Jump to content
Auegamma

Różnice pomiędzy Parapsychologią, Psychotroniką i Psoniką

Recommended Posts

Auegamma

Witam,

 

sam miałem problem z rozróżnieniem różnic xD Ale jakoś wyszło xD

 

Parapsychologia - nauka badająca zjawiska paranormalne (Jasnowidzenie, Telepatia, Prekognicja, Psychokineza) metodami eksperymentalnymi i statystycznymi;

Psychotronika - interdyscyplinarna fuzja wielu tematów mających na celu wyjaśnić fenomeny występujące w Parapsychologii.

Psionika - nie standaryzowane metody nauki kontroli nad fenomeny występujące w Parapsychologii.

 

Dla mnie to właśnie różnica pomiędzy Psioniką a Psychotroniką nastręczał najwięcej problemów, w ujęciu praktycznym każdy Psionik musi zajmować się również Psychotroniką aby osiągnąć wymierne rezultaty, ale nie każdy Psychotronik korzysta z dorobku Psioniki.

 

Druga różnica pomiędzy Psioniką a Psychotroniką to standaryzacja, Psychotronika ma nad sobą władze urzędowe które wymagają jej normatywny wymiar, Psionika jest swojego rodzaju Psychotroniką ale bez ograniczeń.

 

Różnica pomiędzy Parapsychologią a Psychotroniką jest stosunkowo subtelna, Parapsychologia bada dany przypadek (szczegół) oraz dochodzi do wniosków (ogół). Psychotronika opisuje wpierw częste wystąpienie pewnego zjawiska (ogół) oraz przez dodawanie kryteriów wyboru dochodzi do uzasadnienia danego przypadku (szczegół).

 

W bardziej obrazowy sposób, Parapsycholog leci z kamerą aby nagrać Uri Gellera w akcji, Psychotronik uzasadnia że Uri Geller był popieszczony prądem kiedy był mały, Psionik widzi że Uri Geller to oszust i pomaga mu w tym co robi siedząc za kurtyną zwijając się ze śmiechu.

 

Tak że to by było na tyle xD

 

Pozdrawiam i powodzenia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...