Skocz do zawartości

Oczyszczanie organizmu z toksyn


Sephira

Rekomendowane odpowiedzi

Agaluk ja opisalam w jakim programie ja biore udzial i nikomu nie proponuje go narzucac czy twierdzic ze jest naj..

Nadmienilam rowniez ze moge tym programem rozczarowac osoby

czytajace jego szczegoly (zarowno z powodow finansowych jak i zdrowotnych.Metoda moze i sie wydawac drastyczna ale

przeszlo przez nia 250000 osob i u mnie jak narazie nie pojawily sie niepokojace zmiany.Tak jestem tez czujna

Codziennie tez wypelniam raport z przebiegu oczyszczania i reakcjach moich ,ktore sa pozniej analizowane przez osoby profesjonalne.

Zdaje sobie sprawe ze nie kazdy moze kozystac ze zwyklej sauny.

Podstawa brania udzialu w tym programie byla kontrola medyczna aby sie upewnic ze osoba jest w pelni zdrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seid moim zdaniem każdy objaw ze strony organizmu który przypisuję się chorobie to po prostu objaw. Znak że mamy zaburzoną równowagę i organizm daje man o tym znac. Taki drogowskaz że dzieję się coś złego z nami (z naszymi emocjami najczęściej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja od ponad miesiaca popijam herbatkę z bratka i pokrzywy głownie na cere, ale najlepsze efekty zauwazylam na ukl pokarmowym. Mój metabolizm bardzo przyspieszył, niestety apetyt wzrozł, waga tez ale jest jakos lepiej. Zazywam tez wierzbownice, ktora ma silne wlasciwosci odtruwajace i przeciwnowotworowe, wiec nie wiem co mi najbardziej pomoglo.

Aha, moj ulubiony plus, od paru tygodni zero tapety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też popijałam herbatkę z bratka na poprawienie cery, nawiasem mówiąc strasznie paskudna ta herbata mimo że lubię pić różne zioła, dlatego przerzuciłam się na tabletki Cerabit zawierające wyciąg z bratka. Cerabit zawiera jeszcze cynk i niedź, które pomagają w leczeniu trądziku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na oczyszczanie organizmu dobre są też otręby pszenne. Dodawać je można praktycznie do wszystkiego, np. do jogurtów czy sosów, ogranicza tylko fantazja. ;) Na sucho wiadomo, że nie są zbyt dobre no i można się zapchać. :)

Ale działają jak miotełka i przyspieszają przemianę materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja raz na jakiś czas stosuję głodówkę.

mam bardzo wrażliwą i podatną na ujawnianie się toksyn, skórę, musze zatem uważać co jem :)

jestem wegetarianą, staram się zdrowo odzywiać, ale moją wielka słabością sa słodycze, a ze pracuję w herbaciarni indyjskiej jest tam mnóstwo przepysznych orientalnych łakoci i co jak co, ale czasem trudno wytrzymać :)

co jakiś czas robię więc sobie głodówkę, najpierw się do niej dzien przygotowuję tzn. nie jem nic smażonego ani cięzkostrawnego, raczej same warzywa i owoce, mało (ciemnego!) chleba, piję wodę i rooibosy :) potem nastepuje 1/2/3 dni głodowania :) tzn. posialania się wodą z cytryną i imbirem oraz raz za czas popijaniem zrobionego wczesniej soku z marchwii i owoców, które wczesniej zakupię.

po takiej kuracji (choc właściwa głodówka powinna trwać od 9 dni w górę) przestaję odczuwać ochotę na słodycze a także instynktownie odrzucam to co chemiczne, przetworzone, zalepiające, chce mi się tylko świezych warzyw, wody, lub ciepłej i lekkiej zupy. Słodycze odchodzą na boczny tor, czuję do nich odrazę :)

poza tym żołądek się kurczy i maleje ochota na obżeranie się.

zainteresowanym polecam stronę: G?odówka.pl - strona g?ówna

cudowna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam ja z własnego doświadczenia mogę polecic picie zielonej herbaty 3 razy dziennie w ciagu 3 tygodni zgubiłam 3 kilogramy i oczywiście jesc warzywa i owoce szczególnie jabłka ,zredukowac wędliny .polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masarze ajurwedyjskie (abhianga)sa najbardziej skuteczne niestety nie sa bardzo popularne we wschodniej europie ,pozatym odmladzaja i warto do tego stosowac diete .warto wybrac sie rowniez czasami do sauny . natomiast dla codziennego utrzymanie odpowiedniego poziomu toksyn zalecam herbatke z mlekiem(bawarka).

Edytowane przez irek770801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witaj,ja stosowałam głodówkę 7-dniową oczyszczającą na własną rękę.

Przez tydzień piłam tylko wodę i różniaste herbatki ziołowe,najgorszy był trzeci dzień:myślałam że się wykręcę...

Ale czwartego dnia przeszło jak ręka odjął-nawet nie czułam dużego głodu,podczas głodówki długo spałam i chodziłam na spacery do lasu,żeby się dotlenic.

myślę,że warto pogłodzic sie troche,ja po takiej "diecie"czułam się jak nowo narodzona aczkolwiek jakbym miała teraz po latach jeszcze raz spróbowac to nie wiem czy bym się pokusiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja miałam dwa zabiegi hydrokolonoterapii i było widać jak zaległości z jelit wypływają w takiej rurce, ale zabieg jest nie dość że kosztowny od 150-200zł za zabieg, a potrzebne są takie dwa min., to do tego nieprzyjemny - za to miałam motywację przez jakiś czas, że nie będę jadła już słodyczy byle by już nie wrócić na ten zabieg :hahaha: lekarz prowadzący polecił mi głodówkę raz w tygodniu, trzeba dużo pić, takie głodówki są podobno lepsze, niż dłuższa a raz w roku, poza tym biała herbata też oczyszcza organizm

poza tym bałabym się też ten zabieg często mieć ze względu na florę bakteryjną, która pewnie też jest wypłukiwana wraz z zaległościami, a w plastry i tabletki zwyczajnie nie wierzę, postawiłabym na głodówkę i zdrowe odżywianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tilko,

 

a widzisz efekty stosowania tego oleju. Czytałam o tym, ale czy to aby na pewno działa?

 

Dawno tu nie zagladalam,i umknelo mi pytanko..

Otoz u mnie to wygladalo tak ze najwidoczniej widzialam to na cerze-tradzik oszalal no i sie zrazilam bo wygladalam jak biedronka,ale brnelam dalej...no i potem przyszla taaaka biegunka ze ooo mamo!!Wtedy zrezygnowalam bo bylam wykonczona..wiec mysle ze to w jakis sposob mnie odtruwalo i sie przerazilam ze az tak jestem zatruta!!

Dawno juz nie ssalam oleju ale mysle ze znow zaczne...

Takze nie wiem czy to akurat tak ma wygladac i czy dziala-wiem ze mi wyszlo to na zdrowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Biegam dla zdrowia i zauważyłem ,ze po nagrzewaniu sie na łóżku nefrytowym koreańskim, wypływał ze mnie tak trujący pot ,tak mocny , że o mało mnie nie poparzył. Tak było przez 2 kolejne dni, póżniej pot był już łagodniejszy własciwie normalny. Chodziłem na łóżka przez miesiąc , teraz gdy mam chęć się odprężyć przez 40 ' i szczypie mnie skóra . Zatrułem sobie organizm jedząc ogromne ilosci serków homogenizowanych, 0,5 kg dziennie przez kilka miesięcy i teraz mam stały problem ze szczypaniem skóry i drapaniem sie . Spróbowałem raz plastra detoksacyjnego japońskiego orginalnego i poczułem ulgę.

Bioenergoterapeuta polecił mi Debelizyne do oczyszczenia lewej nerki lub wątroby. Mogłem cos pokręcić , gdyz usłyszałem to wczoraj przypadkowo.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie jestem pewna, czy już ktoś tego wcześniej nie napisał, ale polecam kaszę jaglaną. idealna na odtruwanie. trzeba jeść przez kilka dni, najlepiej do dziesięciu tylko kaszę jaglaną

za to głodówki odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Glodowki sa OK, pod warunkiem, ze robi sie je pod kontrola specjalisty z tymi wszystkimi lewatywami, zabiegami wspomagajacymi itp i musi to trwac dluzej niz 10 dni, zeby odnioslo naprawde skutek

Natomiast kasza jaglana jest genialna!

Na przedwiosniu - kiedy nasi praprapradziadkowie zawsze glodowali, gdyz konczyly im sie zapasy - warto jest oczyscic organizm i chyba najlepszym sposobem wtedy jest jedzenie przez 12 dni tylko gotowanej pszenicy (przemiana drzewa - pora roku wiosna :)) i picie naparu z lisci pietruszki (rowniez przemiana drzewa) oraz wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że głodówki są ok - poda warunkiem jednak że wcześniej kilka dni będzie przygotowawcza dieta - albo jabłka albo soki przecierowe - najlepiej własnej roboty

no i oczywiście po głodówce dłuższej niż 7 dni trzeba się powoli przystosowywać z powrotem do normalnej diety - najlepsze jest podobno białko dla kulturystów i preparaty witaminowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecic książkę Prof.Dr.hab. Michała Tombaka "Czy można życ 150 lat ".

 

Opisane sposoby żywienia żeby byc zdrowym. (odpowiednie łaczenie pokarmów by się trawiły a nie gniły )

Sposoby na oczyszczanie całosciowe organizmu.

Książka zawiera parę porad duchowych ( oddychanie , energia kosmosu,ziemi i drzew, emocje a zdrowie ).

Prezentuje pogląd że woda pamieta chorobę i należy pic wodę strukturyzowaną czyli wodę zamrożoną(potem rozmrożoną oczywicie) by wymazac z komórek pamięc o chorobie , przydatny jest tu Pan Maseru Emoto ze swym odkryciem na temat wody

Edytowane przez Swiadomy
uzupełnienie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę ze nikt nie wspomniał o lewatywie. Ja stosuje z powodzeniem.Pierwsza kuracja trwa miesiąc i wymaga troche czasu .Pełno tego na necie.Lewatywka i uzupełnianie płynów soczkiem (powinny byc z wyciskarki , niestety posiadam tylko sokowirówkę) .Soczki nawadniają czyszczą i uzupełniają witaminy i mikroelementy.Trzeba je pic powoli jajby żując. W międzyczasie przyjmuje sie probiotyki. Uwierzcie działa.Poprawia cie cera (u mnie poprawił sie pierwszy raz w zyciu koloryt . Całe zycie miałam szarawą przezrocztstą skórę , spod której prześwitywały naczynka.Ustąpilo chroniczne zapalenie zatok , którego nabawiłam sie dosyc dawno po cięzkiej grypie. Co docenilam najbardziej , pozegnałam sie z brakiem energii i czarnymi myślami. Oto plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość carolinew86

Jezeli chodzi o oczyszczenie organizmu jednak najskuteczniejsza jest głodówka .Swego czasu dotrwałam do dnia 16 bez jedzenia i czułam się świetnie. Jak by ktos miał pytania co do głodówki to jestem do usług

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do oczyszczania organizmu ja używałam balsamu kapucyńskiego ( inna nazwa to nalewka kapucyńska). Można kupić w ich sklepie internetowym. Wcześnie pobuszowałam po forach i zapoznałam się z opinią ludzi wcześniej stosujących. Przeszłam dwie kuracje i szczerze mówiąc widzę poprawę. Ale to za wcześnie na gruntowna ocenę bo to dopiero dwa tygodnie po zakończeniu kuracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

może to i autoreklama, ale jakiś czas temu dostała się w moje ręce genialna książka: Lecznicza głodówka

staram się ją rozpowszechniać, bo ludzie powinni to przeczytać :)

po krótce:

opisane są tam przygotowania, wychodzenie z iks dniowych głodówek, dopasowanie głodówek, kiedy należy je stosować oraz osobiste doświadczenia autora - to tak z pamięci.

naprawdę polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu dostała się w moje ręce genialna książka - Lecznicza głodówka. Zdecydowanie warto jej poszukać np. na chomiku.

 

pokrótce:

opisane są tam przygotowania, wychodzenie z iks dniowych głodówek, dopasowanie głodówek (klasyczna, urynowa, "sucha"), kiedy należy je stosować oraz osobiste doświadczenia autora - to tak z pamięci.

naprawdę polecam !

Edytowane przez mozaika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam książki Tombaka, stosowałam niedawno pewną 3-dniową głodówkę, polegającą na zakwaszeniu organizmu i wydalaniu śmieci:

~~~rano wypić sól gorzką - uwaga przeczyszcza i lepiej mieć wolny dzień:)

~~~cały dzień pić tylko napój zrobiony z: 2 litry wody destylowanej, 200 gram soku z cytryny, 900 gram soku z pomarańczy i 900 gram soku z grejfruta

~~~na noc: zioła przeczyszczające i tak przez 3 dni - w razie wielkiego głodu można podjadać pomarańcze lub grejfruty

~~~przez kolejne 3 dni trzeba wyjść z tej głodówki i przez dwa dni po głodówce jeść tylko warzywa i owoce i pić świeżo wyciśnięte soki a na 3 dzień to samo tylko należy już urozmaicić danie jajkiem, kaszą lub rybą

przeczyszczenie podczas głodówki jest ważne bo sama głodówka może zatruć organizm, gdyż toksyny nie mają jak wyjść, niektórzy przeczyszczają się pijąc ogromną ilość wody np przed zabiegami kolonoskopii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! Napisze o "głodówce" jednodniowej o której nie było tu mowy, a przeczytałam cały watek, więc dodam coś od siebie.

Przez cały dzień jemy wyłącznie ciemny chleb, nie ten razowy - szary, tylko czarny. Jemy powoli dobrze nasączając chlebek śliną (to pomaga ponoć w połączeniu enzymów ze śliną). Zazwyczaj po drugiej kromce nie jest się głodnym, ale ilość chleba nie jest jakoś specjalnie ograniczona. No i do woli pijemy wodę. Czyli takie oczyszczanie chlebem i wodą.

 

Stosowałam tę dietkę , więc proponuję, łatwa do przeprowadzenia i lekko się po niej czuje, ma dobre działanie oczyszczające. Próbowałam z chlebem na miodzie i też śliwkowym, ale wiem, ze zaleca się chleb czarny bez dodatków, ale ja tak z łakomstwa raczej nie dostosowałam się do końca;-)

Może ktoś spróbuje, polecam i pozdrawiam, zdrówka życzę :-))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Polecam jogę, dzięki jodze organizm oczyszcza się harmonijnie, dobrze jest ani nie pośpieszać organizmu,ani nie robic tego zbyt wolno dlatego ważne jest odczytywanie sygnałów dawanych przez organizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Konsuela
ja proponuje picie przegotowanej wody zmieszanej z łyżka miodu , taka miksture trzeba zostawi na noc i rano wypic tuż po przebudzeniu

 

to rzeczywiscie swietny sposob :) tylko trzeba pamietac zeby nie dawac miodu do zbyt goracej wody, bo goraca woda niszczy wlasciwosci miodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proponuję ssanie oleju.

 

Biorę łyk z butelki oleju (olej rzepakowy, butelka 5l) i trzymam go w ustach z przodu, przed zębami. Następnie wciągam go do "środka" buzi przez zamknięte zęby (tak jakbym ssał cukierka). Po tym znowu przemieszczam olej przed swoje zęby i następnie go wciągam.

 

Robię tak gdy najdzie mnie ochota, dwa, trzy razy dziennie. Robię tak po jedzeniu, przed jedzeniem. Gdy już się w to bardziej wprawię będę ssał przepisowo (przed jedzeniem).

 

Robię to (i nie tylko to ale o innych rzeczach nie będę pisał) od 3 dni. Jeszcze nie wiem jakim systemem będę tak robił (ile będę ssał a ile robił przerwy). Dowiem się "w trakcie".

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lopses

z tym ssaniem oleju , to polecam olej słonecznikowy jest łagodniejszy w smaku i ma takie samo działanie , bo olej rzepakowy jest po prostu niedobry (fuj) ssanie oleju również jest przydatne przy rzucaniu palenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lopses
mam oliwe z oliwek, moze byc?

 

nie jestem pewien co do oliwy z oliwek , poczytałem troche o tym , i zalecano tylko olej słonecznikowy lniany lub rzepakowy. O oliwie nie wiem czy sie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam także olej słonecznikowy. Sam mam inny w tej chwili i inny ssię ale to nic, gdy możliwości pozwolą to go zmienię. ;D

 

Dodam od siebie (to co sam robię) to mój ukochany Sunganzing. Patrzenie na słońce jak wschodzi (dom i las mi zasłania) albo jak zachodzi (jak ze strychu to daję radę). Jakieś 40 sekund do 2 minut, aż poczuję że wystarczy.

 

Czasami też chodzę boso po ziemi, też dobre. Jako że ziemi mam pod dostatkiem (wieś) więc no problem z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Podobno soda oczyszcza organizm , ale nie wiem jak sie to stosuje podobno bardzo dobry sposób , trzeba by na necie poszukać ...

 

Tylko w żadnym wypadku nie ta soda ze spożywczaka. Tylko sodę oczyszczoną organik.

Polecam blog Pepsi Eliot i Akadamie przewlekle zdrowych czyli akademia witalności - nie podaje linków ale sprawdźcie sobie w sieci i poczytajcie.Soda to nie sok jabłkowy - trzeba wiedzieć co i jak :)))

Pozdrawiam :)

Edytowane przez _Domi_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczyszczając swój organizm z toksyn bardzo ważną rzeczą jest aby pić duże ilości wody, ja na dwa dni odrzucam jedzenie jestem na samej wodzie można to przetrwać i nawet nie jest się głodnym, później czuje się rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do oczyszczania organizmu używam suplementu diety: chlorellę lub spiruliną z dodatkiem chlorelli, na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale jednak przy regularnym stosowaniu zauważyłam poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, farmaceutyki....

Na oczyszczenie dobry jest post, w międzyczasie sauna i picie dużej ilości wody w celu przepłukania organizmu.

Bardzo ważne jest jaką wodę się spożywa. Preferuję wodę jonizowaną ale to jest osobny temat na osobny wątek.

Niebawem postaram sie umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o oczyszczanie organizmu z toksyn to polecam jeden dobry i sprawdzony sposób,mianowicie woda źródlana i jednodniowa głodówka,może dla niektórych to dziwne,ale widzę sama po sobie,że efekty są bardzo zadowalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja glodowek nie stosowalam ale od 2 tygodni wzielam sie za siebie ( kilka miesiecy temu okazalo sie , ze mam zespol jelita drazliwego i to mnie zmusilo do zmian zywieniowych). Rano ciepla woda z cytryna , nie jem glutenu , zamiast chleba kombinuje z platkami owsianymi (oatcakes, placuszki , zapiekane z jablkami i orzechami w stylu owsianki itp) , nie jem produktow przetworzonych , jesli ryz to brazowy, kasza jaglana , quinoa.Warzywa , owoce , orzechy i nasiona. Chude mieso , ryby i jajka. Uwielbiam green smoothie - robie co rano - wrzucam do blendera owoce plus szpinak , jarmuz czy jakies inne zielone warzywka i troche wody- pycha. Jesli cos ma byc slodkie uzywam miod albo daktyle . W ogole nie uzywam cukru . No i staram sie pamietac o spirulinie i chlorelli .Do tego mnostwo wody i rozne herbatki ziolowe czy zielona. Czuje sie swietnie , problemy z jelitami zniknely , cera sie poprawia i przy okazji sylwetka sie poprawia. Troche trzeba pokombinowac w kuchni , zwlaszcza jak dzieci niekoniecznie tak zdrowo jedza ( dwa obiady nieraz trzeba robic!!!!) ale warto. No i olej kokosowy uzywam czesto. Zmiany pozytywne juz widac po tak krotkim czasie. Jeden grzeszek mi zostal - nie odmowie sobie piatkowego czy sobotniego drinka .........ale wszystko w umiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja się zastanawiałem kilka razy nad tymi plastrami ale wciąż nie jestem pewny, czy chcę to zrobić i czy powinienem. Wolałbym, żeby mi ktoś powiedział, że pijąc dużo wody wszystko co złe się pozbędę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o plastry Akido z Mango - na YT jest dostępny test tego produktu od AdBustera :). Myśle, że to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości :P. W podręczniku od angielskiego czytałem, że w UK są specjalnie wczasy, gdzie przez tydzień jest się na diecie warzywno-owocowej. Polega to na tym, że w ciągu dnia spożywa się tylko koktajle warzywne. Przez pierwsze dni (najgorszy jest drugi) ludzie są ospali, nie mają energii, pojawiają się migreny. Ale już pod koniec kuracji jest zupełnie inaczej - czują się lepiej, oczyszczeni, pełni wigoru. Ja osobiście w to nie wierzę i uważam, że taka tygodniowa dieta może zrobić więcej szkody niż pożytku, no ale, co kto lubi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Ismer podpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...