Skocz do zawartości

Kontakty z duchami i aniołami


vinitor

Rekomendowane odpowiedzi

Seans spirytystyczny ma na celu przede wszystkim nawiązanie kontaktu z duchem zmarłego. Anioł nie ma z nim nic wspólnego. Łączność z aniołem odbywa się na zupełnie innej platformie. Przewodnik duchowy jest ważną postacią dla wierzącego w jego istnienie.

Czy jest możliwy kontakt z aniołami i przewodnikami na drodze mediumicznej?

Z treści wielu postów można wywnioskować, iż byty nie będące duchami zmarłych są na ogół dostępne poprzez stosowanie indywidualnych technik (medytacja, trans), a więc nie mają charakteru grupowego. Każdy tworzy swój własny świat aniołów i przewodników, co staje się dużym utrudnieniem do zweryfikowania informacji w ten sposób zdobytych. Kontakt z duchami w obecności kilku osób miałby większą wartość, gdyby nie tendencyjność duchów do mówienia nieprawdy.

Pewniejszym źródłem wiedzy o zaświatach mogłyby być anioły lecz nie ma do nich dojścia jak do duchów, a relacje pojedynczych osób musiałyby uzyskać votum zaufania, czyli powstaje podobna sytuacja jak w przypadku przekazów duchów. Dochodzenie co jest prawdą nie daje gwarancji, że trudami i mozołem dojdzie się do sedna tajemnic świata duchów. Co rusz napotykam barierę z napisem "wiara na słowo", czyli wierzenie w coś, czego nie widać i może wyglądać inaczej niż w opisie. Czy rozwiązanie tej zagadki stanie się kiedyś tak oczywiste jak podstawowe działania arytmetyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pewniejszym źródłem wiedzy o zaświatach mogłyby być anioły lecz nie ma do nich dojścia jak do duchów" - poczytaj dział angeologii dowiesz się w jak wielkim błędzie jesteś. Chociaż faktem jest, że nie wszystkie informacje tam są wartościowe i rzetelne.

 

"Czy jest możliwy kontakt z aniołami i przewodnikami na drodze mediumicznej" - mediumizm jest dla mnie równoznaczny z chanelingiem, tylko środki i metody różne (w tym nazewnictwo). Więc tak jest możliwy i nie tylko poprzez ten kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakea proszona jest o treściwe i zrozumiałe pisanie postów bez posługiwania się słowami z losowego doboru.

 

Dla mnie mediumizm nie jest tym samym co channeling, choćby ze względu na źródło i rodzaj przekazów.

Jeszcze raz powtórzę, że kontakty z aniołami nie mają takiego przebiegu ( są ograniczone ) jak w sesjach spirytystycznych z duchami. Aniołów się nie wzywa w towarzystwie lecz każdy robi to na własną rękę lub doświadcza osobiście. Także treść takich "spotkań" odbiega od informacji uzyskiwanych podczas sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Ale co z tego jeśli ludzie wierzą tylko w siebie? Oni nie chcą usłyszeć np. jak przebiegało spotkanie nie wymuszone przez tych twoich aniołów (bo są po prostu zazdrośni :) a zazdrość jest powszechna na Ziemi i nic tego nie zmieni !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...