Jump to content
vinitor

Kontakty z duchami i aniołami

Recommended Posts

vinitor

Seans spirytystyczny ma na celu przede wszystkim nawiązanie kontaktu z duchem zmarłego. Anioł nie ma z nim nic wspólnego. Łączność z aniołem odbywa się na zupełnie innej platformie. Przewodnik duchowy jest ważną postacią dla wierzącego w jego istnienie.

Czy jest możliwy kontakt z aniołami i przewodnikami na drodze mediumicznej?

Z treści wielu postów można wywnioskować, iż byty nie będące duchami zmarłych są na ogół dostępne poprzez stosowanie indywidualnych technik (medytacja, trans), a więc nie mają charakteru grupowego. Każdy tworzy swój własny świat aniołów i przewodników, co staje się dużym utrudnieniem do zweryfikowania informacji w ten sposób zdobytych. Kontakt z duchami w obecności kilku osób miałby większą wartość, gdyby nie tendencyjność duchów do mówienia nieprawdy.

Pewniejszym źródłem wiedzy o zaświatach mogłyby być anioły lecz nie ma do nich dojścia jak do duchów, a relacje pojedynczych osób musiałyby uzyskać votum zaufania, czyli powstaje podobna sytuacja jak w przypadku przekazów duchów. Dochodzenie co jest prawdą nie daje gwarancji, że trudami i mozołem dojdzie się do sedna tajemnic świata duchów. Co rusz napotykam barierę z napisem "wiara na słowo", czyli wierzenie w coś, czego nie widać i może wyglądać inaczej niż w opisie. Czy rozwiązanie tej zagadki stanie się kiedyś tak oczywiste jak podstawowe działania arytmetyczne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest User2

"Pewniejszym źródłem wiedzy o zaświatach mogłyby być anioły lecz nie ma do nich dojścia jak do duchów" - poczytaj dział angeologii dowiesz się w jak wielkim błędzie jesteś. Chociaż faktem jest, że nie wszystkie informacje tam są wartościowe i rzetelne.

 

"Czy jest możliwy kontakt z aniołami i przewodnikami na drodze mediumicznej" - mediumizm jest dla mnie równoznaczny z chanelingiem, tylko środki i metody różne (w tym nazewnictwo). Więc tak jest możliwy i nie tylko poprzez ten kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
vinitor

Bakea proszona jest o treściwe i zrozumiałe pisanie postów bez posługiwania się słowami z losowego doboru.

 

Dla mnie mediumizm nie jest tym samym co channeling, choćby ze względu na źródło i rodzaj przekazów.

Jeszcze raz powtórzę, że kontakty z aniołami nie mają takiego przebiegu ( są ograniczone ) jak w sesjach spirytystycznych z duchami. Aniołów się nie wzywa w towarzystwie lecz każdy robi to na własną rękę lub doświadcza osobiście. Także treść takich "spotkań" odbiega od informacji uzyskiwanych podczas sesji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
AmonCzarny

Ale co z tego jeśli ludzie wierzą tylko w siebie? Oni nie chcą usłyszeć np. jak przebiegało spotkanie nie wymuszone przez tych twoich aniołów (bo są po prostu zazdrośni :) a zazdrość jest powszechna na Ziemi i nic tego nie zmieni !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...