Jump to content
sosnowiczanin

Offtop: religia, nauka i magia wersja skrajne ezoteryczna

Recommended Posts

sosnowiczanin

Na koniec parę słów w kwestii magii i religii. Zauważam trend magia ---> religia. Czarownictwo dawniej było po prostu uprawianiem czarów. Dzisiaj pojęcie bardzo się przewartościowało, bo w międzyczasie doszły dodatkowe elementy. Pojawił się element religijny i powstały takie ścieżki jak np. TC czy wicca, które można już uznać de facto za religie.

to naturalny trend - praca z boskimi energiami, archetypami ukrytymi w postaciach bóstw jest po prostu bardziej wartościowa dla psychiki niż zwykłe puszczenie czarucha, tak jak nauka o wybaczaniu jest lepsza od nauk typu ząb za ząb.

___

Offtop z tematu magia, religia i nauka /Adam

Edited by Kobalt60

Seid

Sosna to nie kwestia bóstw i energii - chyba, że owo bóstwo nazywa się Margaret Murray ;]

sosnowiczanin

ale religia nie ogranicza się do jakiś tańców przy księżycu w anglosaskich krainach ciemiężonej seksualności :]

Seid

ale religia nie ogranicza się do jakiś tańców przy księżycu w anglosaskich krainach ciemiężonej seksualności :]

Zapomniałeś napisać o nagości ;] Bez tego nie ma zabawy i ludzie nie mają czego komentować ;]

Po prostu zauważyłem tylko, że przyczyna takiego, a nie innego trendu jest jednak nieco inna. Religie są różne, więc zarówno trendy jak i ich przyczyny też będą się różnić.

Kobalt60

Sosna, lekko mówiąc posuwasz farmazony nie na temat, więc się dostosuj ;p

Opiekun

Co do połączenia Religii i Magii jedno i drugie są jak rodzeństwo a łączy je jedna Matka jaką jest Wiara Nie ma Magii bez wiary w to co robisz i nie ma Religi jeśli nie wierzysz

Moja Religia jest związana z Magią Wasz Bóg i mój to ten sam tylko że mój nazwany jest Duchem Istnienia Wasze anioły to Moje Cztery Duchy Stworzenia Jest Opis stworzenia człowieka i wszego życia oraz Początek Magii Nie da się rozdzielić Czegoś co istnieje zgodnie na tych samych fundamentach choć wielu myśli inaczej

• Like 1

bylica

Ależ oczywiście, że jest religia,. kiedy nie wierzysz. Kiedy wiesz, że twoi bogowie są obok ciebie i nie potrzebujesz w cokolwiek wierzyć, żeby ich namacalnie doświadczać.

Reszta brzmi z lekka bełkotliwie ;)

Kobalt60
Nie ma Magii bez wiary

Wcale to nie jest prawda :)

i nie ma Religi jeśli nie wierzysz

Jest jest, bo ktoś inny w nią może wierzyć ;]

Moja Religia jest związana z Magią Wasz Bóg i mój to ten sam tylko że mój nazwany jest Duchem Istnienia Wasze anioły to Moje Cztery Duchy Stworzenia Jest Opis stworzenia człowieka i wszego życia oraz Początek Magii Nie da się rozdzielić Czegoś co istnieje zgodnie na tych samych fundamentach choć wielu myśli inaczej

A co Ty wiesz o naszym bogu i naszych aniołach?? Wstawka z lekka bez sensu, bo wyciągnięta z jakiejś kloaki generalizacji i stereotypowego przeświadczenia. Musisz się nad tym zastanowić.

Wiedźmin
Co do połączenia Religii i Magii jedno i drugie są jak rodzeństwo a łączy je jedna Matka jaką jest Wiara Nie ma Magii bez wiary w to co robisz i nie ma Religi jeśli nie wierzysz

A można wiedzieć co to za religia, którą wyznajesz?

boilerek
Wasz Bóg i mój to ten sam

skąd założenie, że ktoś tu jest związany z tym samym bogiem co ty?

Kiedy wiesz, że twoi bogowie są obok ciebie i nie potrzebujesz w cokolwiek wierzyć, żeby ich namacalnie doświadczać.

so true. jeśli stoję na parkingu i widzę auto, wsiadam i jadę, to wiem, że to auto istnieje, a nie wierzę ;)

Opiekun

Dokładnie wierzymy w tego samego Boga o ile ktoś wierzy bo jeśli nie to magia nie jest dla ciebie

Wierząc w samego siebie musisz wierzyć w to co cie stworzyło jako człowieka

Więc jakiego rodzaju magii używacie skoro nie potrzebna w niej wiara

Magię w praktyce można porównać do budowania wieży z kart wiara sprawia że jest na tyle stabilna by się nie rozpadła od byle podmuchu Brak wiary sprawi że wystarczy trzaśniecie drzwiami by zniweczyć to co chcesz robić. Wierzę że światem rządzi jedna wielka siła Wsparta Czterema Filarami Energii To co umiesz i to co wiesz jest tylko dzięki nim to długa opowieść

używaj funkcji edytuj zamiast pisać "post pod postem" /Adam

Edited by Kobalt60

Seid

W mamusię i tatusia?

Wiedźmin
Dokładnie wierzymy w tego samego Boga o ile ktoś wierzy bo jeśli nie to magia nie jest dla ciebie

Wiara w jakiegokolwiek Boga, nawet tego ezoterycznego UbrBozia, nie czyni nikogo magicznym. W zasadzie to z mojej obserwacji ezoterycy, charakteryzujący się osobowością zależną w czarach z reguły są kiepscy. Osoba areligijna/ateista lepiej sobie w magii poradzi. Sam kieruje swoim życiem, rozwija własną moc, a nie wisi uczepion jakiejś Bozi jak rzep na ogonie.

Więc jakiego rodzaju magii używacie skoro nie potrzebna w niej wiara

Magię w praktyce można porównać do budowania wieży z kart wiara sprawia że jest na tyle stabilna by się nie rozpadła od byle podmuchu Brak wiary sprawi że wystarczy trzaśniecie drzwiami by zniweczyć to co chcesz robić. Wierzę że światem rządzi jedna wielka siła Wsparta Czterema Filarami Energii To co umiesz i to co wiesz jest tylko dzięki nim to długa opowieść

To chyba twój problem, że ty za dużo wierzysz. O jakich czterech filarach piszesz?

Kobalt60

Tyle, że wieża wspierana wiarą, podczas konfrontacji z rzeczywistością bardzo łatwo spada na ziemię :)

Ja nie wierzę w Boga/bogów

• Downvote 1

Opiekun

Żadnego z was nie próbuję przekonywać co do moich przekonań mimo iż są poparte logicznym rozumowaniem

Myli najczęściej ten kto miast słuchać udowadnia na siłę wartość swych słów

Jeśli ty nie uwierzysz w to co robisz to choćby było to najbardziej oczywiste nie wykonasz tego

Któreś z was nie wierzy w to czego nie widzi czyli nie uwierzysz w Magię puki nie ciśnie ktoś w ciebie kulą ognia to absurdalny pomysł To tak nie działa

Wiara to element Koncentracji która nadaje pewnym czynnościom odpowiednią ,,gęstość" energii

Religia natomiast dzięki wierze może pozyskiwać cudowne obrazy figury ale nie dla tego że takie są a dla tego że ludzie siłą swojej wiary budzą w nich określoną energię która im pomaga

Kobalt60
Żadnego z was nie próbuję przekonywać co do moich przekonań mimo iż są poparte logicznym rozumowaniem

wiara nie jest logiczna. Myślenie naukowe i religijne to dwie skrajne rzeczy.

Koncentracja to koncentracja, a wiara to wiara. Błądzisz w jakiejś dziwnej zupce i niezbyt mi się chce rozgryzać co to za zupka, ale po przeczytaniu Twoich wpisów na blogu widzę, że nawet próbujesz dać temu mityczne podstawy.

z którego forum uciekłeś po ataku hakerów jezusa?

Edited by Kobalt60

Seid
Religia natomiast dzięki wierze może pozyskiwać cudowne obrazy figury ale nie dla tego że takie są a dla tego że ludzie siłą swojej wiary budzą w nich określoną energię która im pomaga

Nie zawsze cudowność przedmiotu wynika z faktu, że ludzie uznają go za cudowny i w wyniku tego ładują go czymkolwiek.

ale po przeczytaniu Twoich wpisów na blogu widzę, że nawet próbujesz dać temu mityczne podstawy.

Jakaś tam mitologia rzeczywiście jest, ale raczej nic z niej nie wynika.

z którego forum uciekłeś po ataku hakerów jezusa?

Stawiam na łiczkrafta zwanego przez nas pieszczotliwie Szeolem tudzież Dołkiem.

Opiekun

Widzicie wy uznajecie Magię ezoterykę jako coś co wam się należy i coś czego nie można wam odebrać. Zbyt dumni by szukać czegoś dalej i zbyt pewni siebie by utrzymać to co macie

Cztery Filary to Cztery Duchy Stworzenia Pierwotna siła z której powstały odłamy energii i wiedza na ich temat

Nie chodzi o to by trzymać się bozi a o to by wierzyć w to co się robi samo przekonanie nie wystarczy a tym bardziej koncentracja

Nawet wszyscy razem nie jesteście w stanie wpłynąć na kogoś kto swoją koncentracje popiera wiarą we własne umiejętności i jest świadomy że nic by nie zdziałał gdyby nie to co otrzymał od Duchów Stworzenia. I wy chcecie praktykować Duplikacje Energetyczną wasze OOBE bez wiary w to co robisz nawet świadome śnienie można wykorzystać przeciw wam. Jedną myślą w waszym otoczeniu można zniweczyć waszą koncentracje. Dajecie się ponosić emocjom i brakiem szacunku do czegoś czego nie rozumiecie

To istotnie nie jest miejsce dla mnie Nie widzę chęci uczenia się moi młodzi Przyjaciele. A prawdziwie Umie ten kto uczy się zawsze i od wszystkich

Mam nadzieję że nie wyjdą wam wasze praktyki na złe ale dobrze radzę się zastanowić czego szukacie i w kogo celujecie bo każdy kił ma dwa końce

Za każde użycie energii się płaci, czasami bardzo słono

Seid

Opiekunie w czym Twoja mitologia (dość mocno bazująca na Biblii i dość nieudolna na dobrą sprawę) jest lepsza od całej rzeszy pozostałych?

I wy chcecie praktykować Duplikacje Energetyczną wasze OOBE bez wiary w to co robisz nawet świadome śnienie można wykorzystać przeciw wam.

Yyyy ja nie chcę ani Duplikacji Jakiejśtam ani OOBE.

Mam nadzieję że nie wyjdą wam wasze praktyki na złe ale dobrze radzę się zastanowić czego szukacie i w kogo celujecie bo każdy kił ma dwa końce

Do kiły też trzeba dwojga^^

Tak swoją drogą - ile lat zajmujesz się magią?

Wiedźmin

Przeczytałem tą całą mitologię Czterech Filarów w twoim blogu Opiekunie. Straszna popelina. Jozue, Cztery Żywioły i jakieś tanie bajki wplecione w to wszystko. Pisałeś ją na kolanie w przerwie między zjedzeniem śniadania a wypiciem kawy?

bylica

Smutne, że ktoś, kto chce innych pouczać, nie jest w stanie opanować zasad poprawnościowych ojczystego języka. No, chyba że Opiekun nie jest Polakiem, wtedy takie bełkotliwe konstrukcje da się wybaczyć.

Swoją drogą co to jest ta magia puki? Z wypowiedzi "nie uwierzysz w Magię puki"? Ja bardzo chciałabym się w końcu dowiedzieć... Pomijając fakt, że od jakiegoś czasu na kilku forach upierdliwie próbuję nabrać wiedzy na temat tego, co to w ogóle jest ta puka - bo wszyscy do niej kierują (do puki), a zapytani nie potrafią wyjaśnić... Bo rozumiem, że ta "magia puki" ma z puką wiele wspólnego i zapewne bezpośrednio od niej pochodzi...

Ktoś mnie w końcu oświeci, jakimż to wszechpotężnym bóstwem owa puka jest? Sama stawiałabym na istotę związaną z piśmiennictwem... ;)

Tak sobie myślę, że to pewnie ta bozia, którą Opiekun posądza o uniwersalizm i bycie bóstwem nas wszystkich, wsparta na czterech filarach energii, jak świnia na czterech racicach :D

Edited by bylica

andros

"Puki" to po przestawieniu liter będzie "Kupi" ,a jest to starożytne uniwersalne bóstwo wszelkich sprzedawców i handlarzy :)

andros

Oczywiście Nibyezoteryku ,z czasem bóstwo Kupi przeistoczyło się w Inkuba :)

Edited by Ismer