zawsze znajdziesz sobie jakieś „ale”. Jako matka niekiedy przesadnie dbasz o bezpieczeństwo dzieci. Masz talenty artystyczne.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest ŚMIERĆ

Zawód dla Ciebie: pisarka, malarka, plastyk, cukiernik

Wyzwanie: uwierz w siebie

XVII Gwiazda

Symbolizuje czystość, nadzieję, niewinność. Oznacza też młodość i dorastanie, a także rozwój duchowy, spokój i rozwagę. W jednej z interpretacji – źródło życia, balsam, który uzdrawia.

Jaka jesteś: delikatna, subtelna, czuła. Bije od Ciebie ciepło, dobroć i pozytywna energia. Łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi i masz na nich dobry wpływ. Uwielbiasz dzieci i zwierzęta, kontakt z naturą. Oszukujesz czas, długo wyglądasz młodo!

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest WISIELEC

Zawód dla Ciebie: przedszkolanka, prezenterka, weterynarz

Wyzwanie: patrz realnie na świat

XVIII Księżyc

Księżyc symbolizuje nocny świat pełen tajemniczego uroku; okultyzm, iluzję, marzenia, emocję, wyobraźnię. Mówi o świetle, jakie jest ukryte w człowieku. Może oznaczać wielki talent.

Jaka jesteś: emocjonalna, impulsywna, masz bogatą wyobraźnię. Ciągnie Cię do świata sztuki, sama też jesteś bardzo twórcza. Znacznie lepiej funkcjonujesz wieczorem niż za dnia. Potrzebujesz partnera, który mocno stoi na ziemi.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest SIŁA

Zawód dla Ciebie: psychoterapeutka, menedżer kultury

Wyzwanie: wykorzystaj sny

XIX Słońce

Słońce symbolizuje dzieciństwo, przyjaciół, świadomość samego siebie. Przesłanie karty to czysta radość czerpana także z małych rzeczy. Swobodny śmiech, beztroskie życie wolne od trosk. Także aktywność i energia do działania.

Jaka jesteś: urocza, spontaniczna, pełna wdzięku. Jest w Tobie radość życia i pasja tworzenia. Szczodra, hojna, ludzie lgną do Ciebie. Często przewodzisz jakiejś grupie. Chętnie się uczysz, masz chłonny umysł. Twój cel to ciągły rozwój. Potrzebujesz mężczyzny, który jak Ty jest ciekawy świata. Przetrwacie razem wszystkie burze.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Karta Życia to KOŁO FORTUNY

Zawód dla Ciebie: pedagog, animator kultury, przewodnik wycieczek

Wyzwanie: myśl o pieniądzach

XX Sąd Ostateczny

Karta wyobraża anioła, który obwieszcza ponowne narodziny. Z ciemności wyłania się nowy porządek. W tarocie symbolizuje drugą szansę, poprawę sytuacji, wynalazek i przebaczenie.

Jaka jesteś: twórcza, pomysłowa, Twoje życie obfituje w zmiany. Często masz jednak wątpliwości, jak nim pokierować, stajesz na rozstaju dróg i wahasz się. Długo podejmujesz decyzje. Życiowe wybory, których trzeba dokonywać każdego dnia, męczą Cię. Jesteś świetna w pracy zespołowej, w zawodach, w których masz swojego mentora i mistrza. Powinnaś związać się z mężczyzną, który nada Twojemu życiu ramy, będzie Twoim opiekunem i przewodnikiem, w momencie kryzysu wskaże właściwą drogę.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest UMIARKOWANIE

Zawód dla Ciebie: muzyk w orkiestrze, asystentka, urzędnik

Wyzwanie: skup się na tym, co dla Ciebie najważniejsze

XXI Świat

Karta symbolizuje świat, w którym cztery istoty otaczają nas opieką: byk to żywioł ziemi (stabilizacja), lew to ogień (tworzenie), orzeł to powietrze (myśli), a anioł woda (emocje, uczucia). Symbol syntezy, spełnienia.

Jaka jesteś: dobra, uczciwa i pełna tolerancji dla ludzkich słabości. Umiesz korzystać z życia i cieszyć się nim. Nie usiedzisz w miejscu, wiecznie gdzieś Cię gna, często się przeprowadzasz, zmieniasz otoczenie. Masz przyjaciół i znajomych w wielu zakątkach świata. Wierzysz ludziom bezgranicznie i czasem z tego powodu wpadasz w tarapaty. Nawet gdy założysz rodzinę, trudno Ci się ustabilizować, osiąść gdzieś na stałe. Twój partner nie powinien Cię ograniczać, ale to dzięki niemu czasem realnie spojrzysz na życie.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest SPRAWIEDLIWOŚĆ

Zawód dla Ciebie: archeolog, stewardesa, ekolog

Wyzwanie: nic nie trwa wiecznie, nie eksperymentuj

XXII Głupiec

W Tarocie Głupiec oznaczony jest cyfrą 0, symbolizuje początek nowego cyklu, ideały, sny, marzenia do zrealizowania. To też początek przygody, entuzjazm, niefrasobliwość i niedojrzałość.

Jaka jesteś: w ogóle nie przywiązujesz wagi do spraw materialnych. Przyziemne sprawy Cię nie interesują. Jesteś żywiołowa, żyjesz chwilą, rzucasz się w wir wydarzeń, nie oglądasz się za siebie. Brak Ci cierpliwości i wytrwałości. Realizujesz najbardziej szalone pomysły.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Karta Życia to PUSTELNIK

Zawód dla Ciebie: fryzjer, muzyk, pracownik branży rozrywkowej

Wyzwanie: pomyśl o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Liczysz jako 8.

 

Powyżej okropnie opisany Wisielec... :icon_confused:

WISIELEC jako karta życia oznacza osobę upartą, o analitycznym sposobie myślenia. Zazwyczaj ma niebanalne pomysły, jest bardzo kreatywny, widzi rzeczy niedostrzegalne dla innych. Wrażliwy, umie jednak zapanować nad emocjami, mało co go denerwuje i wyprowadza z równowagi. Tolerancyjny. Idealista. We wszystkim co robi musi widzieć sens i cel działania. Życie duchowe jest dla niego b. ważne. Rodzaj wykonywanej pracy, jej prestiż często ważniejszy niż sama zapłata za pracę, bo dla Wisielca ważniejsze są sprawy niematerialne. Na Wisielca ciężko wpłynąć i przekonać go do swoich racji, bo Wisielec ma zawsze własne zdanie. Może być posądzany o robienie wszystkiego na przekór, ale Wisielec po prostu zawsze musi znaleźć drugie dno i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy.

Zawsze będzie dążyć do niezależności. Ma własny kodeks i własne zasady. Nie lubi dopasowywać się do otoczenia.

Uwielbia wygodne, spokojne, beztroskie życie. Żyje chwilą, TU I TERAZ.

Melancholijny i refleksyjny. Skupiony na sobie i swoich problemach może uchodzić za niemałego egoistę.

Nie lubi być popędzany, żyje we własnym rytmie. Później niż inni wchodzi w dorosłe życie, podejmuje pracę, zakłada rodzinę itd.

Jest indywidualistą, lubi własne towarzystwo, nad wszystko ceni sobie swoją przestrzeń. Jest świetnym strategiem. Spełni się we wszystkich wolnych, kreatywnych i artystycznych zawodach.

Główne wady Wisielca, to lenistwo, upartość, cynizm i pesymizm.

Edytowane przez Ewitta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

A to moja karta:

 

VII Rydwan

Symbolizuje podróże, radość, pasję, sukces i zwycięstwo. Karta Rydwanu dotyczy zamierzeń i dążenia do ustalonego celu. Oznacza silnego, ukierunkowanego na konkretny cel człowieka.

Jaka jesteś: samodzielna i niezależna, wyznajesz zasadę, że każdy jest kowalem własnego losu i realizujesz ją z powodzeniem. Nie brakuje Ci silnej woli. W życiu kierujesz się bardziej rozsądkiem niż emocjami. Zadowolenie przynosi Ci praca związana z wymianą informacji.

Partner dla Ciebie: mężczyzna, którego Kartą Życia jest GŁUPIEC

Zawód dla Ciebie: pracownik mediów (tv, prasa), PR-owiec, makler

Wyzwanie: określ, co chcesz zrobić ze swoimi pieniędzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ewitto, czyli w takim razie moją kartą życia jest Sprawiedliwość (wg sposobu Werony), jednak z wp. jestem Gwiazdą. :) Cóż za rozbieżność. :zeby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem od sumy ktora wyszla po zliczeniu daty urodzenia odwjmuje sie 22AW

tylko w obliczaniu osobistego portretu tarotowego,a normylnie sumuje sie wszystkie

liczby daty urodzenia a wynik skraca sie przez dodanie liczb.Np 13. 12.2019

1+3+1+2+2+0+1+9=19 czyli 1+9=10 czyli 1+0=1 czyli droga zyciowa tej osoby

jest MAG I.

Moze sie myle a tak sie uczylam.

Pozdrawiam:serduszka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Widzę że aby obliczyć kartę życia po zsumowaniu daty urodzenia( dzień+ miesiąc + rok) niektórzy odejmują liczbę 22.

Mi także podobnie jak camilus po zsumowaniu daty urodzenia wychodzi 34.

Jeżeli dodam 3 + 4=7 czyli Rydwan a

jeżeli od 34 - 22 = 12 czyli Wisielec ( a wtedy program z Wp prawidłowo by obliczał Kartę Życia).

Która metoda więc jest jednak prawidłowa?

 

 

Obydwie metody sa prawidlowe. Pierwsza jest stosowana m.in. w metodzie Hajo Banzhafa, ktory wszystko sumuje. Rowniez w podsumach nie stosuje sie odejmowania a sumowanie, czyli jezeli masz 34 to sumujesz 3+4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...